قیمت درب پارکینگ برقی این روزها به یکی از چالش‌های فضای مجازی تبدیل شده است. از یک سو تنوع و کیفیت متفاوت این نوع درب اتوماتیک و از سوی دیگر قطعات وارداتی نظیر موتور و دیگر اجزاء سازنده و نوسانات بازار و تاثیر آن بر قیمت آنها باعث شده بحث بر روی این موضوع به‌طور جدی ادامه یابد.

در این مطلب قصد داریم با بررسی قیمت درب پارکینگ اتوماتیک و فاکتورهای موثر بر آن به برخی سوالات در این زمینه پاسخ دهیم.

با ما در مطالعه این نوشتار همراه شوید.

قیمت درب پارکینگ برقی

پارکینگ از اجزای مهم و مکان‌های پرتردد در هر ساختمان است که در طول شبانه روز مورد استفاده عموم افراد قرار دارد.

علاوه بر بحث امنیت ساختمان و خودروهای پارک شده در این بخش، موضوع راحتی و سهولت استفاده از این بخش نیز از موضوعات جذابی است که با انتخاب و قیمت درب پارکینگ اتوماتیک مرتبط شده و از این جهت اهمیت می‌یابد.

این روزها و با افزایش اقبال عمومی به درب‌های هوشمند و بهره‌مند از سیستم اتوماسیون، تنوع و قیمت درب پارکینگ نیز بار دیگر به نقل مجالس تبدیل شده است. مقایسه انواع درب این بخش از ساختمان به‌ویژه نمونه‌های برقی از جهات مختلف و تاثیر فاکتورهای گوناگون بر قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ باعث شده مشتریان این محصولات اعم از مالکین ساختمان و کارفرمایان و پیمانکاران ساختمانی، کنجکاوی و حساسیت بیشتری نسبت به این موضوع نشان دهند.

برندهای سازنده نیز با توجه به این اقبال، دست به تولید طیف وسیعی از این محصولات زده و در این راستا به بهترین شکل نیازهای کاربران را تامین می‌کنند.

در این میان تنوع متریال و قطعات مصرفی و نقش آن در تعیین نهایی قیمت درب پارکینگ برقی بسیار پررنگ و شاخص است.

قیمت درب پارکینگ به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر به فکر تهیه درب پارکینگ برقی برای ساختمان خود هستید، بی‌شک گزینه‌های زیادی در ذهن داشته و درباره آنها فکر می‌کنید. یکی از این موارد برند تولید کننده درب و نیز برند سازنده موتور برقی است که بر روی چنین درب‌هایی نصب می‌شود.

اهمیت قیمت درب پارکینگ برقی از آن جهت بالاست که می‌تواند معرف کیفیت قطعاتی باشد که بر روی درب نصب شده و ساختار کلی آن را شکل داده است. بر این اساس و با توجه به کیفیت متنوع و متفاوت تولیدات برندهای گوناگون، لازم است پیش از ثبت نهایی سفارش خرید، از قیمت درب پارکینگ و کیفیت تولیدات برند عرضه کننده موتور برقی آن مطلع شویم.

این روزها برندهای سرشناسی نظیر دانکر آلمان و وینکو و پروتکو ایتالیایی و بسیاری دیگر از برندهای معتبر عرضه کننده از شهرت جهانی برخوردارند و قیمت‌گذاری بر روی محصولات آنها تابع عوامل زیادی در دنیای صنعت ساخت درب‌های برقی است. به‌عبارتی قیمت درب پارکینگ اتوماتیک وارداتی یا تهیه شده از اجزای وارداتی را باید با توجه به نوسانات بازار ارز، عوامل محیطی و تحولات بازار محاسبه نمود.

آنچه در مجموع از این بحث نتیجه می‌شود تاثیر عمیق شرایط بازار بر قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ و به‌ویژه نام برند سازنده بر آنهاست.

نحوه قیمت گذاری درب اتوماتیک پارکینگ چگونه است؟

فاکتورهای زیاد و متنوعی در تعیین قیمت درب پارکینگ برقی تاثیر دارند که مرور آنها می‌تواند پروسه خریدی موفق و هوشمندانه را در این فیلد تولیدی و کاری رقم بزند.

از جمله این موارد می‌توان به ابعاد و میزان مصرف قطعات در تولید این نوع درب‌ها اشاره کرد. این نوع درب که ایمنی بالا و راحتی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد، با رعایت اصول و استانداردهای جهانی ساخته می‌شود. به‌طوری که انواع خودرو با ابعاد و حجم مختلف بتوانند به‌راحتی از آن عبور کرده و در محیط پارکینگ مستقر شوند. سایز انتخابی برای سفارشات ساخت این نوع درب‌ها نیز با توجه به نیازهای کاربران و محل نصب آن تعیین می‌شود و بدون شک بر تعیین قیمت درب پارکینگ اتوماتیک موثر است.

بر این اساس دارندگان پارکینگ‌های عمومی نمونه‌های متفاوتی با سایز مورد نظر را برای این کار سفارش می‌دهند که از نظر قیمت با انواع مورد استفاده در سازه‌های مسکونی متفاوت است. به‌علاوه در عمارت‌های مسکونی بزرگ، برج‌ها و سازه‌های اداری و تجاری با توجه به حجم بالای تردد خودرو، نیاز به استفاده از درب‌های متفاوتی با ابعاد و آیتم‌های گوناگون احساس می‌شود. طبعا برای این نوع محصولات، تعیین قیمت درب پارکینگ برقی متفاوت بوده و با معیارهای مرتبط محاسبه می‌شود.

برای آشنایی با راهبند اتوماتیک پارکینگ با ما تماس بگیرید.


قیمت درب پارکینگ اتوماتیک

یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت درب پارکینگ برقی، نوع درب و اجزای به کار رفته در آن است. علاوه بر نوع و برند موتور برقی، کرکره‌ها و دیگر اجزای مصرفی در ساخت این محصولات نیز در قیمت آنها موثرند. برای مثال در قیمت درب پارکینگ برقی از نوع کرکره‌ای، تعداد تیغه‌ها و جنس آنها در این مورد بسیار مهم و تاثیرگذار هستند. به‌علاوه در این مدل‌ها، کیفیت تیغه‌های کرکره بر کیفیت نهایی کار و به تبع آن قیمت درب پارکینگ اتوماتیک تاثیرگذار بوده و آن را دچار نوسان می‌کند.

قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ و نقش فناوری اتوماسیون در آن

این روزها هوشمندسازی ساختمان طرفداران زیادی پیدا کرده و استفاده از درب‌های اتومات برای پارکینگ نیز با استقبال بالایی از طرف کاربران روبرو شده است.

مزیت‌های کاربردی درب‌های اتوماتیک از راحتی و سهولت باز و بسته شدن تا قابلیت کنترل از راه دور و بسیاری موارد دیگر را می‌توان از این طریق به دست آورد. نقش پررنگ اتوماسیون درب پارکینگ در امنیت ساختمان نیز بر کسی پوشیده نیست. به‌علاوه این نوع درب در انواع مختلف با استفاده از ریموت کنترل و نیز در صورت اتصال به شبکه اینترنت از طریق گوشی هوشمند و تبلت قابل کنترل است.

همه این موارد و بسیاری مزایای دیگر که در ساخت این نوع درب‌ها به کار گرفته شده، بر قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ موثر است.

خرید درب اتوماتیک پارکینگ

این روزها ارتباطات اینترنتی، دنیای صنعت و تجارت را تحت تاثیر قرار داده و مبادلات را آسان‌تر و سریع‌تر نموده است. خرید و فروش اقلام مختلف صنعتی نیز بخشی از این روال کاری است که در سایه ارتباطات آنلاین سرعت گرفته و بسیاری از واسطه‌ها را از میان برداشته است.

انواع درب پارکینگ به‌عنوان یکی از کالاهای پرطرفدار نیز از این قاعده پیروی می‌کند. قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ که از طریق فروشگاه‌های معتبر و سایت‌های فعال فروش آنلاین معامله می‌شوند، بر مبنای اجزای به کار رفته و برندهای سازنده تعیین شده و به مشتری اعلام می‌شود.

در هر یک از این سایت‌ها نیز، بخشی با عنوان ستون استعلام قیمت وجود دارد که مرتبا و با توجه به تغییرات قیمت‌ها به روزرسانی شده و قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ را اطلاع‌رسانی می‌کند.

هم‌چنین امکان مشاوره با کارشناسان خبره در این زمینه وجود دارد و می‌توان از تنوع این محصولات در همه زمینه‌ها از جمله قیمت درب پارکینگ اتوماتیک از این طریق آگاه شد. به‌علاوه در مراحل مشاوره و با توجه به مرور الزامات کاربردی هر ساختمان، بهتر می‌توان نسبت به انتخاب نمونه و تعیین قیمت درب پارکینگ برقی اظهار عقیده کرد.

از تنوع درب‌های اتوماتیک پارکینگ برقی بیشتر بدانیم!

اگر در مسیر پروسه خرید درب پارکینگ برقی هستید، لازم است از تنوع محصولات این فیلد کاری نیز اطلاعات کافی کسب نمایید.

عملکرد این درب‌ها اصولا بر پایه سه اصل کارکرد مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی صورت می‌گیرد. نمونه‌های مکانیکی با چرخ و دنده، انواع هیدرولیکی بر اساس تغییرات فشار سیالات روغنی و درب‌های اتوماتیک پنوماتیک با فشار گاز باز و بسته می‌شوند.

هنگامی که از اتوماسیون درب صحبت به میان می‌آید، در واقع بخش کنترل کننده این مدل‌ها را در نظر داریم که با اتصال به سیستم هوشمند و قابلیت کنترل از راه دور عمل کرده و هدایت کار را به دست می‌گیرد.

هر یک از این نمونه‌ها با توجه به نوع کاربری و مکان مورد استفاده برنامه‌ریزی، طراحی و تولید می‌شوند و در ساخت آنها به نکات فنی خاصی توجه می‌شود.

تفاوت فناوری به‌کار رفته در تولید این محصولات، بر قیمت درب پارکینگ برقی از هر نوع اثر داشته و تعیین کننده است. به‌عبارتی قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ با توجه به تکنولوژی مورد استفاده در ساخت آنها تعیین شده و این مورد سهم زیادی در موضوع قیمت دارد.

بر این اساس توصیه می‌شود از پیشنهادات و راهنمایی‌های اهل فن در این زمینه بهره گرفته و انتخاب نهایی خود را بر اساس الزامات کاربردی، سلیقه شخصی و البته مقایسه توان خرید خود با قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ رقم بزنید.

علاقمندان به استفاده از تکنولوژی روز دنیا و فناوری‌های به‌کار رفته در تجهیزات هوشمند سازی ساختمان از جمله اتوماسیون درب پارکینگ در سال‌های اخیر با محصولات جذابی در این زمینه روبرو شده‌اند. هر یک از این تولیدات نیز با دارا بودن فاکتورهای متنوع برای شرایط و الزامات کاربردی مختلف تولید می‌شوند و طبعا از قیمت‌های متنوعی نیز برخوردارند.

وجود امکان مشاوره قبل از خرید با کارشناس فروش و متخصصین کارآزموده در زمینه مشخصات فنی و قیمت درب پارکینگ اتوماتیک شرایط را برای خرید موفق این محصولات مساعد نموده است.

هم چنین تهیه آنلاین و خرید اینترنتی این محصولات، در کنار امکان استعلام قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ، با حذف واسطه‌های فروش بهترین قیمت‌ها و شرایط پرداخت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر و سایت‌های عرضه کننده انواع درب برقی با استعلام و تعیین قیمت درب پارکینگ اتوماتیک پیش از انتخاب نهایی، خریدی موفق را تجربه کنید!


خرید درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتيک پارکینگ در گروه تجهیزات اتوماتیک و هوشمند برای ساختمان‌های بزرگ قرار می‌گیرد که مزایای بسیار زیادی دارد. این روزها با توجه به افزایش‌تردد خودرویی در کشور ایران، بسیاری از ساختمان‌ها نیز به پارکینگ‌های بزرگ دارند. حتی ساخت پارکینگ‌های بزرگ در مجتمع‌های مسکونی نیز رایج شده است. در اتوماتیک پارکینگ می‌تواند برای تمامی‌این ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد و باعث افزایش نظم، امنیت و جلوگیری از هرج و مرج شود.
با توجه به اهمیت خرید درب اتوماتیک پارکینگ، در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد انواع درب اتوماتیک پارکینگ، قیمت لیست درب اتوماتیک پارکینگی و ... صحبت کنیم. بنابراین، اگر قصد خرید این درب‌ها را دارید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.
ضرورت استفاده از درب اتوماتیک برای پارکینگ
امنیت یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید در ساختمان‌سازی مورد توجه قرار بگیرد. در گذشته، کمتر ساختمان‌هایی را می‌توانستیم مشاهده کنیم که با درب‌های اتوماتیک طراحی شده باشند؛ اما امروزه و با توجه به نیاز مردم، اکثر ساختمان‌های مسکونی و تجاری با کمک درب‌های اتوماتیک ساخته می‌شوند.
دلیل این موضوع مزایای استفاده از در اتوماتیک پارکینگی است که موجب شده است حتی افراد با قیمت درب اتوماتیک پارکینگی مشکلی نداشته باشند. یکی از مزیت‌های بسیار مهم درب‌های اتوماتیک، افزایش امنیت در ساختمان است. درب‌های اتوماتیک با کنترل کردن‌تردد افراد می‌توانند باعث کاهش احتمال ورود افراد متفرقه با داخل ساختمان شوند.
مزیت دیگری که برای در اتوماتیک پارکینگ وجود دارد، نظمی‌است که ایجاد می‌کند. درب‌های اتوماتیک می‌توانند با کنترل کردن رفت‌وآمدهای ساکنین یک مجتمع، از ورود همزمان چند خودرو به داخل خانه جلوگیری کنند.
انواع درب اتوماتیک پارکینگ را بشناسیم.
درب اتوماتیک پارکینگ، در انواع مختلفی طراحی می‌شود و برای اطلاع از لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی، ابتدا باید در مورد انواع درب اتوماتیک پارکینگ اطلاعات کافی کسب کنیم. چون هر یک از درب‌های اتوماتیک پارکینگ، به دلیل ویژگی‌های فنی خاصی که دارند، قیمت‌های متنوعی نیز دارند. از جمله انواع درب‌های اتوماتیک پارکینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
درب پارکینگ اتوماتیک لولایی
در پارکینگ اتوماتیک لولایی یکی از انواع درب‌های پارکینگ است که اتفاقا رواج بسیار زیادی دارد. تنوع لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی لولایی به نوع کیفیت جک و موتور این درب‌ها بستگی دارد. در واقع، دو بخش بسیار مهم درب پارکینگ اتوماتیک لولایی، جک و موتور درب است که هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارد. درب‌های اتوماتیک لولایی به دو مدل مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند.
•    نمونه اول این درب‌ها، درب‌هایی‌اند که دارای یک جک هستند که بر روی یک لنگه از درب نصب می‌شوند. درب‌های اتوماتیک یک لولایی، برای ساختمان‌هایی که دارای درب تک لنگه‌اند، بسیار مناسب است.
•    نمونه دوم از درب‌های لولایی، درب‌هایی‌اند که با کمک دو جک و به صورت مجزا کار می‌کنند. این دو جک بر روی هر یک از لنگه‌های درب لولایی بسته می‌شوند و می‌توان به راحتی درب را با دو جک مجزا باز و بسته کرد.
درب پارکینگ اتوماتیک ریلی
درب پارکینگ اتوماتیک ریلی از جمله درب‌هایی است که برای ساختمان‌های مسکونی و تجاری محبوبیت بسیار زیادی دارد. تنوع در لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی ریلی هم بستگی به موتوری دارد که در درب ریلی استفاده شده است.
درب پارکینگ ریلی، بیشتر برای فضاهایی که نیاز به استفاده از فضای پشت درب اتوماتیک است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. خانه‌هایی که دارای حیاط و یا پارکینگ‌های کوچک هستند و درب لولایی به راحتی در پارکینگ باز نمی‌شود، می‌توانند با کمک درب پارکینگ اتوماتیک ریلی، هوشمند شوند.
درب پارکینگ اتوماتیک سکشنال
یکی دیگر از انواع درب پارکینگ اتوماتیک، درب‌های پارکینگ اتوماتیک سکشنال یا تکه‌ای‌اند. این درب‌ها که با نام درب‌های اتوماتیک زیر سقفی شناخته می‌شوند، به راحتی در پارکینگ‌های مسقف باز می‌شوند، بدون اینکه جای زیادی را اشغال کنند. درب‌های اتوماتیک زیر سقفی، در هنگام باز شدن به سمت سقف حرکت می‌کنند و در هنگام بسته شدن هم درب به سمت پایین حرکت خواهد کرد.
تنوع زیادی در لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی سکشنال وجود دارد. دلیل این موضوع هم موتورهای متنوعی‌اند که برای هر یک از درب‌های اتوماتیک پارکینگی زیر سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته‌اندازه درب، کیفیت درب و ... نیز بر روی قیمت این نوع درب‌های اتوماتیک هم تاثیر می‌گذارند.

در اتوماتیک پارکینگ

نصب در اتوماتیک پارکینگ باید به صورت تخصصی و با کمک افراد با تجربه در این زمینه انجام شود. بسیار دیده شده است که افراد بدون داشتن تجربه کافی، اقدام به نصب درب اتوماتیک برای پارکینگ کرده‌اند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی متوجه اشتباه نصب شدن جک‌ها و بخش‌های مختلف درب اتوماتیک شده‌اند. به‌هرحال، در صورتی که هر یک از بخش‌های مختلف درب اتوماتیک پارکینگ به درستی روی هم سوار و نصب نشوند، ممکن است فشار زیادی بر روی موتور درب اتوماتیک وارد شود و باعث خرابی آن گردد.
بنابراین، برای نصب در اتوماتیک پارکینگ حتما از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که هزینه نصب در اتوماتیک پارکینگ یک هزینه مصوبی نیست. ممکن است هر یک از افرادی که اقدام به نصب درب‌های اتوماتیک می‌کنند، از شما هزینه خاصی را درخواست کنند. از این رو بهتر است که شما برای کاهش هزینه‌های مربوط به خرید درب اتوماتیک پارکینگ، از افراد مختلف برای قیمت نصب در اتوماتیک پارکینگ، استعلام قیمت بگیرید و در نهایت به یکی از بهترین این افراد اعتماد کنید.

قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

بدون شک یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد برای خرید درب اتوماتیک پارکینگ، قیمت این درب‌هاست. با توجه به افزایش هزینه‌های پیش‌روی افراد جهت خرید سیستم‌های مختلف برای ساختمان‌ها، بسیار مهم است که افراد در هزینه‌های خودشان صرفه‌جویی کنند تا بتوانند با بودجه‌ای که دارند، بخش‌های مختلف خانه را نیز هوشمند و اتوماتیک کنند.
بنابراین، قیمت درب اتوماتیک پارکینگی برای بسیاری از افراد مهم است. عوامل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث ایجاد تنوع در لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی شوند. از این رو، بهتر است که افراد به جای اینکه به دنبال اطلاع از لیست قیمت‌های در اتوماتیک پارکینگ باشند، ابتدا در مورد عوامل مختلفی که بر روی این قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند، اطلاعات کسب کنند.

لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

عامل اول؛ تاثیر نوع جک درب اتوماتیک بر روی قیمت درب‌ها
جک درب اتوماتیک پارکینگی، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها محسوب می‌شود. البته جک‌های درب اتوماتیک برای درب‌های اتوماتیک لولایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از جک‌های درب اتوماتیک پارکینگی، دارای ویژگی‌های خاصی هستند. وزن قابل تحمل مشخصی دارند. طول لنگه آن‌ها مشخص است و هر کدام قدرت جابجایی معینی نیز دارند.
بدیهی است که هر یک از فاکتورهای ذکر شده بر روی لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی تاثیر می‌گذارند. فارغ از این موضوعات، تک لنگه یا دو لنگه بودن درب اتوماتیک هم تاثیر زیادی روی قیمت این درب‌ها دارد. جک‌های درب‌های تک لنگه معمولا (به جز شرایط خاص) قیمت پایین‌تری نسبت به جک‌های درب‌های دو لنگه دارند.  چون به هر حال شما برای خرید درب اتوماتیک پارکینگ تک لنگه، نیاز به خرید یک جک دارید، ولی برای خرید درب پارکینگ دو لنگه، نیاز به خرید دو جک و یک موتور قوی‌تر دارید.
عامل دیگری که بر روی قیمت درب اتوماتیک پارکینگی تاثیر می‌گذارد، برند جک است. هر یک از جک‌هایی که برای درب‌های پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، در شرکت‌ها و کارخانه‌های متنوعی طراحی شده‌اند. بدیهی است که قیمت درب اتوماتیک پارکینگ که با جک ایرانی طراحی شده است، پایین‌تر از قیمت درب‌های اتوماتیک پارکینگی است که با جک‌های خارجی طراحی شده‌اند.
عامل دوم؛ تاثیر نوع موتور درب اتوماتیک بر روی لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی
یکی دیگر از عواملی که بر روی تنوع لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی تاثیر می‌گذارد، نوع موتور به کار رفته در هر یک از درب‌های اتوماتیک است. انواع درب‌های اتوماتیک پارکینگی از جمله درب لولایی، ریلی و سکشنال با کمک یک موتور الکتریکی کار خود را انجام می‌دهند. به همین خاطر، به درب‌های اتوماتیک پارکینگی درب‌های برقی هم گفته می‌شود.
کیفیت موتور و قدرت آن تاثیر بسیار زیادی بر روی تنوع لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی می‌گذارند. برندهای مطرحی در سطح جهان وجود دارند که اقدام به تولید موتورهای درب اتوماتیک می‌کنند. هر چقدر برند معتبرتر و معروف‌تر باشد، قیمت محصولات خود را گران‌تر ارائه می‌کند.
همچنین، قدرت و توان موتور برای جابجایی هر یک از لنگه‌های درب، بسیار حائز اهمیت است. بدیهی است که هر چقدر قدرت موتور برای جابجایی درب بالاتر باشد، قیمت خرید درب اتوماتیک پارکینگی نیز بالاتر می‌رود.
عامل سوم؛ تاثیر وزن درب اتوماتیک بر روی قیمت این درب‌ها
وزن درب، تاثیر غیر مستقیمی ‌بر روی قیمت درب اتوماتیک پارکینگ دارد. درب‌های پارکینگ اگر سنگین باشند، نیاز است که جک، ریل و موتور باکیفیت بالاتری خریداری شوند. هر یک از جک‌ها و موتورها، قادر به تحمل وزن مشخصی‌اند. موتورها و جک‌هایی که وزن کمتری را تحمل می‌کنند، قیمت پایین‌تری دارند؛ اما موتورها و جک‌هایی که وزن بیشتری را تحمل می‌کنند، قیمت بالاتری نیز دارند.
به طور مثال، اگر قدرت جابجایی یک جک (با یک برند مشخص) 400 کیلوگرم  باشد و قدرت جابجایی یک جک دیگر، 200 کیلوگرم است، قیمت درب اتوماتیک پارکینگی که دارای جک با قدرت جابجایی بیشتر است، گران‌تر خواهد بود. در هر صورت، نمي توان براي کاهش هزينه‌ها اقدام به خريد جک هايي کرد که نمي‌توانند وزن کل درب را تحمل کنند.
عامل چهارم؛ طول هر لنگه جک درب اتوماتیک بر روی قیمت در اتوماتیک پارکینگ
طول هر لنگه و قدرت جابجایی هر یک از جک‌ها، تاثیر زیادی بر روی قیمت درب اتوماتیک پارکینگ می‌گذارند. در صورتی که اقدام به خرید درب اتوماتیک پارکینگ لولایی کنید، باید حتما در مورد طول هر یک از جک‌ها و قدرت جابجایی آن‌ها تحقیق کنید. در صورتي که در مورد اين دو عامل و نحوه انتخاب آن‌ها اطلاعات کافي نداريد، مي توانيد با افراد باتجربه مشورت کنيد.
بدیهی است که هر چقدر قدرت جابجایی هر یک جک در درب‌های اتوماتیک لولایی بیشتر باشند، قیمت درب اتوماتیک هم بالاتر می‌رود. با این حال، این عامل تنها عاملی نیست که بر روی قیمت درب اتوماتیک پارکینگی لولایی تاثیر می‌گذارد. عوامل دیگری همچون برند جک، کیفیت موتور و ... هم وجود دارند.
عامل پنجم؛ نوع گارانتی و مدت زمان آن و تاثیر گارانتی بر روی قیمت درب اتوماتیک
آخرین عاملی که می‌تواند باعث تنوع در لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی شود، نوع گارانتی درب اتوماتیک است. هر یک از درب‌های اتوماتیک دارای گارانتی مشخصی‌اند. هر چقدر اعتبار شرکت گارانتی‌کننده درب، جک و حتی موتور درب پارکینگی بیشتر باشد، قیمت درب اتوماتیک هم بالاتر می‌رود.
البته در بسیاری از موارد افراد‌ترجیح می‌دهند که به جای خرید درب اتوماتیک پارکینگی بی‌کیفیت و با گارانتی کم، اقدام به خرید درب‌های اتوماتیک پارکینگ معتبر با گارانتی بهتر کنند. چون این درب‌ها به دلیل قیمت بالایی که دارند، قیمت تعمیر بالایی نیز خواهند داشت و خرابی یک درب بدون گارانتی، بسیار هزینه‌بر خواهد بود.

خرید درب اتوماتیک برای پارکینگ با گارانتی

حال که با عوامل موثر بر روی قیمت در اتوماتیک پارکینگ آشنا شدید، می‌توانید بهتر اقدام به خرید درب اتوماتیک پارکینگ کنید. چون در حال حاضر شما می‌دانید که چه عواملی می‌توانند بر روی قیمت درب اتوماتیک برای پارکینگ تاثیر بگذارند و شما با بودجه‌ای که دارید، می‌توانید کدام از کدام عوامل چشم‌پوشی کنید.
با این حال، برای خرید درب اتوماتیک پارکینگ، توصیه می‌شود که حتما از فروشگاه‌ها و مراکزی اقدام به خرید این درب‌ها کنید که گارانتی معتبری را به شما ارائه می‌کنند. بدیهی است که فروش بدون گارانتی درب اتوماتیک، یعنی عدم تضمین کیفیت درب اتوماتیک.
اگر اقدام به خرید درب اتوماتیک پارکینگ بدون گارانتی کنید و حتی چند دقیقه پس از خرید متوجه خرابی و وجود مشکل در درب شوید، فروشنده هیچ خدماتی را به شما ارائه نمی‌کند. بنابراین، خدمات پس از فروش و گارانتی برای تمامی‌بخش‌های یک درب اتوماتیک از جمله موتور، جک، ریل و ... بسیار حائز اهمیت خواهند بود.
نتیجه‌گیری
این روزها، همه مردم به دنبال هوشمند کردن فرآیندها در ساختمان‌های مسکونی و تجاری‌اند. قطعا یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساختمان‌ها، درب‌های اتوماتیک هستند که می‌توانند با کنترل‌تردد و کاهش نیاز به پیاده شدن از خودرو، مزیت‌های زیادی را به دنبال داشته باشند.
با توجه به دغدغه بسیاری از افراد در مورد لیست قیمت درب اتوماتیک پارکینگی، در این مقاله سعی کردیم در مورد عوامل موثر بر روی قیمت درب‌های اتوماتیک صحبت کنیم. امیدواریم با خواندن این مقاله، در هنگام خرید درب اتوماتیک پارکینگ دقت بیشتری داشته باشید.
مطالعه بیشتر: درب اتوماتیک بیمارستان