درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ، ویژگی ها و کاربردها

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ، ویژگی ها و کاربردها

مقالات

به طور کلی، درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ را می توان در ورودی های متفاوت نصب کرد؛ این انتخاب به ابعاد درب ورودی بستگی دارد. در این مطلب به صورت اختصاصی با انواع درب های اتوماتیک شیشه ای که به حالت کشویی باز و بسته می شوند، آشنا خواهیم شد.

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ، نوعی درب ورودی با طراحی بی نظیر است. اگرچه پانل های این درب ها از شیشه ساخته شده اند اما قاب فلزی محکم و بادوام که پانل ها را محافظت می کند، امنیت درب ها را تضمین نموده است. این نوع درب ها معمولاً از بهترین نوع شیشه ساخته می شود تا در صورت وقوع اتفاقات یا حوادث، اگر شیشه ها شکسته شدند، آسیبی به افراد وارد نگردد. این توصیف، چیزی مانند شیشه های سکوریت ایمن عمل می کند.درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ، بیشتر در مواردی برای نصب در محل ورودی ساختمان انتخاب می شود که ترجیح داده شود نور کامل، بدون هیچ مانعی وارد ساختمان شود. این درب ها مانعی در برابر ورود نور خورشید به داخل ساختمان ایجاد نمی کنند. مهم ترین ویژگی عملکردی درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ، عدم نیاز به باز و بسته شدن با نیروی دست افراد است. این درب ها به راحتی از طریق حسگرهای حرکتی، باز و بسته می شوند.

دلیل دیگری که شما را توجیه می کند تا از درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ برای ورودی ساختمان ها استفاده کنید، سرعت متعادل درب در حالت باز و بسته شدن است. این درب ها به آرامی باز و بسته می شوند، به همین دلیل به هیچ عنوان خطری برای افراد ایجاد نمی کنند. درب های اتوماتیک شیشه ای با شرایط مختلف آب و هوایی سازگاری دارند؛ به طور مثال، اگر این درب ها در ورودی ساختمان در نمای بیرونی نصب شوند، سرمای شدید هوا بر روی عملکرد درب ها هیچ تأثیری نخواهد داشت. چه بسا شیشه های مرغوب که در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ به کار رفته اند مانند یک عایق حرارتی عمل می کنند!درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ

انواع درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ به صورت کشویی در یک جهت یا در دو جهت باز و بسته می شوند؛ بسته به مدل درب اتوماتیک، لنگه های درب در محل مناسب نصب می گردند. بر اساس تعداد پانل های شیشه ای یا همان لنگه ها و جهت باز و بسته شدن، انواع درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ شامل موارد زیر هستند:

آشنایی با انواع مدل های درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ

این نوع درب اتوماتیک شیشه ای شامل مدل هایی است که در آن، یک یا دو عدد از لنگه های درب به صورت ثابت نصب می شوند و سایر پانل های شیشه ای که قرار است باز و بسته شوند، در کنار آن ها قرار می گیرند. این نوع درب ها معمولاً در مدل های دو لنگه ثابت، دو لنگه متحرک، دو لنگه ثابت و 4 لنگه متحرک تولید می شوند. ابعاد پانل های شیشه ای استاندارد است و تعداد آن ها متناسب با ابعاد درب ورودی انتخاب می گردد. ورودی بیمارستان های بزرگ و ادارات، بهترین نمونه های کاربردی این مدل درب محسوب می شوند.1-درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ با چند لنگه ثابت و چند لنگه متحرک:

این نوع درب از لحاظ تمام خصوصیات و توضیحات به مدل قبلی شباهت دارد؛ تنها تفاوت آن ها، تعداد پانل های درب است. از این نوع درب های اتوماتیک شیشه ای معمولاً در مواردی استفاده می شود که ابعاد درب ورودی کوچکتر هستند. ورودی ساختمان های اداری، مراکز خدمات درمانی و لابی هتل ها، نمونه هایی برای این نوع درب ها به شمار می روند.2-درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ با یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک:

نمونه ای از درب های اتوماتیک شیشه ای بدون نیاز به پانل های ثابت در محل ورودی نصب می شوند. ریل حرکتی برای باز و بسته شدن این مدل درب ها در محل مناسب روی دیوار، در محل چهارچوب ورودی نصب می گردد. پانل های این مدل درب، باز و بسته می شوند و هیچ لنگه ثابتی مانند نمونه های قبلی در اینجا وجود ندارد. به نظر می رسد از این نوع درب در ورودی هایی استفاده شود که سرعت عمل ورود و خروج اهمیت دارد؛ ورودی اورژانس ها نمونه کاربردی درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ با لنگه های متحرک بدون لنگه ثابت است.3-درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ با لنگه های متحرک:
4-درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ با یک لنگه ثابت:

از این نوع درب برای ورودی های بسیار کوچک و آدم رو استفاده می شود. یک پانل شیشه ای که به ی جهت باز و بسته می شود در ورودی ساختمان نصب می شود. این نوع درب ها معمولاً کاربردی های شخصی تری دارند. به طور مثال، درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ با یک لنگه متحرک، بدون پانل ثابت را می توان در خانه های ویلایی، حد فاصل باغ و ساختمان نصب کرد.

5- درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ به شکل تاشو:

یکی از مدل های درب های اتوماتیک شیشه ای که می توان در دسته درب های اسلایدینگ قرار داد، درب های شیشه ای اتوماتیک تاشو هستند. این درب ها از نظر ساختاری به نمونه های قبلی شباهت دارند اما از نظر عملکردی با آن ها متفاوت هستند. درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ تاشو، دارای تعداد مشخصی پنل (3، 4 یا ...) می باشد. لنگه های درب شیشه ای دارای قاب فلزی محکم است؛ این لنگه ها در کنار یکدیگر نصب می شوند.عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ به این مدل است که هنگام باز و بسته شدن درب، لنگه های درب از محل اتصال پانل ها، تا می شوند؛ چهارچوب این نوع درب ها بر روی ریل های مخصوص قرار گرفته است و روی آن ها حرکت می کند. به دلیل اینکه هنگام باز شدن درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ تاشو، زاویه 90 تا 180 درجه ایجاد می شود، برای نصب این مدل درب ها باید فضای ورودی کافی در اختیار داشت.

انواع مدل های درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ از ایمنی بالایی برخوردار هستند. نکته ای که هنگام خرید درب های اتوماتیک شیشه ای باید به آن دقت کرد، ابعاد ورودی ساختمان است. تعداد و ابعاد پانل های شیشه ای باید حتماً با ورودی هماهنگ باشند. در این راستا به نحوه باز و بسته شدن درب ها و الزامات تردد توجه داشته باشید.

مقالات
مقالات مرتبط
دربهای اتوماتیک شیشه ای

1394-08-05 22:35

درب اتوماتیک/ریشه

دربهای اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک صنعتی

1397-04-20 03:58

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک صنعتی

درب اتوماتیک صنعتی و کاربرد آن

1397-10-26 10:37

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک صنعتی و کاربرد آن

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید