دوربین مداربسته بولت به چه نوع دوربین هایی اطلاق می شود؟

دوربین مداربسته بولت به چه نوع دوربین هایی اطلاق می شود؟

مقالات

دوربین مداربسته بولت به دوربین های اطلاق می شود که ساختاری لوله ای یا استوانه ای شکل داشته و جنس بدنه ی آن ها از فلزات مقاوم تشکیل شده است.

دوربین مداربسته بولت به دوربین های اطلاق می شود که ساختاری لوله ای یا استوانه ای شکل داشته و جنس بدنه ی آن ها از فلزات مقاوم تشکیل شده است. دوربین مداربسته بولت با توجه به نوع عملکرد، نوع لنز به کار رفته شده در آن و موارد دیگر تقسیم بندی می شوند.

اگر بخواهیم با توجه به نوع عملکرد این دوربین ها را تقسیم بندی کنیم به سه گروه دوربین مداربسته بولت آنالوگ، دوربین بولت تحت شبکه و دوربین AHD تقسیم بندی می شوند.

این دوربین ها با توجه به نوع لنزی که دارند در دو نوع لنز ثابت و لنز متغیر تقسیم بندی می شوند.

دوربین های مداربسته بولت در انواع دید در شب نیز تولید شده و با توجه به نوع لنز با پرتوهای نور متفاوت امکان تصویر برداری در شب را فراهم می کنند.

دوربین مداربسته بولت لنز ثابت دارای لنز های 50 درجه، 70 و 25 درجه می باشند.

دوربین مداربسته لنز وریفوکال دارای لنزهای 25 تا 85 درجه و 35 تا 80 درجه می باشد.دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت دید در شب در برندهای مختلف تولید می شوند و با توجه به برند دارای ویژگی های فنی متفاوتی می باشد. یکی از ویژگی هایی که کاملا به برند محصول وابسته می باشد، فاصله ی تشخیص و تصویر برداری دوربین ها در شب می باشد. اما به طور میانگین این دوربین ها فاصله ی 10 تا 50 متری را می توانند در شب رصد کرده و تصویر برداری نمایند. دوربین های باکیفیت تر دارای برد 50 و دوربین های ضعیف تر دارای برد ده متر می باشند، که با توجه به

حساسیت منطقه می توان دوربین های مختلف را خریداری کرد. برد این دوربین ها با توجه به نوع و کیفیت ال ای دی به کار برده شده در ساختار دوربین تعیین می شود.دوربین مداربسته دید در شب مجهز به ال ای دی هایی می باشد که از خود طیف مادون قرمز را ساطع کرده و از این طریق محیط اطراف را روشن می کنند. به همین دلیل دوربین های مدار بسته دید در شب بدون تولید یا تابش نور مرئی امکان تصویر برداری در شب را فراهم می کنند.

ویژگی های دوربین مداربسته بولت دید در شب

دوربین مداربسته بولت به سبب شکل ظاهری و جنس بدنه ای که دارد برای محیط هایی با شرایط جوی نامناسب سازگار می باشد. دوربین مداربسته بولت دارای استاندارد ip66 می باشد، این استاندارد برای وسایل برقی و الکترونیکی ضد آب صادر شده و بدین معنی است که استفاده از این دوربین در آب و هوای بارانی و مرطوب به ساختار شبکه ای دوربین ضرری وارد نمی کند.همانطور که بیان شد جنس بدنه ی دوربین مداربسته بولت فلزی بوده و از فلزهای مقاوم در برابر خوردگی و اکسایش ساخته شده است، به همین سبب بدنه ی این دوربین ها به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نمی شود.

این دوربین ها به صورت دیواری مورد استفاده قرار می گیرند.

دمای عملکرد دوربین ها نیز با توجه به برندی که دارند، متفاوت می باشد. اما اکثر دوربین های باکیفیت در گستره ی دمایی 30 درجه زیر صفر تا 60 درجه بالای صفر به خوبی عمل می کنند.

کاربرد دوربین مداربسته بولت

همانطور که بیان شد دوربین مداربسته بولت در انواع مختلف تولید می شود، به همین سبب این دوربین ها دارای رنج قیمت متفاوتی می باشند.

برند و کشور سازنده، برد دوربین، نوع لنز به کار رفته شده در دوربین، عملکرد دوربین، ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری موجود بر روی دوربین، کیفیت تصاویر ضبط شده، نوع ال ای دی به کار رفته شده در دوربین همگی از پارامترهای موثر در تعیین قیمت دوربین می باشد.

در هنگام خرید دوربین به خدمات پس از فروش و گارانتی نامه و ضمانت اصل بودن برند کالا توجه لازم را مبذول دارید. تا حد امکان سعی کنید، نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر دوربین های مدار بسته را خریداری نمایید و در هنگام خرید نیازها و انتظارات خود از محصول را به صورت شفاف برای فروشنده توضیح دهید، تا بهترین محصول متناسب با نیازتان در دسترس شما قرار بگیرد.قیمت دوربین مداربسته بولت به چه عواملی بستگی دارد؟

عملکرد دوربین مداربسته بولت AHD بر اساس سیستم های دیجیتالی تلویزیونی یا به عبارتی سیستم های DTV می باشد. انتقال تصاویر ضبط شده در این سیستم به صورت آنالوگ صورت می گیرد. اما کد گذاری این سیستم با سیستم های دوربین های آنالوگ، متفاوت می باشد. به همین سبب کیفیت تصاویر و رزولوشن اطلاعات و تصاویر انتقال داده شده در سیستم AHD بیشتر و بهتر می باشد.حداکثر رزولوشن تصاویر دوربین مداربسته بولت AHD دو مگا پیکسل می باشد.

دوربین مداربسته بولت AHD دوربین هایی هستند که در مقایسه با دوربین های تحت شبکه مرقون به صرفه تر می باشند. مزیت های این دوربین ها سبب شده تا استفاده از دوربین مدار بسته بولت آنالوگ کمتر شود.

یکی دیگر از مزیت های دوربین مداربسته بولت AHD حساسیت پایین آن ها به کیفیت و نوع کابل مصرفی می باشد، بدین معنی که می توان با استفاده از کابل های عادی امکان انتقال سیگنال های دوربین را فراهم آورد.

دوربین مداربسته بولت AHD با چه سیستمی کار می کند؟

دوربین مداربسته بولت تحت شبکه به دوربین هایی اطلاق می شود که ارتباط بین قسمت های مختلف سیستم با استفاده از شبکه های کامپیوتری برقرار می شود.

تجهیزات ضبط در این سیستم به صورت مستقل تصاویر را ضبط و پردازش می نمایند. دوربین مدار بسته بولت در این شبکه خود دارای یک سیستم عامل مستقل می باشد که امکان اتصال مستقیم به شبکه ی کامپیوتری را دارند.

دوربین مداربسته بولت تحت شبکه از گران ترین سیستم های مدار بسته می باشد که علت آن مربوط به ساختار و نحوه ی عملکرد آن ها می باشد.

دوربین های مداربسته بولت بر اساس پردازشگرهای خود نیز تقسیم بندی می شوند. پردازشگرهایی که در این دوربین ها به کار برده می شود سه دسته می باشند:

1- پردازنده CCD: خود انواعی دارد که ایجاد تصاویر با رنگ های واقعی مربوط به همین پردازشگر می باشد.

2- پردازندهDIC: که تصاویری با کیفیت همراه با رنگ های اضافه ایجاد می کند.

3- پردازنده CMOS: کیفیت تصویری که ایجاد می نماید، نسبت به پردازنده های دیگر ضعیف تر می باشد.

4- از همین رو در هنگام خرید به نوع پردازشگر دوربین نیز دقت نمایید و دوربین هایی را خریداری نمایید که نوع پردازشگر آن ها بیان شده باشد.

دوربین مداربسته بولت تحت شبکه و پردازشگر های تصویری
مقالات
مقالات مرتبط
 هتل ها

1394-08-06 03:28

ریشه/هتل ها

هتل ها

 کارخانه ها و شرکتها

1394-08-06 03:34

ریشه/کارخانه ها و شرکتها

کارخانه ها و شرکتها

بررسی دوربین مدار بسته بولت

1397-10-26 09:53

ریشه/مقالات

بررسی دوربین مدار بسته بولت

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید