درب شیشه ای لولایی

درب شیشه ای لولایی
مقالات

درب شیشه ای لولایی نوعی از درب های ورودی ساختمانی و درب اتوماتیک است که علاوه بر اینکه ورود و خروج افراد را آسان می کند، موجب زیبایی نمای ساختمان نیز می شود. این نوع درب ها با استفاده از متریال ویژه ای ساخته می شوند و از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان ها جلوگیری می کنند. از نظر معماری، نصب درب شیشه ای لولایی در ورودی ساختمان، نمای متفاوتی را برای آن ایجاد می کند. درخشندگی شیشه های این نوع درب از منظر افراد خارج از ساختمان، بسیار زیبا و خلاقانه به نظر می رسد.


امروزه با پیشرفت هایی که در صنعت ساختمان سازی ایجاد شده است، استفاده از انواع درب های شیشه ای و درب شیشه ای لولایی گسترش بیشتری پیدا کرده است. سهولت در نصب و راه اندازی، نمای زیبا و مدرن، قابلیت ورود نور از درب به داخل ساختمان، مزیت های اصلی این نوع درب ها هستند. اکثر مهندسان برای پروژه های ساختمان های تجاری خود از این مدل درب ها استفاده می کنند.

درب شیشه ایی لولایی در چه مکان هایی نصب می شود؟


دلیل اصلی استفاده از درب شیشه ای لولایی برای ورودی ساختمان ها، سهولت باز و بسته شدن آن ها است. همان طور که می دانید ساختمان های امروزی از نظر مساحت، محدودیت دارند و نصب درب به عنوان یکی از اجزای دکوراسیون ساختمان، فضای نسبتاً زیادی لازم دارد. انواع درب های مدرن که با مساحت انواع ساختمان با کاربری های متفاوت هماهنگ باشند، در بازار وجود دارند که درب شیشه ای لولایی یکی از آن ها محسوب می شود.

نصب درب شیشه ای لولایی به عنوان درب ورودی یا به عنوان تفکیک کننده فضای داخلی ساختمان، محدودیت فضا را جبران می کند. این درب ها جای کمی اشغال می کنند و می توانند به عنوان پارتیشن نیز به کار روند. این درب ها با زاویه های مشخصی باز و بسته می شوند که بر اساس نوع انتخاب مشتری متفاوت خواهد بود.

مهم ترین مکان هایی از درب شیشه ای لولایی برای آن ها استفاده می شود می توان به بیمارستان ها، مراکز خدماتی و آموزشی، شرکت های بیمه و پست، سازمان های اداری بزرگ، فرودگاه، ساختمان های مسکونی، نمای داخلی ساختمان مانند سرویس بهداشتی و فروشگاه های کوچک و بزرگ اشاره نمود. این نوع درب های شیشه ای از شیشه سکوریت با کیفیت بالا و ضخامت مناسب ساخته شده اند. قاب درب شیشه ای لولایی از فولاد ضد زنگ با گرید استیل 304 ساخته می شود.


همانند درب های فلزی لولایی، درب شیشه ای لولایی نیز در مدل های تک لنگه، دو لنگه و یا چند تکه در بازار وجود دارند. درب شیشه ای لولایی تک لنگه برای ورودی لابی هتل ها، بیمارستان ها، دانشگاه و ... با فضای نسبتاً کم به کار می رود. نوع دو لنگه این درب، برای فروشگاه های زنجیرهای، اداره ها و مراکز تجاری و تفریحی با فضای بیشتر استفاده می شود.

درب شیشه ای لولایی چند تکه با طراحی شیک و مدرن، در موارد خاص نظیر شرکت های تجاری نصب می شوند. این نوع درب ها در ظاهر شبیه به یک کاغذ پلیسه باز و بسته می شوند. انواع شیشه به کار رفته در درب شیشه ای لولایی در مدل های ساده، مات و طرح دار وجود دارند. هر کدام از این طرح ها، یک زیبایی ویژه ای به درب ورودی می بخشد.

مطالعه بیشتر: درب رول آپ

درب شیشه ای لولایی اتوماتیک چیست؟

یکی از مدل های درب شیشه ای لولایی، دربی است که به صورت اتوماتیک، مانند درب های پارکینگ باز و بسته می شود. برای نصب این نوع درب شیشه ای به موتور برقی و جک اتوماتیک نیاز می باشد. حسگرهای برخورد با مانع حتماً باید برای این درب ها نصب شوند. نصب درب شیشه ای لولایی اتوماتیک فقط در موارد خاص و بنا بر تقاضای مشتری انجام می شود.

درب شیشه ای لولایی اتوماتیک رقیب اصلی درب شیشه ای ریلی اتوماتیک است. کاربردهای درب های شیشه ای ریلی بسیار گسترده تر از درب های لولایی است، چرا که باز و بسته شدن درب شیشه ای لولایی به صورت اتوماتیک برای مکان های شلوغ که تردد آن ها بالا است، افراد را با مشکلاتی مواجه می کند. به عبارت ساده تر، درب شیشه ای لولایی در زاویه 90 درجه باز و بسته می شود اما درب شیشه ای ریلی، به سمت چپ و راست و در زاویه 180 درجه حرکت می کند. البته هر دو نوع درب فوق از محبوبیت زیادی در بازار برخوردار هستند.


درب لولایی

درب شیشه‌ایی لولایی نسبت به درب شیشه‌ای کشویی قدمت بیشتری دارد و جزو درب‌هایی هستند که پس از نصب زیبایی مکان را دوچندان می‌کنند. این درب‌ها به‌واسطه‌ی جنسشان مانعی برای عبور نور به داخل نیستند به همین علت از سال‌های گذشته تاکنون درب لولایی شیشه‌ای طرفداران زیادی داشته است این درب‌ها به‌صورت دستی و گاها اتوماتیک باز و بسته می‌شوند. هدف از نصب درب شیشه‌ایی لولایی افزودن به زیبایی مکان، حفاظت از حریم محل موردنظر، جلوگیری از ورود گردوغبار و جداسازی دو فضاست. برای آشنایی بیشتر با درب‌ شیشه‌ایی لولایی همراهمان باشید.

برای جداسازی فضاها در هر بنا نیاز به نصب درب است که متناسب با سلیقه معمار، صاحب‌ملک و کاربری مکان انتخاب نوع درب متفاوت خواهد بود در این راستا استفاده از درب لولایی یکی از پرکاربردترین درب‌هاست.

این درب‌ها از ۰ تا ۱۸۰ درجه قابلیت چرخش دارند و به‌صورت شیشه‌ای بدون طرح یا شیشه‌های طرح دار سند بلاست شده استفاده می‌شوند.

درب شیشه‌ایی لولایی به‌صورت تک لنگه یا دو لنگه طراحی و اجرا می‌شود، برای درب‌های دو لنگه، یا هر دو لنگ درب متحرک هستند یا یک لنگه ثابت می‌شود. از درب شیشه‌ایی لولایی برای ورودی اصلی یا درب اتاق‌ها و پارتیشن‌ها استفاده می‌شود. درب شیشه‌ایی لولایی اغلب برای جاهایی که در قسمت ورودی امکان باز شدن درب تا ۹۰ درجه وجود داشته باشد و مکان‌هایی که ورود نور دارای اهمیت است کاربرد دارد زیرا با توجه به شیشه‌ای بودن آن‌ها ممانعتی برای نورگیری محل ندارند.


انواع درب شیشه‌ایی لولایی


درب‌های شیشه‌ای با توجه به نوع کاربری محل، سلیقه‌ی افراد و مقیاس محلی که درب باید اجرا و نصب شود دارای انواع گوناگونی هستند مانند:

درب لولایی تک لنگه و بدون فریم کتیبه دار و بدون کتیبه

این نوع از درب شیشه‌ایی لولایی برای مکان‌هایی از قبیل منازل مسکونی، مغازه‌ها، ادارات که دارای اندازه‌های استاندارد هستند قابل‌استفاده‌اند و به‌وسیله‌ی لولا درب به زمین متصل می‌شود. اگر اندازه‌ی درب استاندارد باشد نیازی به استفاده از کتیبه نیست ولی اگر مقیاس محل جایگذاری و نصب درب استاندارد نباشد باید از کتیبه در بالای درب استفاده شود که در این صورت درب با لولا به کتیبه وصل می‌شود.

درب لولایی طرح اتوماتیک

برای این درب لولایی دورتادور درب یک فریم کار می‌شود، این نوع درب نیز از زیبایی ظاهری برخوردار است اما با دست باز و بسته می‌شود.

درب لولایی اتوماتیک

نام دیگر این نوع درب سوئینگ است که به‌صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود. از لولایی در بالا و پایین درب استفاده نخواهد شد و درب توسط لولای شیشه به دیوار نصب می‌گردد. این درب‌ها در مکان‌هایی که ازنظر حفاظت فیزیکی و میکروبی دارای حساسیت بیش‌تری هستند استفاده می‌شوند.

درب لولایی دارای لولای شیشه به شیشه

غالبا این درب‌ها بدون فریم هستند و به دو حالت کتیبه دار و بدون کتیبه برای مکان‌هایی که دیوارهای شیشه‌ای دارند قابل‌استفاده هستند. درصورتی‌که دیوار شیشه‌ای با درب، زاویه‌ای غیر از ۱۸۰ درجه داشته باشد می‌توان از لولای نبشی برای رفع این مشکل استفاده کرد این امکان مختص همین درب‌هاست و در موارد دیگر کاربرد ندارد.


درب لولایی دارای لولای شیشه به دیوار

این نوع درب به‌صورت بدون فریم اجرا و نصب می‌شود و شیشه‌ها توسط لولای مخصوص این نوع درب به دیوار متصل می‌شوند. پس از نصب درب شیشه‌ایی لولایی می‌توان از تمام عرض ۹۰ درجه‌ای که برای باز شدن درب در نظر گرفته‌شده است استفاده‌ی مفید داشت.


کاربرد درب شیشه‌ایی لولایی


این درب‌ها اغلب برای موارد زیر مورداستفاده قرار می‌گیرد از قبیل:


بناهای مسکونی

ادارات و بیمارستان‌ها

مکان‌های تجاری مانند فروشگاه‌ها، هتل‌ها

درب‌های ورودی استخر، سونا و سرویس بهداشتی‌ها

به‌عنوان جداکننده‌ی پارتیشن‌ها


مزایای استفاده از درب لولایی شیشه‌ای


قابلیت نصب و اجرا برای ورودی‌ها با ابعاد مختلف را دارد.

برای مکان‌های دارای رطوبت بالا قابل‌استفاده هستند چون از جنس شیشه‌اند، ضدزنگ و ضدپوسیدگی هستند.

از ورود گردوغبار به محل و به‌صورت نسبی از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

مانعی برای عبور نور نیست و باعث ارتباط بین فضاها می‌شود.

ازنظر ظاهری زیباست.

طراحی و اجرای این نوع درب‌ها مشکل نیست.

قابل پاک‌سازی و نظافت هستند.

با تعبیه کردن یک نوع ابزار در این‌گونه درب‌ها، قدرت خودبه‌خود بسته شدن را دارند.

می‌توان آن‌ها را به درب اتوماتیک لولایی تبدیل کرد.


هزینه‌ی طراحی و نصب درب لولایی 


ازآنجایی‌که درب لولایی پرکاربرد است یکی از مسائل مهم برای افراد، تعیین قیمت نهایی برای نصب این نوع درب است. باید گفت نصب درب شیشه‌ایی لولایی بسته به ابعاد محل تعبیه درب، جنس شیشه و رنگ آن و البته یراق‌آلاتی که هر تولیدکننده و نصاب درب لولایی از آن‌ها استفاده می‌کند متفاوت خواهد بود پس نمی‌توان یک قیمت واحد برای انواع درب لولایی شیشه‌ای بیان کرد.

چه زمانی نیاز به تعمیرکار متخصص برای درب لولایی شیشه‌ای داریم؟


اگر در هنگام انتخاب و نصب درب به جنس درب و یراق‌آلات آن دقت ویژه داشته باشید و نصب درب توسط افراد بامهارت انجام شود نیاز به تعمیر این نوع درب‌ها بسیار کاهش می‌یابد. ولی اگر به هر دلیلی یکی از موارد زیر برای درب شیشه‌ایی لولایی شما اتفاق افتاد، تعمیر آن را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید. این موارد عبارت‌اند از:

 

به‌سختی باز و بسته شدن درب لولایی

کثیف یا مسدود شدن مسیر غلتک‌ها

ترک‌خوردگی یا خم‌شدگی غلتک‌های درب

ترک‌خوردگی و یا شکستگی شیشه

کج و منحرف شدن درب از مسیر خود

یراق‌آلات مورداستفاده برای درب‌ لولایی شیشه‌ای

جنسی که برای تولید یراق‌آلات درب‌های شیشه‌ای به‌کاربرده می‌شود باید مرغوب و از آلیاژهای خوب و ضدزنگ، ضد خوردگی و تا حد امکان مقاوم در برابر فشار باشد. تعدادی از این یراق‌آلات عبارت‌اند از: لولای شیشه، قفل شیشه، دستگیره شیشه، بست شیشه، استوپ، فریم و ریل شیشه


در پایان لازم به ذکر است اگر برای ورودی بنای خود نصب درب‌های زیبا و دارای طول عمر بالای لولایی را برگزیده‌اید حتما در زمان خرید و نصب از تکنسین‌های کار بلد در این راستا کمک بگیرید؛ این درب‌ها انواع مختلفی دارند، جنس استفاده‌شده در ساخت درب شیشه‌ایی لولایی و یراق‌آلاتی که برای این درب‌ها استفاده می‌شود همچنین نحوه‌ی نصب آن‌ها سه عامل مهم در افزایش طول عمر درب لولایی موردنظر شماست به همین علت نیاز است در هنگام خرید به موارد ذکر شده توجه فرمایید.

نصب درب شیشه ایی 

نصب درب شیشه ایی در سال‌های اخیر با استقبال بالایی از طرف کاربران روبرو بوده و مشتریان زیادی را به طرف خود جذب نموده است. دلیل این موضوع علاوه بر زیبایی و نمای جذاب این نوع درب، به سهولت کاربرد و مقاومت و استحکام بالای این محصول نیز مربوط است.
در این زمینه خدمات گوناگونی عرضه شده که نصب درب شیشه ایی یکی از آنها و موضوع این مقاله است.
در مطالعه آن با ما همراه شوید. 
نصب درب شیشه ایی!
در سال‌های اخیر و با پیشرفت فناوری تولید درب‌های اتوماتیک، این محصولات از تنوع بالایی برخوردار شده و مشتریان زیادی نیز یافته‌اند. مزایای فراوانی برای نصب درب شیشه ای متصور است که سهولت و سرعت در باز و بسته شدن یکی از آنهاست. به‌علاوه نصب درب شیشه ایی از زیبایی خاصی برخوردارند و با نمونه‌های قدیمی کرکره‌های دستی و درب‌های کلاسیک قابل مقایسه نیستند.
درب اتوماتیک شیشه ای از جمله خدماتی است که به موازات افزایش تعداد تقاضا برای این نوع درب‌ها با تقاضای بیشتری روبرو شده است. 
نصب درب شیشه ایی  از جمله مواردی است که به‌دلیل سهولت در کاربرد و کیفیت بالای قطعات در سال‌های اخیر از استقبال خوبی بین کاربران برخوردار شده است. نصب درب شیشه ایی در کنار مزایای فراوان انواع محصولات درب اتوماتیک، در ساختمان‌هایی با سقف کوتاه و فضای محدود نیز قابل استفاده بوده و می‌توان از آن بهره‌برداری نمود.
انواع درب را می‌توانید از سایت‌ معتبر اشل خریداری نموده و برای نصب درب شیشه ایی  نیز از کارشناسان حاضر در محل کمک بگیرید.
خدمات پس از فروش و پشتیبانی قوی شرکتی نیز شامل حال مشتریان این تولیدات می‌شود.
به‌علاوه شما می‌توانید از مشاوره رایگان درباره نصب درب شیشه ایی  بهره‌مند شده و انتخابی هوشمندانه را در این زمینه رقم بزنید.
پیشنهاد آخر ما برای کاربران این محصولات استفاده از خدمات نصب حرفه‌ای و تخصصی این محصولات از طریق سایت‌های معتبر عرضه کننده چنین تولیداتی است.


مقالات
مقالات مرتبط
درب اتوماتیک چیست؟

1397-04-22 22:11

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک چیست؟

درب برقی

1397-04-22 22:47

ریشه/مقالات

درب برقی

انواع درب برقی

درب ریلی

1397-04-27 04:25

ریشه/مقالات

درب ریلی

درب شیشه ای دستی

1397-05-07 03:56

ریشه/مقالات

درب شیشه ای دستی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید