درب اتوماتیک شیشه ای


زمانی استفاده از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای چندان رایج نبود


مشخصات درب اتوماتیک شیشه‌ای

زمانی استفاده از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای چندان رایج نبود و اگر در ساختمانی از این نوع درب‌ها استفاده می‌شد موضوعی تجملاتی به شمار می‌رفت. اما امروزه استفاده از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای کاملا رایج شده و حتی در برخی مکان‌ها تبدیل به موضوعی ضروری شده است. در حال حاضر از این نوع درب‌ها در بسیاری از ساختمان‌ها از جمله ساختمان‌های پرتردد استفاده می‌شود. در ادامه قصد داریم به مشخصات و ویژگی‌های درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای بپردازیم.


ابعاد درب اتوماتیک شیشه ای

اگر قصد خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای را دارید باید با مشخصات فنی و ظاهری این نوع درب‌ها آشنا باشید. به همین دلیل در ادامه مهم‌ترین مشخصات درب اتوماتیک شیشه‌ای را بیان خواهیم کرد.


درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از مهم‌ترین مشخصات درب اتوماتیک شیشه‌ای مربوط به ابعاد آن می‌شود. سایز درب اتوماتیک شیشه‌ای وابستگی کاملی با نوع نیاز شما داشته و بر اساس اندازه ورودی محل نصب مشخص خواهد شد. بنابراین قبل از خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای نسبت به مشخص کردن ابعاد ورودی ساختمان خود اقدام کرده و آن را به طور دقیق اندازه گیری نمایید. همچنین می‌توانید ابعاد استاندارد درب اتوماتیک شیشه‌ای را از فروشنده سوال نمایید


متریال درب اتوماتیک شیشه ای

وزن درب اتوماتیک شیشه‌ای دیگر عامل مهم در رابطه با خرید این نوع درب‌ها است. وزن درب اتوماتیک از جمله فاکتورهایی است که در تقسیم‌بندی درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای به انواع مختلف تاثیرگذار است. وزن قابل تحمل موتور درب اتوماتیک به طور معمول به وسیله کارخانه سازنده درب اتوماتیک شیشه‌ای ارائه شده و باید استانداردهای لازم را از این نظر برای محصولات خود اخذ نمایند. به عنوان مثال درب‌های شیشه‌ای سکوریت به دلیل نوع متریالی که در ساختشان استفاده می‌شود وزن بیشتری نسبت به سایر درب‌های شیشه‌ای داشته و در نتیجه ایمنی آنها نیز بالاتر می‌رود.


میزان تردد

از مهم‌ترین مشخصات درب اتوماتیک شیشه‌ای مربوط به جنس و متریال اولیه آن می‌شود. نوع اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای، موتور درب اتوماتیک شیشه‌ای، ریل درب اتوماتیک شیشه‌ای، سنسور چشمی درب اتوماتیک شیشه‌ای، باتری بک آپ، کاور و... جزو مهم‌ترین مشخصات فنی یک درب اتوماتیک شیشه‌ای محسوب می‌شوند. کیفیت این اجزا و قطعات تاثیر زیادی در نحوه عملکرد درب اتوماتیک خواهد داشت. به عنوان مثال در رابطه با ریل درب اتوماتیک بسیار مهم است که این ریل قابل تعویض بوده و کارکرد آن روان و کاملا بدون سر و صدا باشد. همچنین کنترل باکس این نوع درب‌ها باید مشخصاتی مانند سیستم فرمان هوشمند، وجود سیستم عیب یاب و... را دارا باشد. همچنین ظرفیت موتور درب اتوماتیک یکی از مهم‌ترین مشخصات فنی آن می‌باشد که باید بدان توجه زیادی شود.


طرح و رنگ درب اتوماتیک شیشه ای

قبل از خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای حتما میزان تردد را مورد بررسی قرار دهید و بر این اساس به انتخاب درب اقدام نمایید. در صورتی که نرخ تردد درب اتوماتیک شیشه‌ای برای شما مهم باشد می‌توانید دربی را انتخاب کنید که بدون محدودیت در تردد باشد.


ویژگی های درب اتوماتیک شیشه‌ای

نکته آخری که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت در رابطه با طرح و رنگ درب اتوماتیک شیشه‌ای است. علاوه بر تمام مشخصات فنی که ذکر شد مهم است که درب اتوماتیک شیشه‌ای مد نظر شما دارای طراحی شکیل و همچنین رنگ مناسب باشد. حتما در هنگام خرید چنین درب هایی به هماهنگی طرح و رنگ آن با محل نصب مطمئن شوید تا جلو زیبایی را داشته باشد. از انواع رنگ درب اتوماتیک شیشه‌ای می توان به رنگ الکترواستاتیک، آبکاری آنادایز، استیل و مسی (طرح هخامنشی) اشاره کرد.

از جمله ویژگی‌های مهم درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای می‌توان به سهولت و راحتی استفاده از آن‌ها اشاره کرد. ضمن اینکه این نوع درب‌ها به کاهش تبادل حرارتی محیط داخل و خارج کمک زیادی می‌کنند و در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی خواهند شد. ایمنی و امنیت این نوع درب ها نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که موجب جلوگیری از ورود غیرمجاز به ساختمان خواهد شد. در نهایت نیز باید به ظاهر شیک و مدرن این گونه درب‌های اتوماتیک اشاره کرد که در معماری مدرن رواج زیادی پیدا کرده است.