امروزه شیشه های سکوریت در انواع ساختمان ها با کاربری های مختلف اعم از مسکونی، تجاری، فروشگاهی و غیره از جایگاه بسیار خاصی برخوردارند. با توجه به حساسیت و نقش چشمگیری که شیشه های سکوریت در امنیت ساختمان ها برعهده دارند، لذا برای تأمین، نصب و تعمیر آنها و همچنین یراق آلات مربوط به آنها نیاز به پشتیبانی قوی از سوی شرکت های ارائه دهنده خدمات حفاظتی می ‌باشد.

اگر شما نیز بنا به هر دلیل به تعمیر شیشه سکوریت نیاز پیدا می کنید، روی دانش فنی و بالغ بر دو دهه فعالیت صنعتی شرکت خدمات حفاظتی اشل حساب کنید. بدون تردید تیم کارشناسان حرفه ای و مشاوران ایمنی وابسته به این شرکت در هر زمان آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما پیمانکاران و مالکین محترم مجتمع‌ های بزرگ مسکونی و تجاری هستند. در این پُست شرکت خدمات حفاظتی اشل قصد دارد تا شما را با اصول و ساختارهای کلی شیشه های سکوریت آشنا سازد.
تعمیر شیشه سکوریتبشر سال های متمادی است که با شیشه و مصارف و کاربردهای آن آشنایی دارد. پژوهش های تاریخی حاکی از آن هستند که نخستین تجربۀ بشر در استفاده از شیشه ها به دورۀ پارینه سنگی باز می گردد. یعنی در دوره ای که اولین سرنیزه ها از ابسیدین تولید می شدند. ابسیدین که از آن به عنوان شیشۀ آتشفشانی هم یاد می شود، سنگی با ترکیب هفتاد درصد سیلیس است. سیلیکات مادۀ اصلی کلیۀ ساختارهای شیشه ای در دنیاست و تمام مواد شیشه ای بر پایۀ ماده ای به نام سیلیس تولید می شوند. شیشه دارای یک سری خواص منحصر به فرد است.

شاید در نگاه اول، نخستین ویژگی شیشه ها شفافیت و عبور نور از آنها باشد؛ ولی به دلیل وجود همین ویژگی، شیشه در صنعت ساختمان در کانون توجه قرار گرفته است. از دوران روم باستان شیشه کم‌کم وارد صنعت ساختمان سازی شد و در پنجره ها مورد استفاده قرار گرفت. بدین ترتیب شیشه جایگاه خاصی در سبک های مختلف معماری به خود اختصاص داد. دلیل این جایگاه ویژۀ شیشه در صنعت ساختمان سازی به خاطر خواص منحصر به فرد آن بود. از جملۀ این خواص منحصر به فرد، باید به این موارد اشاره شود:

 شفاف بودن

 مقاومت در برابر رطوبت

 مقاومت در برابر نوسانات آب و هوایی و سایر تغییرات اقلیمی

 مقاومت در برابر اُفت و خیز دمایی

 مقاومت در برابر آتش سوزی

 مقاومت در برابر وزن و فشار

 عایق صوت

 مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

 مقاومت در برابر تغییر رنگ

 ماندگاری و طول عمر مفید بالا

 مقاومت در برابر تنش های گرمایی و شکنندگی

کلیۀ ویژگی های شیشه های سکوریت، در گزینش و استفاده از آن در ساختمان سازی و طراحی داخلی، جزء ویژگی های مثبت و مفید به شمار می روند، به غیر از گزینۀ شکنندگی. شکستن شیشه همیشه به عنوان یک ویژگی خطر آفرین آن محسوب می شود. شیشه های شکسته قابلیت تعمیر و استفادۀ مجدد ندارند؛ مگر در مواردی که از طریق بازیافت بتوان از خرده های آن در مسیر دیگری استفاده کرد. از ویژگی شکنندگی شیشه، به عنوان یک عامل منفی یاد می شود. اما با سکوریت کردن شیشه می توان مشکل شکنندگی و خرد شدن آن را نیز برطرف کرد و آن را به یک محصول بی ضرر تبدیل نمود.

بدون تردید شیشه های سکوریت نقش بسزائی در زیبایی و امنیت محیط زندگی دارند و آن را به یک سرمایه ارزنده تبدیل کرده اند. بنابراین مراقبت و نگهداری از این محصول ارزشمند، که بخشی از ارزش سرمایه ای و زیبایی کالبدی بنا را به خود اختصاص داده است، ضروری به نظر می رسد. در غیر این صورت پس از گذشت یک مدت زمان کوتاه، عمر مفید و کارآیی خود را از دست خواهد داد.


تفاوت شیشه سکوریت با شیشه معمولی

 شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه معمولی ضخامت یکسانی دارد. اما شیشه سکوریت در مقابل شکستگی از خود مقاومت بیشتری نشان می دهد؛ به طوری که می‌توان گفت مقاومت مکانیکی آن در مقایسه با شیشه معمولی بالغ بر پنج برابر می باشد.

 شیشه سکوریت در صورت شکسته شدن به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت بریدگی ندارند. این امر خطر آسیب آن را نیز کاهش می‌دهد.

 در صنعت امروز ساخت و ساز، شیشه‌ سکوریت نقش بسیار مهمی ایفا می کند؛ به طوری که در بیشتر ساختمان ‌ها و حتی طراحی های داخلی آنها، شیشه سکوریت تبدیل به یکی از مصالح اصلی شده است.

 شیشه سکوریت قابلیت استفاده برای تمامی مصالح داخلی و خارجی ساختمان را دارد؛ و تنها تفاوت شیشه های مورد استفاده در محل های مختلف ساختمان، بازه کیفیتی متفاوتی است که معمولاً دارند.


انواع یراق آلات وابسته به شیشه های سکوریت

همان طور که اشاره شد، امروز شیشه ها با فرایندی به نام سکوریت شدن، تبدیل به شیشه های نشکن می‌شوند و به این ترتیب از استحکام بسیار بالایی برخوردار می‌شوند و می‌توانند در برابر انواع ضربه ها و شکل‌ های احتمالی مقاومت زیادی از خود نشان دهند. در این فرآیند، شیشه های ساختمانی به وسیله گرما در دماهای بالا نرم و سپس به وسیله شدن هوای سرد دو طرف آن به سرعت سرد می شوند. شیشه های سکوریت برای کاربرد در صنعت ساختمانی نیاز به قطعات و یراق آلات مختلفی دارند که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

 لولای ویژۀ شیشه سکوریت

 قفل شیشه سکوریت

 استوپ شیشه سکوریت

 انواع دستگیره های شیشه سکوریت

 ریل شیشه سکوریت

 فریم شیشه سکوریت

 انواع بست های شیشه سکوریت


تعمیرات شیشه سکوریت و یراق آلات

در روند تعمیر شیشه سکوریت، یکی از مهم ترین و اصلی ترین فرآیند رگلاژ آن به شمار می رود. رگلاژ شیشه از حساسیت ‌های خاصی برخوردار است که در این قسمت قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. امروزه کاربرد گستردۀ شیشه های سکوریت و محصولات مربوط به آن بسیار افزایش یافته و شیشه سکوریت عملاً تبدیل به یکی از محصولات پرطرفدار شده است. طبیعی است که با توجه به حجم استقبال و فروش گستردۀ شیشه های سکوریت، گزارشات خرابی و بروز مشکل در آنها نیز از یک روند به رو رشدی برخوردار باشد.

شیشه سکوریت، دارای یراق آلات متعددی است که هر یک از آنها ممکن است پس از یک بازۀ زمانی مشخص و یا بر اثر عوامل محرک، دچار آسیب و شکستگی شوند. لولاها گاه نیاز به سرویس و تعمیر پیدا می کنند و فریم ها ممکن است نیاز به تعویض و سرویس دوره ای داشته باشند.تعمیر شیشه سکوریترگلاژ شیشه سکوریت

درها و پنجره های سکوریت به دلیل آن که همیشه در معرض رفت و آمد افراد یا نوسانات جوی قرار دارند، هر از چند گاهی نیاز به رگلاژ و تنظیم مجدد پیدا می کنند. لذا رگلاژ شیشه های سکوریت یک امر رایج در تعمیرات شیشه سکوریت به شمار می رود.

به خاطر داشته باشید که رگلاژ شیشه سکوریت بخش جدایی ناپذیری از چک لیست سرویس دوره ای آن به شمار می رود و باید مورد جدیت قرار داشته باشد تا از بروز هر گونه سوانح احتمالی جلوگیری به عمل آورد. این امر در اقلیم های نامتعارف از قبیل اقلیم گرم و خشک و اقلیم مرطوب و پر باران از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

امروزه برندهای موفق و معتبر از مشتری مداری به عنوان یکی از ارکان موفقیت بهره برداری می کنند. یکی از شاخص های اصلی به منظور کسب رضایت مشتری، ارائۀ خدمات پس از فروش منظم و سریع به همراه استفاده از ابزار و یراق آلات اُریجینال و با کیفیت می باشد که البته خود فرآیند تعمیر را هم شامل می گردد. هر محصولی که در محل پروژۀ مشتری مورد اجرا قرار می گیرد، ممکن است دچار مشکلات فراوانی شود و نیاز به تعمیر پیدا کند. اما مهم ترین موضوع در مورد شیشه های سکوریت، مقولۀ رگلاژ کردن شیشه سکوریت از درب اتوماتیک شیشه ای است که همان طور که در بالا هم اشاره شد، رگلاژ کردن عبارت است از تنظیم و هماهنگ سازی قطعات و یراق آلات گوناگون شیشه سکوریت و به عبارت دیگر تعمیر شیشه های سکوریت در مواقع نیاز.

پیشینه بالغ بر دو دهه فعالیت صنعتی و خدماتی شرکت خدمات حفاظتی اشل مؤید این واقعیت است که یک تکنسین حرفه ای و مجرب پیش از شروع به کار، در کمال صداقت به مشتری بیان می کند که دقیقاً قصد اجرای چه کاری را دارد و ضمن بیان مشکل ایجاد شده، راه حل اجرایی خود را نیز به طور دقیق بیان می کند. ضمن آن که ماهیت خطرناک بودن هر نوع حادثۀ پیش آمده برای شیشه های سکوریت، چه شیشه های سکوریت ورودی و چه شیشه های پنجره های به کار رفته در ارتفاعات، سرعت عمل و حضور در محل حادثه در اسرع وقت را در صدر عوامل اولویت دار برای فرایند تعمیر شیشه سکوریت قرار داده است.

متقاضیان استفاده از شیشه سکوریت روز به ‌روز در حال افزایش هستند. شیشه نیز مثل هر وسیلۀ دیگری نیاز به نگهداری دارد و چون ممکن است بر اثر کوچک ‌ترین ضربه ای خرد شود، لذا این کار به تخصص و مهارت بسیار بالایی نیاز دارد.

در مواجهه با یک مجموعه شیشه سکوریت که نیاز به رگلاژ دارد، به این چند مورد توجه ویژه داشته باشید:

 هرگز به صورت خودسرانه رگلاژ شیشه را خودتان انجام ندهید و اجازه مداخله افراد غیر متخصص به این موضوع را نیز ندهید

 برای ویلای شیشه سکوریت هرگز کنترل باکس آن را باز نکنید

 شیشه سکوریتی که نیاز به رگلاژ دارد به دلیل این که از احتمال سقوط و سانحه برخوردار است، اجازه نزدیک شدن افراد به حریم آن را ندهید.

 با رعایت برخی نکات و رگلاژ درب شیشه‌ ای می‌توانید عمر مفید درب شیشه سکوریت را بالا ببرید.


قیمت تعمیر شیشه سکوریت

همان طور که قبلاً نیز بیان شد، شیشه های سکوریت از طیف گسترده ای از یراق آلات برخوردارند. لذا در زمان استعلام قیمت برای تعمیر شیشه سکوریت، به این نکته توجه داشته باشید که تأمین کننده قطعات حتماً باید از قطعات و یراق آلات اُرجینال و اصل و با کیفیت استفاده کند و قطعات خود را با گارانتی بلند مدت در اختیار شما قرار دهد. توجه داشته باشید که در ظاهر تمامی یراق‌آلات شبیه هم هستند و تفاوت بسیار کمی بین آنها مشاهده می شود. ولی متأسفانه بسیاری از یراق آلاتی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند، استاندارد نیستند و از استحکام و دوام کافی برخوردار نمی باشند.

همچنین با توجه به شرایط روز کشور و مسیر دشوار انتقال کالای ساخته شده توسط تولید کنندگان معتبر خارج از کشور به بازارهای داخلی، بدین وسیله شرکت خدمات حفاظتی اشل اعلام می دارد که از آمادگی کامل برای تأمین قطعات با کیفیت و اصل برخوردار می باشد. علاوه بر این، شرکت مذکور آمادگی جایگزینی در پروژه هایی که توسط همکاران این شرکت اجرا شده و امرزه بنا به هر دلیل نیاز به تقویت پیمانکار دارند، در قالب قراردادهای بلند مدت را نیز در اختیار دارد.


توصیه ویژه شرکت خدمات حفاظتی اِشل

همیشه دسترسی سریع و آسان به یک تکنسین با تجربه و حرفه ای و آشنا به اصول تعمیر و رگلاژ شیشه های سکوریت برای دارندگان این محصول یک ضرورت اساسی است. لذا در هنگام بروز هر گونه مشکل و نیاز به تعمیرات و رگلاژ شیشه های سکوریت خود می توانید با شرکت خدمات حفاظتی اشل تماس حاصل نمایید تا تکنسین های این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن به محل مورد نظر اعزام شوند. از سوی دیگر محصولات شیشه سکوریت چون در حین نصب، مونتاژ نیز می شوند و از قطعات متعددی تشکیل شده اند، لذا در هر دوره ای نیاز به تنظیم و رگلاژ شیشه سکوریت دارند تا عملکرد استاندارد خود را از دست ندهند و بتوانند به درستی کار کنند.

این موضوع به ویژه برای محصولات پر استهلاک تر از قبیل درب ها بیشتر مطرح است. یکی از شرایط رگلاژ اصولی شیشه های سکوریت نیاز به آشنایی کامل با قسمت های مختلف و یراق آلات آن می باشد و این که شخصی که قرار است این خدمت را برای شما انجام دهد، باید به طور کامل با آن آشنایی داشته باشد و در این زمینه مهارت های کافی و لازم را کسب کرده باشد. در غیر این صورت اگر رگلاژ کردن شیشه سکوریت به وسیلۀ فرد غیر ماهر و بی تجربه ای صورت گیرد، ممکن است محصول دچار صدمۀ بیشتری شده و برای شما هزینۀ بیشتر و حتی خسارت جانی گسترده ایجاد شود.


تعمیر شیشه سکوریت در سال‌های اخیر به شاخه‌ای از خدمات عمومی مورد نیاز مردم تبدیل شده است. با توجه به افزایش تعداد کاربران این نوع شیشه‌ها در بخش‌های مختلف ساختمانی، استقبال خوبی نیز از این خدمات صورت می‌گیرد. سرعت، دقت و کیفیت در کار از فاکتورهای مهم و تاثیرگذاری است که در سرویس و تعمیرات این نوع شیشه‌ها اهمیت داشته و باعث افزایش رضایت مشتریان در این فیلد کاری می‌شود.

در مطلب پیش رو به بررسی این موارد پرداخته و درباره نکات آن با شما گفتگو می‌کنیم.

با ما در مطالعه این متن همراه شوید. 

 

تعمیر شیشه سکوریت، از روغن کاری ریل تا رگلاژ!

استفاده ازشیشه‌های باکیفیت و مقاوم در برابر عوامل گوناگون در سال‌های اخیر به بخشی از دکوراسیون نمای ساختمان تبدیل شده است. در این میان انواع شیشه سکوریت نسبت به سایر نمونه‌ها با اقبال بالاتری از طرف مردم روبرو شده و مشتریان بیشتری دارد.

با توجه به فناوری ساخت و شرایط استفاده از این نوع شیشه‌ها، تعمیر شیشه سکوریت نیز از موارد کاربردی و مهم در این پروسه به‌شمار می‌آید که موارد گوناگونی را در بر می‌گیرد. 

برخی از اصلی‌ترین خدمات در ارتباط با انواع شیشه سکوریت عبارتند از:

نصب و تعمیر شیشه سکوریت مغازه

نصب و تعمیر شیشه سکوریت ساختمان

رگلاژ درب و پنجره با شیشه سکوریت

تعمیر استوپ شیشه سکوریت 

تعمیر درب شیشه سکوریت

تعمیر قفل شیشه سکوریت

تعمیر و تعویض پمپ شیشه سکوریت

در همه این موارد با توجه به تخصصی بودن متریال و اجزای کاربردی در این محصولات برای انجام بهینه و باکیفیت خدمات، نیاز به حضور فرد متخصص و آشنا به فن وجود دارد. به‌عبارتی نمی‌توان تعمیر بخش‌های مختلف شیشه سکوریت را به افراد غیرمتخصص سپرد یا خودسرانه انجام داد. 

چرا نباید زمان تعمیر شیشه سکوریت را به تاخیر انداخت؟

انواع شیشه سکوریت در عین کارایی بالا و استفاده‌های فراوانی که دارد، از استهلاک زیادی نیز برخوردار بوده و در صورت عدم رسیدگی به آن دچار آسیب می‌شود. تعمیرات این نوع شیشه شامل بخش‌های مختلفی است و موارد گوناگونی را در بر می‌گیرد.  

از جمله این موارد می‌توان به تعویض قطعات این نوع درب اشاره کرد که شامل پمپ، یراق آلات مخصوص و استوپ و ریل‌های مخصوص در نمونه‌های ریلی و بسیاری موارد دیگر است. 

در هر یک از این نمونه‌ها، تعمیر شیشه سکوریت و تعویض قطعات آن باید در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. در غیر این صورت اشکال وارد شده می‌تواند به سایر بخش‌ها سرایت کرده و موجب آسیب کلی به درب یا شیشه سکوریت گردد. در چنین شرایطی علاوه بر تحمیل هزینه بالاتر به مشتری، مجبور به صرف زمان و انرژی زیادی برای تعمیر شیشه سکوریت نیز خواهیم بود. 


از تعمیر قفل شیشه سکوریت و ریل آن چه می‌دانیم؟

بخش مهمی از امنیت تولید شده توسط شیشه سکوریت به سالم بودن قفل آن بستگی داشته و این قطعه اهمیت زیادی در ساختار انواع درب و پنجره سکوریتی ایفا می‌کند. قفل شیشه سکوریت در کارخانه و به‌صورت فابریک و منحصر به فرد تولید و نصب می‌شود و با قفل‌های معمولی تفاوت‌ ساختاری زیادی دارد. بر این اساس نمی‌توان نسبت به دستکاری یا تعمیر آن توسط افراد مبتدی و ناآشنا به کار اقدام نمود. 

پیشنهاد می‌شود در صورت بروز هرگونه اشکال در قفل این نوع شیشه، تعمیر آن را به نمایندگی مجاز و افراد آشنا با ساختار  این ملزومات بسپارید. هم‌چنین از جهت ایمنی بهتر است این کار در کمترین زمان ممکن صورت گرفته و نسبت به تعمیر یا تعویض این قسمت فورا اقدام شود.

در نمونه‌های شیشه سکوریت ریلی، ریل‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند و سهولت در باز و بسته شدن شیشه تا حد زیادی به آنها بستگی دارد. برای حرکت آسان شیشه سکوریت بر روی ریل‌ها لازم است این فضا کاملا تمیز بوده و در بازه‌های زمانی روغن‌کاری شود. کاربرد ریل در این شیشه‌ها به دو روش دستی و اتوماتیک صورت می‌گیرد و در سازه‌های مجهز به اتوماسیون هوشمند نیز با استفاده از پنل مرکزی کنترل می‌شود.

هرگونه تعمیر شیشه سکوریت در بخش ریل باید در اولین فرصت صورت گیرد تا باز و بسته شدن درب سکوریت آسان شده و از وارد شدن آسیب به آن جلوگیری شود. هم‌چنین در صورت اتصال شیشه سکوریت به موتور برقی، تمیز بودن ریل‌ها برای سهولت در این کار و حفظ قدرت و سلامت موتور اهمیت زیادی دارد.

چه زمان به رگلاژ شیشه سکوریت نیاز است؟

یکی از مواردی که در ردیف تعمیرات شیشه سکوریت قرار می‌گیرد، رگلاژ این نوع شیشه‌ است که در انواع درب و پنجره سکوریتی بیشتر به چشم می‌خورد. درب فروشگاه‌هایی که از این نوع شیشه تهیه می‌شوند، به‌دلیل باز و بسته شدن مکرر گاهی از حالت تعادل و تنظیم خارج شده و نیاز به رگلاژ مجدد پیدا می‌کنند. از نظر زمانی نمی‌توان دوره مشخصی برای این خدمات مشخص نمود و هر زمان که درب سکوریتی مغازه به رگلاژ نیاز داشته باشد باید نسبت به آن اقدام نمود. بدیهی است عدم تنظیم درب سکوریت با توجه به وزن بالای آن می‌تواند به فشار مضاعف و آسیب بر روی آن منتهی و حتی به شکست شیشه منجر شود. 

لازم به یادآوری است این کار نیاز به تخصص ویژه داشته و در دوره‌های مخصوص آموزش داده می‌شود. با توجه به شرایط فیزیکی، وزن بالا و یراق‌آلات و قطعات مخصوص برای رگلاژ و تعمیر شیشه سکوریت، توصیه می‌شود کار تنظیم این نوع شیشه را به کارشناس مخصوص سپرده و از دستکاری بی‌مورد یا انجام خودسرانه هرگونه تنظیمات بر روی آن مطلقا خودداری نمایید. 

 فروش کرکره برقی در تهران توسط تیم متخصص اشل انجام می شود.

سخن آخر

تعمیر شیشه سکوریت از دسته خدماتی است که این روزها نیاز به آن در مقیاس وسیعی وجود دارد. بخش‌های مختلف و نمونه‌های متنوع این نوع شیشه در انواع ثابت، درب و پنجره با تنوع بالا، هر یک به تعمیر و سرویس نیاز داشته و لازم است در دوره‌های زمانی مشخص نسبت به این کار اقدام شود.

با توجه به تفاوت‌های موجود بین این نوع شیشه با نمونه‌های معمولی و تخصصی بودن قطعات و جزئیات آنها، لازم است برای هر نوع تعمیر، تعویض و سرویس و دیگر خدمات مرتبط با این محصولات از متخصصین کارآزموده کمک گرفته شود.

هم‌چنین توصیه می‌شود این نوع تعمیرات در اسرع وقت صورت گیرد تا از بروز آسیب به این نوع شیشه‌ها که از قیمت بالایی هم برخوردارند جلوگیری به‌عمل آید.

پیشنهاد آخر ما برای کاربران این محصولات استفاده از نیروی کارآمد و فنی برای رسیدگی به چنین مواردی است که با اطمینان از تخصص آنها در این زمینه همراه است.

مطالعه بیشتر: نصب درب اتوماتیک