مزایای دوربین مداربسته AHD

مزایای دوربین مداربسته AHD
مقالات

دوربین مداربسته AHD، یک سیستم نظارتی تصویری است که برای ثبت تصاویر با کیفیت بالا طراحی شده است. این دوربین ها انواع مختلفی دارند و بر حسب مکان مورد نظر، به یک شیوه خاص نصب می شوند. اساس کار انواع دوربین مداربسته AHD بر مبنای انتقال سیگنال های الکترونیکی به دستگاه ضبط کننده تصاویر و در ادامه، تبدیل سیگنال ها به تصاویر قابل مشاهده می باشد.

برای استفاده از مدل های مختلف دوربین مداربسته AHD، به تجهیزات مخصوص نیاز است؛ دستگاه DVR، کابل کواکسیال، کابل برق، داکت و ... برای نصب این دوربین ها لازم هستند. نکته مهم در مورد انواع دوربین مداربسته AHD این است که قبل از نصب باید محل دقیق دوربین و اتصالات آن دقیقاً مشخص شود. قبل از بررسی ملزومات تصویربرداری با این دسته از سیستم های مداربسته، مزایای دوربین مداربسته AHD را بررسی می کنیم.

1- رزولوشن (Resolution)، قدرت تفکیک یا وضوح تصویر در دوربین های مداربسته

وضوح بالای تصاویر ضبط شده توسط سیستم نظارتی، یکی از بزرگ ترین مزایای دوربین مداربسته AHD به شمار می رود. کیفیت تصاویر به میزان نور و روشنایی محیط بستگی دارند و به طور معمول، اگر نور محیط کم باشد، دوربین قادر نخواهد بود تصاویر باکیفیتی را به دستگاه ارسال کند. دوربین های مداربسته AHD دارای قابلیت ضبط تصاویر در میزان نور کم هستند و دسترسی به تصاویر باکیفیت را ممکن می سازند.

2- قابلیت نصب در مسافت های طولانی، مزیت استفاده از دوربین های مداربسته AHD

یکی دیگر از مزایای دوربین مداربسته AHD، امکان نصب دوربین و کابل های مخصوص آن در مسافت های طولانی است. با استفاده از کابل کواکسیال و سایر ملزومات نصب این دوربین ها امکان نصب دوربین در فاصله های حدود 500 متری مقدور می باشد. به عبارت دیگر، سیستم های مداربسته آنالوگ با روش های نصب سنتی سازگار هستند. تصاویری که در این حالت توسط دوربین ثبت می شود، کیفیت بسیار بالایی داشته و بُعد مسافت بر روی وضوح آن ها تأثیری نمی گذارد.

3- دوربین مداربسته AHD، ثبت تصویر، بدون تأخیر

دوربین های مداربسته AHD، پس از دریافت سیگنال تصاویر، به طور مستقیم و بدون کوچک ترین درنگ و تأخیری، آن ها را به سمت دستگاه ضبط کننده تصاویر ارسال می کنند. این انتقال داده ها بدون کدگذاری یا هر گونه فشرده سازی داده ها انجام می شود. عملکرد بدون تأخیر، یکی از مهم ترین مزایای دوربین مداربسته AHD محسوب می شود.

4- دوربین مداربسته AHD، دوربین کارآمد با قابلیت ترکیبی

شاید درک این مسأله کمی به زمان نیاز داشته باشد اما باید گفت، انواع دوربین مداربسته AHD قابلیت پشتیبانی از حالت های مختلف اتصال به سایر دستگاه های آنالوگ و دیجیتال را دارند. به عبارت ساده تر، تجهیزات برخی از مدل های این دوربین ها به گونه ای طراحی شده است که می تواند با تجهیزات IP، دستگاه DVR و کابل های مخصوص، هماهنگی پیدا کنند.

این قابلیت باعث کاهش یافتن هزینه های نصب، تعمیرات یا تعویض سیستم مدار بسته با مدل دیگری از دوربین هایی جدیدتر خواهد شد. از طرفی دیگر، مراحل نصب این سیستم به صورت هیبریدی، پیچیده نیست و به سادگی می توان آن را راه اندازی کرد.

5- دوربین مداربسته AHD، دستگاهی مقرون به صرفه

قیمت پایین خرید دستگاه دوربین های مداربسته AHD، یک مزیت مهم برای آنها تلقی می شود. البته در این جا لازم به ذکر است که نصب و راه اندازی دوربین های AHD، نسبت به دوربین های مداربسته دیجیتال کمی گران تر هستند؛ برای نصب دوربین AHD به کابل های بیشتری نیاز می باشد. این دوربین ها با سیستم های قدیمی، سازگارتر هستند.

6- سهولت تصویربرداری؛ مزیت مهم دوربین مداربسته AHD

در دسترس بودن، تنوع محصول و سهولت کار با دستگاه ها، از دیگر مزایای دوربین مداربسته AHD هستند.

دستگاه DVR و کابل کواکسیال دو جزء اصلی و مهم در نصب انواع دوربین های مداربسته آنالوگ هستند. بدون وجود کابل کواکسیال، ارسال داده های آنالوگ وجود ندارد و بدون استفاده از دستگاه DVR نیز سیگنال های آنالوگ به تصاویر واضح مبدل نمی شوند.

کیفیت لنزی که در دوربین مدار بسته AHD به کار رفته، عامل دیگری است که به طور مستقیم بر روی کیفیت تصویر دوربین تأثیر دارد. به دلیل اینکه انتقال داده ها بر پایه سیستم آنالوگ در این دوربین ها انجام می شود، غالباً دوربین های AHD نویزپذیری بالایی دارند. روش های کاربردی برای حذف نویز تصاویر وجود دارند که از حوصله این بحث خارج است.

مقالات
مقالات مرتبط
انواع دوربین مداربسته AHD

1397-04-20 04:35

ریشه/مقالات

انواع دوربین مداربسته AHD

دوربین مداربسته AHD چیست؟

1397-04-20 04:58

ریشه/مقالات

دوربین مداربسته AHD چیست؟

بهترین دوربین مداربسته AHD

1397-04-22 22:20

ریشه/مقالات

بهترین دوربین مداربسته AHD

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط