افزایش ایمنی محیط با نصب راهبند اتوماتیک پارکینگ افزایش پیدا می کند

افزایش ایمنی محیط با نصب راهبند اتوماتیک پارکینگ افزایش پیدا می کند

مقالات جدیدترین مقالات

راهبند اتوماتیک پارکینگ برای کنترل عبور و مرور و ثبت اطلاعات خودروهایی که عبور می کنند ، استفاده می شود.

راهبندها به دو نوع اهرمی و ستونی تقسیم بندی می شوند. گروه اشل ارائه دهنده راهبندهای اتوماتیک با بالاترین کیفیت می-باشد. استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ برای محیط های عمومی به امنیت بیشتر کمک می کند. راهبندهای پارکینگ ابزاری هستند که معمولا آن ها را در پارکینگ های عمومی دیده ایم. راهبند اتوماتیک پارکینگ در فضاهای صنعتی و تجاری و مجتمع های مسکونی کاربرد دارد. راهبندها برای کنترل بهتر عبور و مرور به یک مجموعه استفاده می شوند. معمولا در کنار راهبند اتوماتیک پارکینگ از یک دوربین مدار بسته نیز استفاده می شود که تصاویر تمام خودروها، پلاک آن ها و چهره سرنشینان خودرو را ثبت می کند.

در گذشته راهبندها از جنس فلز بودند که ممکن بود در اثر اصابت ضربه آسیب ببینند یا پس از گذشت زمان در اثر قرار گرفتن در باد و باران دچار فرسایش شوند. نسل جدید راهبند اتوماتیک پارکینگ از پلاستیک های فشرده و PVC ساخته می شود که نسبت به نمونه ای قبلی مقاومت بیشتری دارد و فرسوده نمی شود. زمانی که میله راهبندها فلزی بود، به موتورهای قوی تری برای جابجای راهبند نیاز داشتیم. راهبندهای جدید فشار کمتری به موتور وارد می کنند و نیازی به قدرت زیاد برای جابجایی ندارند. شما می توانید در صورت نبود برق به سادگی با استفاده از اهرم ها و خلاص کن ها راهبند را کنترل نمایید.راهبند اتوماتیک پارکینگ

با وجود درب های اتوماتیکی که منحصرا برای پارکینگ ها طراحی شده اند؛ این سوال به وجود بیاید که چرا باید از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده کنیم.

نکته اول این است که راهبند اتوماتیک پارکینگ قرار نیست به جای درب عمل کند. راهبند برای پیشگیری از ورود خودروهای غیر مجاز و کنترل رفت و آمد به یک مجموعه است.

مسلما سرعت باز و بسته شدن راهبندها نسبت به درب های اتوماتیک بیشتر است و وقت زیادی تلف نمی شود. برای فضاهایی که عبور و مرور زیادی دارند و ممکن است در یک دقیق تعداد زیادی وسیله نقلیه عبور کنند، استفاده از درب های اتوماتیک باعث ایجاد بی نظمی می شود.

نگهبان به سادگی می تواند از اتاقک خود با افراد پشت راهبند ارتباط برقرار کند و هیچ نقطه کوری برای نگهبان وجود ندارد. در صورتی که از درب های اتوماتیک استفاده شود، باید از پنجره یا آیفون تصویری استفاده کرد که این کار متداول نیست و باز هم باعث اتلاف زمان زیادی می شود.راهبندهای اتوماتیک برای زمانی که نگهبان در مجموعه حضور دارد، مناسب هستند و می توانند برای مدت کوتاهی افرادی که قصد ورود به صورت غیر مجاز دارند را متوقف کنند. دوربین های تعبیه شده در کنار راهبند اتوماتیک پارکینگ نیز تمامی اطلاعات را ذخیره می کنند و در صورت بروز مشکل قابلیت پیگیری و پیدا کردن اشخاص خاطی را فراهم می کنند.

قیمت راهبند اتوماتیک پارکینگ نسبت به درب های اتوماتیک مناسب تر است. اگر در مجموعه شما یک راهبند اتوماتیک پارکینگ وجود داشته باشد، دیگر نیازی به استفاده از درب اتوماتیک نخواهید داشت و می توانید از یک درب معمولی برای تأمین امنیت در زمان تعطیلی مجموعه استفاده نمایید.چرا باید از راهبند اتوماتیک پارکینگ استفاده کنیم؟

راهبند اتوماتیک پارکینگ دارای انواع مختلفی است. راهبند مناسب باید با توجه به میزان رفت و آمد در ورودی، اندازه دهانه ورودی و میزان امنیت مورد نیاز انتخاب می شود. راهبندهای اتوماتیک به طور کلی به دو دسته راهبندهای اهرمی و راهبندهای ستونی تقسیم بندی می شوند.

راهبندهای اهرمی به دو دسته تک اهرمی و دو اهرمی تقسیم می-شوند. راهبندهای اتوماتیک تک اهرمی برای ورودی هایی که عرض کمی دارند مناسب هستند و برای ورودی های بزرگ تر بهتر است از راهبندهای دو اهرمی استفاده شود. توجه داشته باشید که راهبندهای دو اهرمی دو بازوی متحرک دارد و به دو موتور و دو گیربکس نیاز دارد. راهبند اتوماتیک پارکینگ اهرمی دارای یک ستون با ارتفاع صد سانتی متر است که در زمین فرو می رود. بازوی راهبند اتوماتیک پارکینگ اهرمی بین دو تا هشت متر است و به صورت افقی نصب می شود. راهبندهای اتوماتیک اهرمی ساده-ترین و متداول ترین نوع راهبند اتوماتیک پارکینگ است و قیمت آن نیز نسبت به سایر مدل ها مناسب تر می باشد. البته باید توجه داشته باشید که ممکن است در اثر برخورد ضربه شدید یا آتش سوزی بازوهای این راهبند آسیب ببیند و نیاز به تعویض آن ها باشد.راهبند ستونی نیز نوع دیگر راهبند اتوماتیک پارکینگ است. این راهبند امنیت بیشتری نسبت به نوع قبلی دارد و می توان گفت امنیت آن به اندازه یک درب اتوماتیک می باشد. ستون های استفاده شده در این نوع راهبند اتوماتیک پارکینگ در زمین تعبیه می شوند و هنگام باز بودن مسیر در زمین فرو می روند. نمای این راهبند نسبت به نوع قبلی زیباتر است؛ میزان حفاظت و امنیت مجموعه با استفاده از راهبند اتوماتیک پارکینگ ستونی بیشتر است و کیفیت و دوام مدل ستونی بیشتر از مدل اهرمی است. متریال استفاده شده در راهبندهای ستونی متنوع است و شما می توانید با راهنمایی گرفتن هنگام خرید، جنس مورد نظر خود را انتخاب نمایید.انواع راهبند پارکینگ اتوماتیک

موتور راهبند اتوماتیک، گیربکس¬های استفاده شده در آن و جنس بازوها یا ستون¬های تعبیه شده در راهبند باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا شما بتوانید زمان طولانی از آن استفاده کنید. راهبندهای اتوماتیک موجود در بازار مارک¬های مختلفی دارند و دامنه انتخاب گسترده¬ای را در مقابل شما قرار می-دهند. شما می¬توانید با توجه به نیاز مجموعه، میزان رفت و آمد در فضای مورد نظر و بودجه خود راهبند مناسب را انتخاب کنید. اما گاهی این تنوع در انتخاب باعث گمراهی مشتریان عزیز می¬شود. راهنمایی گرفتن از افراد متخصص در این زمینه می¬تواند برای شما کمک کننده باشد. زمانی که این افراد به شما مشاوره می¬دهند، علاوه بر نظرات شما، جنبه¬های مختلف دیگر مانند شرایط مختلف ورودی اماکن، اندازه دهانه ورودی، میزان قدرت مورد نیاز برای موتور و.... را نیز در نظر می¬گیرند و به شما کمک می¬کنند که بهترین انتخاب را داشته باشید.اطمینان از کیفیت محصول خریداری شده و بهره¬مندی از بهترین نوع محصول حق مسلم مشتری است. حال اگر شما به عنوان یک مشتری از یک فروشگاه معتبر که به صورت تخصصی محصول مورد نظر شما را ارائه می¬ده راهبند اتوماتیک پارکینگ ، درب اتوماتیک و... می¬باشد. مشاوران اشل پیش از خرید شما را راهنمایی می¬کنند و پس از ثبت سفارش در کوتاه¬ترین زمان ممکن راهبند اتوماتیک پارکینگ برای شما نصب می¬شود. همچنین گروه اشل محصولات با ضمانت عرضه می¬کند و برای رضایت مشتریان عزیز خدمات پس از فروش ارائه می¬دهد.

چگونه بهترین راهبند اتوماتیک پارکینگ را بخریم؟
مقالات
مقالات مرتبط
معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

1394-04-23 18:04

دوربین مدار بسته/ریشه

معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

درب های کرکره ای امنیتی

1395-10-18 08:44

مقالات

درب های کرکره ای امنیتی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید