درب سکشنال پارکینگی اتوماتیک


درب سکشنال پارکینگی اتوماتیک

درب سکشنال پارکینگی جز درب های اتوماتیک است که برای ورودی های بخش هایی مانند پارکینگ های ساختمان مسکونی، اداری و تجاری گزینه ای مناسب محسوب می شوند. با توجه به این که سهولت در رفت و آمد و هماهنگی با ظاهر ساختمان نیز اهمیت ویژه ای دارد، درب اتوماتیک سکشنال امروزه جز درب های محبوب در زمینه ی پارکینگ هستند و در بازار این محصولات از نظر کارایی و زیبایی جز درب های ورودی پارکینگ و بهترین انتخاب به شمار می روند.درب سکشنال پارکینگی اتوماتیک چگونه است؟

درب اتوماتیک سکشنال دارای پنل های متعددی است که ارتفاع و ضخامت مختلفی دارند. درون پنل ها از فوم پلیاورتان که به صورت فشرده است پر شده است از این رو درب سکشنال دارای قابلیت عایق صوتی و حرارتی است. به همین علت برای مکان هایی که در مراکز شهر قرار دارند یا سر و صدا اطراف آن ها زیاد است گزینه ای مناسب است. ارتفاع بخش بازشوی این نوع درب ها بین 220 تا 240 سانتیمتر است که می تواند بر اساس نیاز مشتری تغییر کند. علاوه بر این عرض پنل ها نیز اندازه های متفاوتی دارند.

جنس درب های سکشنال پارکینگی از نوع فلز فولاد به صورت دو جداره است که پوششی از رنگ الکتروستاتیک بر روی آن قرار داده شده است. همچنین طرح های مختلفی را از این درب ها در بازار می توان مشاهده کرد.

حالت حرکت این درب ها به صورت عمودی است و سر و صدای بسیار کمی را در زمان باز و بسته شدن دارد. همچنین فضایی که توسط درب سکشنال اشغال می شود، کم است.

ویژگی هایی که از درب سکشنال پارکینگی می توان انتظار داشت

درب سکشنال پارکینگی در سایزهای بزرگ برای درب پارکینگ ها طراحی می شود و یک سری ویژگی ها در تمامی این درب ها وجود دارد که به شرح زیر است:

این درب ها ضد نفوذ هستند و از این رو از ورود سارقان جلوگیری می کنند. همچنین پنل های و یراق آلات مورد استفاده در درب سکشنال پارکینگی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و فرسایش مقاومت بالایی دارد. این درب ها سنسور حرکتی دارند و دارای چشم مادون قرمز هستند که برای کنترل و کاهش سرعت در برخورد کردن به موانع می تواند مؤثر واقع شود. علاوه بر این می توان این درب ها را به سیستم برخورد با مانع یا anti crash مجهز کرد.سیستم های خلاص کن دستی ساده این نیز بر روی درب سکشنال پارکینگی اتوماتیک قرار گرفته است. سرعت بالای حرکت به صورت بی صدا بدون محدودیت تردد نیز از قابلیت های این درب پارکینگی است.

ظاهر درب پارکینگی اتوماتیک از این نوع زیباست و رنگ های متفاوتی را در بر می گیرد. می توان نصب درب نفر رو و پنجره داخل بر روی درب سکشنال پارکینگی اجرا کرد تا نیازی به درب های مجزا برای این موارد وجود نداشته باشد.

طریقه باز و بسته شدن درب سکشنال پارکینگی

درب سکشنال پارکینگی دارای یک موتور است که آن را به سمت بالا و پایین می کشاند. همچنین طریقه ی باز و بسته شدن این درب بدین صورت است که رول شده و به سمت بالا می رود یا درون بخش که در بالای درب تعبیهشده قرار می گیرد. حرکت این درب ها به صورت سریع است و نیازی به استفاده از دست برای باز و بسته کردن آن نیست. البته در گاهی اوقات که برق قطع می شود یک بخش باز و بسته کن دستی ساده نیز برای آن تعبیه شده است که به کمک آن می توان درب را باز و بسته کرد. هنگام نصب درب سکشنال پارکینگی اتوماتیک چند ریموت کنترل نیز به تعداد ساکنین و استفاده کنندگان از پارکینگ تهیه می شود که هر کس بتواند یک ریموت کنترل مخصوص برای خود داشته باشد. نام دیگر این درب ها، درب زیر سقفی است که فنرهای بالانس قوی فشار موجود روی سیستم را کاهش داده و وزن اصلی که پنل های درب دارند را متعادل می کند. از این رو طول عمر این درب ها زیاد است و استهلاک درب و ریل های نگهدارنده به مقدار زیادی در درب های اتوماتیک کاهش می یابد و هزینه ی تعمیر و نگهداری کمی دارند.انواع درب سکشنال پارکینگی

بیشترین اختلاف درب سکشنال علاوه بر رنگ و طراحی ظاهری آن به پنل های آن بر می گردد. پنل ها از نوع ماکروویو، کتیبه دار، سه شیار و ... است. این درب ها در سایزها و ارتفاعات متنوعی طراحی و تولید می شوند.

مزایای استفاده از درب سکشنال پارکینگی اتوماتیک

درب سکشنال یا زیر سقفی مزایای متعددی دارد که می توان استفاده بهینه از حداکثر فضای داخلی پارکینگ را از آن جمله دانست. در این نوع درب ها به دلیل این که درب به صورت بالا رو حرکت می کند، محوطه ای را هنگام باز شدن اشغال نمی کند و می توان تا نزدیک درب ورودی نیز ماشین را پارک کرد یا از فضا استفاده کرد.

امنیت در فضایی که از درب اتوماتیک سکشنال استفاده می شود بسیار بالاست و این درب ها ضد حریق، ضد برش، ضد ضربه و مناسب برای پارکینگ است که در هر محوطه ای قابل استفاده است.

این درب ها طراحی زیبایی دارند و سرعت رفت و آمد را بیشتر کرده و نیازی به پیاده و سوار شدن های متعدد برای باز و بسته کردن درب نخواهید داشت. در ساختمان های امروزی کمتر موردی وجود دارد که از این درب ها استفاده نشود. به خصوص در ساختمان هایی با تعداد واحدهای بالا و پارکینگ های بزرگ امکان استفاده از درب های قدیمی وجود ندارد و بهترین گزینه بین درب های اتوماتیک درب سکشنال پارکینگی است.

نصب درب سکشنال پارکینگی اتوماتیک

هنگام خرید این درب ها از شرکت های تولید کننده یا عرضه کننده ی این محصولات، باید به این نکته توجه داشته باشید که از مراکز معتبر خرید کنید. این درب ها به صورت رایگان توسط متخصصین این حوزه نصب می شوند و هزینه ای بابت نصب توسط این متخصصین دریافت نمی شود. مگر این که از افراد دیگری برای نصب کمک بگیرید.

همچنین خدمات پس از فروش برای مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است برای درب اتوماتیک پارکینگی ارائه می شود و می توانید در هر زمانی برای خدمات دریافتی با شرکت و یا فروشگاه ارتباط داشته باشید.