دوربین مداربسته خانگی

دوربین مداربسته خانگی
مقالات

نصب دوربین مداربسته خانگی در موقعیت های مختلف برای بسیاری افراد یک امر ضروری تلقی می شود. نکته مهم در مورد نصب سیستم های نظارتی برای منازل مسکونی، حفظ حریم شخصی افراد است. کنترل وضعیت عبور و مرور در خانه ها، تنها باید با هدف جلوگیری از سرقت یا حوادث ناگوار انجام شود و بهتر است دوربین ها در فضای آزاد باغ، حیاط، پارکینگ و لابی آپارتمان نصب گردند.

انواع متفاوت دوربین های مداربسته را می توان در خانه ها و محل های مسکونی نصب کرد. قابلیت هایی که یک دوربین مداربسته خانگی دارد به طور مستقیم با قیمت دوربین، شرایط نصب و تجهیزات لازم برای راه اندازی آن در ارتباط است. از هر دو نوع دوربین های مداربسته آنالوگ و دیجیتال برای سیستم های مداربسته خانه ها استفاده می شود. افرادی که قصد دارند یک سیستم حرفه ای و کارآمد با امکانات بسیار گسترده برای محل سکونت خود نصب کنند، دوربین های تحت شبکه با قابلیت اتصال به شبکه بی سیم را انتخاب می کنند.

افرادی که وسعت خانه یا ویلای آن ها کوچک تر است و برای تصویربرداری، بودجه زیادی در نظر نگرفته اند، دوربین های مداربسته آنالوگ را به عنوان دوربین مداربسته خانگی ترجیح می دهند. البته لازم به ذکر است که هر کدام از دو مدل فوق را به عنوان یک دوربین مداربسته خانگی در محل نصب کنید، اصول صحیح نصب و راه اندازی باید در مورد آن ها اجرا شود.

تعیین دقیق محل قرار گرفتن دوربین مداربسته خانگی، کابل کشی ایمن و اصولی و در نهایت، اتصال صحیح فیش های دستگاه دوربین و دستگاه ضبط تصاویر، موارد فنی بسیار مهم در نصب دوربین مداربسته خانگی هستند.

دوربین مداربسته خانگی را در چه مکان هایی می توانیم نصب کنیم؟

دوربین مداربسته بدون توجه به نوع برند سازنده، باید از لحاظ کاربری با مکانی که برای نصب در نظر گرفته می شود، هماهنگ باشد. به طور کلی انواع دوربین های مداربسته خانگی را می توان در مکان های مختلف یک خانه مسکونی، ویلاها یا مجتمع های آپارتمانی نصب کرد. از طریق سیستم های مداربسته، امنیت خانه به طور کامل تأمین خواهد شد.

الف) نصب دوربین مداربسته در مکان درب ورودی ساختمان: ورودی ساختمان ها را می توان به دو دسته درب اصلی و ورودی پارکینگ تقسیم بندی کرد. کنترل ورود و خروج افراد از درب اصلی و عبور خودروها از درب پارکینگ توسط دوربین های مداربسته درب ورودی امکان پذیر است. به نظر بسیاری از کارشناسان سیستم های مداربسته، دوربین هایی که قابلیت دید در شب را دارند برای نصب در محل ورودی ساختمان مناسب تر هستند؛ دوربین مداربسته خانگی با قابلیت دید در شب می توانند در نور کم و در تاریکی، تصاویر با کیفیتی را ثبت کنند.

ب) نصب دوربین مداربسته خانگی در محوطه های باز خانه های ویلایی: یکی دیگر از مکان هایی که نصب دوربین های مداربسته در آن جا اهمیت دارد، محوطه های آزاد خانه های ویلایی و ویلاهای بسیار وسیع هستند. در باغ هایی که در مناطق سرسبز و خوش آب و هوا قرار دارند، ساختمان های مسکونی ساخته می شوند؛ کنترل محوطه باغ یا حیاط وسیع توسط افراد کار بسیار سختی است؛ دوربین های مداربسته در این محوطه می تواند نظارت بر آن را آسان کرده و مالک ساختمان از هر لحاظ آسوده خاطر باشد.

ج) نصب دوربین مداربسته خانگی در محوطه داخلی پارکینگ و راهروهای مجتمع های مسکونی: یکی از مکان هایی که به نصب سیستم های مداربسته نیازمند هستند، پارکینگ و لابی مجتمع های بزرگ است. تعداد خودروهایی که در یک مجتمع مسکونی پارک می شوند زیاد است؛ از طرفی دیگر، علاوه بر ساکنین اصلی، افرادی دیگری نیز در مجتمع ها رفت و آمد می کنند؛ به دلایل امنیتی، نظارت بر این مکان ها برای جلوگیری از سرقت یا حادثه ضروری خواهد بود.

برای نصب دوربین مداربسته خانگی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای نصب دوربین مداربسته خانگی، توجه به موارد زیر لازم است؛ در مواردی که لازم است برای یک خانه مسکونی (ویلایی – آپارتمانی – برج مسکونی) چند دوربین نصب شود، تعداد دوربین، تعداد مانیتورهای نمایش تصاویر، دستگاه های ضبط کننده، تجهیزات فنی و نرم افزاری، کابل، سیم و فیش ها و سایر ملزومات باید از قبل به دقت مشخص شوند. در این حالت هر چه بتوان از وسایل الکترونیکی کمتری استفاده کرد، نویزپذیری در سیستم تصویربرداری کاهش بیشتری می یابد و در نتیجه وضوح تصاویر افزایش پیدا می کند.

اگر دوربین مداربسته خانگی بی سیم برای کنترل وضعیت خانه انتخاب می شود، محل قرارگیری دوربین اهمیت زیادی پیدا می کند؛ نبودن مانع برای ارسال و دریافت سیگنال ها توسط دوربین در منازل، یک عامل مهم در کیفیت تصویربرداری است. شیوه عملکردی دوربین مداربسته بی سیم، عالی است اما وابستگی به شبکه اینترنت، بزرگ ترین محدودیت آن ها محسوب می شود.

معرفی یک سیستم نظارتی مناسب و کارآمد از یک برند خاص برای دوربین مداربسته خانگی، کار دشواری است زیرا تمام دوربین های مداربسته از کیفیت و امکانات ویژه ای برخوردار هستند؛ تنها موردی که می تواند به افراد در این زمینه کمک کند، مشورت با مراکز معتبر فروش انواع سیستم های مداربسته می باشد.

مقالات
مقالات مرتبط
مزایای دوربین مداربسته AHD

1397-04-22 22:32

ریشه/مقالات

مزایای دوربین مداربسته AHD

تفاوت دوربین مداربسته AHD و IP

1397-04-24 02:30

ریشه/مقالات

تفاوت دوربین مداربسته AHD و IP

قیمت دوربین مداربسته

1397-04-24 02:39

ریشه/مقالات

قیمت دوربین مداربسته

آموزش نصب دوربین مداربسته AHD

1397-04-27 02:56

ریشه/مقالات

آموزش نصب دوربین مداربسته AHD

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط