انواع کرکره برقی

انواع کرکره برقی
مقالات

تیغه آلومینیومی

حتما قبلا درب‌های کرکره‌ای را دیده‌اید که معمولا در مغازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه مسائلی مانند راحتی، صرفه جویی در زمان و زیبایی باعث شده است که کرکره‌های دستی جای خود را به کرکره‌های برقی بدهند. کرکره‌های برقی دردسرهای استفاده از کرکره دستی را ندارند و به جای انرژی مکانیکی در آنها از انرژی الکتریکی استفاده شده است. سهولت استفاده و همچنین کم سرو صدا بودن این نوع کرکره‌ها به همراه طرح و رنگ متنوع و زیبای آنها باعث شده که در چند سال اخیر بسیار محبوب شوند و استفاده از این نوع کرکره‌ها کاملا رایج شود. کرکره‌های برقی به لحاظ ابعاد و اندازه کرکره برقی، ظاهر کرکره برقی، موتور کرکره برقی، تیغه کرکره برقی و نوع کاربرد به انواع مختلفی دسته بندی می‌شوند. تنوع و ویژگی‌های انواع مختلف این نوع کرکره‌ها باعث شده که در اکثر فضاها قابل استفاده باشند. در ادامه قصد بررسی انواع کرکره برقی را داریم.


انواع کرکره برقی از نظر تیغه


تیغه پانچ شده

تیغه این نوع کرکره برقی از جنس آلومینیوم می‌باشد که از مزیت‌های آن می‌توان به ضد خش بودن و همچنین مقاوم بودن آن در برابر رطوبت و شرایط جوی مختلف اشاره کرد. دقت کنید که این نوع کرکره‌های برقی به دلیل اینکه تیغه‌های عایق در برابر صدا ندارند چندان مناسب منازل مسکونی نمی‌باشند. البته نگران نباشید زیرا نوع دیگری از تیغه آلومینیومی کرکره برقی وجود دارد که در آن از نوعی فوم به عنوان عایق صوت و دما استفاده شده است. خاصیت ویژه کرکره‌های برقی دارای تیغه آلومینیومی مربوط به وزن کم آنهاست که این نوع کرکره‌ها را برای مکان‌هایی که در معرض آتش سوزی باشند بسیار مناسب می‌کند.


تیغه پلی کربن

در این نوع کرکره‌های برقی از تیغه‌های آلومینیوم آکسترود پانچ شده استفاده می‌شود. این تیغه‌های پانچ شده از پانچ یک تیغه به صورت مکرر و در ابعاد و سایزهای از پیش تعیین شده به وجود می‌آیند. بهترین محل استفاده این نوع کرکره برقی پارکینگ‌های جنوبی و همچنین محل‌هایی هستند که نیاز به ورود نور خورشید به داخل را دارند.


تیغه رول گیتر

تیغه کرکره برقی پلی کربنات از پلیمر شفاف از جنس کربن ساخته شده است. همچنین در بین پانل‌های پلی کربن از لوله‌های استیل، فولادی و آلومینیوم استفاده شده تا مقاومت و زیبایی این نوع کرکره‌های برقی افزایش یابد. این نوع کرکره برقی از ایمنی بالایی برخوردار بوده و در برابر حریق مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهد.


کرکره برقی تجاری

جنس تیغه‌های رول گیتر کرکره برقی از مفتول‌های فولادی روکش شده با آلومینیوم است. این نوع تیغه‌ها به دلیل جنسی که دارند مقاومت بالایی را در برابر ضربه و برش از خود نشان می‌دهند و در نتیجه ضریب امنیتی آنها در برابر مواردی مانند سرقت بسیار بالا می‌رود. استفاده از این نوع کرکره‌های برقی بیشتر در مراکز تجاری و جاهایی که نیاز به امنیت بالا در برابر سرقت دارند رایج است.


انواع کرکره برقی از نظر کاربرد


کرکره برقی صنعتی

یکی از رایج ترین استفاده‌ها از کرکره برقی در مغازه‌ها و مراکز تجاری است. در این نوع مراکز معمولا از کرکره‌های پلی کربنات استفاده می‌شود که امکان دید به داخل و خارج وجود داشته باشد. در نتیجه اجناس مغازه در معرض دید عموم قرار گرفته و ضمنا امنیت مغازه نیز بالاتر می‌رود. موتور این نوع کرکره‌ها بر اساس میزان رفت و آمد مکان مشخص می‌گردد.


کرکره برقی پارکینگ

این کرکره‌ها معمولا در صنایعی استفاده می‌شود که وسایل نقلیه سنگین در آن رفت و آمد می‌کنند و در نتیجه ابعاد آنها باید بزرگ باشد. کرکره های برقی صنعتی به طور معمول از تیغه‌های سنگین و مقاوم رول گیتر فولادی و موتور ساید استفاده می‌شود.

کرکره برقی مورد استفاده برای پارکینگ‌ها دارای انواع مختلفی بوده و تیغه آنها معمولا از جنس آلومینیوم و موتور آنها غالبا از نوع توبلار است. این نوع کرکره‌های برقی به دلیل استفاده زیاد و مکرر حتما باید دارای طول عمر بالایی باشند و سر و صدای کمی را نیز تولید کنند. دقت داشته باشید که رنگ تیغه کرکره برقی پارکینگ را متناسب با محل نصب آن انتخاب نمایید.

مقالات
مقالات مرتبط
درب های کرکره ای امنیتی

1395-10-18 08:44

مقالات

درب های کرکره ای امنیتی

کرکره برقی اتوماتیک

1397-04-27 04:19

اسلایدر/ریشه/مقالات

کرکره برقی اتوماتیک

کرکره برقی

1397-05-07 04:18

ریشه/مقالات

کرکره برقی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط