درب شیشه ای دستی

درب شیشه ای دستی
مقالات

انواع درب شیشه ای دستی

در دنیای امروز درب‌ها به یکی از اجزای اصلی هر نوع فضایی تبدیل شده‌اند و معماران و طراحان درب‌ها را به عنوان یکی از المان‌های اصلی طراحی خود در نظر می‌گیرند. در حال حاضر انواع درب‌های مختلف در جهان تولید می‌شود که یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین آنها درب‌های شیشه‌ای هستند. درب‌های شیشه‌ای به دلایل ویژگی‌های خاص و جذابیت بصری که دارند در امکان مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند. درب‌های شیشه‌ای به دو دسته کلی شامل درب شیشه‌ای اتوماتیک و درب شیشه‌ای دستی تقسیم بندی می‌شوند. در این مقاله قصد داریم تا به طور اختصاصی به بررسی درب شیشه‌ای دستی بپردازیم


درب شیشه ای لولایی دستی

اگر یک روز که به بیرون رفته اید با دقت به اطرافتان نگاه کنید انواع درب‌های شیشه‌ای دستی را می‌بینید که در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند. درب‌های شیشه‌ای دستی کاربردهای زیادی را داشته و در اماکن مختلف تجاری، اداری، درمانی و... مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه انواع مختلف این نوع درب را بررسی خواهیم کرد.


درب شیشه ای ریلی دستی

درب شیشه‌ای لولایی دستی همانطور که از نامش هم پیداست به وسیله لولا مهار می‌شود و باز و بسته شدن این نوع درب‌ها به وسیله لولاها کنترل می‌گردد. این نوع درب‌ها فضای بیشتری را اشغال می‌کنند اما در صورتی که قصد دارید برای ویترین مغاز یا فروشگاه خود از درب شیشه‌ای دستی استفاده کنید توصیه می‌کنیم که از درب شیشه‌ای لولایی دستی استفاده نمایید. از جمله دلایل این موضوع این است که بسیاری از افراد با درب‌های شیشه‌ای ریلی دستی آشنایی نداشته و این نوع درب‌ها را به همان طریق درب شیشه‌ای لولایی باز می‌کنند که این کار ممکن است باعث آسیب رسیدن به درب شیشه‌ای شما شود. همینطور برای محل‌هایی با تردد بالا استفاده از درب شیشه‌ای لولایی دستی بهتر است زیرا باز و بسته کردن آن زمان کمتری برده و ترافیک کمتری را ایجاد خواهد کرد.


درب شیشه ای دستی اسپایدری

این نوع درب‌ها به مانند درب‌های لولایی با استفاده از نیروی انسانی و دخالت دست انسان باز و بسته می‌شوند. لنگه این نوع درب‌ها بر روی یک ریل تعبیه شده که می توان آن را با دست به سمت چپ و راست کشید. یکی از مزایای مهم استفاده از این نوع درب‌ها اشغال فضای کمتر توسط آنهاست. درب شیشه‌ای ریلی دستی برخلاف درب شیشه‌ای لولایی به صورت زاویه دار باز نمی‌شود و درنتیجه فضای اطراف خود را درگیر نخواهد کرد و شما این امکان را خواهید داشت تا وسایل مورد نظر خود را در اطراف آن بچینید. بنابراین درب شیشه‌ای ریلی دستی بهترین انتخاب برای مکان‌هایی است که فضای آنها کم می‌باشد. درب شیشه‌ای ریلی دستی که به آن درب شیشه‌ای کشویی دستی نیز گفته می‌شود برای استفاده در منازل و جداسازی فضاهای مختلف آن از جمله فضای نشیمن، ناهارخوری، پذیرایی و... نیز کاربرد دارد.


درب شیشه ای دستی آکاردئونی

این نوع درب از لحاظ نوع کارکرد تقریبا مشابه درب شیشه‌ای ریلی دستی است اما از قیمت بالاتری نسبت به نوع ساده آن برخوردار است. بیشترین استفاده درب شیشه‌‎ای دستی اسپایدری در فضاهای داخلی و جهت دیزاین مسکونی است.


قیمت درب شیشه ای دستی

این نوع درب از جمله زیباترین و شکیل ترین درب‌های شیشه‌ای دستی است که در تمامی فضاها قابلیت استفاده را دارد. ضمن اینکه از لحاظ قیمت نیز کاملا مقرون به صرفه می‌باشد.

با توجه به انواع مختلف درب شیشه‌ای دستی که در حال حاضر در بازار موجود است قیمت این نوع درب متفاوت خواهد بود ضمن اینکه مواردی از جمله متریال این نوع درب‌ها و برند آنها نیز در تعیین قیمت درب شیشه‌ای دستی موثر است. ابعاد درب شیشه‌ای دستی، تعداد دهنه بازشو و شکل و ظاهر درب نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت درب شیشه‌ای دشتی محسوب می‌شوند. اما به طور کلی قیمت این نوع درب بیار کمتر از درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌باشد. برای خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای دستی و اطلاع از قیمت آن می‌توانید با کارشناسان اشل تماس بگیرید.

مقالات
مقالات مرتبط
درب اتوماتیک تلسکوپی

1397/4/22

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک تلسکوپی

انواع درب برقی

1397/4/22

ریشه/مقالات

انواع درب برقی

نصب درب اتوماتیک

1397/4/27

ریشه/مقالات

نصب درب اتوماتیک

درب ریلی

1397/4/27

ریشه/مقالات

درب ریلی

درب اتوماتیک شیشه ای

1397/5/7

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید