درب اتوماتیک صنعتی و کاربرد آن

درب اتوماتیک صنعتی و کاربرد آن

درب اتوماتیک صنعتی جز انواع درب های اتوماتیک است که نسبت به حد معمول این نوع درب ها اندازه ی بزرگتری دارد و از آن ها برای انبارهای بزرگ، درب های کارخانه جات، کارگاه ها، سوله ها و ... استفاده می شود. امروزه درب های جدید و هوشمندی پا به عرصه وجود گذاشته اند که می توانند به خوبی جوابگوی نیاز مشتریان این عرصه باشند. به عنوان مثال درب های سکشنال صنعتی و درب سریع صنعتی کارایی بسیار بیشتری نسبت به درب های قدیمی دارند و امنیت بسیار بیشتری را برای این اماکن ایجاد می کنند.انواع درب اتوماتیک صنعتی

با توجه به کاربرد درب اتوماتیک صنعتی انواع مختلفی از آن ها را در بازار این محصولات می توان مشاهده کرد. درب های سکشنال صنعتی، درب سریع صنعتی، درب های کرکره ای صنعتی و درب های صنعتی ریلی جز این نوع درب های صنعتی هستند که به صورت اتوماتیک کار می کنند.

کار کردن با درب های اتوماتیک راحت است و معمولاً با یک دکمه یا ریموت کنترل کار می کنند. از این رو مشکلاتی مانند سنگین بودن یا فشار زیاد برای باز کردن آن ها به صورت دستی وجود ندارد و در بخش های صنعتی بزرگ می توان آن ها را مورد استفاده قرار داد.

البته باید به خاطر داشته باشید که این درب ها از لحاظ تکنولوژی با هم تفاوت هایی دارند و می توان در مدل های پیشرفته درب اتوماتیک صنعتی را دارای کد و یا حتی حسگرهایی مانند اثر انگشت و ... کرد که امنیت را بسیار بالا می برد.درب های کرکره ای به انواعی گفته می شود که کرکره ها به کمک یک موتور در بخش بالایی درب بالا و پایین می روند. این درب ها از تیغه های گالوانیزه تشکیل شده اند که بسته به فضای مورد نظر و سلیقه مشتری ابعاد این تیغه ها قابل تغییر است. درب های رول آپ یا کرکره ای دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و سروصدای کمتری در زمان باز و بسته شدن دارند.

درب اتوماتیک صنعتی ریلی نیز انواعی از پرمصرف ترین درب های صنعتی هستند. درب های ریلی را می توان در متراژهای بسیار زیاد و طولانی نیز تولید کرد. سرعت بالای باز و بسته شدن و مقاومت زیاد آن باعث شده تا بیشتر از درب های ریلی استفاده شود. جک که در این درب ها اهمیت بالایی دارند و تعیین کننده سرعت و قدرت درب اتوماتیک صنعتی ریلی هستند.

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال

معمولاً درب سکشنال صنعتی نیز یک نمونه از درب اتوماتیک صنعتی هستند که به صورت یک تکه باز و بسته می شوند. این نوع درب ها به سه صورت حرکت می کنند. حرکت درب ها به صورت عمود، زاویه و 90 درجه ای است و سبب می شود تا لنگه ی در یک جا حرکت کند و سرعت بالایی را برای ورود و خروج و دسترسی به محیط داخل یا بیرون فراهم می کند.

درب های سکشنال از گالوانیزه تولید می شوند و مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند. درب اتوماتیک سکشنال دارای عرض و ضخامت تیغه های بیشتری نسبت به نوع کرکره ای هستند.

یکی از مزایای برجسته ی استفاده از این نوع درب اتوماتیک صنعتی امکان تعبیه درب های جداگانه نفر رو یا نورگیر در آن هاست؛ زیرا حالت یک تکه بودن این درب ها سبب شده تا بهتر بتون روی آن ها کار کرد.

بازشوی درب سکشنال بر اساس موقعیت بنا و ورودی آن قابل تغییر است. پنل های درب صنعتی اتوماتیک سکشنال عایق حرارت و صوت است و بین این پنل ها از لاستیک برای عایق بندی بهتر استفاده شده است.درب اتوماتیک صنعتی سرعت بالا

درب سریع صنعتی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بر اساس تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند. جنس این درب ها از پی وی سی پارچه ای است. این درب ها می توانند روزانه بارها باز و بسته شوند و سرعت باز شدن آن ها بالاست. از این رو از آن ها در فضاهای صنعتی مانند کارخانجات، انبارها و سالن های تولید، پالایشگاه ها و نیروگاه ها و آشیانه های هواپیما است.

ساختار درب سریع صنعتی با دوام تر است و قابلیت باز و بسته شدن بیشتری دارد از این رو هزینه نگهداری آن به مراتب بیشتر است.

درب اتوماتیک صنعتی سرعت بالا دارای چشم الکترونیکی است که باعث باز شدن راحت و اتوماتیک این درب ها می شود. این درب ها قابلیت ایزوله شدن و شستشو دارند که برای فضاهایی که بهداشت آن ها مهم است قابل استفاده است. سرعت حرکت این درب ها قابلیت تنظیم دارد و دارای کنترل برد پیشرفته هستند که می توان به کمک آن تنظیمات لازم را انجام داد.

درب اتوماتیک صنعتی سرعت بالا دارای سنسورهایی هستند که هنگام برخورد با مانع سریع متوقف می شوند.قابلیت های درب صنعتی اتوماتیک

مهم ترین مزیت استفاده از این درب ها باز و بسته شدن راحت آن هاست که نیازی به استفاده از دست نیست. این درب ها مقاومت بالایی دارند و در جاهایی که ارتفاع بالا دارند و قابل دسترسی آسان نیستند به راحتی توسط یک ریموت کنترل می شوند.

تابلو فرمان هایی که بر روی انواع این درب ها قرار دارد می تواند تجهیزات جانبی مانند نوار اطمینان، چشمی، ریموت کنترل و ... را دارد.

درب اتوماتیک صنعتی برای ورود و خروج دستگاه های کوچک و بزرگ حمل و نقل و صنعتی راحت است و برای فروشگاه های بزرگ یا کارگاه ها و کارخانجات تولیدی که حجم عظیمی از کالاها دائم در حال انتقال هستند مناسب است.

درب های صنعتی جدید را می توان با هزینه کم نصب کرد و اگر درب اتوماتیک صنعتی مطابق با اصول و استانداردهای لازم نصب شود امنیت بالایی خواهد داشت و هزینه نگهداری آن ها نیز معمولاً کم است.

این درب ها انواع مختلفی دارند که بر اساس نیاز و کارایی که از آن ها انتظار دارید می توانید نوعی مناسب را انتخاب کرده و از آن بهره ببرید.

هدر رفت انرژی در مکان هایی که درب اتوماتیک صنعتی نصب شده است بسیار کمتر از مکان هایی است که درب های قدیمی وجود دارد؛ زیرا این درب ها هم عایق حرارت هستند و هم باز و بسته شدن آن ها فقط در مواقع لزوم صورت می گیرد و به صورت اتوماتیک بسته می شوند.

مقالات
مقالات مرتبط
دربهای اتوماتیک شیشه ای

1394-08-05 22:35

درب اتوماتیک/ریشه

دربهای اتوماتیک شیشه ای

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید