مشخصات و خرید کرکره اتوماتیک پلی کربنات

مشخصات و خرید کرکره اتوماتیک پلی کربنات
مقالات
مشخصات و خرید کرکره اتوماتیک پلی کربنات

کرکره اتوماتیک پلی کربنات در طلا فروشی ها، صرافی ها، مغازه های مختلف کافی شاپ و رستوران ها به دلیل شفاف بودن آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. این کرکره ها به دلیل این که امنیت و استحکام بالایی را ایجاد می کنند، به عنوان درب ها و کرکره های ضد سرقت نیز شناخته می شوند. بین پلی کربنات از لوله های آلومینیوم و استیل نیز استفاده می شود تا کارایی بیشتری داشته باشند. این ماده یعنی پلی کربنات به طور کلی استحکام بالایی دارد و به همین علت است که در شیشه چراغ ها از این ماده استفاده می شود. تیغه های پلی کربنات در انواع شفاف می توانند امنیت را بالا ببرند زیرا در شبانه روز بخش داخلی مغازه و مکان های دارای این کرکره مشخص است. همچنین این نوع کرکره دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه است و می تواند در برابر عوامل دیگر محیطی ماند حرارت نیز مقاومت بالایی از خود نشان دهد و حالتی ضد اشعه خورشید نیز دارد. کرکره اتوماتیک پلی کربنات انواع مختلفی دارند و هر کدام بسته به نوع کاربری مورد نیاز و سلیقه ی مشتری قابل استفاده است.ویژگی های کرکره اتوماتیک پلی کربنات شفاف

زیبایی و مقاومت بالای این نوع کرکره پلی کربنات باعث شده در اکثر مغازه ها و ساختمان های لوکس از آن استفاده شود. کرکره های اتوماتیک پلی کربنات از تکه های پانل با جنس پلی کربنات به صورت آجری کنار هم قرار می گیرند و دارای ابعاد و ضخامت خاصی می باشند که می توانند ضخامت های متفاوتی در تیغه های خود داشته باشند. به طور کلی دو نوع کرکره اتوماتیک پلی کربنات داریم که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم.

کرکره اتوماتیک پلی کربنات لوله ای

ساختار این کرکره ها بدین صورت است که حدود 6 میلی متر رول آلومینیوم به عنوان یک کرکره غضروف دارد در بخش های پانل پلی کربنات قرار داده می شوند و جعبه هایی که در بالا و پایین قرار دارند، برای نصب، تعمیری و نگهداری قابلیت جابجایی دارند. تیغه های کرکره اتوماتیک پلی کربنات به وسیله ی یک موتور که داخل یک لوله قرار دارد حرکت می کند. البته قابلیت تنظیمات دستی و ترمز ایمنی نیز برای مواقع لزوم وجود دارد. پوشش های رنگی مختلفی بر روی این کرکره ها وجود دارند که بسته به سلیقه ی مشتری قابل تهیه است. تیغه های این نوع کرکره ها تا 80 درصد شفافیت دارند و مقاومت بالایی را در مقابل اشعه ی ماوراءبنفش از خود نشان می دهند. همچنین تغییر رنگ در مقابل تغییرات جوی از خود نشان نمی دهند.این نوع کرکره اتوماتیک پلی کربنات دارای مزایای بسیاری است که شامل تنوع رنگ آن هاست که می توان انواع برنز، دودی و شفاف آن را در بازار دید. همچنین شفافیت بالا دارند و استحکام و مقاومت زیادی در مقابل گرد و غبار، یخ زدگی و بارش های جوی دارند. عمل شاتر در این کرکره ها بی صدا و آرام است و لوله های این کرکره ها از جنس آلومینیوم و استیل ضد زنگ است. شستشوی کرکره های لوله ای آسان و راحت است.

کرکره اتوماتیک پلی کربنات شیشه ای و پلاستیکی

از کرکره های شیشه ای و پلاستیکی در اماکن مسکونی و تجاری استفاده ی زیادی می شود. بخش اصلی کرکره از پروفیل آلومینیوم دارای قطری معادل 3 میلی متر است.به دلیل این که پلی کربنات سبک است و اصطکاک کمی ایجاد می کند، عمر موتور حرکت دهنده و قطعاتی که در این کرکره ها مورد استفاده قرار می گیرد طولانی است و می توان تا مدت زمان زیادی از آن مانند روز اول استفاده کرد. به دلیل این که فضای داخلی در مغازه هایی که از کرکره اتوماتیک پلی کربنات پلاستیکی به خوبی دیده می شود، در بیشتر محیط های تجاری از این کرکره ها استفاده می شود. علاوه بر این تبادل روشنایی و نور در فضای مورد استفاده نیز به خوبی در موقع بسته بودن درب ایجاد می شود.مزایای زیادی برای کرکره اتوماتیک پلی کربنات پلاستیکی وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

این کرکره ها مقاومت بالایی در مقابل ضربه دارند و شفافیت بالایی از خود نشان می دهند، همچنین طول عمر آنها بالاست و در برابر اشعه خورشید مقاوم اند. این کرکره ها خاصیت ضد حریق دارند.

تفاوت های بین کرکره اتوماتیک پلی کربنات و کرکره اتوماتیک آلومینیم

این روزها استفاده از کرکره های پلی کربنات و آلومینیوم در مراکز مختلف به مقدار زیادی دیده می شود. یک سری تفاوت بین این دو رقیب وجود دارد که در زیر به آن ها می پردازیم:

- دمای ذوب کرکره آلومینیوم نسبت به کامپوزیت های پلی کربنات بیشتر است اما پلی کربنات دارای خاصیت ضد حریق و شعله گریزی است به همین علت مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی دارد.

- لوله های استیل و آلومینیومی که در کرکره اتوماتیک پلی کربنات وجود دارد باعث می شود تا نسبت به کرکره های آلومینیومی استحکام بیشتری دارند.

- مقاومت پلی کربنات در برابر برش، ضربه و ... از آلومینیوم به مراتب بیشتر است.

- کرکره های آلومینیومی اتوماتیک در زمان بسته بودن درب ورودی را کاملاً می پوشانند ولی کرکره اتوماتیک پلی کربنات در زمانی که فروشگاه تعطیل است نیز دید خوبی از داخل و بیرون دارد و امکان سرقت را به مراتب کمتر می کند.

قیمت و خرید انواع کرکره اتوماتیک پلی کربنات

برای این که بتوان بهترین نوع از کرکره اتوماتیک از جنس پلی کربنات را خریداری کرد بهتر است ابتدا با یک فروشگاه یا شرکت دارای تخصص در این مورد مشورت کرد. با توجه به مساحتی که قرار است کرکره در آن جا اجرا شود و نوع کرکره اتوماتیک پلی کربنات، قیمت نیز می تواند متفاوت باشد. همچنین طرحی که برای کرکره در نظر گرفته می شود و تعداد تیغه های بر قیمت خرید کرکره اتوماتیک پلی کربنات تأثیر می گذارد. انتخاب طرح بیشتر به سلیقه ی مشتری بستگی دارد و می توان طرح های سفید رنگ، رنگی، طرح چوب، شفاف و ... را در بین این طرح ها دید. با توجه به این که هزینه های تعمیر و نگهداری این کرکره ها کم است و طول عمر بالایی دارند، استفاده و کاربرد کرکره اتوماتیک پلی کربنات در مراکز تجاری و بانک ها و صرافی ها مقرون به صرفه است و می توان تا مدت زمانی طولانی از آن استفاده کرد.

نصب این کرکره ها توسط نیروی متخصص انجام می گیرد و باید آماده سازی هایی مانند برق و آمادگی ستون ها و سقف برای این مورد انجام شود و در نهایت کرکره اتوماتیک پلی کربنات نصب گردد.

مقالات
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط