درب اتوماتیک چیست ؟

درب اتوماتیک به دسته ای از دربها گفته می شود که با استفاده از چشمی های حساس به نور – حرکت ویا ریموت کنترل های الکترونیکی با زو بسته میشوند مهمترین انواع این درب ها که قابلیت حرکت در راستای محور طول و عرض (افقی و عمودی) را دارند عبارتند از درب اتوماتیک شیشه ای کرکره ای ،پارکینگی دربهای محافظ سکو مترو دربهای بیمارستانی و تجهیزات بارگیری و حمل می باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای: به دربهای گفته می شود که توسط حسگرهای مختلف و چشمی بالای درب باز و بسته میشود این مدل درب اتوماتیک برای امکان پر تردد مانند مراکز خرید و فروشگاهها که حفظ زیبایی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است کاربرد دارد از مهمترین مدل های این نوع درب می توان به دربهای اتوماتیک کشویی،تلسکوپی ،لولایی،نیم دایره ای ، تمام گرد و تاشو اشاره کرد.

درب اتوماتیک کرکره ای دسته بعدی این نوع درب ها می باشند که رایج ترین نوع درب اتوماتیک

هستند،قابل استفاده برای حفاظت از فروشگاههای کنار خیابان درب پارکینگ و انبار می باشد که با توجه به قابلیت مونتاژ در ابعاد کوچکتر اخیرا برای پنجره ها وفضای داخلی منازل نیز استفاده می گردند.

درب اتوماتیک سریع بالا رونده (high speed roll up)نیز به دسته ای از دربها اطلاق می گردد که با سازگاری با همه محیط ها با الودگی صوتی و بصری کم به یکی از محبوبترین دربهای امروز تبدیل شده است این دربها که گاهی نقش پرده های تفکیک کندده را بازی می کنند مناسب محیط های کارگاهیست که افراد زیادی (پیاده ،با چرخ دستی یا لیفتراک) در حالترددند.

این درب دارای قابلیت خود تعمیری می باشد و در صورت تحمل ضربه با ریست کردن خود، مجددا فعالیتش را از سر می گیرد این درب اتوماتیک بواسطه شفاف بودن خود محیطی امن تر و روشن تری برای کارکنان بهمراه می اورد.

مقالات
مقالات مرتبط
پیشنهاد براساس نیاز

1394-08-06 03:18

پیشنهاد براساس نیاز/ریشه

پیشنهاد براساس نیاز

 ادارات و سازمانهای دولتی

1394-08-06 03:21

ادارات و سازمانهای دولتی/ریشه

ادارات و سازمانهای دولتی

 بانکها و موسسات مالی

1394-08-06 03:23

بانکها و موسسات مالی/ریشه

بانکها و موسسات مالی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید