سایبان اتوماتیک برقی، ویژگی ها و موارد کاربردی آن

سایبان اتوماتیک برقی، ویژگی ها و موارد کاربردی آن

مقالات

سایبان اتوماتیک برقی، نوعی تجهیزات صنعتی کاربردی است که برای نصب در مکان های مختلف نظیر مغازه ها، معابر یا خانه ها و استراحتگاه ها طراحی شده است.

سایبان های برقی بر اساس نیروی موتور الکتریکی به حرکت در می آیند و با ایجاد یک مانع در برابر نور خورشید، سایه مطلوبی را فراهم می سازند. سایبان برقی در مدل های مختلف در بازار موجود هستند.

این تجهیزات با ریموت کنترل کننده و توسط دکمه های روی ریموت، باز و بسته می شوند.

انواع سایبان اتوماتیک برقی در محوطه بیرونی خانه ها نیز قابل نصب هستند؛ این تجهیزات، یک سایه مناسب را در فضای مورد نظر به وجود می آورند؛ سایبان ها را می توان در نور مهتاب هنگام شب، روشنایی روز، هنگام بعد از ظهر و عصر یا هنگام طلوع خورشید، باز کرد. قطعاً شما هم ترجیح می دهید زیر سایبان اتوماتیک برقی بایستید یا در حال نشسته روی صندلی راحتی از تماشای نور خورشید لذت ببرید.انواع سایبان اتوماتیک برقی، نه تنها برای نصب در محوطه بیرونی ساختمان ها مناسب هستند بلکه برای برخی از قسمت های داخلی یک خانه مسکونی نیز می توانند به کار روند؛ این کار باعث می شود سایبان مانند یک سقف کاذب عمل کند و از مبلمان، پرده ها و کفپوش در برابر اثرات نور خورشید محافظت نماید. همچنین نصب سایبان اتوماتیک برقی در فضای داخلی خانه به کاهش مصرف انرژی و کنترل حرارت داخلی خانه نیز کمک بسزایی می کند.

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که باید از کدام نوع سایبان اتوماتیک برقی برای مکان مورد نظر خود استفاده کنم؟ با توجه به انواع مدل ها و طرح های این تجهیزات در بازار، اینکه در انتخاب سایبان برقی دچار سردرگمی شوید، جای تعجب ندارد! پیشنهاد می کنیم در این کار از کارشناسان با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

خرید سایبان اتوماتیک برقی اغلب برای آن افرادی که خانه یا محل کار آن ها و به طور کلی مکانی که می خواهند سایبان را در آن مکان نصب کنند، به سمت جنوب قرار دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی دیگر از ساختمان ها در جهات دیگری از نور برخوردار می باشند و بنابراین تنها نیاز دارند از سایبان اتوماتیک برقی در هنگام بعد از ظهر استفاده کنند. در هر صورت، انتخاب یک سایبان برقی ایده آل، به مشورت و دقت زیادی نیاز دارد.سایبان اتوماتیک برقی

یکی از ساده ترین و متداول ترین مدل های سایبان اتوماتیک برقی که برای نصب در تراس، بالکن و پاسیو مناسب هستند، شامل یک پرده سایبان با طرحی ساده است. این سایبان برقی استاندارد در بالای تراس یا بالکن نصب می شود و هنگام باز شدن، سایه مطلوبی را برای یک استراحت لذت بخش در تراس فراهم می کند. نمونه ای از این سایبان اتوماتیک برقی را در شکل زیر مشاهده می کنید.یکی دیگر از مدل های سایبان اتوماتیک برقی مربوط به سایبان های اتوماتیک با ابعاد سفارشی می باشد. در برخی از خانه ها یا مغازه ها، ابعادی که قرار است این تجهیزات نصب شوند از اندازه استاندارد سایبان، بزرگ تر بوده و یا مشتریان تمایل دارند مدل های متفاوتی از آن را استفاده کنند. به همین دلیل انواع دیگری از سایبان اتوماتیک برقی ارائه می شود که دقیقاً مطابق با خواسته و نیاز مشتریان برای آن ها ساخته می شود.

نوع دیگری از سایبان اتوماتیک برقی، سایبان هایی هستند که برای پنجره ها نصب می شوند. پنجره ها اصلی ترین محل ورود نور خورشید به ساختمان هستند؛ بنابراین نصب سایبان برقی می تواند از ورود نور شدید به داخل ساختمان جلوگیری کند. خانه های ویلایی، آپارتمان ها، مغازه ها و پنجره هایی که در ارتفاع قرار دارند، محل های مناسبی برای نصب سایبان اتوماتیک برقی هستند.آشنایی با مدل های مختلف سایبان اتوماتیک برقی و ویژگی های آن ها

یک سایبان اتوماتیک برقی شامل قسمت های مختلفی است. پرده سایبان که از جنس پارچه های مقاوم به اشعه خورشید و بارش باران و برف ساخته شده اند، اصلی ترین قسمت این تجهیزات هستند. برای نصب این تجهیزات، اتصالات اولیه که در قسمت جلوی سایبان نصب می شوند و استحکام آن را تأمین می کنند، مورد نیاز است. این اتصالات بسیار محکم بوده و سایبان را در برابر وزش باد محافظت می کنند.زانویی ها، اجزای دیگر سایبان اتوماتیک برقی هستند. زانویی ها اتصالاتی هستند که سهولت تحرک سایبان برقی را هنگام باز و بسته شدن فراهم می سازند. قدرت و انعطاف پذیری این تجهیزات از طریق اتصالات زانویی تأمین می شود. این اتصالات نیز مانند نوع قبلی، سایبان را در برابر وزش باد مقاوم می سازند.

اتصالات محافظ در سایبان اتوماتیک برقی، شیب لازم برای باز و بسته شدن سایبان را فراهم می کنند و قدرت کششی بالایی دارند.

موتور سایبان اتوماتیک برقی، یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده این تجهیزات است. موتورها وظیفه حرکت دادن سایر قسمت ها را بر عهده دارند. معمولاً موتورها توسط ریموت کنترل، سایبان را باز می کنند یا می بندند.سایبان اتوماتیک برقی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

سایبان اتوماتیک برقی را می توانید در هر زمان که نیاز دارید از تابش های نور خورشید در امان باشید، استفاده کنید. این بزرگ ترین مزیت تجهیزات سایبان برقی است. اگر انواع سایبان برقی که در تراس یا محوطه بیرونی خانه ها نصب می شوند، باز شوند، تغییرات دمایی محوطه زیر سایبان حدود 20 درجه خنک تر از محوطه خارج از آن خواهد بود.

فرض کنید در حال استراحت روی تراس یا فضای سبز جلوی درب ورودی هستید؛ دمای هوا به علت تغییر روز تا زاویه تابش خورشید، افزایش می یابد و شما به شدت احساس گرما می کنید؛ در این حالت اگر سایبان اتوماتیک برقی را نصب کرده باشید می توانید با فشار دکمه ریموت، آن را باز کنید و از سایه خنک لذت ببرید.مزیت دیگری که می توان برای سایبان اتوماتیک برقی مطرح نمود، قابلیت محافظت افراد در برابر نور شدید خورشید و اشعه UV است. انواع سایبان را می توانید در مدل ها و طرح ها مختلف و با قیمت های متفاوت در بازار جستجو کنید؛ صرفاً کافی است که بدانید محل نصب سایبان، کدام قسمت است. بهتر است ابتدا ابعاد و اندازه ها را در نظر بگیرید و سپس برای خرید سایبان برقی اقدام کنید.

مزیت دیگر سایبان اتوماتیک برقی به کسب و کارها و مشاغل خیابانی مربوط می شود. مغازه ها، رستوران ها، کافه ها و غذاخوری های خیابانی که سرویس های پذیرایی خود را در محوطه آزاد به مشتریان ارائه می دهند، مهم ترین مصرف کنندگان انواع سایبان اتوماتیک برقی هستند. این سایبان ها برای این مدل مشاغل اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در انتخاب و خرید این تجهیزات با شرکت های معتبر در این حوزه مشورت کنید.مزایای استفاده از انواع سایبان اتوماتیک برقی چیست؟
مقالات
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید