دستگاه ان وی آر 16 کاناله تکنولوژی جدید برای تسهیل در استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه

دستگاه ان وی آر 16 کاناله تکنولوژی جدید برای تسهیل در استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه

مقالات

دستگاه ان وی آر که مخفف عبارت انگلیسی network video recorder می باشد، دستگاهی است که برای ضبط ویدئوها و تصاویر دوربین های مدار بسته تحت شبکه به کار برده می شود.

دستگاه دستگاه ان وی آر 16 کاناله از دستگاه های رایج در سیستم های مدار بسته تحت شبکه می باشد. دستگاه دستگاه ان وی آر که مخفف عبارت انگلیسی network video recorder می باشد، دستگاهی است که برای ضبط ویدئوها و تصاویر دوربین های مدار بسته تحت شبکه به کار برده می شود. قبل از حضور دستگاه ان وی آر در بازار جهانی ضبط ویدئوهای دوربین های مدار بسته تحت شبکه با استفاده از نرم افزارهایی صورت می گرفت که بر روی کامپیوتر و یا لپ تاپ قابل نصب بودند، با ظهور این دستگاه ها نیاز به کامپیوتر برای رکورد تصاویر دوربین های تحت شبکه از بین رفت که این مورد از مهم ترین مزیت های این دستگاه ها می باشد.

اکثر دستگاه های ان وی آر لینوکس بیس بوده و هاردهای متنوعی را ساپورت می نمایند.

از آنجا که دستگاه ان وی آر 16 کاناله برای عملکرد خود هیچ گونه نیازی به سیستم های رایانه ای و pc server ها ندارند، باعث شده تا مزیت های زیادی را به دست آورند. این مزیت ها سبب استقبال زیاد از دستگاه ان وی آر 16 کاناله شده و هر روز این دستگاه ها با برندها و کیفیت های متنوع و برتر در بازار جهانی عرضه می شوند.دستگاه ان وی آر 16 کاناله

این سیستم ها حالت پایداری داشته و همین حالت پایدار سبب می شود تا بتوان از آن ها به صورت دراز مدت استفاده کرد.

اطلاعات بیشتری را در فضای بیشتری می توان ذخیره سازی کرد.

می توان از تصاویر به صورت همزمان بر روی حافظه های نوری بک آپ تهیه کرد.

می توان با انجام encoding امنیت اطلاعات ضبط و ذخیره شده را تامین کرد.

می توان با استفاده از تکنولوژی های جدید تصاویر را فشرده تر کرد و زمان رکورد را افزایش داد.

می توان ازدستگاه دستگاه ان وی آر 16 کاناله به عنوان منبع تغذیه دوربین های مدار بسته نیز استفاده کرد، امکان تنظیم تصاویر، نمایش مشخصات ضبط تصاویر، امکان مشاهده ی تصاویر به صورت منسجم، فراهم کردن امکاناتی برای پردازش تصاویر از دیگر مزیت های استفاده از دستگاه ان وی آر برای دوربین های مدار بسته تحت شبکه می باشد.

دستگاه های ان وی آر در برندهای مختلف تولید و عرضه شده و طبق مولفه های مختلف طبقه بندی می شوند. نوع ورودی و خروجی دستگاه، پهنای باند و تعداد کانال های دستگاه از مولفه های تقسیم بندی می باشد.استفاده از دستگاه ان وی آر 16 کاناله نسبت به نرم افزارها چه مزیت هایی را به دنبال دارد؟

دستگاه های دستگاه دستگاه ان وی آر 16 کاناله می توانند تعداد مختلفی کانال داشته باشند که رایج ترین تعداد کانال برای این دستگاه ها 4، 8، 16 ، 32 و 64 می باشد. تعداد کانال های دستگاه ان وی آر مشخص می کند که این دستگاه می تواند چند عدد دوربین مدار بسته تحت شبکه را پشتیبانی کرده و تصاویر آنان را ضبط و پردازش نماید. به عنوان مثال دستگاه ان وی آر 16 کاناله دستگاهی است که قابلیت این را دارد که 16 عدد دوربین شبکه به آن متصل شود.

این نکته را در هنگام خرید دستگاه ان وی آر 16 کاناله مد نظر داشته باشید که هر دستگاه امکان دریافت مقدار مشخصی از پهنای باند را دارد، پس در هنگام خرید به متناسب بودن پهنای باند دوربین و دستگاه با یکدیگر توجه داشته باشید.

سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه شامل دستگاه ان وی آر و دوربین های مدار بسته، سوئیچ شبکه و کابل شبکه می باشد، این نکته را توجه نمایید که دوربین های شبکه را در صورتی می توانید در یک سیستم نصب نمایید که دستگاه ان وی آر و دوربین ها از استاندارد onvif پشتیبانی کنند، در غیر این صورت باید دوربین و دستگاه ها همگی از یک برند معتبر باشند.تعداد دوربین های قابل نصب بر روی دستگاه ان وی آر 16 کاناله

پهنای باند و کیفیت دوربین هایی که پشتیبانی می کند، کاملا وابسته به برند و کیفیت دستگاه می باشد، مثلا برخی از دستگاه ها دوربین هایی تا کیفیت 8 مگاپیکسل را پشتیبانی کرده و پهنای باند آن ها 160 مگا بایت بر ثانیه می باشد.

بدنه ی دستگاه دستگاه ان وی آر 16 کاناله فلزی بوده و با سیستم عامل های مختلف از جمله سیستم عامل لینوکس، ویندوز، IOS، MAC و اندروید هم پوشانی دارد.

قابلیت ضبط این دستگاه حساس به حرکت بوده و با توجه به برند دارای تعداد مختلفی هارد دیسک با حجم های مختلف می باشد، مثلا اکثر دستگاه های ان وی آر دارای دو هارد دیسک با ظرفیت حداکثر 8 ترابایت می باشند.

دستگاه ان وی آر 16 کاناله می تواند دارای پورت شبکه 10/100/ 1000 نیز باشد.

فرمت ضبط دستگاه با توجه به کیفیت و برند دستگاه می تواند متفاوت باشد، مثلا برخی از دستگاه ها از فرمت +H265 بهره می برند که این بدین معنی می باشد که می تواند تصاویر را تا 5 برابر فشرده تر کند.

VGAو HDMI مربوط به خروجی دستگاه ان وی آر می باشد.

از طریق کابل شبکه می توان این دستگاه را به دوربین ها متصل نمود.مشخصات فنی دستگاه ان وی آر 16 کاناله

انواع دستگاه ان وی آر 16 کاناله در دو نوع POE یا معمولی تولید شده و مورد عرضه قرار می گیرند. قیمت دستگاه ان وی آر POE نسبت به نوع معمولی گران تر می باشد.

اگر دستگاه ان وی آر 16 کاناله از نوع POE باشد، در صورتی که دوربین های متصل به دستگاه دستگاه ان وی آر 16 کاناله نیز از همین نوع باشد، دیگر نیاز به منبع تغذیه نخواهد بود و دوربین ها از طریق کابل شبکه تغذیه می شوند. اما در صورتی که دستگاه ان وی آر 16 کاناله خریداری شده از نوع معمولی باشد، قبل از راه اندازی دستگاه باید برای دوربین های متصل به دستگاه کابل کشی برق صورت بگیرد تا منبع تغذیه برای دوربین ها مشخص شود.

نصب دستگاه ان وی آر کار سختی نبوده و در صورتی که با منوهای دستگاه آشنایی پیدا کنید، می توانید به راحتی آن را نصب نمایید.

عوامل متعددی چون تعداد کانال های دستگاه ان وی آر، تعداد و ظرفیت هارد دیسک دستگاه، تعداد پورت دستگاه، تعداد و نوع خروجی، کیفیت دوربین هایی که می تواند پشتیبانی نماید، پهنای باند و جنس بدنه ی دستگاه، کیفیت و برند، کشور سازنده از مهم ترین عوامل بر قیمت دستگاه ان وی آر می باشد.

انواع دستگاه ان وی آر 16 کاناله بر حسب منبع تغذیه
مقالات
مقالات مرتبط
سامانه اعلام حریق

1394-08-05 23:53

ریشه/سیستم اعلام حریق

سامانه اعلام حریق

دستگاه ان وی آر 16 کاناله

1397-10-26 11:37

ریشه/مقالات

دستگاه ان وی آر 16 کاناله

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید