دستگاه ضبط تصاویر

دستگاه ضبط تصاویر

فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال یک دستگاه الکترونیکی است که به واسطه داشتن عملکرد خاص، برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به نیاز بسیاری از مردم، در حال حاضر فروشگاه‌های مختلفی در زمینه فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته فعال‌اند؛ اما باید در نظر داشت که دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، بسیار دستگاه مهمی است و به دلیل اینکه به راحتی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد، باید باکیفیت بالا خریداری شود.

دوربین مداربسته بولت از انواع دوربین های مداربسته است.

فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته در فروشگاه‌های مختلف این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید، از این تکنولوژی جدید برای بهره‌مندی از مزایای دوربین‌های مداربسته جهت افزایش امنیت استفاده کنید. دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، در گروه دستگاه‌های الکترونیکی است که دارای انواع مختلف و مزایا و معایب مختلفی است. در ادامه این مقاله در مورد دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال دوربین مداربسته، نقاط قوت و نقاط ضعف آن صحبت می‌کنیم.

مطالعه بیشتر: درب اتوماتیک 

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال 

دوربین مداربسته یک وسیله امنیتی است که برای مشاهده رفت و آمدها و جلوگیری از سرقت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگرچه دوربین مداربسته امکان مشاهده انواع تصاویر را به صورت همزمان و زنده فراهم می‌کند؛ اما همیشه این موضوع مفید نیست. گاهی نیاز است که از اطلاعات دوربین‌های مداربسته استفاده‌های بیشتری کرد. به طور مثال، ممکن است فرد در هنگام ورود یک سارق در مغازه و یا خانه حضور نداشته باشد و در این زمان نیاز دارد که به تصاویر ضبط شده دیجیتال دسترسی پیدا کند.

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، دقیقا همان چیزی است که می‌تواند این مشکل را برطرف کند. دستگاه ضبط تصاویر دوربین دیجیتال با کمک یک کابل به دوربین مداربسته متصل می‌شود و می‌تواند اطلاعات درون دوربین مداربسته را به درون سیستم و دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال منتقل کند. تصاویر دوربین‌های مداربسته با کمک دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال، کدگذاری می‌شوند و امکان ضبط و ثبت آن‌ها وجود دارد.

با توجه به اینکه همیشه یک کمبود در کنار دوربین‌های مداربسته وجود داشت، این روزها بسیاری از فروشگاه‌های دوربین مداربسته اقدام به فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته نیز می‌کنند. خوشبختانه، در حال حاضر فروشگاه‌هایی که اقدام به فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته می‌کنند، برای فراهم کردن نیاز مشتریان، به کیفیت این دستگاه‌ها توجه زیادی دارند. به طوری که بیشتر دستگاه‌های ضبط تصاویر دیجیتال امکان ضبط تصاویر به صورت HD را فراهم می‌کنند.

آشنایی با جزئیات دستگاه‌های ضبط تصاویر دیجیتال

دستگاه‌های ضبط تصاویر دیجیتال که با نام DVR نیز شناخته می‌شوند، برای اینکه به سیستم‌های مختلف از جمله دوربین مداربسته متصل شوند، دارای پورت‌های متنوعی‌اند. این پورت‌ها به دو دسته پورت‌های ورودی و خروجی تقسیم‌بندی می‌شوند که هر کدام برای اتصال به بخش‌های مختلفی از سیستم دستگاه‌های ضبط تصاویر دیجیتال‌اند.

یکی از پورت‌های مربوط به دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، پورت صدا است که شامل دو پورت داخلی و پورت خارجی است. پورت داخلی صدا به اسپیکر متصل می‌شود و پورت خارجی صدا به میکروفن متصل می‌گردد. پورت‌های انتقال تصاویر و همچنین، پورت‌های ارتباطی شبکه نیز از جمله پورت‌های دیگری‌اند که در دستگاه ضبط تصویر دیجیتال تعبیه شده‌اند.

در دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال، یک پورت برای USB وجود دارد که امکان نصب ماوس و کیبورد را فراهم می‌کند. همه این پورت‌ها، می‌توانند این امکان را به افراد بدهند تا در صورت نیاز از سیستم‌های متصل به دستگاه ضبط تصویر دیجیتال نیز کمک بگیرند. با این حال هر یک از انواع دستگاه‌های ضبط دیجیتال، دارای پورت‌های متنوعی‌اند و ممکن است برخی پورت‌های بیشتر و برخی پورت‌های کمتری داشته باشند.

دوربین صنعتی ip از انواع دوربین ها می باشد.

وظایف مختلف یک دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال

زمانی که اقدام به خرید دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال می‌کنید، به غیر از اینکه باید به قیمت دستگاه ضبط تصاویر توجه داشته باشید، بسیار مهم است که وظایف این دستگاه را بدانید. فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته به منظور دسترسی به تمامی‌وظایف این دستگاه‌هاست.

یک دستگاه ضبط تصویر دیجیتال دوربین مداربسته، می‌تواند وظایف مختلفی را ایفا کند که عبارتند از:

ذخیره کردن تصاویر مختلف دوربین مداربسته

دوربین مداربسته به واسطه پورتی که به سیستم و دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال متصل شده است، می‌توانید تصاویر را به این دستگاه ارسال کند. دستگاه ضبط تصویر دیجیتال دوربین مداربسته نیز وظیفه دارد که تصاویر ارسالی از سمت دوربین را فشرده کند و با فرمت‌های مشخص در دستگاه ثبت و ذخیره نماید. بدیهی است که هر چقدر کیفیت تصاویر دوربین مداربسته بیشتر باشد، نیاز به یک دستگاه ضبط تصویر دیجیتال با حافظه داخلی بیشتر نیز افزایش پیدا می‌کند. با این بسته به قیمت دستگاه ضبط تصاویر و نیاز کاربر، می‌توان هر یک از انواع این دستگاه را خریداری کرد.

فشرده‌سازی تصاویر دوربین مداربسته

همانطور که اشاره کردیم، تصاویر از سمت دوربین مداربسته به دستگاه ضبط تصویر دیجیتال ارسال می‌شوند. این دستگاه می‌بایست بر اساس حجم هر یک از انواع فیلم‌ها، آن‌ها را فشرده کند تا در فضای ذخیره‌سازی دستگاه صرفه‌جویی شود.

امکان برنامه‌ریزی برای ضبط تصاویر

یکی از امکانات فوق‌العاده خوب دستگاه ضبط تصویر که باعث فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته در فروشگاه‌های مختلف شده است، امکان برنامه‌ریزی برای ضبط تصاویر در یک زمان مشخص است. کاربران می‌توانند بسته به نیاز خودشان، به دستگاه ضبط تصویر دیجیتال برنامه بدهند. به طور مثال، می‌توان به دستگاه ضبط تصویر اجازه داد که از ساعت 10 شب تا ساعت 9 صبح، تصاویر را ضبط و ذخیره‌سازی کند. در این حالت، تصاویر فقط در همین ساعات ضبط می‌شوند و امکان دسترسی به تصاویر در ساعات مختلف دیگر وجود ندارد.

امکان شروع ضبط تصاویر با یک عامل خارجی

در برخی از دستگاه‌های ضبط تصاویر دیجیتال، امکان شروع ضبط تصویر با یک عامل خارجی نیز وجود دارد. به طور مثال، ممکن است در صورتی که یک صوت یا یک حرکت توسط دستگاه تشخیص داده شود، ضبط تصویر توسط دستگاه شروع شود. برای اینکه بتوانید از این امکان و قابلیت دستگاه ضبط تصویر دیجیتال استفاده کنید، می‌بایست که حتما سیستم‌های مختلفی را روی دستگاه نصب کنید و همچنین، به صورت نرم‌افزاری این برنامه را به دستگاه بدهید.

امکان انتقال و اشتراک گذاشتن تصاویر

یکی دیگر از وظایف دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال، انتقال و به اشتراک گذاشتن تصاویر است. دستگاه‌های ضبط دوربین مداربسته می‌توانند تصاویر زنده یا ضبط شده را با کمک یک شبکه سیمی‌و یا از طریق اینترنت به سیستم‌های دیگر منتقل کنند.

یکی از دلایل محبوبیت فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته، امکان اشتراک‌گذاری تصاویر است. به خصوص اینکه می‌توان تصاویر را به صورت زنده نیز به اشتراک گذاشت. این یعنی می‌توانید حتی در صورتی که به دوربین مداربسته دسترسی ندارید، از طریق برنامه‌هایی که روی گوشی تلفن همراه شما نصب می‌شوند، به راحتی به تصاویر دوربین مداربسته به صورت زنده یا غیرزنده دسترسی داشته باشید.

امکان دسترسی برای کاربران

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، امکان دسترسی افراد مختلف را با نام کاربری و رمز عبور متنوع فراهم می‌کند. مدیران سیستم دوربین مداربسته نیز می‌توانند برای افراد مختلف، دسترسی ایجاد کنند تا بتوانند به اطلاعات دوربین مداربسته با نام کاربری و رمز عبور دسترسی داشته باشند.

انواع دستگاه‌های ضبط تصویر دیجیتال

دوربین‌های مداربسته دارای انواع مختلفی‌اند. برای خرید دستگاه ضبط تصویر دیجیتال نیاز است که ابتدا مدل دوربین مداربسته تعیین شود. چون هر یک از دستگاه‌های ضبط تصویر دیجیتال، دارای ویژگی‌های خاصی‌اند و متناسب با دوربین‌های مداربسته ساخته شده‌اند.

در حال حاضر، سه نوع دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال وجود دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. شما می‌توانید بر اساس نوع دوربین مداربسته خودتان، یکی از انواع دستگاه ضبط تصویر دیجیتال را خریداری کنید.

• Digital Video Recorder

یکی از انواع دستگاه‌هایی که در فروشگاه‌های فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته به فروش می‌رود، دستگاه‌های ضبط تصاویر DVR هستند. این دستگاه‌ها مناسب دوربین‌های آنالوگ خواهند بود و نباید برای دوربین‌های تحت شبکه خریداری شوند.

• Network Video Recorder

یکی دیگر از انواع دستگاه‌های ضبط تصویر دیجیتال، دستگاه NVR است. این دستگاه می‌تواند در کنار دوربین‌های تحت شبکه یا IP مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین، دستگاه ان وی آر 16 کاناله مناسب دوربین‌های آنالوگ نیست.

• دستگاه ضبط تصاویر XVR

یکی دیگر از انواع دستگاه‌های ضبط تصاویر موجود در بازار، دستگاه ضبط تصاویر XVR است. این دستگاه می‌تواند برای دوربین‌های آنالوگ و دوربین‌های تحت شبکه مناسب باشد. به همین خاطر، کاربرد بیشتری نسبت به دو نمونه قبلی دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال دارد.

مزایای استفاده از دستگاه ضبط تصاویر

دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال، همیشه نقاط قوت بسیار زیادی را به همراه داشته است. به همین خاطر، بسیاری از افراد فارغ از قیمت دستگاه ضبط تصاویر، اقدام به خرید این دستگاه‌ها می‌کنند. اگر برای خرید این دستگاه‌ها دودل هستید، بهتر است که ابتدا در مورد مزیت‌های دستگاه ضبط تصاویر اطلاعات کسب کنید.

نظارت بیشتر با هزینه کمتر

یکی از اهداف اصلی شما برای نصب دوربین مداربسته در ساختمان، افزایش امنیت و نظارت بیشتر است؛ اما به‌هرحال ممکن است که امکان مشاهده زنده تمام تصاویر را نداشته باشید. با کمک دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، می‌توان هر تصویر زنده‌ای را ضبط کرد و بعدا مشاهده نمود. بنابراین، با کمترین هزینه، می‌توانید یک دستگاه ذخیره‌کننده اطلاعات دوربین مداربسته داشته باشید.

عدم قطعی تصویر در دستگاه ضبط تصویر

یکی دیگر از مزیت‌های خرید دستگاه ضبط تصویر دیجیتال از فروشگاه‌های فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته، عدم قطعی این دستگاه‌هاست. در واقع، این دستگاه‌ها از اینترنت و یا سیستم‌های مجازی استفاده نمی‌کنند. بنابراین، احتمال قطعی شبکه و قطع شدن تصویر در دستگاه‌های ضبط تصویر وجود ندارد.

استفاده به صورت آسان

امکان استفاده از دستگاه ضبط تصویر دیجیتال به صورت خیلی آسان و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار وجود دارد. به همین خاطر، حتی نیازی به دانش خاصی برای استفاده از این دستگاه‌ها نیست و به راحتی می‌توان از آن‌ها برای ضبط و ذخیره تصاویر کمک گرفت.

کیفیت تصاویر بسیار خوب

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال این است که کیفیت ضبط و ذخیره تصاویر، کاهش پیدا نمی‌کند. حتی در صورتی که نیاز به یک نسخه کپی از تصاویر داشته باشید، باز هم شاهد افت کیفیت تصاویر نخواهید بود.

امکان انتقال تصاویر

یکی دیگر از مزیت‌های دستگاه ضبط تصویر دیجیتال این است که امکان انتقال تصاویر بر روی رایانه شخصی، فلش و یا حتی CD و DVD را فراهم می‌کند. بنابراین، شما می‌توانید مادام‌العمر از اطلاعات دوربین مداربسته خودتان استفاده کنید.

معایب استفاده از دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، در کنار مزیت‌های زیادی که دارد، می‌تواند معایبی نیز داشته باشد. با این حال، بهتر است که برای افزایش امنیت ساختمان‌ها و دسترسی به اطلاعات دوربین‌های مداربسته از این دستگاه‌ها در کنار دوربین مداربسته استفاده شود.

افزایش کابل‌کشی

زمانی که می‌خواهید یک دوربین مداربسته را به دستگاه ضبط تصویر دیجیتال متصل کنید، حداقل باید یک سیم از دوربین به دستگاه متصل گردد. این موضوع باعث افزایش تعداد سیم‌کشی‌ها می‌شود و احتمال نویز در دوربین مداربسته را افزایش می‌دهد. البته اگر کابل‌کشی به درستی انجام شود، احتمالا دوربین مداربسته با نویز مواجه نخواهد بود.

نیاز به اتصال نزدیک

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، باید در فاصله‌ای نزدیک به دوربین مداربسته نصب شود تا نویز در تصویر دوربین مداربسته ایجاد نگردد. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد محدودیت در فضای نصب ضبط دستگاه‌های ضبط تصویر دیجیتال شود.

قیمت دستگاه ضبط تصاویر

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال، یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های الکترونیکی است که می‌تواند باعث افزایش امنیت شود. این دستگاه در کنار دوربین مداربسته قرار می‌گیرد و باعث ذخیره‌سازی اطلاعات می‌شود. قیمت دستگاه ضبط تصاویر بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع برند، کیفیت دستگاه و ... دارد. برای اطلاع از لیست قیمت دستگاه ضبط تصاویر، باید به فروشگاه‌های فروش دستگاه ضبط تصویر دیجیتال مراجعه کنید و قیمت دستگاه ضبط تصاویر را مشاهده نمایید.

فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته با گارانتی

برای اطلاع از قیمت دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال، لازم است که به فروشگاه‌های فروش دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته مراجعه کنید. قیمت دستگاه ضبط تصاویر باید با گارانتی معتبر تعیین شده باشد. در نظر داشته باشید که خرید دستگاه ضبط تصویر بدون گارانتی، به معنای عدم نیاز به دریافت خدمات پس از فروش، حتی در صورت خرابی آن است. به همین خاطر، سعی کنید که حتما اقدام به خرید دستگاه ضبط تصاویر با گارانتی معتبر و حداقل 24 ماهه کنید تا در صورت خرابی زودهنگام دستگاه، بتوانید با کمترین هزینه آن را تعمیر کنید.

ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی شامل مجموعه‌ای از تجهیزات و قطعات مختلف است که در عملکردی یکپارچه، امکان نظارت دقیق و امنیتی بر محیط پیرامون خود را فراهم می‌کند. این مجموعه شامل دوربین‌ها، دستگاه‌های ضبط کننده و بسیاری از دیگر تجهیزات مرتبط است که در مجموع کار نظارت و ضبط تصاویر را به انجام می‌رسانند.

در مطلب پیش رو به معرفی ضبط کننده ویدئویی دوربین های امنیتی و نظارتی پرداخته و با شما درباره ویژگی‌های کاربردی ضبط کننده ویدئویی دوربین های امنیتی و نظارتی گفتگو خواهیم کرد.

با ما در مطالعه این نوشتار همراه شوید.

ضبط کننده ویدئویی دوربین های امنیتی و نظارتی 

ضبط کننده ویدئویی دوربین های امنیتی و نظارتی به مجموعه‌ای از تجهیزات و قطعات مونتاژ شده در کنار یکدیگر اطلاق می‌شود که کار تصویربرداری، ضبط و انتقال داده‌ها را از طریق شبکه به انجام می‌رساند. در این سیستم تجهیزات اصلی شامل دوربین‌ها، دستگاه‌های ضبط کننده و کامپیوتر یا لپ تاپ و مانیتور و اجزای کوچک‌تر و فرعی مانند سوکت‌ها و کابل‌های اتصال، آداپتور و سوئیچ در کنار یکدیگر قرار گرفته و در مجموع کار تهیه و انتقال اطلاعات تصویری را به انجام می‌رسانند.

برای تهیه ضبط کننده ویدئویی دوربین های امنیتی و نظارتی ، هر یک از این اجزاء به‌طور تخصصی انتخاب و به‌کار گرفته می‌شوند. در بخش ضبط تصاویر، حساسیت در انتخاب اجزاء به شکل تخصصی به‌مراتب بالاتر بوده و شامل مراعات نکات فنی زیادی می‌گردد.

دستگاه ضبط کننده دوربین مداربسته و عملکرد آن!

هنگامی که قصد استفاده از سیستم‌ دوربین‌های مدار بسته برای نظارت بر محیط اطراف و اجرای پروتکل‌های امنیتی را داشته باشیم، انتخاب قسمت‌های مختلف مرتبط با مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی یکی از مهم‌ترین این بخش‌هاست که در 2 دسته اصلی NVR و DVR تولید و به‌کار گرفته می‌شود.

NVR به‌طور اختصاصی جهت دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه یا IP کاربرد دارد، اما DVR بسته به قابلیت‌هایی که دارد، همزمان جهت ذخیره تصاویر دوربین‌های بستر آنالوگ و تحت شبکه به کار گرفته می‌شود.

مرحله ضبط در اشکال مختلف انجام می‌شود که عبارتند از:

• ضبط توسط دستگاه NVR: این سیستم با وجود شباهت‌های بسیاری که به دستگاه DVR دارد، از نظر نصب پیچیده‌تر بوده و امکانات بیشتری را نیز از لحاظ تجهیزات ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

• ضبط در رم داخلی (Micro SD Card): قابلیت افزودن و نصب یک حافظه داخلی اضافه با ظرفیت مشخص از ویژگی‌هایی است که در برخی نمونه‌های دوربین مدار بسته تحت شبکه لحاظ شده است. با توجه به محدودیت ظرفیت این نوع رم‌ها، تصاویر ذخیره شده در آنها فقط به مدت چند روز قابل نگهداری بوده و پس از آن پاک می‌شود. به این ترتیب استفاده از این نمونه‌ها به‌تنهایی نمی‌تواند روشی مطمئن و قابل اعتماد برای نگهداری اطلاعات تصویری باشد و لازم است در کنار آنها از سایر ملزومات ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی نیز استفاده شود.

• ضبط در سیستم مداربسته آنالوگ: این شیوه امروزه دیگر چندان رایج نیست اما تا چند سال پیش از این نمونه‌های VCR یا ذخیره ساز کاربردی بودند. امروزه مدل‌های DVR این تجهیزات جایگزین مدل‌های قبلی شده و خود را با فناوری روز دنیا نیز منطبق نموده است. این سیستم با استفاده از تکنولوژی‌های 5 گانه تصویری شامل (AHD، HDCVI، HDTVI، IP و CVBS) مراحل گوناگون نظارت امنیتی را به ثبت می‌رسانند. در عملکرد این مجموعه مواردی نظیر قطع تصاویر و دستکاری دوربین، کاور تصویر، پشتیبانی از فرمت‌های فشرده سازی مدرن، تشخیص حرکت و چهره، IVS یا VCA و بسیاری موارد دیگر گنجانده شده تا به سیستمی امروزی، مدرن و کارآمد تبدیل شود.

وظایف و ویژگی‌های ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی DVR

با توجه به مسئولیت خطیری که بر عهده دوربین‌های حفاظتی و امنیتی مدار بسته گذاشته شده، آگاهی از وظایف این سیستم‌ها بسیار ضروری است.

بخش عمده و اصلی این وظایف را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

1. ثبت، ذخیره‌سازی و بایگانی تصاویر: این بخش با وجود تجهیزات مدرن و امروزی دوربین‌های مدار بسته کار دشواری به‌شمار نمی‌آید. Digital Video Recording همراه با بایگانی طبقه‌بندی شده این داده‌ها تنها بخشی از وظایفی است که در ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی امروزی تعبیه می‌شود.

2. برنامه‌ریزی تصاویر و مدیریت کاربران: این سیستم Motion Detection یا تشخیص حرکت در تصویر را ساماندهی می‌کند. به‌علاوه با وجود یوزر و پسورد می‌توان به تنظیمات دسترسی شخصی داشته و بر آنها تاثیر گذاشت.

3. انتقال و اشتراک گذاری: این مجموعه مانند سایر نمونه‌های دیگر قابلیت اشتراک گذاری داشته و انتقال تصاویر به سایر شبکه‌ها را امکان‌پذیر می‌نماید.

علاوه بر این موارد، مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای ضبط کننده ویدئویی دوربین های امنیتی و نظارتی را می‌توان در موارد زیر مرور نمود:

• نرخ فریم در ثانیه (fps)

• قیمت پایین

• تکنولوژی فشرده‌سازی تصویر

• شیوه و کیفیت نمایش تصاویر

• سهولت کاربرد

• اطمینان از قوی بودن سیگنال

• ظرفیت مورد نیاز برای حافظه‌های مورد پشتیبانی

• توان کنترل از راه دور

• قابلیت تشخیص حرکت (motion detection)

• قابلیت زمان‌بندی (scheduling)

• مدت زمان ضبط

• تعداد دوربین‌های قابل پشتیبانی

• تنوع گسترده در بازار ایران

• قابلیت ضبط تصاویر در قالب نسخه‌های پشتیبان روی CD یا DVD توسط CD/DVD Burner

• قابلیت اتصال حافظه‌ Flash

در کنار این مزایا می‌توان به محدودیت‌هایی نظیر کمتر بودن کیفیت تصاویر، عدم امکان اتصال از مسافت دور و نیاز به کابل کشی طولانی نیز در میان ویژگی‌های ضبط کننده ویدئویی دوربین های امنیتی و نظارتی اشاره نمود.

با توجه به این موارد و در مجموع می‌توان نتیجه می‌گیریم که سیستم‌های مورد استفاده به‌عنوان ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی دارای تفاوت‌هایی هستند و انتخاب بهینه آنها مستلزم توجه به نیازهای شخصی و الزامات کاربردی هر مجموعه است.

برای دریافت اطلاعات لازم در این زمینه می‌توان به سایت‌های معتبر عرضه کننده آنلاین این محصولات مراجعه یا از مزایای مشاوره رایگان در این زمینه برخوردار شد.

سخن آخر

ضبط‌کننده ویدئویی دوربین‌های امنیتی بخش مهمی از یک مجموعه کامل‌تر است که در آن از مشاهده و ضبط تصاویر تا امکان انتقال داده‌ها و مدیریت کاربران در نظر گرفته شده است. با توجه به تنوع تولیدات این فیلد کاری و قابلیت کاربرد آنها در شرایط گوناگون، پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر و رقم زدن انتخابی هوشمندانه از خدمات مشاوره در این زمینه استفاده نمایید.

بدیهی است پشتیبانی قوی و ارائه خدمات پس از فروش نیز، بخشی از این پروسه بوده و می‌تواند به رضایت روزافزون کاربران منجر شود.

بر این اساس پیشنهاد می‌شود برای بهره‌مندی از این امکانات به عرضه کنندگان معتبر اینترنتی این محصولات مراجعه نموده و از خدمات وسیع و کامل آنها بهره‌مند شوید.

برای آشنایی با درب سریع به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.