دوربین مداربسته AHD چیست؟

دوربین مداربسته AHD چیست؟
مقالات

دوربین مداربسته AHD (Analog High Definition)، نوعی از دوربین مداربسته است که تصاویر ضبط شده را به صورت سیگنال های الکترونیکی به دستگاه ضبط کننده تصاویر می فرستد. ساختار دوربین های مداربسته آنالوگ بسیار ساده است و برای نصب و راه اندازی به تجهیزات کمی نیاز دارند. این نوع دوربین ها برای کنترل و نظارت دقیق بر اماکنی نظیر فروشگاه ها، منازل مسکونی، شرکت های اداری، مراکز علمی و تحقیقاتی، پارکینگ ها، بانک ها و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از ویژگی های مهم و کاربردی که برای انواع دوربین مداربسته AHD مطرح می شود، کیفیت تصاویر ضبط شده توسط این دستگاه ها است. کیفیت یا رزولوشن تصویر (Resolution) در دوربین مداربسته AHD، معیاری از وضوح و شفافیت تصاویر محسوب می شود. به عبارت ساده تر، رزولوشن این نوع دوربین مداربسته دقیقاً مشخص می کنند، عملیات تصویربرداری با چه کیفیتی انجام شده است. رزولوشن دوربین مداربسته آنالوگ در مواردی که نظارت دقیق بر جزئیات مکان، مورد نظر باشد، اهمیت زیادی پیدا می کند.

رزولوشن تصویر در دوربین مداربسته AHD توسط پارامتری به نام تی وی لاین یا TV Line نمایش داده می شود؛ TV Line دوربین مداربسته آنالوگ معمولاً در محدود عددی 420 تا 900 قرار دارد و اندازه آن به عوامل مختلفی نظیر لنز دوربین، میزان زوم تصویر، نور و روشنایی محیط، حسگرها و کیفیت تصویربرداری این دوربین ها بستگی دارد.

هر چه عدد TV Line دوربین مداربسته AHD بالاتر باشد به این معنا است که کیفیت تصویربرداری این دوربین بیشتر بوده و دوربین توانسته است تصاویر را با جزئیات بیشتری ثبت کند. قدرت تفکیک خطوط موجود در تصاویر ثبت شده توسط دوربین مداربسته آنالوگ، به طور مستقیم با عدد TV Line دوربین در ارتباط دارد. البته تفسیر و تحلیل تصاویر ضبط شده در حالت های مختلف، به مهارت و تجربه نیاز دارد و الزاماً یک دوربین مداربسته AHD با عدد TV Line بالا، یک تصویر واضح را برای شما ایجاد نمی کند. توجه به سایر عوامل تأثیرگذار در تصویربرداری این دوربین ها باید حتماً مورد توجه قرار گیرد.

برای خرید یک دوربین مداربسته AHD باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب، خرید، نصب و راه اندازی یک سیستم مداربسته برای نظارت بر یک مکان خاص، نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد. دوربین های مداربسته در انواع مختلف، جزو تجهیزات الکترونیکی محسوب می شوند و به همین خاطر طراحی آن ها پیچیده بوده و برای کار با این دستگاه ها باید تخصص و مهارت کافی داشت. دوربین مداربسته AHD نیز یکی از این دستگاه های پرکاربرد به شمار می رود.

انتخاب دوربین مداربسته AHD با توجه به نوع کاربری شما انجام می گردد. با توجه به میزان نور و روشنایی مکانی که قرار است دوربین مداربسته را در آن محل نصب کنید، باید یکی از انواع دوربین مداربسته آنالوگ را خریداری کنید. قیمت انواع این دوربین ها با توجه به کیفیت، نوع برند یا شرکت سازنده، تجهیزات، خدمات نصب و گارانتی آن، تعیین می شود. با مراجعه به یکی از مراکز معتبر فروش انواع دوربین مداربسته می توانید بهترین دوربین مداربسته AHD را انتخاب و خریداری نمایید.

هنگام خرید یک دستگاه دوربین مداربسته AHD، علاوه بر دوربین، لوازم جانبی آن هم به شما تحویل داده می شود؛ سایر تجهیزات الکترونیکی مانند دستگاه ضبط دیجیتال، حافظه هارد دیسک، کابل ها و فیش های مورد نیاز را باید با توجه به نوع مدل دوربین آنالوگ خریداری کنید. هماهنگی میان تمام قطعات دوربین مداربسته برای ثبت تصاویر با کیفیت، لازم و ضروری است.

دوربین مداربسته AHD را به چه صورت نصب کنیم؟

تمام اجزای یک دوربین مداربسته AHD ، بدون در نظر گرفتن مدل دوربین، باید به درستی در جای مخصوص خود نصب شوند. تهیه یک نقشه کامل از محل قرار گرفتن دستگاه دوربین و مسیر عبور کابل های اتصال برای نصب این دستگاه، ضروری است. ضخامت کابل هایی که برای دستگاه دوربین آنالوگ و دستگاه ضبط کننده دیجیتال به کار می روند، اندازه مشخصی دارند و توسط افراد متخصص نصب دوربین مداربسته تعیین خواهند شد.

منبع تغذیه که برای نصب دوربین مداربسته AHD به کار می رود باید با توان و آمپر دوربین هماهنگ باشد. تمام اتصالات باید به درستی عایق بندی شده و در جای خود محکم شوند. برای اتصال دستگاه دوربین مداربسته آنالوگ به دستگاه ضبط کننده تصویر، به فیش و کابل های مخصوصی نیاز است که می توانید آن ها را از فروشگاه معتبر خریداری کنید. توصیه می کنیم نصب سیستم مداربسته خود را به افراد ماهر بسپارید تا از ایمنی نصب اطمینان حاصل کرده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

مقالات
مقالات مرتبط
دوربین مداربسته ژئوویژن

1396-12-23 23:31

ریشه/کاتالوگ ها

دوربین مداربسته ژئوویژن

نقش دوربین مداربسته در محل زندگی 1

1397-03-27 05:03

ریشه/مقالات

نقش دوربین مداربسته در محل زندگی 1

انواع دوربین مداربسته AHD

1397-04-20 04:35

ریشه/مقالات

انواع دوربین مداربسته AHD

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط