درب اتوماتیک کرکره ای


شرکت اشل ارائه کننده انواع درب اتوماتیک کرکره ای

شرکت اشل ارائه کننده انواع درب اتوماتیک کرکره ای می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 22720819 - 22745062 - 021 تماس حاصل نمایید.

درب اتوماتیک کرکره ای


درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ که به رولی نیز معروف است، این مدل درب ها تقریبا برای تمامی محیط های مسکونی مناسب است. درب اتوماتیک کرکره ای از کیفیت، دوام و استحکام بالایی برخوردار است و در اندازه های مختلف تا عرض cm540 قابل نصب هستند. درب اتوماتیک کرکره ای برای پارکینگ بسیار مناسب بوده و نیاز شما را به خوبی برطرف می-کند و نمای ساختمان را نیز زیبا نشان می دهد.


درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ زیر سقفی (Up & Over)

درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ زیر سقفی ، سنتی ترین شکل درب های پارکینگ می باشند که و در اکثر پارکینگ ها قابل نصب بوده و از تمامی انواع دیگر ارزانتر است. طراحی های مدرن تر نیز بسته به نوع و مدل بالابر درب و چرخدنده ی آن، برای نیازهای خاص قابل ارائه است.

درب اتوماتیک کرکره ای با مکانیزم بالابر سایبانی (Canopy Gear)

همانطوری که از نام این مکانیزم پیداست، درب اتوماتیک کرکره ای با مکانیزم بالابر سایبانی هنگام که باز می شود توسط مکانیزم بالابر از حالت عمودی به حالت افقی درآمده و به زیر سقف می رود. در این حالت که درب کاملا باز شده، نیمی از درب به صورت سایبان از جلوی درب بیرون می زند. با عملکردی ساده بدنه ی درب توسط غلتک هایی به آرامی در ریل ها حرکت داده شده و بالا و پایین می رود.


اگرچه قیمت پایین این نوع مکانیزم به عنوان بزرگترین مزیت آن مطرح است اما اشکال عمده ی این مکانیزم این است که می توان از آن فقط برای باز و بسته کردن درب های یک لنگه استفاده کرد و بدون داشتن یک مبدل بازوی کمانی مناسب نمی توان از آن بصورت اتوماتیک بهره برد.

درب اتوماتیک کرکره ای با مکانیزم جمع شونده

برخلاف مکانیزم سایبانی در مکانیزم درب اتوماتیک کرکره ای با مکانیزم جمع شونده زیر سقفی هنگامی که کاملا باز -شود، به طور کامل در داخل پارکینگ قرار می گیرد و اصلا از سقف پارکینگ بیرون نمی زند. اگرچه این مکانیز برای عملکرد اتوماتیک بسیار مناسبتر است اما نقطه ضعف این سیستم این است که قیمت آن بالاتر بوده و در داخل پارکینگ در زیر سقف باید شیارهای افقی برای حرکت مکانیزم در آن و تحمل وزن درب هنگام باز شدن کامل، نصب شود.

درب اتوماتیک کرکره ای لولایی کنار بازشو

اگرچه این طراحی بسیار زیبا نیست اما استفاده از درب لولایی دو لنگه ی کنار بازشو برای پارکینگ بسیار آسان بوده و مشتری پسندتر است. با استفاده از لنگه های کوچک، شما می توانید به سادگی درب را باز و بسته کنید. مزیت این درب ها این است که مکانیزم آنها بسیار ساده بوده و نیاز به نگهداری و مراقبت خاصی ندارند. مشکل این درب ها این است که بدلیل بیرون بازشو بودن آنها، می تواند مشکلاتی برای پارک خودرو و خروج آن از پارکینگ بوجود آورده و راه عبور خودرو را سد کند. در صورتی که پارکینگ به مستقیما به خیابان باز شود بیرون بازشو بودن درب ها مشکل ساز است اما اگر درب ها به پیاده رو باز شوند، این مشکل قابل حل است زیرا هر کدام از لنگه ها می تواند بطور مجزا از دیگری باز و بسته شود.

درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ چند قسمتی

این نوع طراحی درب اتوماتیک کرکره ای پارکینگ چند قسمتی در مقایسه با انواع دیگر طراحی ها، مزایای بسیاری را برای صاحب خانه به همراه خواهد داشت. این نوع درب ها از چند پانل مجزا از هم تشکیل شده اند که با لولا به یکدیگر متصل شده و در یک شیار فولادی قرار گرفته اند. هنگام باز شدن درب، این پانل ها در ریل به سمت بالا حرکت کرده و در بالای درب بصورت افقی در ریل افقی که در زیر سقف پارکینگ نصب می شود قرار می گیرند. با این طراحی مبتکرانه خودرو می-تواند کاملا نزدیک به درب پارک شود و مشکل خانه های مدرنی که فضای عبور خودرو در آنها بسیار کم بوده و یا مستقیما به خیابان راه دارند، حل می شود.

بسته به نیاز و میزان بودجه ی مشتری درب اتوماتیک کرکره ای می تواند اتوماتیک یا دستی و در اندازه های مختلف طراحی شود. علاوه بر این بسته به سلیقه ی مشتریان، درب ها می توانند در رنگ های مختلفی ارائه شوند و در صورت نیاز در میان پانل های بالایی درب پنجره هایی تعبیه گردد تا نور به فضای داخلی وارد شود.

کرکره های اتوماتیک از تعدادی تیغه های افقی تشکیل شده که به شکل ریلی به هم اتصال پیدا می کنند . این کرکره های اتوماتیک به دلیل ابعاد و مساحت زیاد برای باز و بسته شدن نیاز به موتور قویی دارند. مهمترین انتخاب برای این نوع کرکره ها موتور ساید است که در دو نوع بدون یو پی اس(بدون ذخیره برق) با 150-300-500-600-800-1300 کیلوگرم و مدل یو پی اس دار امکان ذیخره برق که در مواقع نبود برق می توان با استفاده از ریموت ریسیور کرکره برقی اتومات سه روز پیاپی از شارژ یو پی اس استفاده نمود.

موتورهای ساید کرکره برقی اتوماتیک در بخش بیرونی نصب می شوند و اجبارا برای حفاظت از موتور ساید کرکره برقی اتوماتیک در برابر خورشید (تابش مداوم روزانه خورشید باعث پوسیدگی کابل های بیرون موتور می شود) فرصت طلبريال کاور ویژه ای که جهت موتور side کرکره اتوماتیک در نظر گرفته شده را نصب کرد و آنرا پلمپ نمود.

بیلت آلومینیوم

ماده اولیه پروفیل آلومینیوم، بیلیت آلومینیوم نام دارد و سهم اصلی و مهمی را در تعیین مبلغ انتهایی پروفیل به عهده دارد. بلیت آلومینیوم به دو دسته اولیه (primary) و ثانویه (secondary) تقسیم می شوند.

بلیت اولیه:

بلیت های اولیه از شمش و یا خاک آلومینیوم تولید می شوند. با توجه به خالص بودن بالای شمش، امکان آلیاژ بندی دقیق بسیار راحت تر انجام می پذیرد. دقت بالای آلیاژ بندی تا این اندازه مهم است که تنها 01% اشتباه در آلیاژ بندی اثرات بسیار مخرب و جبران ناپذیری در تولید محصول فضایی دارد. مهمترین آلیاژ بلیت آلومینیوم آلیاژ 6.63 می باشد که مهمترین عناصر تشکیل دهنده آن منیزم (Mg) و سیلیس (Si) می باشد. هم اکنون مهمترین تولید کنندگان بلیت استاندارد، دو بال امارات، الکواکانادا، هیدرونروژ و روسال روسیه می باشند.

بلیت ثانویه – ضایعاتی:

بلیت های ثانویه – ضایعاتی بلیت هایی هستند که سازنده بلیت پس از خریداری ضایعات آلومینیوم مجددا اقدام به ذوب ضایعات نموده و تولید بلیت می نماید.

بزرگترین ایراد این بلیت ها عدم توانایی آلیاژ بندی صحیح است، ضایعات آلومینیوم خالص نمی باشد و در بین ضایعات انواع ناخالصی همچون آهن، خاک و سرب است که جدا کردن آن ها بعلت فشرده بودن این ضایعات غیر ممکن است.

ناخالص ها اثرات خود را به وضوح بر روی بلیت و در نهایت پروفیل آلومینیوم نمایان خواهند کرد. از مشکلات این بلیت ها می توان به کیفیت سطح بسیار پایین، سختی پایین و خواص فیزیکی کمتر اشاره کرد، بیشترین تولید کنندگان بلیت های دست دوم در کشورهای ترکیه و هندوستان می باشد. مصرف ضایعات آلومینیوم در این کشور ها به حدی بالا است که حتی در مواردی اقدام به واردات ضایعات آلومینیوم می کنند.

همجنین قابل ذکر است بلیت های آلومینیومی با استفاده از سیستم ریخته گری DC در قطرهای 6 – 7 – 8 اینچ تولید می شود. بلیت های آلومینیوم به منظور سبک ساختاری کاملا یکنواخت و خواص همگن، تحت عملیات حرارتی هموژنیزاسیون قرار می گیرند.


معرفی کرکره برقی یا اتوماتیک هوشمند:

به درب های کرکره ای که از طریق ریموت کنترل و به صورت برقی کنترل می شوند کرکره اتوماتیک گفته می شود که اکثرا در یکی از فضاهای زیر مورد استفاده قرار می گیرند.

مغازه ها، انبارهای تجاری و کارخانه ای، سالن ها، کارگاه های و کارخانه ها، سیلوها و محیط های صنعتی

معرفی انواع گوناگون کرکره اتوماتیک:

سیستم مرکزی MC یا سیستم سنترال:

این سیستم با قرار گرفتن موتور در وسط و روی شفت (لوله ای که تیغه های کرکره دور آن کاسه فنرهای متصل به آن می پیچد) موجب گردش آن می شود. چند کاسه فنر و شفت در این سیتم ادغام شده اند. کاسه فنر ها بالا و پایین کردن تیغه را برای موتور تسهیل می کنند، شایان ذکر است که استفاده از این سیستم کاملا منسوخ شده و سیستم های توبولار و ساید بعنوان گزینه های جایگزین، عملکرد بسیار مهم تر و اقتصادی تر دارند.

نقاط ضعف سیستم سانترال یا مرکزی:

به علت وجود کاسه فنر دور شفت، قطر فضای لوله مرکزی که تیغه ها دور آن می چرخند بسیار زیاد بوده و به همین دلیل تیغه ها در زمان بسته شدن کرکره فضای بیشتری را نسبت به قبل مشابه اشغال می کنند.

در صورت شکستن فنر نیاز به تعویض یا تعمیر می باشد در صورتیکه در دو مدل دیگر فنر کلا حذف شده است. قبل از نصب این سیستم فنرها حتما باید کوک شوند، زمان بر بودن نصب و خدمات برای این سیستم یکی دیگر از معایب این نوع کرکره است.

سیستم توبولار:

این سیستم از موتور استوانه ای شکل با طول حدود 6 سانتی متر استفاده می کند که از یک طرف شفت داخل شده و به وسیله پیچ به آن محکم و ثابت می شود، چرخش بخش متحرک موتور شفت را به گرفته شده در می آورد و باعث شدن تیغه ها به دور شفت یا باز شدن آن ها می شود. با توجه به محدودیت فضای موتور، این نوع کرکره برای دربهای با مساحت کوچک یا متوسط استفاده می شود.

سیستم ساید یا صنعتی:

کرکره اتوماتیک با موتور سایت، به دلیل قرار گرفتن موتور بیرون از لوله و عدم وجود محدودیت فضا برای موتور، دارای موتورهای قوی تر هستند که آن ها را برای درب های بزرگ و صنعتی و درب های با تردد زیاد تبدیل به یک گزینه ایده ال می کنند. در این مدل نیروی محرکه موتور از طریق چرخ دنده و زنجیر به شفت متنقل می شود و باعث چرخش شفت و باز و بسته شدن کرکره می شود.