درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای
مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای چیست و مکانیزم عمل آن به چه شکل می باشد؟ انواع درب اتوماتیک شیشه ای را می شناسید؟ استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای چه مزایایی دارد؟

درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟

در تعریف علمی درب اتوماتیک شیشه ای به نوعی از درب گفته می شود که به شکل هوشمند و خودکار باز و بسته می شود. امروزه با افزایش مراجعات به امکان اداری، تجاری، درمانی و... مواجه هستیم و به همین دلیل وجود درب هایی که به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند تبدیل به موضوعی ضروری شده است. از جمله درب های اتوماتیک که به طور گسترده در ادارات، پایانه های مسافربری و مجتمع های تجاری مورد استفاده قرار گرفته اند درب های اتوماتیک شیشه ای می باشند.

درب های اتوماتیک شیشه ای با بهره گیری از یک اپراتور شیشه ای به طور کاملا اتوماتیک و بدون نیاز به انرژی نیروی انسانی عمل می کند. مکانیزم عمل این نوع درب های شیشه ای بدین شکل است که یک نوع چشم الکترونیکی بر روی آنها نصب می شود که این چشم الکترونیکی نسبت به عبور و مرور افراد حساس بوده و پس از شناسایی حرکت عابران سیگنال هایی را به اپراتور درب شیشه ای ارسال می کند. اپراتور مذکور این سیگنال را به موتور فرستاده و در نتیجه فرمان باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه ای اعمال می شود. مهم ترین اجزای تشکیل دهنده درب های اتوماتیک شیشه ای شامل تسمه، کنترل باکس، فولی هرزگرد، موتور گیربکس و چشم الکترونیکی می شود.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آنها طرح و ویژگی های خاص خود را دارند. در ادامه قصد داریم تا دو نوع از معروف ترین انواع مدل درب اتوماتیک شیشه ای را به شما معرفی کنیم.

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی امکان طراحی در شکل های مختلفی از جمله بیضی، دایره و نیم دایره را دارا می باشد. اپراتوری این نوع درب شیشه ای از میکروکنترل های هوشمندی که قابلیت تنظیم برای کاربران را دارد بهره می برد. اپراتور درب شیشه ای منحنی کاملا منعطف بوده و قابلیت سازگاری با انواع سیستم های کنترل تردد را دارد. درب های شیشه ای اتوماتیک گرد و نیم گرد از جمله زیباترین و جذاب ترین انواع درب های اتوماتیک هستند که امکان مختلفی مانند هتل ها، اماکن عمومی، مجتمع های تجاری، مراکز تفریحی و... مورد استفاده قرار می گیرند.

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی یا زاویه دار بیشتر مناسب فضاهایی با معماری خاص و منحصر به فرد می باشند. اماکنی که در معماری آنها از زوایای متعدد استفاده شده به ویژه اماکنی که از قسمت کنج خود دارای ورودی هستند معمولا از درب های شیشه ای مثلثی استفاده می کنند. مکانیزم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی دارای سنسورهای مایکرویو بوده و بهترین گزینه برای استفاده در کنج ساختمان های مختلف می باشد.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای

استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای مزایایی دارد که از جمله آنها می توان به امکان تنظیم عرض باز شدن درب و امکان باز و بسته شدن درب از داخل، خارج و هر دو طرف اشاره داشت. این نوع درب ها دارای قابلیت اتصال به شبکه های نرم افزاری حفاظتی و همچنین سیستم اعلام حریق هستند. یکی دیگر از مهم ترین مزایای درب اتوماتیک شیشه ای مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود زیرا این نوع درب ها فقط در هنگام عبور و مرور باز شده و به طور خودکار نیز بسته می شوند. سهولت تردد مراجعین به ویژه افراد مسن، کم توانان جسمی و همچنین افرادی که وسایل سنگین در دست دارند نیز از دیگر ویژگی های این نوع درب های شیشه ای می باشد. از دیگر مشخصات درب اتوماتیک شیشه ای باید به زیبایی این نوع درب ها اشاره داشته که باعث زیباتر شدن ورودی فضاهای مختلف می شود.

فروش درب اتوماتیک شیشه ای

در حال حاضر مراکز مختلفی در حوزه فروش انواع درب اتوماتیک شیشه ای فعال هستند. بهترین گزینه پیش روی شما خرید درب شیشه ای اتوماتیک از یک مرکز فروش معتبر در این زمینه است. در صورتی که قصد خرید درب اتوماتیک شیشه ای را دارید می توانید با کارشناسان فروش اشل تماس گرفته و از قیمت درب اتوماتیک شیشه ای مطلع شوید.

مقالات
مقالات مرتبط
قیمت درب اتوماتیک

1397/4/16

ریشه/مقالات

قیمت درب اتوماتیک

درب اتوماتیک هوشمند

1397/4/20

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک هوشمند

درب اتوماتیک صنعتی

1397/4/20

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک صنعتی

درب اتوماتیک ضد سرقت

1397/4/20

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک ضد سرقت

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید