انواع درب برقی

انواع درب برقی
مقالات

درب های برقی نسل نوینی از درب ها می باشند که با ظهور خود باعث سهولت هر چه بیشتر برای استفاده کنندگان شدند. این نوع درب ها با استفاده از انرژی الکتریکی عمل می کنند و نیازی به صرف انرژی مکانیکی برای باز و بسته کردن آنها نیست. درب های برقی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که در ادامه به بررسی و توضیح آنها خواهیم پرداخت.

آشنایی با انواع درب برقی

درب برقی کرکره ای

درب برقی کرکره ای یا کرکره برقی از جمله درب های اتوماتیک موجود در بازار هستند که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته اند. از درب برقی کرکره ای بیشتر در اماکن تجاری و پارکینگ خانه های استفاده می شود. رایج ترین انواع درب برقی کرکره ای شامل درب کرکره ای مغازه، درب کرکره ای پنجره، درب کرکره ای ضدسرقت، درب کرکره ای برقی صنعتی و درب کرکره ای برقی پارکینگ می شود. در انتخاب درب کرکره ای باید به نوع تیغه کرکره برقی دقت کافی را داشته باشید زیرا تیغه کرکره برقی تاثیر مستقیمی بر عملکرد و میزان سر و صدای درب کرکره ای در هنگام باز و بسته شدن دارد. کرکره برقی آلومینیوم در حال حاضر پرکاربردترین نوع کرکره برقی می باشد. کرکره برقی پارکینگ دارای تنوع زیادی در طرح و رنگ بوده و به همین دلیل در خرید کرکره برقی حتما باید به هماهنگی ظاهری آن با نمای ساختمان توجه کنید. قیمت درب برقی کرکره ای با توجه به نوع تیغه و موتور و همچنین مدل و برند آن تعیین خواهد شد. به طور کلی درب برقی کرکره ای نسبت به سایر درب های برقی از لحاظ قیمت مقرون به صرفه تر می باشد.

درب برقی شیشه ای

دب برقی شیشه ای که از آن تحت عنوان درب اتوماتیک شیشه ای نیز یاد می شود یکی از رایج ترین انواع درب برقی مورد استفاده در جهان می باشد. در برقی شیشه ای را می توان بهترین گزینه ممکن برای استفاده در اماکن پر رفت و آمد مانند مجتمع های تجاری، بانک ها، فروشگاه ها، هتل ها و... دانست. در بهای شیشه ای اتوماتیک به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که از جمله آنها می توان به درب شیشه ای اتوماتیک کشویی و درب اتوماتیک شیشه ای منحنی اشاره داشت. درب شیشه ای کشویی از جمله متداول ترین درب های برقی شیشه ای هستند که در مکان های مختلفی استفاده می شوند و سهولت در تردد را موجب می شوند. درب های شیشه ای منحنی یا کرو مدرن تر و لوکس تر بوده و قیمت بیشتری دارند. درب برقی شیشه ای انواع دیگری از جمله درب شیشه ای اتوماتیک مثلثی، درب شیشه ای اتوماتیک فولدینگ و درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی را نیز دارا می باشد. هر کدام از این نوع درب های برقی دارای ویژگی های خاص می باشند؛ به عنوان مثال درب شیشه ای اتوماتیک اتوبوسی یا فولدینگ به دلیل شباهت زیادی که به عملکرد درب اتوبوسی دارند به این نام معروف شده اند و برای فضاهای کم عرض بسیار مناسب می باشند. قیمت درب برقی شیشه ای نیز با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می شود که از جمله آنها می توان به مدل و برند این نوع درب های اتوماتیک اشاره کرد.

درب برقی زیر سقفی

درب برقی زیر سقفی یا درب برقی سکشنال از جمله درب های پرکاربرد و مدرنی است که در پارکینگ ساختمان ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرارا می گیرد. مهم ترین ویژگی درب برقی زیرسقفی ای است که فضای بسیار کمی را اشغال می کند در واقع از فضای سقف پارکینگ برای باز و بسته شدن استفاده می کند که یک مزیت بزرگ برای فضاهای کوچک محسوب می شود. درب برقی سکشنال برای فضاهایی با محدودیت فضا و همچنین نرخ تردد بالا بسیار مناسب هستند. درب های اتوماتیک زیرسقفی ر انواع طرح و رنگ ها تولید می شوند و قابلیت انطباق با انواع نمای ساختمان را دارند.

خرید انواع درب برقی

اگر قصد خرید درب برقی را دارید بهتر است که از مراکز معتبر فروش درب برقی خرید کنید. یکی از مراکز باسابقه در حوزه فروش انواع درب برقی شرکت اشل می باشد که کیفیت درب های برقی آن تضمین شده است. برای خرید دب برقی و اطلاع از قیمت درب برقی می توانید با کارشناسان فروش اشل تماس بگیرید.

مقالات
مقالات مرتبط
درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

1397/4/20

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

درب اتوماتیک سکشنال

1397/4/20

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک سکشنال

نحوه نصب درب اتوماتیک

1397/4/20

ریشه/مقالات

نحوه نصب درب اتوماتیک

درب اتوماتیک چیست؟

1397/4/22

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک چیست؟

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید