بهترین دوربین مداربسته AHD

بهترین دوربین مداربسته AHD
مقالات

یکی از مسایل مهم در مورد سیستم های نظارتی و امنیتی، خرید یکی از مدل های مناسب این نوع دستگاه ها است. اینکه بهترین دوربین مداربسته AHD کدام یک از مدل های آن است، به طور قطعی مشخص نیست. به عبارت کلی، برتری یک سیستم مداربسته با توجه به امکانات و قابلیت های آن سنجیده می شود. محیطی که قرار است دوربین در آن محل نصب شود، تعیین کننده کارآیی و برتری یک مدل دوربین مداربسته AHD نسبت به مدل دیگر می باشد. در این مطلب، مهم ترین مدل های دوربین مداربسته AHD را از نظر ویژگی ها و مزیت ها مورد بررسی قرار داده ایم؛ به این ترتیب، آشنایی با این موارد می تواند راهنمای مؤثری در خرید یک سیستم مداربسته مناسب باشد.

بررسی مزایا و ویژگی های انواع مدل های رایج دوربین مداربسته AHD در بازار

*دوربین مدار بسته بی سیم: این دوربین یکی از مدل های دوربین آنالوگ است و مانند دوربین ها مدار بسته معمولی کار می کنند، با این تفاوت که این مدل دوربین به شبکه اینترنت متصل می شوند. با اتصال دوربین مدار بسته بی سیم به لپتاپ یا رایانه شخصی، تصاویر به این دستگاه منتقل می شوند؛ بنابراین دسترسی به تصاویر ضبط شده بسیار آسان خواهد بود. پهنای باند این نوع دوربین ها بسیار محدود است، به همین دلیل فقط قادر هستند اطلاعات را با حجم 150Mbs منتقل کنند. یکی از معایب این دوربین ها، عدم امکان اتصال مناسب تعداد زیادی از این دوربین ها به شبکه های وای فای است؛ از این رو در این حالت، تصاویر مناسبی دریافت نمی شود.

دوربین مدار بسته بی سیم به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شوند. مزایای دوربین مدار بسته بی سیم آنالوگ عبارت است از: صرفه جویی در هزینه ها و قابلیت نصب چند گیرنده بر روی دوربین مدار بسته . دوربین مدار بسته بی سیم دیجیتال، از فناوری وای فای برای ارسال اطلاعات استفاده می کند. پهنای باند این دوربین ها بالا است. مزایای دوربین مدار بسته بی سیم دیجیتال عبارت است از: کیفیت بالای تصاویر، قابلیت کنترل از راه دور، سرعت بالا در ثبت تصویر، عدم تداخل در سیگنال و امواج، دامنه عملیاتی گسترده، قابلیت نصب چند گیرنده بر روی دوربین مدار بسته، نصب و راه اندازی آسان، امکان مکالمه توسط دوربین با بلندگو، کیفیت بالای تصویر، قابلیت دید در شب ، فناوری وای فای، مجهز به سنسور حرکتی و امکان چرخش دوربین در تمام جهت ها.

*دوربین مدار بسته بولت: این دوربین خاصیت دید در شب دارد. در دوربین بولت، چراغ های LED نصب شده است که باعث افزایش برد دید دوربین می شود. فناوری دید در شب که برای دوربین مدار بسته بولت به کار گرفته شده است، موجب سادگی ساخت دوربین، هزینه کم و امکان دید در تاریکی مطلق می شود.

*دوربین های مدار بسته باکس: این دوربین ها با نام دوربین های صنعتی نیز شناخته می شوند و در موارد زیادی کاربرد دارند. مهم ترین مزیت استفاده ازاین دوربین عبارتند از: قابلیت تعویض لنز دوربین، تنوع در مدل و کارایی، ضبط تصاویر با کیفیت در حالت نور کم، کیفیت بالای تصاویر،کاربردهای امنیتی و نظارتی، امکان تغییر زاویه دید با تعویض لنز دوربین، قابلیت زوم و فوکوس بالای تصاویر، امکان تنظیم نور محیط برای دوربین و قیمت پایین نسبت به سایر دوربین های مدار بسته.

*دوربین مدار بسته دام: این مدل از دوربین های مداربسته AHD یکی از انواع دوربین های مورد استفاده در سیستم های نظارتی است. این نوع دوربین در دو نوع دید در شب و معمولی تولید می شود. دوربینهای مدار بسته دام، قابلیت چرخش، زوم شدن و خم شدن را دارند. برخی از این نوع دوربین ها را می توان به شبکه اینترنت متصل کرد. بنابراین نیاز به کابل کشی های طولانی نخواهد بود.

دوربین های دام، قیمت پایینی دارند و از این لحاظ مقرون به صرفه هستند؛ این دوربین ها فضای زیادی اشغال نمی کنند. علی رغم مزیت های مناسب دوربین مدار بسته دام، مقاومت آن ها در برابر رطوبت و یا ضربه بسیار کم است. از سوی دیگر، تصویربرداری توسط این نوع دوربین، با محدودیت رو به رو است. امکان ثبت تصاویر در زوایای 360 درجه برای این نوع دوربین امکان پذیر نیست.

انتخاب بهترین دوربین مداربسته AHD

با توجه به موارد فوق، بهترین راه برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته AHD، توجه به شرایط محیط و قابلیت های دوربین است. قیمت یک دوربین آنالوگ با توجه به پارامترهای متعددی تعیین می شود؛ مراکز معتبر فروش انواع این دوربین هادر این حوزه دارای تخصص کافی هستند وتوصیه می شود برای خرید بهترین دوربین مداربسته AHD، به این فروشگاه ها مراجعه نمایید.

مقالات
مقالات مرتبط
دوربین مداربسته ژئوویژن

1396-12-23 23:31

ریشه/کاتالوگ ها

دوربین مداربسته ژئوویژن

انواع دوربین مداربسته AHD

1397-04-20 04:35

ریشه/مقالات

انواع دوربین مداربسته AHD

دوربین مداربسته AHD چیست؟

1397-04-20 04:58

ریشه/مقالات

دوربین مداربسته AHD چیست؟

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط