مقاله درب اتوماتیک سکشنال

مقاله درب اتوماتیک سکشنال

آشنایی با درب سکشنال

منظور از درب سکشنال همان درب های اتوماتیک زیر سقفی می باشند که از آن ها برای پارکینگ منازل، ادارات و مکان های مختلف استفاده می شود. درب های سکشنال معمولا برای ساختمان هایی کاربرد دارند که امکان طراحی و نصب انواع درب های معمولی برای آن ها وجود نداشته و یا نصب درب های معمولی چوبی و فلزی برای این ساختمان ها از هزینه های مالی بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. البته لازم به ذکر است که درب اتوماتیک سکشنال یا همان درب های اتوماتیک زیر سقفی به دلیل ویژگی های ساخت بسیار عالی بهترین انواع درب برای افزایش امنیت ساختمان ها به شمار می آیند و برای افزایش امنیت ساختمان ها معمولا از درب های سکشنال استفاده می گردد. در حال حاضر درب های معمولی از نظر امنیتی و حفاظتی برای ساختمان ها مناسب نبوده و به همین دلیل نیز درب های سکشنال برای افزایش امنیت ساختمان ها توصیه می گردد.

از جمله مهم ترین موارد کاربرد درب های سکشنال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مناسب جهت استفاده به عنوان درب پارکینگ منازل و ادارات

مناسب جهت استفاده به عنوان درب انبار کالا و تجهیزات

مناسب جهت استفاده به عنوان درب واحد های تولیدی و تعمیراتی

مناسب جهت استفاده به عنوان درب فروشگاه ها و مراکز خدماتی

مناسب جهت استفاده به عنوان درب واحد های مالی نظیر بانک ها

مناسب جهت استفاده به عنوان درب نمایشگاه های اتومبیل

و...

موارد کاربرد درب های سکشنال روز به روز در حال گسترش هستند و شرکت های تولید کننده انواع درب سکشنال همواره در حال طراحی و ساخت محصولات جدید تر با کارایی و کیفیت بیشتر می باشند. البته لازم به ذکر است که تنوع محصولات نیز در این حوزه در حال گسترش بوده و هر ساله شاهد عرضه درب های سکشنال در طرح ها و مدل های متنوع می باشیم.

مزایا و ویژگی های درب سکشنال

پس از آشنایی با درب های سکشنال حال قصد داریم در رابطه با مزایا و ویژگی های انواع درب سکشنال صحبت کنیم. از جمله مزایا و ویژگی های انواع درب سکشنال عبارتند از:

برخورداری از ایمنی بیشتر نسبت به درب های معمولی

برخورداری از استحکام بیشتر نسبت به درب های معمولی

برخورداری از طرح ها و رنگ های بسیار متنوع

سهولت در نصب و راه اندازی آن ها

برخورداری از رابط کاری بسیار عالی

برخورداری از ریموت جهت کنترل از راه دور

برخورداری از سنسور بسیار دقیق و حساس

توقف سریع در صورت برخورد با موانع خاص در هنگام باز و بسته شدن

عدم نیاز به تعمیرات و نگهداری دشوار و مداوم

و...

طراحی و تولید انواع درب سکشنال در حال حاضر کاملا متناسب با استاندارد های جهانی در حال انجام است و این درب ها در حال حاضر بهترین جایگزین برای درب پارکینگ و ورودی انواع ساختمان ها می باشد.

تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ درب های سکشنال یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها به شمار می آید و به عبارتی انتخاب طرح و رنگ درب سکشنال کاملا متناسب با سلیقه و نظر متقاضیان انجام می گیرد. به همین دلیل نیز متقاضیان و خریداران در انتخاب طرح و رنگ درب های سکشنال باید بسیار دقت کرده و متناسب با نمای ساختمان خود بهترین طرح و رنگ درب سکشنال را استفاده نمایند. برای افزایش زیبایی نمای خارجی ساختمان بهتر است درب سکشنال انتخابی با نمای ساختمان از بیشترین هماهنگی برخوردار باشد.

معرفی انواع درب سکشنال

همانطور که میدانیم از نظر ابعاد، طرح، رنگ، قیمت و... دارای انواع مختلفی از درب های سکشنال هستیم اما به طور کلی درب های سکشنال را می توان به دو دسته کلی تقسیم نمود که عبارتند از:

درب های سکشنال مخصوص پارکینگ ساختمان ها

درب های سکشنال صنعتی

شرکت اشل ارائه کننده انواع درب اتوماتیک سکشنال

درب اتوماتیک سکشنال به عنوان یکی از محبوب ترین انتخاب ها جهت درب پارکینگ به سرعت در حال رشد است. قدرت ، ایمنی و امنیت درب اتوماتیک سکشنال تنها برخی از فواید بسیاری است که این محبوبیت را توجیه می کند. به دلیل ساخت درب اتوماتیک سکشنال، که از قسمتهای جداگانه ای ساخته شده اند و همچنین به صورت عمودی باز می شوند ، به عنوان درب های سکشنال شناخته می شوند. این بدان معناست که درب اتوماتیک سکشنال تقریباً در هر دهانه شکل (گرد ، قوسی و…) قابل نصب است.

مشخصات فنی درب اتوماتیک زیر سقفی سکشنال:

درب های زیر سقفی سکشنال به دلیل استفاده از بخش های تشکیل شده از فوم پلی اورتان، عایق مناسبی جهت کنترل صوت و حرارت است و باعث جلوگیری از ورود گرد و خاک می شود. اسلت ها دارای ظاهری بسیار جذاب در دو حالت قابدار و خط دار می باشد. در صورت استفاده از پنجره های PVC در اسلت های درب سکشنال نورگیری محیط داخلی خیلی بهتر می شود. درب اتوماتیک سکشنال به صورت عمودی باز و بسته می شوند ، به این معنی که می توان از فضای اطراف نیز استفاده کرد. درب اتوماتیک سکشنال برای پارکینگ ها یا وسایل نقلیه کوتاه تر مناسب است ، به دلیل آنکه وسایل نقلیه بتوانند در مقابل درب پارک شوند بدون اینکه به فضای بیرون بیایند.

درب سکشنال به محض برخورد با مانع به حالت قبلی خود باز می گردد. درب های زیر سقفی اشل در ارتفاع های بسیار کم نصب شده و فقط 25 سانتیمتر از سقف پارکینگ فاصله دارد.درب اتوماتیک سکشنال تا حدود زیادی از فولاد گالوانیزه ساخته می شود، اگرچه درهای آلومینیومی و الوار نیز در دسترس هستند.

اگر از پارکینگ شما به عنوان اتاقی مانند دفتر ، کارگاه یا سالن بدنسازی استفاده شده است ، درب اتوماتیک سکشنال یک انتخاب خارق العاده برای عایق کاری و محافظت از وسایل شماست. درب اتوماتیک سکشنال ساخته شده اند تا دمای ثابت در پارکینگ را حفظ کنند، همچنین مناسب برای کاربردهایی که کنترل دما یک عامل است می باشد. بنابراین یک درب اتوماتیک سکشنال مناسب برای اشیاء با ارزش و کلکسیون های اتومبیل است و از رطوبت و شرایط خراب جلوگیری می کند.

از دیگر مزیت های درب سکشنال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ـ امکان نصب طلق PVC در طرح های مختلف بر روی درب

ـ امکان نصب درب تا حداکثر 9 متر ارتفاع و 11 متر عرض

ـ در رنگ ها و طرح های متنوع حتی شیشه ای

ـ بسیار شکیل و با رعایت بالاترین نکات ایمنی و حفاظتی و اشغال حداقل فضا

مزایای استفاده از درب سکشنال پارکینگی:

قطر پنل درب سکشنال 45 میلیمتر است و در داخل آن فوم پلی یورتان تزریق شده است و دلیل استفاده از فوم پلی یورتان ایجاد عایق حرارتی و صوتی می باشد.

درب سکشنال زیرسقفی در طرح های متنوع یکی از بهترین راه حل ها است جهت نصب در ساختمان های لوکس و امکان باز و بسته شدن در حالات عمودی، افقی و شیب دار می باشد.

درب زیر سقفی یکی از جذاب ترین مدل درب های پارکینگی در دنیا بوده و مناسب پروژه های مسکونی و تجاری که تردد آن ها تا 10 پارکینگ در روز می باشد با سیستم بالانس فنری و موتور وسط مورد استفاده قرار می گیرد.

امکان نصب درب نفر رو هم در داخل این درب ها وجود دارد.

پانل های درب به سمت بالا از قسمت باز منحنی می شوند و سپس به داخل پارکینگ باز می گردند.در صورت نصب و تنظیم دقیق ، برخلاف سایر درب های پارکینگ ، درب اتوماتیک سکشنال می تواند ارتفاع و عرض کاملاً متناسبی را ارائه دهد. این یک راه حل ایده آل برای پارکینگ هایی است که به دسترسی وسیع به وسیله نقلیه نیاز دارند و یا دارای ابعاد دسترسی محدود هستند.

درب سکشنال مخصوص پارکینگ

درب های سکشنال مخصوص پارکینگ ساختمان دارای تنوع طرح و رنگ بسیار وسیعی هستند و همچنین از ویژگی های دیگری نظیر استحکام و ایمنی بسیار بالا نیز برخوردار می باشند. درب های سکشنال مخصوص پارکینگ به عنوان عایق صدا و دما نیز از عملکرد خوبی برخوردار هستند و همچنین بهترین نوع درب برای جلوگیری از ورود انواع حیوانات و حشرات به شمار می آید. یکی از مهم ترین ویژگی های انواع درب سکشنال مخصوص پارکینگ سازگاری با انواع آب و هوا و مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط جوی مختلف نظیر باد شدید و بارش برف و باران است. درب سکشنال از نظر امنیتی بسیار عالی بوده و بهترین جایگزین برای انواع درب معمولی جهت جلوگیری از ورود سارقان به داخل ساختمان می باشد.

درب سکشنال صنعتی

درب های سکشنال صنعتی به عنوان نسل جدید انواع درب اتوماتیک در جهان شناخته شده و از آن ها برای واحد های تولیدی، خدماتی و تجاری نظیر کارخانجات، کارگاه ها و فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شود. طراحی و ساخت انواع درب سکشنال صنعتی با درب های سکشنال مخصوص پارکینگ کمی تفاوت داشته و از قابلیت های بیشتری برخوردار می باشند. یکی از مهم ترین قابلیت های انواع درب سکشنال صنعتی، سرعت بالاتر نسبت به درب های سکشنال مخصوص پارکینگ ساختمان می باشد. پنل های بکار رفته در انواع درب سکشنال صنعتی از مقاومت و استحکام بسیار بالاتری برخوردار بوده تا در برابر ورود سارقان و یا حوادث طبیعی کاملا مقاوم باشند. از جمله واحد های صنعتی و مراکزی که توصیه می شود از درب های سکشنال صنعتی استفاده نمایند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارخانجات صنعتی

پالایشگاه ها

پتروشیمی ها

انبار ها و سوله های بزرگ

واحد های آتش نشانی

و...

قطعات درب سکشنال

با توجه به ساختار و عملکرد انواع درب های اتوماتیک سکشنال، قطعات آن ها را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد که عبارتند از:

موتور

پنل

تجهیزات و ابزار نصب

موتور درب های سکشنال به عنوان مهم ترین و اصلی ترین قطعه برای راه اندازی درب های سکشنال به شمار می آید که در ادامه به صورت مفصل در رابطه با آن صحبت خواهیم کرد.

پنل درب سکشنال نیز منظور همان صفحاتی بوده که در ابعاد خاص طراحی می شوند و این صفحات به وسیله لولا هایی به یکدیگر متصل شده اند. لولا هایی که برای اتصال پنل ها بکار برده می شوند، از جنس فولاد بوده و خود پنل ها نیز از جنس آلومینیوم یا پلی کربنات می باشند. استحکام و مقاومت از مهم ترین فاکتور ها در طراحی و ساخت پنل های درب های اتوماتیک به شمار می آیند و کمپانی های تولید کننده این درب ها همواره در تلاش برای افزایش ضریب استحکام پنل های درب سکشنال بوده اند. از جمله انواع پنل های مورد استفاده در درب های سکشنال می توان به مدل های کتیبه ای، شیاردار، سطح صاف و... اشاره کرد

از دیگر تجهیزاتی که در نصب و راه اندازی درب سکشنال کاربرد دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فلاشر

چشمی یا همان سنسور

کابل

ریل

و...

موتور درب سکشنال

همانطور که گفته شد موتور درب های سکشنال به عنوان مهم ترین قطعه و بخش در سیستم درب اتوماتیک محسوب می شود و عملکرد آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. عملکرد موتور درب سکشنال به این صورت است که تسمه هایی بر روی چرخ دنده موتور قرار گرفته و در اثر گردش این چرخ دنده تسمه ها به حرکت درآمده و فرآینده باز و بسته شدن درب انجام می گیرد. البته لازم است این موضوع را ذکر نماییم که عملکرد درب های سکشنال جدید و به خصوص انواع درب سکشنال صنعتی کمی متفاوت تر بوده و مکانیزم آن ها پیشرفته تر و مدرن تر می باشد. انواع درب های سکشنال از نظر سرعت و قدرت با یکدیگر متفاوت هستند و کارشناسان سعی می کنند متناسب با نوع و کاربرد درب بهترین نوع موتور را انتخاب نمایند.

برند های زیادی نیز امروزه در زمینه طراحی و تولید انواع موتور درب سکشنال فعالیت دارند که محصولات آن ها را می توان در بازار مشاهده کرد که البته از تنوع زیادی نیز برخوردار هستند. توصیه می شود برای انتخاب و خرید موتور درب های سکشنال مناسب و مقرون به صرفه حتما با کارشناسان شرکت حفاظتی اشل مشورت نمایید.

خرید انواع درب سکشنال

به طور کلی خریداران و متقاضیان انواع درب سکشنال مخصوص پارکینگ یا درب های سکشنال صنعتی باید قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان این حوزه مشورت نموده و اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورند. تنوع در محصولات حفاظتی به خصوص انواع درب های اتوماتیک سکشنال بسیار گسترده است و به همین خاطر نیز خریداران و متقاضیان باید متناسب با نیاز خود بهترین و مقرون به صرفه ترین انواع درب سکشنال را انتخاب و خریداری نمایند.

کارشناسان شرکت خدمات حفاظتی اشل این توانایی را دارند تا متناسب با نیاز مشتریان و خریداران بهترین مدل های درب سکشنال را از نظر کیفیت و قیمت پیشنهاد دهند. البته نصب و راه اندازی درب های سکشنال نیز توسط تیم فنی شرکت خدمات حفاظتی اشل به صورت کاملا تخصصی انجام می گیرد. کارشناسان باتجربه شرکت اشل همواره سعی می کنند بهترین تجهیزات نظیر موتور و پنل های باکیفیت را برای درب های سکشنال انتخاب نموده تا مشکلاتی برای درب های اتوماتیک در شرایط مختلف به وجود نیاید.

در امر انتخاب و خرید انواع درب های سکشنال و همچنین نحوه نصب و راه اندازی آن ها می توانید از مشاوره ها و راهنمایی های کارشناسان شرکت اشل بهره مند شوید.

شرکت اشل ارائه کننده انواع درب اتوماتیک سکشنال می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های 22720819 - 22745062 - 021 تماس حاصل نمایید.

مقاله درب اتوماتیک سکشنال

مقالات
مقالات مرتبط
لنز دوربین مداربسته چیست؟

1396-10-10 12:37

ریشه/مقالات

لنز دوربین مداربسته چیست؟

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط