بولت

بولت ahd

دوربین مدار بسته بولت ahd دوربین هایی را می‌گویند که بدنه استوانه‌ای و فلزی دارند و در فضاهای بیرونی کاربرد دارند. از آنجا که بدنه و سیستم بولت ahd به شکل ضد آب طراحی می‌شود، برای استفاده در محیط‌های بیرون و یا شرایط ناپایدار آب و هوایی گزینه‌ای مناسب است.

دوربین‌های بولت در انواع طرح‌ها و کیفیت‌های متفاوت ساخته می‌شوند و به بازار ارائه می‌گردند. ضد آب بودن دوربین بولت به این معنا نیست که آن را در آب غوطه‌ور کرد، بلکه این خاصیت دوربین را در برابر قطرات آبی که ممکن است روی آن بریزد و یا در مقابل گرما و سرما حفظ می‌کند.

ویژگی Analogue High Definition یا AHD باعث افزایش کیفیت و وضوح تصاویر دوربین بولت تا حد HD می‌شود. کیفیت تصویر در دوربین‌های AHD مطلوب است و قابلیت بالای دید در شب را دارا هستند. دوربین های بولت که از قابلیت ahd برخوردار هستند، جایگزین خوبی برای دوربین‌های مدار بسته آنالوگ سنتی هستند.

چنانچه قصد دارید دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd نصب کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا به جزئیات بیشتری از آن اشاره کنیم.

برای آشنایی با آیفون تصویری kocom به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

کاربرد دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd

دوربین مدار بسته بولت ahd از کیفیت ضبط تصویر بین MP 1 تا MP 12 برخوردار است. این دوربین با توجه به کیفیت تصویر و نوع لنز در مکان‌های مختلفی کاربرد دارد. کاربران بر اساس نیاز و بودجه موردنظر می‌توانند سیستم نظارتی مناسب را انتخاب کنند. کاربرد دوربین بولت در محیط‌های گوناگون با توجه به نوع لنز انتخاب می‌شود که شامل موارد زیر هستند:

• ساده‌ترین سیستم دوربین را در محیط‌های غیر حساس همچون کارگاه‌ها، سوله‌ها، ورودی ساختمان‌های مسکونی و ورودی مغازه‌ها به کار می‌برند.

• همچنین دوربین‌های با رزولوشن 2 تا 4 مگاپیکسل را در فروشگاه‌ها و مکان‌هایی که میزان حساسیت در آن‌ها متوسط است، استفاده می‌کنند، اما این دوربین‌ها گزینه مناسبی برای استفاده در مناطق نظامی نیستند.

• دوربین‌های با رزولوشن 4 تا 8 مگاپیکسل که از قدرت زوم و کیفیت تصویر فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند، در مکان‌های حساس همانند جواهر فروشی‌ها و فرودگاه‌ها کاربرد دارند.

 بولت ahd و مزایای آن

در حال حاضر دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd یکی از محبوب‌ترین مدل‌های موجود در بازار است و بسیاری از خریداران درصدد تهیه آن هستند. به دلیل مزایای فراوانی که این دوربین‌ها دارند، تقاضای زیادی از سوی خریداران برای تهیه آن‌ها وجود دارد. در این بخش به این مزیت‌ها اشاره می‌کنیم.

امکان دید در شب با دوربین بولت ahd

دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd از دید در شب IR برخوردار است. این دوربین در شب دیدی با برد بالا ارائه می‌کند و می توان تصاویر را نسبتا واضح دریافت کرد. دوربین بولت دارای تعدادی LED است و با توجه به نوع و تعداد LED می‌توان برد دید در شب آن را متوجه شد. در کاتالوگ همه دوربین های بولت، حداکثر برد پرتاب نور دوربین درج شده است که خریداران می‌توانند با توجه به آن به برد دوربین پی ببرند.

رزولوشن بالای تصاویر در دوربین بولت ahd

دوربین‌های آنالوگ سنتی دارای کیفیت نه چندان مناسب TVL بودند، اما با رواج دوربین‌های بولت در سری اول، رزولوشن 1 مگاپیکسل ارائه شد و توانست نظر کاربران را جلب کند.

دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd در سری بعدی به رزولوشن و وضوح تصویر 2 مگاپیکسل مجهز شدند. به این ترتیب وضوح تصاویر در آن‌ها بسیار بالا رفت و اغلب کاربران به سوی استفاده از این دوربین‌ها روی آوردند.

زاویه دید دوربین بولت ahd

دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd دارای دو دسته لنز است. برخی از لنزها ثابت و برخی دیگر وریفوکال هستند. هر یک از این لنزها قادر به ارائه زاویه‌ دید مشخصی هستند.

بدنه و شکل ظاهری مناسب‌ دوربین بولت با قابلیت ahd

از آنجا که دوربین بولت ahd دارای پایه است، می‌توان آن را روی دیوار نصب کرد. پایه‌های این دوربین به صورت قابل تنظیم طراحی شده‌اند و می‌توان آن‌ها را در هر زاویه‌ای استفاده کرد. همچنین بدنه فلزی این دوربین باعث شده که به عنوان دوربین ضدآب و ضد ضربه شناخته شود که در برابر انواع شرایط آب و هوایی از مقاومت بالایی برخوردار است.

قیمت مناسب و به‌صرفه دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd

دوربین بولت ahd در مقایسه با سایر دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه امکانات بهتری به کاربران ارائه می‌کند. از این رو می‌توان این دوربین را گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌ و مناسب برای خرید به شمار آورد. دوربین بولت دارای هزینه جابجایی و نصب پایینی است و می‌تواند جایگزین خوبی برای دوربین‌های آنالوگ با هزینه‌های بالا باشد.

لوازم جانبی نصب و راه‌اندازی بولت ahd 

به منظور نصب و راه‌اندازی دوربین بولت ahd باید ابتدا لوازم جانبی آن را تهیه کرد و سپس اقدام به نصب نمود. این لوازم که در تمام فروشگاه‌های تجهیزات دوربین مدار بسته وجود دارند، شامل موارد زیر هستند:

• دستگاه اصلی دوربین مدار بسته بولت

• پایه دوربین بولت

• کابل‌ها و سیم‌های برق دوربین

• کابل‌های مربوط به شبکه و دیتا

• دستگاه‌های مربوط به ضبط تصاویر

• هارد دیسک دوربین

• تجهیزات مادون قرمز دوربین

• مانیتور مناسب جهت نمایش تصاویری که ضبط شده‌اند

هزینه نصب دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd چقدر است؟

هزینه نصب و راه‌اندازی دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd براساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. کیفیت تصویر دوربین، نوع و جنس بدنه آن، برد دید در شب دوربین و غیره، همگی بر قیمت‌گذاری دوربین مدار بسته موثر هستند.

به طور کلی دوربین‌های مدار بسته بولت ahd نسبت به دوربین‌های تحت شبکه و سنتی از قیمت‌ کمتری برخوردارند. علاوه بر این، از آنجا که دوربین‌ AHD می‌تواند کیفیت موردنظر کاربران را تامین کند، باعث از رونق افتادن دوربین مدار بسته آنالوگ شده است.

با توجه به اینکه دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd دارای سیستم پیچیده و حساسی است، باید برای نصب و راه‌اندازی آن از متخصصان خبره و مجرب کمک گرفت. به این ترتیب در صورت وجود مشکل در دوربین‌های مدار بسته لازم است با نمایندگی‌های تعمیرات مجاز تماس گرفت و از تعمیر یا باز کردن آن خودداری کرد.

جمع‌بندی

دوربین مدار بسته بولت ahd یکی از دوربین‌های پرکاربرد است که به منظور نظارت تصویری در اماکن مختلف استفاده می‌شود. رزولوشن بالا، کیفیت تصویر مطلوب، ضد آب بودن، برخورداری از زاویه دید گسترده، قابلیت دید در شب، برخورداری از قیمت مناسب، عدم محدودیت در ضبط و انتقال تصویر از ویژگی‌های مهم دوربین مدار بسته بولت با قابلیت ahd است.

اشل درب اتوماتیک را در انواع مختلف تولید می کند.