تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل

اکسس کنترل یا «سیستم کنترل دسترسی» تکنولوژی هوشمندی است که برای کنترل رفت‌وآمد ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب‌ اتوماتیک زندگی را برای همه ما آسان‌تر ساخته‌اند. اما این درب‌ها برای اینکه همواره بتوانند بدون مشکل کار کنند، نیاز به کنترل و گاهی نیز نیاز به تعمیر دارند. تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل از جمله مواردی است که به‌طور معمول یک ساختمان هوشمند با آن سروکار دارد.

با ما در نگاهی به موارد مربوط به نصب و تعمیر این ابزار همراه باشید.

آشنایی با اکسس کنترل

اکسس کنترل ابزار کنترل رفت‌وآمد در ساختمان‌های هوشمند است. این وسیله بر روی درب‌های ورودی ساختمان نصب می‌شود و با تعریفی که برای آن شده، درب ورودی را برای افراد خاصی باز می‌کند. این ابزار هوشمند را می‌توان در ورودی آپارتمان‌ها و همچنین ورودی ساختمان‌های مختلف نصب کرد. تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل یکی از مهارت‌هایی است که نمایندگان نصب این ابزارهای الکترونیک باید داشته باشند.

در واقع این ابزار الکترونیک پس از شناسایی فرد پشت درب، دستوری خطاب به دربازکن اتوماتیک صادر می‌کند و دربازکن هم درب ورودی را باز می‌کند. تجهیز درب ورودی ساختمان به اکسس کنترل، شما را از دردسر قفل و کلید، یا گذاشتن نگهبانی برای کنترل ورود افراد بی‌نیاز می‌کند. مجهز کردن سازه به این تکنولوژی هوشمند نیاز به ابزار و افراد متخصص دارد و تعمیر و نصب اکسس کنترل نیز باید به دست افراد ماهر و کاردان انجام شود.

برای آشنایی با درب کرکره ای با ما تماس بگیرید.


اکسس کنترلاکسس کنترل و روش کار آن

تعمیر و نصب اکسس کنترل سیستمی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از راه‌های مختلف می‌تواند افراد را شناسایی کند و اجازه ورود آنها را به ساختمان صادر کند:

1- شناسایی چهره:

شناسایی چهره یکی از بهترین راه‌های کنترل درب‌های هوشمند است. این سیستم با همه‌گیری کرونا بیشتر مورد استفاده قرار گرفت. با بهره‌گیری از این سیستم دیگر نیازی به لمس حسگر دستگاه و انتقال آلودگی‌ها از یک فرد به فرد دیگر نیست. چهره شما با نزدیک شدن به دستگاه شناسایی می‌شود و این سیستم آن‌قدر سریع است که پیش از رسیدن به دستگاه، چهره شما شناسایی شده است.

2- شناسایی از راه چشم:

شناسایی عنبیه نیز یکی دیگر از راه‌های شناخت دستگاه‌های اکسس کنترل است. شناسایی از راه عنبیه یا به‌اصطلاح شناسایی از راه چشم کمی به شناسایی چهره شباهت دارد، اما به‌طور معمول این سیستم نیاز به زمان بیشتری برای شناسایی افراد دارد.

3- شناسایی اثر انگشت:

در تعمیر و نصب اکسس کنترل می‌تواند اثر انگشت فعال هم شود. البته پیش از بهره‌گیری از اثر انگشت، تشخیص چهره یا هر سیستم بیومتریک دیگری باید اثر انگشت کارکنان ویا موارد دیگر برای سیستم تعریف شود. بسیاری از سازمان‌ها هم از اثر انگشت کارکنان برای کنترل ورود و خروج آنها استفاده می‌کنند.

4- اسکن کف دست:

اسکن کف دست هم یکی دیگر از روش‌های بیومتریک برای ورود به ساختمان با استفاده از تعمیر و نصب اکسس کنترل است.

5- استفاده از کارت‌های مغناطیسی RFID:

کارت‌های مغناطیسی نیز یکی دیگر از راه‌های گذر از سیستم کنترل و وارد شدن به ساختمان است. استفاده از کارت‌های مغناطیسی برای گذر از گیت‌های ورودی مترو و بی آر تی معمول است. از این کارت‌ها برای ورود به اتاقی خاص یا به ساختمان هم می‌توانید استفاده کنید. بسیاری از اداره‌ها و سازمان‌ها برای ورود و خروج کارکنان از کارت‌های مغناطیسی بهره می‌برند.

6- وارد کردن رمز عبور:

استفاده از رمز عبور یکی از روش‌های معمول در استفاده از این ابزار دیجیتال است. این کار مانند وارد کردن رمز عبور به گوشی هوشمند، تبلت یا رایانه است. شما در زمان ورود رمز عبور را روی دستگاه می‌زنید، در باز می‌شود و شما وارد ساختمان می‌شوید. البته لازمه وارد کردن رمز ورود، لمس این دستگاه‌ها است.تعمیر و نصب اکسس کنترل

تعمیر و نصب اکسس کنترل

بهره بردن از اکسس کنترل در هر سازه اداری، تجاری و مسکونی، ورود و خروج شما را آسوده‌تر می‌سازد. اما پیش از هرچیز این ابزار هوشمند باید در ورودی ساختمان شما نصب شود. همه موارد مربوط به تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل باید به‌وسیله افراد دوره‌دیده و ماهر انجام شود. نصب این وسیله الکترونیک و هوشمند مناسب سازه‌های مختلف و همچنین بخش‌های مهم یک سازه است.

کاربردهای اکسس کنترل

همان‌گونه که اشاره شد، تعمیر و نصب اکسس کنترل مناسب سازه‌های مختلف یا بخش‌های مختلفی از یک ساختمان است. از این ابزار هوشمند در مکان‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید:

* در ورودی شرکت‌ها و واحدهای اداری برای ورود کارمندان.

* در ورودی اتاق‌های خاص و امنیتی در شرکت‌ها و سازمان‌ها.

* در ورودی آپارتمان‌ها و خانه‌های مسکونی.

* در گیت‌های رفت‌وآمد اتوبوس‌ها و متروها.

* برای ثبت حضور و غیاب در سازمان‌های مختلف.

ویژگی‌های اکسس کنترل

* با تعمیر و نصب اکسس کنترل در ورودی سازه‌ها، می‌توانید بر زمان ورود و خروج افراد نظارت داشته باشید. در واقع با نصب این سیستم در اداره‌ها و شرکت‌ها، مدیران شرکت می‌توانند گزارش فعالیت کارکنان را هر زمان که اراده کنند، از راه رایانه در دست داشته باشند.

* با تعمیر و نصب اکسس کنترل شما می‌توانید ورود به ساختمان را در زمان‌های خاص، فقط برای افراد خاصی از بین کارمندان خود تعریف کنید.

* امکان تعیین مدت اعتبار برای ورود افراد مختلف نیز با مدد از این سیستم برای شما مهیا شده است.

* با تعمیر و نصب اکسس کنترل شما می‌توانید بازه‌های زمانی خاصی را برای ورود افراد و گروه‌های مختلف به ساختمان تعریف کنید. مثلا بر اساس تعریف شما، گروهی صبح و گروه دیگری عصر بتوانند وارد ساختمان شوند.

* تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل اجازه تخلیه اطلاعات را از روی این ابزار هوشمند بر روی رایانه و فلش فراهم می‌کند.

* شما می‌توانید نصب و کنترل چند دستگاه اکسس کنترل را در ساختمان خود به یک نرم‌افزار بسپارید.

* امکان پشتیبان‌گیری خودکار از قابلیت‌های این سیستم‌های هوشمند فراهم شده است. تعمیر و نصب اکسس کنترل چنین امکانی را هم در اختیار شما قرار می‌دهد.

تعمیر جک درب پارکینگ

جک درب‌های پارکینگ یکی از پرکاربردترین جک‌های برقی است که هر درب اتوماتیک پارکینگ باید به آن مجهز باشد. نصب جک درب‌های پارکینگ باید به‌وسیله نمایندگی‌های فروش آنها صورت گیرد. تعمیر جک درب پارکینگ نیز باید به دست افراد ماهر و کاردان صورت گیرد. اما جک پارکینگ چیست و کارایی آن چگونه است؟

آشنایی با بخش‌های مختلف درب اتوماتیک پارکینگ و تعمیر جک درب پارکینگ:

جک برقی یکی از مهم‌ترین بخش‌های درب اتوماتیک پارکینگ‌ها به شمار می‌رود. از جک‌های برقی برای باز و بسته کردن درب پارکینگ خانه‌های مسکونی، ساختمان‌های مختلف و پارکینگ‌های عمومی استفاده می‌شود. نصب جک درب‌های پارکینگ باید به‌وسیله افراد متخصص انجام شود. رعایت این نکته نیاز به تعمیر جک درب پارکینگ را به تاخیر می‌اندازد.

درب‌های برقی پارکینگ از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که هرکدام آنها ممکن است نیاز به کنترل یا تعمیر پیدا کنند.

بخش‌های مختلف سیستم درب برقی پارکینگ:

سیستم درب‌های اتوماتیک پارکینگی از چند بخش مختلف تشکیل می‌شوند و باز یا بسته شدن درب‌های پارکینگ وابسته به عملکرد صحیح همه آنها است.

1- جک بازویی:

بازوهایی که به پشت درب‌های پارکینگ نصب می‌شوند و نیروی الکتریکی را به نیروی الکترومکانیکی تبدیل می‌کنند، جک بازویی نامیده می‌شوند. این بخش از درب‌های پارکینگ نیروی لازم برای باز و بسته کردن درب‌ها را از موتور به درب پارکینگ منتقل می‌کنند. جک‌های بازویی در هر بار باز و بسته شدن درب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. کارکرد زیاد این بخش از درب‌های پارکینگ باعث می‌شود تا به تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل پارکینگ اقدام کنید.

2- چشمی:

چشمی بخشی از سیستم اتوماتیک درب‌های پارکینگ است که بودن یا نبودن مانع در جلوی درب را تشخیص می‌دهد و بر اساس آن باز می‌ماند یا بسته می‌شود.

3- ریموت کنترل:

ابزاری که دستور باز کردن درب‌های اتوماتیک پارکینگی را مخابره می‌کند، ریموت کنترل است. این وسیله ارتباط بین کاربر را با مرکز کنترل درب اتوماتیک برقرار می‌سازد.

4- مرکز کنترل:

مرکز فرماندهی باز و بسته کردن درب‌های پارکینگ، مرکز کنترل آن است. گاهی اوقات اشکال باز نشدن درب پارکینگ از این بخش است و تعمیر آن می‌تواند کارکرد درب پارکینگ را به حالت اولیه خود بازگرداند.

5- فلاشر:

بخش چشمک‌زن دستگاه نیز با چشمک زدن نشان می‌دهد پیام مرکز کنترل در حال اجرا است.

انواع خرابی درب‌های برقی و نیاز به تعمیر جک و تعمیر اکسس کنترل:

در زمان خرابی درب‌های اتوماتیک پارکینگ، موارد مختلفی ممکن است اتفاق بیفتد:

1- باز شدن نیمه‌کاره:

باز شدن نیمه‌کاره درب‌ها بیشتر ربط به اشکالی در سنسورها دارد. نصب سنسورها به دست افراد نابلد و در جای نادرست ممکن است چنین مشکلی را در پیش داشته باشد.

2- باز و بسته نشدن درب‌های پارکینگ:

باز و بسته نشدن درب‌ها بیشتر از اتصالات برقی مرکز کنترل ناشی می‌شود. گاهی نیز اشکالی در جک‌های بازویی عامل این مشکل است. در مواردی، تعمیر جک درب پارکینگ این اشکال را برطرف می‌کند. در مواردی که در به‌صورت کامل باز شود، اما بسته شدن آن با اشکال مواجه شود، می‌توان اشکال را در جک بازویی جست‌وجو کرد.

3- باز شدن خودبه‌خود درب پارکینگ:

در صورت برخورد با چنین مسئله‌ای باید از یک فرد متخصص در تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل کمک بگیرید.

تعمیر جک درب پارکینگ با توجه به نوع آنها

دو نوع پرکاربرد از جک‌های بازویی در پارکینگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که در ظاهر تفاوت آن‌چنانی با هم ندارند. تفاوت اصلی این دو نوع درب‌های پارکینگی در شیوه عملکرد آنها است. تعمیر جک درب پارکینگ در هر نوع از این جک‌ها با دیگری تفاوت است.

* جک الکترومکانیکی:

جک الکترومکانیکی دو بخش اصلی به نام گیربکس و چرخ دنده دارد. بهره بردن از جک‌های الکترومکانیکی بیشتر مناسب پارکینگ‌های کم‌رفت‌وآمد است. یکی از ایرادهای مهم این نوع جک‌های بازویی، حساسیت به دمای بالا یا پایین هوا است. در هوای سرد یا خیلی گرم، کارکرد این جک‌ها دچار اختلال می‌شود و همین مسئله می‌تواند نیاز به تعمیر جک درب پارکینگ را به دنبال داشته باشد. جک‌های الکترومکانیکی در دو ولتاژ 220 و 240 وات به فروش می‌رسند.

* جک هیدرولیکی:

نوع دیگری از جک‌های بازویی به جک هیدرولیکی معروف هستند. جک‌های هیدرولیکی از بهترین انواع جک‌ها برای پارکینگ‌های شلوغ و پررفت‌وآمد هستند. این نوع جک‌های قدرتمند نیاز به تعمیر کمتری دارند. البته قیمت این نوع جک‌های بازویی هم بیشتر از انواع الکترومکانیکی آنها است که امری طبیعی است.

تعمیر جک درب پارکینگ با توجه به شکل ساخت آنها

* جک بازو کوتاه:

جک‌های بازو کوتاه بیشتر مناسب درب‌های پارکینگ کوتاه‌تر و سبک‌تر هستند. استفاده از این نوع جک‌ها برای درب‌هایی سنگین و بزرگ نیاز به تعمیر جک درب پارکینگ را بیشتر می‌کند.

* جک بازو بلند:

درب‌های بزرگ، بلند و سنگین نیاز به جک بازو بلند دارند. درب‌هایی با بلندی سه متر و وزن بیشتر از 450 کیلوگرم را باید به جک‌های بازو بلند مجهز کرد. در این صورت کارایی درب‌ها بیشتر خواهد بود و نیاز به تعمیر جک درب پارکینگ به تاخیر خواهد افتاد.

عوامل موثر در دوام جک پارکینگی:

چند عامل بیشترین تاثیر را در دوام جک‌های بازویی پارکینگ دارند:

* نوع جک:

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، نوع جک پارکینگ می‌تواند هیدرولیکی یا الکترومکانیکی باشد. دوام جک بازویی هیدرولیکی بیشتر، و نیاز به تعمیر جک پارکینگ از نوع هیدرولیکی کمتر از نوع الکترومکانیکی است.

* برند جک:

یکی دیگر از عوامل موثر در دوام جک‌های پارکینگی، برند سازنده آن است. برندهای شناخته‌شده و معروفی که تولید جک‌های پارکینگی را به‌عهده دارند، جک‌هایی با دوام بیشتر ساخته و روانه بازار می‌کنند. در نتیجه نیاز به تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل برندهای مطمئن و شناخته‌شده نیز کمتر دیده می‌شود.

تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل فقط با کمک تعمیرگاه‌های مجاز:

اطلاعات مختلفی درباره اکسس کنترل و جک درب پارکینگ بیان شد. انواع مختلفی از هرکدام از این دو ابزار مربوط به کنترل ورود و خروج هوشمند ساخته شده است. بهره‌گیری از بهترین نوع این ابزار کمک می‌کند تا نیاز کمتری به تعمیرات بعدی وجود داشته باشد. اما به‌کارگیری این ابزار نیاز به کنترل و تعمیرات آنها را نیز در پیش دارد. نکته مهمی را باید درباره تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل به خاطر داشته باشید. نصب این سیستم‌های برقی و هوشمند و همچنین تعمیر آنها نیاز به افراد خبره و دوره‌دیده دارد.

سخن پایانی:

خرید بسیاری از تجهیزات برقی نیاز به نصب و راه‌اندازی دارد. یکی از مهم‌ترین عواملی که از هزینه‌های بعدی شما جلوگیری می‌کند، نصب این تجهیزات به دست افراد متخصص و کارآزموده است. تعمیر این وسایل نیز باید به دست چنین افرادی صورت گیرد تا بهترین نتیجه از آن به دست آید. نصب تجهیزات خانه هوشمند نیز همین شرایط را دارد. تعمیر جک درب و تعمیر اکسس کنترل به دست نمایندگی‌ها و افراد کاردان شما را از هزینه‌های بعدی معاف می‌کند.

مطالعه بیشتر: درب رول آپ