دوربین AHD
مقالات

دوربین AHD خلاصه Analog high Definition security cctv می باشد و به صورت دوربین مدار بسته AHD یا دوربین AHD اعلام می گردد دوربین های ای اچ دی نسل مدرن دوربین های آنالوگ مبنی بر کابل RG59 (کابل کواکسیال) می باشد و مثل دوربین های آی پی (دوربین دیجیتال ) توانایی تصویر برداری دیجیتال و مگاپیکسلی می باشند ولی بر خلاف دوربین دیجیتال دوربین های AHD تصاویر دیجیتال را بر روی بستر کابل RG59 به سمت در گاه DVR (AHD) ارسال می کنند.

در این بخش به معرفی انواع دوربین های مدار بسته ای اچ دی پرداخته شده و لیست مبالغ دوربین ای اچ دی همراه با مشخصات فنی وقیمت دوربین های ای اچ دی و مقایسه انواع دوربین های AHD (ای اچ دی ) و دیجیتال وتفاوت دوربین ای اچ دی و آی پی در این بخش در دسترس شما می باشند 0 جهت خرید دوربین مدار بسته ای اچ دی میتوانید بصورت آنلاین اقدام به خریداری اقلام مورد نیاز خود نمائید ویا درخواست خرید خود را از طریق تلگرام به شماره 09128982897 ارسال نمائید.

دوربین مدار بسته ای اچ دی نسل جدید از دوربین مدار بسته می باشد که بعد از دوربین مداربسته Analoge در دوربین مدار بسته ip وارد بازار شده است دوربین های ای اچ دی از کیفیت تصویر بسیار بالا و قیمت نسبتا مناسب و اقتصادی برخوردارند اصطلاح دوربین مدار بسته ای اچ دی ویا Analog high Definition security cctv با اصطلاح انگلیسی به معنای دوربین مدار بسته آنالوگ با رزولیشن بالا می باشد.

دوربین های مداربسته Analoge و استفاده از کابل RG59 ،سوکت های BNC و دستگاه ضبط تصویر و معیار وضوح تصویر TVL کار می کند دوربین آنالوگ از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار است ولی کیفیت تصویر آن مناسب نمی باشد.

دوربین مدار بسته تحت شبکه کار می کند دوربین آنالوگ از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار است ولی کیفیت تصویر آن مناسب نمی باشد.

دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته دیجیتال با استفاده از کابل شبکه 4 زوج CAT5 و CAT6 ، سوکت های شبکه RG45 و دستگاه ضبط NVR و معیار وضوح تصویر مگاپیکسل Megapixel کار می کند.

دوذبین های دیجیتال نسبت به دوربین های آنالوگ از کیفیت تصویر بسیار بالاتر و امکانات بسیار بیشتری برخوردار هستندولی قیمت آنها در برابرا دوربین مداربسته آنالوگ بسیار بالا می باشد.

دوربین مدار بسته AHD نسل جدیدی از دوربین مداربسته می باشد که برای رفع مشکلات دوربین مدار بسته آنالوگ (کیفیت تصویر پایین) و دوربین مدار بسته تحت شبکه (قیمت بسیار بالا) تجهیزات نظارتی شده اند.

دوربین های ای اچ دی از وضوح تصویر بالاتری نسبت به دوربین آنالوگ برخوردار است دوربین مداربسته AHD استفاده از کابل RG59 کواکسیال، فیش BNC و دستگاه DVR مخصوص خود که اکثر اوقات از نوع دستگاه ضبط هیبرید یا دستگاه ضبط ترکیبی HVR یا AVR می باشند کار می کند.وضوح تصویر دوربین های AHD بر اساس مگاپیکسل بیان می شود .

مزایای دوربین مداربسته AHD چیست ؟

یکی از مهمترین مزایای دوربین AHD کیفیت و وضوح تصویر آن است که بر خلاف دوربین آنالوگ از تصویر بصورت فعلی (TVL) شکل میگیرد.

دوربین AHD بصورت نقطه ای یا مگاپیکسلی تشکیل می گردد.

پس تصویر این دوربین مدار بسته را وقتی زوم می کنیم نسبت به دوربین آنالوگ بسیار کیفیت بالاتری دارد و جزئیات بیشتری از تصویر را می توان مشاهده کرد.

دوم اینکه این دوربین ها به دلیل آن که از همان تجهیزات و قطعات دوربین آآنالوگ ساخته می شوند به همین دلیل مبلغی تقریبا کمتر دارند و تفاوت زیادی ندارند.

سوم اینکه ویژگی دوربین مدار بسته AHD این است که محدودیت فاصله بسیار کاهش پیدا می کند در این نوع دوربین ها در صورتیکه از کابل RG59 استفاده میشود تا 1000 متر و با استفاده از کابل RG59 تا 500 متر بدون افت کیفیت می توان تصاویر را مشاهده کرد و از دستگاه DVR ضبط کرد.

معایب دوربین مداربسته AHD چیست ؟

اولین موردی که میتوان به ان اشاره کرد این است که اگر شما از قبل دستگاه ضبط تصویر دارید نمی توانید از این دوربین بهره مند شوید و به ان متصل شوید به دلیل اینکه این سیستم دستگاه DVR ان نیز باید از ان حمایت کند جالب ان است که در جریان باشید که دوربین مداربسته معمولی را می شود به یک دستگاه AHD متصل کنید ولی دوربین AHD با DVR معمولی هماهنگ نیست

دومین عیبی که احتمالا اهمیت برای شما نداشته باشد و کار تکنسین را در زمان نصب دوربین مدار بسته و یا در صورت بروز مشکل سخت میکند این است که این نوع دوربین را نمی توان مستقیم به مانیتور یا تلویزیون متصل کرد.

مزایا یا معایب دوربین مدار بسته AHD

امروزه دوربین مداربسته آنالوگ آرام آرام در حال منسوخ شدن است و جای خود را به تکنولوژی های جدید تر می سپارد نوع AHD امروزه ندانسته سهم مناسبی از بازار دوربین مدار بسته دیجیتال را به خود کسب کند

در این مقاله مزایا و معایب دوربین مدار بسته AHD را مورد بررسی قرار می دهیم تا اگر شما می خواهید دوربین مدار بسته AHD را انتخاب کنید موارد زیر را در نظر گرفته وسپس اقدام به خرید این دوربین ها کنید .

سیگنال تصویر این دوربین ها بصورت دیجیتال ارسال میشود از این رو واحد و مقیاس اندازه گیری آنها مگاپیکسل می باشد. این هزینه پیاده سازی این نوع دوربین تفاوت حدلقل 50 درصدی را با نوع آنالوگ دارد.

بدلیل ذخیره سازی تصاویر با کیفیت HD نیاز به سه برابر فضایی ذخیره سازی بیشتر به نسبت نوع آنالوگ دارند.

مطالب بسیار مهم دیگر در انتخاب انها زاویه دید دوربین مدار بسته AHDمی باشد اگر ملاحظه کرده باشید دوربین های مدار بسته AHD ارزان قیمت دارای سنسور تصویر 4/1 و لنز mm6/3 هستند این مشخصات زاویه بسیار محدودی به شما می دهد و برای پوشش فضای مورد نظر خود می بایست دوربین را در فضای دورتری نصب کنید که ممکن است در برخی موارد این امکان فراهم نباشد .

جمع بندی معایب و مزایای دوربین مدار بسته AHD

مزایا : کیفیت تصویر مناسب بستر مشابه سیستم دوربین مدار بسته انالوگ قیمت مناسب نسبت به دوربین مداربسته HDCVI و دوربین مدار بسته دیجیتال

معایب : نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر زاویه دید کم در مدل های ارزان قیمت ،عدم توانایی تست قطعی با تسترهای تصویر آنالوگ ،عدم توانایی ارسال تصویر با کابل دارای متزاژ بیش از 150 متر

مقالات
مقالات مرتبط
لنز دوربین مداربسته چیست؟

1396-10-10 12:37

ریشه/مقالات

لنز دوربین مداربسته چیست؟

دیافراگم (iRis) چیست؟

1396-10-10 12:54

ریشه/مقالات

دیافراگم (iRis) چیست؟

AGC در دوربین مدار بسته

1396-10-10 12:57

ریشه/مقالات

AGC در دوربین مدار بسته

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط