دوربین های Analog

دوربین های Analog

مقالات

این دوربین ها نسل ابتدایی دوربین های مدار بسته می باشند که برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از امواج آنالوگ استفاده می کنن. صدا و تصویر این دوربین ها هر یک توسط کابل دو رشته ای جداگانه منتقل می شوند که یک رشته ازکابل ها نقش جلوگیری از نویز اصلی را ایفا می کند. کابل معمولی برای تصویر این دوربین کابل کواکسیال RG59 است . گرچه ارتباط تصویر این دوربین ها با کابل های مختلف برحسب نیاز امکان پذیر است.

کیفیت این دوربین ها هماهنگونه که از اسمشان مشخص است تابعی از امواج آنالوگ می باشد. امواج آنالوگ همواره در معرض نویز قرار دارد. نویزهای مختلف الکترومغناطیسی و نویزهای ناشی از نوسانات و نویزهای ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات مهم بر کیفیت دوربین های مدار بسته آنالوگ می باشند. به همین دلیل استفاده از کابل ها و وسایل با کیفیت و بی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها تاثیر بسزایی دارد. زمانیکه نیاز به ارسال تصاویر صدا به صورت بی سیم باشد این دوربین ها صنعت بزرگی از خود نشان می دهند. اگر قرار باشد تصاویر به همان صورت آنالوگ انتقال یابد از محدوده فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود و این مسئله کیفیت تصویر را بیشتر از قبل تحت تاثیر امواج نویز و تداخلی قرار می دهد ضمن اینکه رصد کردن تصاویر در محدوده برای هر کس دید بسادگی فراهم می شود بنابراین هیچگاه نمی تواند راه امن و مطمئن جهت ارسال تصاویر آنالوگ باشد. جهت ضبط تصاویر آنالوگ نیز چاره ای از روی آوردن به سیستم دیجیتال نیست به همین دلیل در نهایت بایدتصاویر آنالوگ به دیجیتال تبدیل شوند بدین منظور از دستگاه ضبط تصاویر دیجیتال DVR استفاده می شود. دی وی آرها دستگاه های مختص ضبط و کنترل تصاویر دوربین های انالوگ هستند. این دستگاه امکان کنترل و ارتباط دیجیتال با شبکه را نیز فراهم می کند به دلیل قیمت پایین تر دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های دیجیتال این دوربین ها بعنوان دوربین ها مدار بسته رایج در مارکت ایران شناخته می شوند اگرچه اخیرا بازار به سمت دیجیتال شدن پیش می رود و بسیاری از ارگانها به سوی دوربین های IP متمایل شده اند. اما هنوز سرعت جایگزینی این نسل طی دوربین ها با نسل جدید دوربین های دیجتال کند است.

ـ قیمت پایین

ـ تنوع گسترده در بازار ایران

ـ سادگی نصب نسبت به دوربین های دیجیتال

مزایای دوربین های آنالوگ:

ـ کیفیت آنالوگ: کیفیت پایین تر نسبت به دیجیتال

ـ امکان نویز پذیری: به دلیل استفاده از سیستم آنالوگ

ـ هزینه به ازای سیم کشی

ـ ارتباط بی سیم با کیفیت پایین و نا امن

معایب دوربین های آنالوگ:

همانگونه که اشاره گردید هنوز دوربین های آنالوگ در بازار ایران به عنوان دوربین های مدار بسته متداول به کار می روند. شاید بتوان یکی از دلایل عمده آن را عدم نیاز به دانش شبکه ای دانست. تعداد زیادی از کمپانی ها کارمندان خود را تنها به منظور راه اندازی و نصب دوربین های آنالوگ آموزش می دهند. و از آموزش های نسبتا پیچیده شبکه ای در مورد دوربین های دیجیتال صرف نظر می کنند. لذا همچنان تقاضایی دوربین های آنالوگ در بازار ایران بسیار بالاتر از دوربین های IP و تحت شبکه است.

همین امر وارد کنندگان دوربین های مدار بسته را نیز به واردات بیشتر دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های دیجیتال سوق می دهد در هر حال یکی از مزایای اصلی دوربین های آنالوگ قیمت پایین تر آنهاست. گرچه همین قیمت پایین در پروژه های بزرگ در بالا بدن هزینه ای سیم کشی گم می شود. توجه به این اصل که هر دوربین با یک سیم جداگانه به دستگاه کنترل کننده وصل می شود و این خود با افزایش تعداد دوربین ها و مسافت بالای بین دوربین ها هزینه هنگفتی را سبب می شود.

برای راهنمایی خرید دوربین دام با کارشناسان ماتماس حاصل فرمایید.

مقالات
مقالات مرتبط
پیشنهاد براساس نیاز

1394-08-06 03:18

پیشنهاد براساس نیاز/ریشه

پیشنهاد براساس نیاز

 ادارات و سازمانهای دولتی

1394-08-06 03:21

ادارات و سازمانهای دولتی/ریشه

ادارات و سازمانهای دولتی

 بانکها و موسسات مالی

1394-08-06 03:23

بانکها و موسسات مالی/ریشه

بانکها و موسسات مالی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید