درب شیشه ای لولایی

درب شیشه ای لولایی
مقالات

درب شیشه ای لولایی نوعی از درب های ورودی ساختمانی است که علاوه بر اینکه ورود و خروج افراد را آسان می کند، موجب زیبایی نمای ساختمان نیز می شود. این نوع درب ها با استفاده از متریال ویژه ای ساخته می شوند و از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان ها جلوگیری می کنند. از نظر معماری، نصب درب شیشه ای لولایی در ورودی ساختمان، نمای متفاوتی را برای آن ایجاد می کند. درخشندگی شیشه های این نوع درب از منظر افراد خارج از ساختمان، بسیار زیبا و خلاقانه به نظر می رسد.

امروزه با پیشرفت هایی که در صنعت ساختمان سازی ایجاد شده است، استفاده از انواع درب های شیشه ای و درب شیشه ای لولایی گسترش بیشتری پیدا کرده است. سهولت در نصب و راه اندازی، نمای زیبا و مدرن، قابلیت ورود نور از درب به داخل ساختمان، مزیت های اصلی این نوع درب ها هستند. اکثر مهندسان برای پروژه های ساختمان های تجاری خود از این مدل درب ها استفاده می کنند.


درب شیشه ای لولایی در چه مکان هایی نصب می شود؟

دلیل اصلی استفاده از درب شیشه ای لولایی برای ورودی ساختمان ها، سهولت باز و بسته شدن آن ها است. همان طور که می دانید ساختمان های امروزی از نظر مساحت، محدودیت دارند و نصب درب به عنوان یکی از اجزای دکوراسیون ساختمان، فضای نسبتاً زیادی لازم دارد. انواع درب های مدرن که با مساحت انواع ساختمان با کاربری های متفاوت هماهنگ باشند، در بازار وجود دارند که درب شیشه ای لولایی یکی از آن ها محسوب می شود.

نصب درب شیشه ای لولایی به عنوان درب ورودی یا به عنوان تفکیک کننده فضای داخلی ساختمان، محدودیت فضا را جبران می کند. این درب ها جای کمی اشغال می کنند و می توانند به عنوان پارتیشن نیز به کار روند. این درب ها با زاویه های مشخصی باز و بسته می شوند که بر اساس نوع انتخاب مشتری متفاوت خواهد بود.

مهم ترین مکان هایی از درب شیشه ای لولایی برای آن ها استفاده می شود می توان به بیمارستان ها، مراکز خدماتی و آموزشی، شرکت های بیمه و پست، سازمان های اداری بزرگ، فرودگاه، ساختمان های مسکونی، نمای داخلی ساختمان مانند سرویس بهداشتی و فروشگاه های کوچک و بزرگ اشاره نمود. این نوع درب های شیشه ای از شیشه سکوریت با کیفیت بالا و ضخامت مناسب ساخته شده اند. قاب درب شیشه ای لولایی از فولاد ضد زنگ با گرید استیل 304 ساخته می شود.

همانند درب های فلزی لولایی، درب شیشه ای لولایی نیز در مدل های تک لنگه، دو لنگه و یا چند تکه در بازار وجود دارند. درب شیشه ای لولایی تک لنگه برای ورودی لابی هتل ها، بیمارستان ها، دانشگاه و ... با فضای نسبتاً کم به کار می رود. نوع دو لنگه این درب، برای فروشگاه های زنجیرهای، اداره ها و مراکز تجاری و تفریحی با فضای بیشتر استفاده می شود.

درب شیشه ای لولایی چند تکه با طراحی شیک و مدرن، در موارد خاص نظیر شرکت های تجاری نصب می شوند. این نوع درب ها در ظاهر شبیه به یک کاغذ پلیسه باز و بسته می شوند. انواع شیشه به کار رفته در درب شیشه ای لولایی در مدل های ساده، مات و طرح دار وجود دارند. هر کدام از این طرح ها، یک زیبایی ویژه ای به درب ورودی می بخشد.


درب شیشه ای لولایی اتوماتیک چیست؟

یکی از مدل های درب شیشه ای لولایی، دربی است که به صورت اتوماتیک، مانند درب های پارکینگ باز و بسته می شود. برای نصب این نوع درب شیشه ای به موتور برقی و جک اتوماتیک نیاز می باشد. حسگرهای برخورد با مانع حتماً باید برای این درب ها نصب شوند. نصب درب شیشه ای لولایی اتوماتیک فقط در موارد خاص و بنا بر تقاضای مشتری انجام می شود.

درب شیشه ای لولایی اتوماتیک رقیب اصلی درب شیشه ای ریلی اتوماتیک است. کاربردهای درب های شیشه ای ریلی بسیار گسترده تر از درب های لولایی است، چرا که باز و بسته شدن درب شیشه ای لولایی به صورت اتوماتیک برای مکان های شلوغ که تردد آن ها بالا است، افراد را با مشکلاتی مواجه می کند. به عبارت ساده تر، درب شیشه ای لولایی در زاویه 90 درجه باز و بسته می شود اما درب شیشه ای ریلی، به سمت چپ و راست و در زاویه 180 درجه حرکت می کند. البته هر دو نوع درب فوق از محبوبیت زیادی در بازار برخوردار هستند.

مقالات
مقالات مرتبط
درب اتوماتیک چیست؟

1397/4/22

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک چیست؟

انواع درب برقی

1397/4/22

ریشه/مقالات

انواع درب برقی

درب ریلی

1397/4/27

ریشه/مقالات

درب ریلی

درب شیشه ای دستی

1397/5/7

ریشه/مقالات

درب شیشه ای دستی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید