انواع درب اتوماتیک کرکره ای را بشناسید

انواع درب اتوماتیک کرکره ای را بشناسید
مقالات

درب اتوماتیک کرکره ای امروزه در بیشتر مکان ها که عموما فروشگاه ها می باشند، استفاده می شود. قبلا کرکره ها که از فولاد و آهن بودند، ساخته می شدند و به صورت دستی بالا و پایین می رفتند و هرازچند گاهی باید آن ها را روغن کاری می کردید تا روان کار کنند. قبلا تمامی درب های کرکره ای به یک صورت بودند و سازوکار مشابهی داشتند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شاهد بروز انواع درب اتوماتیک کرکره ای دربازار هستیم.

اما چرا باید از درب های اتوماتیک کرکره ای استفاده کنیم؟

دلیل این مساله کاملا روشن و واضح است. این درب ها هرچند ممکن است که باعث مصرف برق مغازه شوند ولی خیلی تاثیر زیادی برروی قیمت ندارند اما مهمترین دلیلش می تواند سلامت افراد باشد. متاسفانه درب های کرکره ای معمولی باعث آسیب رساندن به مهره های کمر می شدند البته در دراز مدت. ولی در زمانی که هنوز برق به طور مناسب در سراسر کشور توزیع نشده بود، استفاده از این کرکره ها مرسوم بود.

در ادامه قصد داریم تا چند نوع درب اتوماتیک کرکره ای را در مکان های مختلف بسته به نوع کاربریشان استفاده می شوند را معرفی کنیم.

انواع درب اتوماتیک کرکره ای

قبل از اینکه انواع درب های اتوماتیک کرکره ای را توضیح بدهیم، لازم است که بیان کنیم که در تمامی این نوع ها، مکانیزم مورد استفاده یکی است و تفاوت آن ها فقط در شکل ظاهری و نوع کاربرد آن ها می باشد و هر کسی می تواند با سلیقه خود، یکی را از نوع را انتخاب کند.

1. درب اتوماتیک کرکره ای معمولی

منظور ما از اینجا از معمولی، همان درب های کرکره ای قدیم هستند که از فولاد ساخته می شوند ولی با این تفاوت که دیگر به صورت دستی بالا و پایین کشیده نمی شوند، بلکه به صورت اتومات فعالیت می کنند. مهمترین مزیت این نوع کرکره ها این است که امکان دزدی از مغازه ها را به شدت کاهش می داد زیرا کاملا ایمن بودند و هیچگونه دسترسی از بیرون به داخل مغازه وجود نداشت و همچنین جنس آن ها به شدت محکم بود. از این نوع کرکره ها بیشتر در فروشگاه ها، مغازه ها، گاراژ ها و غیره استفاده می شود.

2. درب اتوماتیک کرکره ای گریل

این نوع درب ها از استیل های سبک هشت میلیمتری ساخته می شوند. این نوع کرکره ها برای فروشگاه هایی داخل پاساژ که قصد دارند نمای داخل آن ها حتی در صورت بسته بودن کاملا معلوم باشد تا توجه افراد را به خود جلب کند. البته در خصوص امنیت این نوع درب ها همیشه اختلاف نظرهایی وجود دارد ولی برای مکانهایی داخل پاساژ کاملا مناسب است و عملیات داخلی آن ها فوق العاده ساده است. از این نوع کرکره ها بیشتر در منازل و فروشگاه های داخل آن استفاده می شود و کارایی آن ها بیشتر شبیه به پنجره است.

3. درب اتوماتیک کرکره ای گریل های صنعتی

این نوع درب ها مانند قبلی می باشند ولی با این تفاوت میزان امنیت آن ها خیلی محکم تر است و از زمان قدیم هم یکی از نوع کرکره هایی بوده است که اغلب افراد برای مغازه های خود به کار می بردند. عملیات داخلی به کار رفته در آن ها ساده است و فقط فرق آن ها با قدیم این است که اتومات شده است. از این نوع کرکره ها علاوه بر درب پاساژ ها و فضای داخلی آن ها، برای درب فروشگاه ها، گاراژ و غیره کاملا قابل استفاده خواهند بود.

4. درب اتوماتیک کرکره ای پرده ای

واقعا اسمی برای این نوع درب ها وجود ندارد و وقتی شما وارد یک فروشگاه می شوید، به اسم درب کرکره پرده ای می شناسند که امروزه هم دستی آن به صورت فانتزی و شکیل تر نیز استفاده می شود، اما جالب است که بدانید اتومات آن ها هم نیز وجود دارد. البته این نوع درب ها نیز در مقیاس بزرگتر، برای درب های فروشگاه و مغازه ها یا پنجره های آن ها نیز کاملا مورد استفاده است. شکل آن ها به صورت پرده ای است که جنسشان از استیل های گالوانیزه نیز می باشند. از نظر امنیتی نیز به علت نوع ساخت و مواد به کاررفته در آن ها، مورد قبول است و نسبت به بقیه نوع کرکره ها زیبایی خاصی دارد.

درب اتوماتیک کرکره ای امروزه در بیشتر مکان ها که عموما فروشگاه ها می باشند، استفاده می شود.

مقالات
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط