بررسی دوربین مدار بسته بولت

بررسی دوربین مدار بسته بولت
مقالات
بررسی دوربین مدار بسته بولت

دوربین مدار بسته بولت یکی از انواع دوربین های مدار بسته است که شکلی استوانه ای دارد. این دوربین های مدار بسته به جهت این که دارای بدنه ای ضد آب و مقاوم هستند برای محیط های صنعتی و بیرون مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین های مدار بسته خود دارای تنوع زیادی هستند که به تبع این تنوع قیمت آنها نیز می تواند بسیار تفاوت داشته باشد. دوربین مدار بسته بولت پرکاربردترین دوربین هستند که به علت محدوده ی قیمتی متفاوتی که دارند هر کسی با هر هزینه ای می تواند نوعی مناسب از آن را پیدا کند. مدل های جدید دوربین های مدار بسته بولت بسیار حرفه ای عمل می کنند و قابلیت های متنوعی دارند.انواع دوربین مدار بسته بولت

دوربین های مدار بسته بولت به طور معمول در سه نوع دوربین AHD، دوربین تحت شبکه و دوربین مدار بسته آنالوگ تولید می شوند. البته دسته بندی های دیگری نیز برای این نوع دوربین ها بر اساس لنز و فاصله دید در شب و ... نیز وجود دارد.

دوربین مدار بسته آنالوگ: این دوربین ها معمولاً برای مکان های معمولی و باغ ها استفاده می شوند. بیشترین علت استفاده از این دوربین ها پشتیبانی آن ها از تمامی دستگاه های DVR است که به راحتی می توان آن را با تمامی این دستگاه ها تطبیق داد. علاوه بر این هزینه خرید کمتری دارند و تصویر را به علت پخش آنی سریع تر به کاربر نمایش می دهند.

دوربین مدار بسته دیجیتال: امروزه دوربین های دیجیتال بیشتر مورد توجه هستند. کیفیت تصویر این دوربین ها نسبت به دوربین های آنالوگ بسیار بهتر است. همچنین عملکرد جستجو و ردیابی بسیار بهتری را دارند و دارای تکنولوژی های به روز تری هستند. همچنین استفاده از انواع بی سیم و جدید آن ها با قابلیت های فراوان می تواند بهترین گزینه برای خرید دوربین مدار بسته بولت باشد.

دوربین مدار بسته بولت تحت شبکه: این دوربین ها با فناوری های شبکه کامپیوتری توانسته اند یک سری قابلیت های بسیار بهتر را به کاربران بدهند. این دوربین ها در اصل جدیدترین دوربین های مدار بسته بولت هستند و می توانند تصاویر ضبط شده را تحت شبکه به دستگاه های دیگر مانند کامپیوترهای متعدد، گوشی موبایل و ... در بستر اینترنت ارسال کنند.

دید در شب دوربین مدار بسته بولت

دید در شب دوربین های مدار بسته از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به دلیل این که اکثر سرقت ها در شب انجام می شود بهتر است که دوربین ها بتوانند در شب و تاریکی نیز دید مناسبی ارائه دهند. معمولاً این قابلیت به کمک اشعه ی مادون قرمز ایجاد می شود. دوربین های مدار بسته بولت با توجه به این که چه لنزی بر روی آن قرار گرفته باشد پرتاب نور مختلفی دارند و دید در شب آن ها به طور معمول بین 10 تا حدود 50 متر می تواند متغیر باشد.انواع لنز دوربین مدار بسته بولت

در دوربین های مدار بسته بولت لنز های متنوعی قرار می گیرد. با توجه به این که دوربین در چه محیطی مورد استفاده قرار گیرد و چه کارایی از آن انتظار داشته باشیم، لنز متفاوتی نیز دارند.

لنز ثابت یا فیکس: این نوع لنز دوربین مدار بسته دارای دید ثابتی نسبت به فاصله کانونی مشخص است. معمولاً از این لنزها در دوربین هایی است که یک نقطه ی خاص مد نظر است و نیازی به زوم یا چرخش لنز وجود ندارد. این نوع لنزها دارای قیمت مناسب تری هستند از این رو استفاده از آن ها رایج تر است.

لنز قابل تنظیم: این لنزها با نام لنزهای وریفوکال شناخته می شوند. این لنزها زاویه متغیری را نسبت به بازه فاصله کانونی خود ایجاد می کند. از این رو می توان زاویه ی آن را تغییر داد. این لنزها تصاویری با زاویه دید که شما تنظیم کرده اید را ثبت می کنند و سایزهای مختلفی دارند.

لنز دوربین زوم: این لنزها به بخش های مکانیکی موتوری برای تغییر فاصله کانونی خود مجهز هستند و هنگامی که فاصله کانونی آن ها را تغییر می دهند، مقدار زوم آن ها نیز تغییر می کند. دوربین مدار بسته بولت که دارای این نوع لنزها هستند معمولاً دارای فوکوس اتوماتیک هستند که با تشخیص شی متحرک یا انسان در محیط بر روی آن زوم کرده و تصویری مناسب تر از آن ارائه می دهند.مزایای استفاده از دوربین مدار بسته بولت

بدون شک برای ایجاد امنیت بیشتر فضاهای مختلف بهتر است که از این دوربین ها به خصوص در فضاهای بیرونی مانند حیاط، در ورودی و در مکان های صنعتی و تولیدی استفاده شود. با توجه به این که دوربین مدار بسته بولت در مدل های جدید قابلیت ماژولار بودن را دارند و می توان انواع سیستم های تکمیل کننده ی دیگر را هم بر روی آن ها قرار داد، در امنیت مکان هایی که حساسیت بر روی آن ها زیاد است بسیار کاربردی است. به عنوان مثال می توان آن ها را با سیستم های دزدگیر مختلف تکمیل کرد و علاوه بر ضبط تصاویر قابلیت هایی مانند اطلاع رسانی به کاربر را نیز با سیستم های مختلف به آن اضافه کرد.

انتخاب و خرید بهترین دوربین مدار بسته بولت

معمولاً خرید دوربین های مدار بسته با مشورت افراد متخصص صورت می گیرد. این افراد به طور معمول از محیط یک بازرسی می کنند و تعداد دوربین های مورد نیاز و نوع دوربین ها را به مشتری ارائه می کنند. با توجه به این که شما چه سطح امنیتی را برای کار خود در نظر دارید، می توانید نوعی مناسب را تهیه کنید که نه هزینه ی زیادی بر روی دوش شما بگذارد و هم بتواند امنیت مورد نظر شما را تأمین کند. خرید دوربین مدار بسته بولت در برند مناسب که مد نظر شماست باید حتماً از مراکز معتبر صورت گیرد. در این صورت می توانید هم کیفیت و کارایی مد نظرتان را از آن انتظار داشته باشید و هم خدمات پس از فروش و نصب رایگان آن ها را دریافت کنید. همچنین این دوربین های مدار بسته دارای ضمانت نامه مدت دار هستند که در صورت ایجاد اشکال در کارایی آن ها می توانید آن ها را تعویض یا تعمیر رایگان کنید.

مقالات
مقالات مرتبط
AGC در دوربین مدار بسته

1396-10-10 12:57

ریشه/مقالات

AGC در دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته ژئوویژن

1396-12-23 23:31

ریشه/کاتالوگ ها

دوربین مداربسته ژئوویژن

دوربین مداربسته دام

1397-05-07 05:29

ریشه/مقالات

دوربین مداربسته دام

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط