مشخصات و مزایای درب صنعتی سریع


مشخصات و مزایای درب صنعتی سریع

درب صنعتی سریع برای مکان هایی که سرعت کار در آن ها مهم است مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً در کارهای صنعتی که نیاز به رفت و آمد و باز و بسته شدن سریع درها احساس می شود درب صنعتی سریع در مدل های مختلف به کار گرفته می شود. از این رو مدل های مختلفی از این درب ها در بازار موجود است که هر کدام نیز کارایی مربوط به خود را دارند. سرعت باز و بسته شدن این نوع درب ها بین 1 تا 3 ثانیه در هر متر است که برای درب های ورودی بزرگ می تواند به خوبی کار خود را در زمانی کم انجام دهد و عبور و مرور را کنترل کند.کاربرد درب صنعتی سریع

درب های صنعتی سریع در کارخانجات، کارگاه ها، انبارها و حتی آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در این مکان ها گاهی اوقات برای این که سرعت کار بالا رود از این درب ها استفاده می شود و در برخی مواقع برای این که کمترین تبادل هوا با محیط بیرون انجام گیرد از درب های سریع بهره می برند. به عنوان مثال در بخش های تولیدی کارخانه سعی می شود فضا ایزوله شده باشد و تبادل با هوای بیرون که معمولاً دارای گرد و غبار زیادی است انجام نگیرد. از این رو در این اماکن نیز از درب های صنعتی با سرعت بالا استفاده می شود تا در صورت نیاز سریع باز و بسته شود.

بررسی درب صنعتی سریع

جنس این درب ها معمولاً از طلق یا آلومینیوم است. با توجه به این که درب های صنعتی ممکن است به وفور در روز باز و بسته شوند، باید بتوانند استهلاک زیادی را تحمل کنند. درب هایی نیز هستند که از پی وی سی تولید شده اند و برای درهای ورودی کارخانجات با تردد بالا از آن ها استفاده می شود. سنسورهایی که در این درب ها تعبیه شده است باعث می شود تا از پارگی آن ها هنگام برخورد با لیفتراک یا اجسام خارجی جلوگیری کند و مانع از حرکت آن ها و برخورد به مانع شود. نحوه ی جمع شدن درب صنعتی سریع نیز متنوع است و اکثراً به صورت فلکس و روی هم جمع می شوند.

این درب ها دارای سیستم های استهلاک ضربه است و هنگامی که به بخش پایینی می رسد، برخوردی ملایم دارد و ایجاد ضربه و صدا نمی کند. از این درب ها برای تمامی ورودی های داخلی و خارجی استفاده می شود و ارتفاع کم و زیاد، پهنای کم یا زیاد و ... در کارایی آن محدودیتی ایجاد نمی کند.

درب صنعتی سریع که به صورت ریلی کار می کنند تجهیزات ایمنی و فرمان پذیری دارند که سبب می شود بتوان به کمک آن و با یک ریموت کنترل به سادگی آن ها را باز و بسته کرد. کنترل به وسیله ی فرستنده های رادیویی انجام می گیرد که بر روی لیفتراک می توان آن ها را نصب کرد. سنسورهای حرکتی را هم می توان در بالای درب ها تعبیه کرد که هنگام نزدیک شدن افراد به آن فرمان باز شدن بدهد و درب با سرعت بالا باز شود و نیازی به استفاده از ریموت کنترل در این گونه درب ها نیست. روش های باز و بسته این نوع درب ها متعددند و بسته به کاربری درب می توان از آن ها بهره برد.پوش باتن نیز یک کلید است که در اطراف درب نصب می شود و هنگامی که کاربر آن را فشار می دهد درب باز و بسته می شود. همچنین لوپ مغناطیسی نیز جز تجهیزات فرمان ده در درب صنعتی سریع است که به کمک حلقه القایی که در زمین نصب می شود و به فلز حساس است هنگامی که وسایل نقلیه نزدیک می شوند فرمان باز شدن می دهد و درب با سرعت بالا باز می شود تا وسایل نقلیه بتوانند از آن عبور کنند. از این تجهیزات باز شو برای استفاده در درب انبارها و سوله ها یا ورودی های کامیون روی کارخانه جات استفاده می شود.

مزایای درب صنعتی سریع

درب صنعتی سریع به صورت اتوماتیک کنترل می شود و سرعت بالایی دارد از این رو برای جاهایی که رفت و آمد زیاد است به خوبی این کار را انجام می دهد و نیاز به نیروی انسانی برای باز و بسته کردن درب وجود ندارد.

این درب ها با یک موتور گیربکسی کار می کنند که دارای ترمز اضطراری و هندل دستی برای زمانی است که برق قطع می شود تا بتوان آن ها را باز و بسته کرد.

مقاومت این درب ها در مقابل باد و رطوبت بالاست و می توان از آن ها در بخش های بیرونی و فضای آزاد هم استفاده کرد.

سیستم های حفاظتی که در این درب صنعتی سریع به کار رفته است سبب می شود تا در صورت برخورد با اشیا با حداکثر سرعت باز شود و از خطرات بیشتر جلوگیری کند.

این درب ها با کمترین سر و صدا باز می شوند و در جاهایی که مورد استفاده قرار می گیرند باعث اختلال در تمرکز دیگران نمی شوند.

برای ورودی های با ابعاد بزرگ مناسب است و موتورهای تعبیه شده بر روی آن ها قدرت عملکرد سریع و قدرتمند بر روی درب های سنگین را دارد.

البته می توان سرعت درب صنعتی سریع را تنظیم کرد و در محدوده ی خاصی آن ها را قرار داد. همچنین میزان بازشو در درب های صنعتی قابل تنظیم است و برای مواردی که نیازی به باز شدن کامل ندارند می توان به صورت نصفه آن ها را باز کرد. سیستم برنامه ریزی های دیگری نیز بر روی آن ها وجود دارد که در صورت نیاز کاربر می تواند از آن ها استفاده کند.در عین حال که درب صنعتی سریع کارایی بالایی دارند و ممکن است تا صدها بار در روز باز و بسته شوند، هزینه تعمیر و نگهداری آن ها کم است و عمر مفید طولانی دارند.

نصب چشمی نیز بر روی این درب ها می تواند صورت گیرد و حتی پنجره های شفاف و ... نیز می توان در این درب ها ایجاد کرد که امکان ارتباط با فضای بیرون را به صورت محدود ایجاد کند.

خرید و نصب این دربها بر اساس سایز چارچوب و نیاز و کاربری آن انجام می گیرد.