سایبان برقی

سایبان برقی
مقالات

سایبان برقی یکی از تجهیزات ساختمانی است که در مکان های مختلف مانند مغازه ها، تراس منازل مسکونی و یا خانه های ویلایی نصب می شود و از تابش نور خورشید به مکان مورد نظر جلوگیری می کند. سایبان برقی امروزه یکی از پرکاربردترین سازه های ساختمانی است و تقریباً تمام مغازه ها، رستوران ها و کافه های روباز از این سایبان ها استفاده می کنند.

نصب سایبان برقی برای مراکز تفریحی و تجاری، آسایش و راحتی مراجعه کنندگان را در پی دارد، چرا که مردم می توانند در سایه این سایبان ها از آفتاب شدید در امان باشند. اگر شما هم روزانه تعداد زیادی مراجعه کننده برای مغازه یا محل کسب خود دارید می توانید یکی از این سایبان ها را تهیه کنید.

نصب یک سایبان برقی نه تنها از لحاظ راحتی، امکانات آسایش را فرآهم می کند بلکه انتخاب یک مدل زیبا برای مکان مورد نظر، جلوه خاصی به دکوراسیون بیرونی فضا می بخشد. ابعاد این سایبان ها با توجه به متراژ فضای کاربر انتخاب می شود و قیمت نهایی آن متفاوت است.


مشخصات فنی سایبان برقی چیست؟

سایبان برقی در مدل های متنوع شباهت زیادی به درب های اتوماتیک دارند؛ انواع سایبان برقی از یک پروفیل اصلی برای ایجاد سایه، پایه های فلزی، موتور الکتریکی و سایر لوازم جانبی تشکیل شده اند. پروفیل سایبان برقی در برابر اشعه خورشید، بارش باران و برف و گرد و غبار زیاد مقاوم است. این تجهیزات فضای زیادی اشغال نمی کنند؛ به عبارت ساده تر، سایبان به هنگام بسته شدن، مانند یک پرده کرکره جمع می شود.

موتور سایبان برقی وظیفه به حرکت در آوردن سایبان را دارد و دو بازوی متحرک، موتور را در این کار یاری می کنند. بازوها به موتور برقی متصل هستند که در هنگام کنترل با ریموت، باز یا بسته می شوند. این تجهیزات در مکان های مختلف نصب می شوند و در مدل های متنوع در بازار وجود دارند.


انواع سایبان برقی کدام مدل ها هستند؟

نوع کاربری یک سایبان برقی، در انتخاب مدل آن تأثیرگذار است. سایبان های بازویی، سایبان تبلیغاتی، سایبان کالسکه ای و سایبان مخصوص مغازه، مدل های مختلف این سازه ها هستند که در بازار وجود دارند. سایبان برقی مغازه ای کاربردهای زیادی برای مغازه های کوچک و بزرگ دارد.

سایبان برقی تبلیغاتی، نوعی سایبان است که ساختار ساده ای دارد؛ جملات، عبارت ها یا لوگوهای تجاری بر روی پارچه این سایبان ها چاپ می شوند و هنگامی که سایبان باز می شود، تبلیغات مربوطه به راحتی قابل مشاهده هستند. طراحی تبلیغات برای این کاربردها به صورت مجزا در شرکت های تبلیغات و چاپ اجرا شده و در نهایت به پروفیل سایبان برقی منعکس می گردد.

سایبان برقی کالسکه ای یکی از مدل های قدیمی این تجهیزات است که هنوز هم در برخی مکان ها می توان آن ها را مشاهده کرد. این سایبان در ظاهر به شکل پوشش های کالسکه های قدیمی است و تقریباً گنبدی شکل هستند. این مدل سایبان برای مغازه های کوچک و محلی مناسب تر است.

سایبان برقی بازویی یکی از پرکاربردترین مدل سایبان است. این سایبان ها نه تنها برای کسب و کارها قابل نصب است، بلکه از آن ها در حفاظ پنجره، تراس یا بالکن در ساختمان های مسکونی و ویلاها نیز استفاده می شود. انواع سایبان برقی بازویی دارای شیب متنوع است که می توان آن را تنظیم کرد. این نوع از سایبان ها در مدل ها و رنگ های زیبا تولید می شوند و نمای جذابی برای خارج از ساختمان به وجود می آورند.

رنگ های سفید، خاکستری و نقره ای سایبان برقی بازویی برای خانه ها و ویلاها مناسب تر است زیرا با تمام نماها همخوانی دارند. بازو و قاب آلومینیومی این سایبان مقاومت بالایی در شرایط محیطی دارند. جنس پروفیل این سایبان معمولاً از پلیمر پی وی سی، پلی استر یا پارچه های مقاوم و ضخیم ساخته شده اند.

بازوهایی که برای سایبان برقی نصب می شوند در مدل های مختلف در بازار وجود دارند و معمولاً به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند وزن سایبان را تحمل کنند. برای بازوهای آلومینیومی این سایبان برقی، تجهیزات آلومینیومی مقاوم نظیر اتصالات یا پیچ ها نیز طراحی شده اند.

سایبان برقی بازویی قادر است فضای بیشتری را در مقایسه با سایر انواع سایبان های برقی پوشش دهد. البته لازم به ذکر است این نوع سایبان در مواقعی که خورشید از زاویه های مایل می تابد، نمی تواند فضای زیر سایبان را به طور کامل پوشش دهد که این عامل یک عیب محسوب می شود.

مقالات
مقالات مرتبط
درب ریلی

1397-04-27 04:25

ریشه/مقالات

درب ریلی

درب شیشه ای دستی

1397-05-07 03:56

ریشه/مقالات

درب شیشه ای دستی

موتور درب ریلی

1397-05-10 02:26

ریشه/مقالات

موتور درب ریلی

درب ریلی حیاط

1397-05-10 03:01

ریشه/مقالات

درب ریلی حیاط

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط