دستگاه ان وی آر 16 کاناله

دستگاه ان وی آر 16 کاناله
مقالات
دستگاه ان وی آر 16 کاناله

دستگاه ان وی آر یک دستگاه ضبط و ذخیره ی تصویر است که تصاویر ثبت شده را از طریق دوربین ها دریافت می کند و برای نمایش روی نمایشگر و ذخیره در هارد دیسک آماده می کند. این دستگاه به عنوان یک گیرنده عمل می کند و برای استفاده در سیستم های امنیتی اماکن مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو داشتن یک سری اطلاعات در مورد آن می تواند برای هر کسی مناسب باشد. دستگاه ان وی آر 16 کاناله دارای قابلیت اتصال به 16 دوربین مدار بسته دیجیتال است و می تواند اطلاعات این دوربین ها را به صورت همزمان گردآوری کرده و به نمایشگر انتقال دهد.بررسی دستگاه ان وی آر 16 کاناله

دستگاه NVR برای ذخیره و ثبت اطلاعات و تصاویر به حافظه داخلی یا هارد نیاز دارد. از این رو در این دستگاه ها تعدادی هارد نیز تعبیه شده است. بسته به این که کدام مدل و کدام برند را خریداری کنید، تعداد هارد می تواند متغیر باشد. ولی به هر حال باید ظرفیت هارد موجود در دستگاه به حدی باشد که بتواند تصاویر ارسالی که در اکثر اوقات رزولوشن بالایی نیز دارند را هم از تمامی دوربین ها در خود ذخیره کند. وضوح تصویر که بر روی نمایشگر نشان داده می شود بسته به نوع دستگاه ان وی آر متفاوت است. در مدل های جدید این دستگاه ها وضوح تصویر تا 1920*1080 نیز می رسد که به خوبی جزئیات را نشان می دهد.

بازپخش تصاویر نیز دارای وضوح بالایی است که تا 720 پیکسل برای 12 کانال و برای 6 کانال به 1080 می رسد. دستگاه NVR دارای پورت هایی در کناره ها یا پشت خود است که برای اتصال موس به آن ها مورد استفاده قرار می گیرند همچنین یک سری ورودی و خروجی نیز دارد که آن ها را به نمایشگر های مختلف اتصال می دهد. برخی از دستگاه ان وی آر 16 کاناله امکان ضبط تصاویر 4K را هم دارند. پهنای باند خروجی و ورودی در مدل های مختلف آن متغیر است و مدل های جدید این دستگاه معمولاً از 100 mbs بالاتر است. یکی از قابلیت های خوب مدل های جدید دستگاه ان وی آر امکان انتقال تصاویر بر روی موبایل کاربر است که سبب می شود تا فرد در هر جایی که باشد بتواند محیط و فضای مورد نظر خود را بررسی کند. هارد که به دستگاه متصل می شود قابل تعویض است و در صورتی که دارای فضای خالی نباشد می توان آن را با هارد جدید عوض کرد.

تفاوت دستگاه ان وی آر و دی وی آر در چیست؟

علاوه بر دستگاه های ان وی آر، یک سری دستگاه های دیگر مانند دی وی آر در بازار دیده می شود که وظیفه ی آن ها نیز ضبط و ذخیره تصاویر دوربین ها است. حال می خواهیم ببینیم تفاوت این دو دستگاه در چیست؟

- دستگاه ان وی آر 16 کاناله به دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا IP متصل می شود اما دستگاه های دی وی آر به دوربین های مدار بسته آنالوگ اتصال داده می شوند.

- انتقال تصاویر از دوربین های مدار بسته به دستگاه NVR از طریق اینترنت انجام می گیرد در صورتی که در دستگاه های دی وی ار به کمک کابل و سیم این اتصال و انتقال صورت می گیرد. از این رو قیمت دستگاه های ان وی آر بیشتر از دستگاه های دی وی آر است.

- کیفیت ضبط تصاویر در دستگاه ان وی آر نسبت به دستگاه دی وی آر بالاتر است و سیگنال های ناپایداری را در این دستگاه شاهد هستیم. همچنین تنظیمات دستگاه NVR به صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود ولی در دستگاه دی وی آر از طریق پلاگ کردن انجام می گیرد.مزایای استفاده از دستگاه ان وی آر 16 کاناله

با توجه به این که این دستگاه انتقال تصاویر را به صورت اینترنتی انجام می دهد، نیازی به کابل کشی و ... زیادی ندارد. به همین علت قابلیت جابجایی آسان دارد و می توان در هر مکانی که شبکه LAN وجود داشته باشد دستگاه را نصب کرد. همچنین اتصالات کابل آسان است و با یک روتر بی سیم و اتصال POE برقراری ارتباط بین دوربین ها و NVR ایجاد می شود.

در محیط های بزرگ این دستگاه به خوبی کار می کند. دستگاه ان وی آر قابلیت اتصال از راه دور را دارد و می توان تا چندین کیلومتر دورتر از دستگاه دوربین ها را نصب کرد و همچنین امکان برقراری ارتباط با مکان های بسیار دور حتی در کشورهای دیگر را نیز برای نظارت تصویری برقرار می کند.

کیفیت ضبط نیز بسیار بالا است زیرا از دوربین های به روزتر و تحت شبکه استفاده می کند که نسبت به دوربین های آنالوگ شفافیت بالاتری دارند. از این رو برای امنیت بالاتر و مکان هایی با حساسیت بالا استفاده از این دستگاه ها بسیار رایج است. همچنین قابلیت اتصال به 16 دوربین در مکان های مختلف را دارد که آن را برای محیط های بزرگ یا جایی که امکان اضافه کردن دوربین در آینده وجود دارد مناسب کرده است. این دستگاه تمامی تصاویر را می تواند در یک صفحه نمایشگر نشان دهد.

معایب دستگاه ان وی آر 16 کاناله

هر دستگاه یا تکنولوژی در کنار مزایای فراوانی که دارد یک سری معایب نیز می تواند داشته باشید. دستگاه ان وی آر نیز دارای یک سری ایرادات در کارکرد خود است که به آن ها می پردازیم.

به دلیل این که دستگاه به وسیله ی اینترنت کار می کند، قطع اینترنت موجب اختلال در عملکرد آن می شود و ممکن است سیگنال ها با دستگاه های مجاور خود همپوشانی ایجاد کند و ضعیف شود. یکی دیگر از ایرادات این دستگاه توانایی سازگاری پایینی است که دارند. از این رو بهتر است همیشه از یک نوع دستگاه ان وی آر 16 کاناله استفاده کنید تا مشکلی ایجاد نشود. هر چه تعداد تصاویر ارسالی از دوربین ها بیشتر باشد و این تصاویر بر روی نمایشگر نشان داده شود کیفیت و وضوح آن ها پایین تر می آید. به عنوان مثال هنگام مشاهده تصاویر 16 دوربین وضوح بسیار کمتر از 8 تصویر است که امری طبیعی نیز می باشد.مقالات
مقالات مرتبط
رضایت مندی مشتری

1394-08-06 01:17

رضایت مندی مشتری/ریشه

رضایت مندی مشتری

مشخصات دستگاه دی وی آر 16 کاناله

1397-10-26 12:01

ریشه/مقالات

مشخصات دستگاه دی وی آر 16 کاناله

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط
دستگاه NVR مشاهده
دستگاه NVR
دستگاه DVR مشاهده
دستگاه DVR