بهره وری بیشتر با استفاده از درب اتوماتیک صنعتی

بهره وری بیشتر با استفاده از درب اتوماتیک صنعتی

مقالات

درب اتوماتیک صنعتی دارای مدل های مختلفی است که شما می توانید با توجه به کاربرد مجموعه خود انتخاب کنید.

درب اتوماتیک صنعتی یکی از وسایلی بود که پس از ورود به بازار مشکلات بسیار زیادی را حل کرد. معمولا کارگاه ها و کارخانه ها ورودی های بسیار بزرگی دارند؛ حتی برخی از ورودی ها باید آنقدر بزرگ باشند که کامیون ها و ماشین های سنگین نیز از آن ها عبور کنند. به همین دلیل معمولا در ورودی مکان های صنعتی از درب های بسیار بزرگ و سنگین استفاده می شد. باز و بسته کردن این درب ها کار بسیار سختی بود. این درب ها به مرور زمان دچار فرسایش می شدند و به تعمیر نیاز داشتند. مقدار زیادی از انرژی که برای گرمایش یا سرمایش فضا استفاده می شد، از طریق درب تلف می شد. درب های اتوماتیک همه این مشکلات را حل کردند. این درب ها تنوع بسیار زیادی دارند و قابلیت استفاده در محیط های مختلف را دارند. درب اتوماتیک صنعتی باید مقاومت و قدرت خیلی بیشتری نسبت به نمونه های دیگر داشته باشد. همچنین از آن جایی که فضاهای صنعتی مختلف کاربری های متنوعی دارند، باید نمونه های متعددی از درب اتوماتیک صنعتی ارائه شود تا کارفرمایان بتوانند مطابق با نیاز مجموعه خود از این نوع درب های اتوماتیک استفاده کنند.درب اتوماتیک صنعتی

چرا استفاده از درب اتوماتیک صنعتی به بهره وری بیشتر فضاهای کاری کمک می کند؟

درب اتوماتیک صنعتی با سرعت بیشتری نسبت به درهای غیر اتوماتیک باز و بسته می شود و به همین دلیل رفت و آمد راحت تر انجام می شود. همچنین دیگر نیاز نیست که کارگران یک مجموعه برای باز و بسته کردن درب زمان و انرژی صرف کنند.

درب اتوماتیک صنعتی امنیت بسیار زیادی دارند و نفوذ سارقین به داخل را غیر ممکن می کنند. جنس پنل ها و تیغه های استفاده شده در انواع مختلف درب های اتوماتیک متفاوت است؛ اما همه آن ها ضد فرسایش، ضد ضربه، ضد حریق و دارای مقاومت بسیار زیاد هستند و حتی تغییرات آب و هوایی مانند باد و باران شدید آسیبی به بدنه درب ها وارد نمی کند.

شما می توانید وابسته به نیاز مجموعه خود درب های نفررو یا پنجره هایی با سایزهای مختلف در درب اتوماتیک صنعتی تعبیه کنید. توجه داشته باشید که با این کار هیچ تغییری در میزان امنیت و مقاومت درب های اتوماتیک ایجاد نمی شود.

سنسورهای امنیتی به کار رفته در درب اتوماتیک صنعتی باعث ایمنی بیشتر کارکنان و تجهیزات می شود. سنسورهای به کار رفته در این درب هنگامی که پنجره ها یا درب های نفررو باز است، مانع از باز و بسته شدن درب می شوند. سنسور تشخیص مانع، در صورت وجود مانع سرعت باز یا بسته شدن درب را کم می کند و یا باز و بسته شدن درب را متوقف می کند. همچنین شما می توانید از سنسورهای تشخیص دهنده فلز استفاده کنید تا به محض نزدیک شدن وسایل نقلیه، درب به صورت خودکار باز و پس از فاضله گرفتن آن ها به صورت خودکار بسته شود.ویژگی های درب اتوماتیک صنعتی

همانطور که گفتیم به دلیل کاربردهای مختلف فضاهای صنعتی، درب های اتوماتیک ارائه شده برای این فضاها دارای مدل های مختلفی هستند که شما می توانید با توجه به نیاز مجموعه مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ادامه مدل های مختلف درب اتوماتیک صنعتی را به شما معرفی خواهیم کرد.

درب های سریع صنعتی یکی از کاربردی ترین مدل های درب اتوماتیک صنعتی هستند. این درب ها هنگام باز و بسته شدن سرعت بیشتری نسبت به سایر درب های اتوماتیک دارند که این موضوع باعث صرفه جویی بیشتر در زمان و پیشگیری از هدررفت انرژی می شود.اگر سرعت باز و بسته شدن درب برای شما اهمیتی ندارد، درب های سکشنال صنعتی می توانند گزینه مناسبی باشند. این درب ها سرعت متوسط دارند. جنس پنل آن ها متنوع است. پنل ها ضد حریق، ضد ضربه و ضد سرقت هستند. کلیه نکات امنیتی در طراحی این درب ها رعایت شده است. اگر قصد پارتیشن بندی یا جدا کردن قسمت های مختلف کارخانه را دارید، درب سکشنال صنعتی بهترین گزینه است.

مدل دیگر درب اتوماتیک صنعتی، کرکره ها هستند. معمولا در فضاهای داخلی کارخانه ها از کرکره استفاده می-شود چرا که ظرافت این مدل نسبت به سایر مدل های درب اتوماتیک صنعتی بیشتر است. تیغه کرکره معمولا از جنس آلومینیوم است. این تیغه ها ضد فرسایش و ضد ضربه هستند و شرایط محیطی آسیبی به آن ها وارد نمی کند.درب های اتوماتیک صنعتی می توانند با توجه به نیاز شما شخصی سازی شوند؛ شما می توانید به دلخواه خود درب نفررو تعبیه کنید، سرعت باز و بسته شدن درب را در محدوده خاصی تغییر دهید و نوع باز شدن درب (عمودی، 90 درجه یا افقی) را تعیین کنید.

مدل های مختلف درب اتوماتیک صنعتی و کاربردهای آن ها

درب اتوماتیک صنعتی وسیله ای است که شما یکبار برای همیشه آن را می خرید؛ به همین دلیل باید حساسیت و دقت کافی برای انتخاب آن داشته باشید.

درب انتخابی باید مطابق با نیاز مجموعه شما باشد. برای انتخاب صحیح بهتر است از یک کارشناس در این زمینه کمک بگیرید. افراد متخصص با در نظر گرفتن نظر کارفرما و نیاز مجموعه و جنبه های مختلف فضای ورودی می توانند به شما کمک کنند درب مناسب را انتخاب کنید.

جنس متریال به کار رفته در پنل و تیغه درب ها بسیار مهم است. وزن درب باید متعادل باشد؛ نه آنقدر کم وزن که از نظر امنیتی باعث ایجاد مشکل شود و نه آنقدر سنگین که باز و بسته کردن آن برای موتور سخت باشد. همچنین باید به جنس پنل ها نیز توجه داشته باشید. آهن گالوانیزه، آلومینیوم، پلی کربنات و... بهترین متریال برای ساخت درب اتوماتیک صنعتی هستند.موتور درب اتوماتیک صنعتی باید بسیار قدرتمند و با کیفیت باشد. درب های اتوماتیک صنعتی نسبت به نمونه های دیگر سنگین تر هستند. همچنین تعداد باز و بسته شدن درب های صنعتی بیشتر است. به همین دلایل لازم است که از موتور قدرتمند برای این نوع درب استفاده شود. آلمان و ایتالیا بهترین موتورها برای درب های اتوماتیک را تولید می کنند.

خرید از یک منبع معتبر می تواند شما را از کیفیت پنل و تیغه-ها و موتور درب مطمئن کند. گروه صنعتی اشل ارائه دهنده انواع درب های اتوماتیک با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت برای شما عزیزان است. متخصصین گروه اشل شما را در انتخاب بهترین درب اتوماتیک صنعتی برای فضای کاری راهنمایی می کنند و در تمامی مراحل همراه شما خواهند بود. همچنین گروه اشل همراه با محصولات ضمانت و خدمات پس از فروش ارائه می دهد تا خاطر شما از کیفیت محصول آسوده باشد. تنها کافی است با مراجعه با وب سایت اشل با ما در ارتباط باشید.

مواردی که باید پیش از خرید درب اتوماتیک صنعتی به آن توجه داشته باشید
مقالات
مقالات مرتبط
آموزش نصب دوربین مداربسته AHD

1397-04-27 02:56

ریشه/مقالات

آموزش نصب دوربین مداربسته AHD

آموزش دوربین مداربسته

1397-04-27 03:56

ریشه/مقالات

آموزش دوربین مداربسته

دوربین مداربسته خانگی

1397-04-27 04:02

ریشه/مقالات

دوربین مداربسته خانگی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید