معرفی رمپ و چادر بارگیری، ویژگی ها و موارد کاربرد آن ها

معرفی رمپ و چادر بارگیری، ویژگی ها و موارد کاربرد آن ها

مقالات

رمپ و چادر بارگیری دو نمونه از تجهیزات بسیار کارآمد و کاربردی برای امور بارگیری و تخلیه کالا در محوطه های صنعتی و انبار صنایع بزرگ به شمار می روند.

در این مطلب به معرفی و موارد کاربردی این دو ملزومات مهم در بارگیری می پردازیم. در هر قسمت از این بحث که به عبارت رمپ و چادر بارگیری اشاره نمودیم منظور، همان داک لولر و داک شلتر است. با ما همراه باشید.رمپ و چادر بارگیری

رمپ و چادر بارگیری یا داک لولر عبارت است از یک صفحه فولادی عریض و طویل، بسیار مقاوم و با طراحی مهندسی که برای قرارگیری میان وسیله نقلیه و سطح انبار طراحی شده است. رمپ بارگیری در حقیقت، راه عبور و مرور تجهیزات انبارداری و بسته بندی های کالا از کف انبار به کف وسیله نقلیه حمل بار را هموارتر و ساده تر می سازد. این نوع تجهیزات دارای ارتفاع قابل تنظیم هستند به گونه ای که می توان آن را مطابق با ارتفاع انبار یا کف وسیله نقلیه هماهنگ ساخت.لیفتراک هایی که در انبارهای کالا، تعدادی بسته بندی را برای انتقال به وسیله نقلیه حمل می کنند می توانند به راحتی روی رمپ بارگیری حرکت کرده و به داخل کامیون یا تریلی راه یابند. به این ترتیب، نه لیفتراک ها آسیب می بینند و نه کارگران دچار آسیب می شوند. بر همین اساس ایمنی بارگیری نیز تأمین می شود. رمپ بارگیری یا داک لولر در حال حاضر، بهترین وسیله برای یک بارگیری یا تخلیه کالا به صورت کاملاً ایمن است.

معرفی رمپ و چادر بارگیری رمپ بارگیری چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

در حال حاضر انواع رمپ بارگیری برای استفاده در محل ورودی انبارها میان انبار و وسایل نقلیه به کار می روند. این تجهیزات به صورت هیدرولیک و دستی کار می کنند و مدل های متنوعی دارند. هر یک از انواع رمپ به یک شیوه عمل می کند و دارای یک خصوصیت ویژه است.

انواع رمپ بارگیری شامل چه مواردی هستند و چه ویژگی هایی دارند؟

رمپ بارگیری هیدرولیک نوعی داک لولر است که درون یک گودال نصب می شود؛ سطح فوقانی رمپ با سطح انبار و وسیله نقلیه همتراز می گردد و به این ترتیب، مسیر عبور لیفتراک ها هموار می شود. رمپ بارگیری هیدرولیک بسیار مجهز و ایمن بوده و امکان انجام عملیات بارگیری و تخلیه بار را با امنیت بالا فراهم می سازد. حرکت این نوع رمپ به صورت کاملاً هیدرولیک انجام می گیرد و از سرعت مناسبی برخوردار است. از رمپ هیدرولیک در مواردی استفاده می شود که سرعت بارگیری اهمیت دارد؛ سردخانه ها و کارخانه های مواد غذایی نمونه هایی از این صنایع هستند.1-رمپ بارگیری هیدرولیک:

رمپ و چادر بارگیری نیز مانند رمپ هیدرولیک برای بارگیری و تخلیه کالا در محل انبارها به کار می رود. تفاوت این نوع با مدل قبلی در نحوه کنترل و حرکت رمپ است. داک لولر دستی با استفاده از نیروی دست اپراتور و توسط فنرهای کنترل کننده حرکت می کند. این نوع رمپ ها هزینه های تعمیرات بیشتری نسبت به نوع هیدرولیک دارند و با سرعت کمتری به حرکت در می آیند. سطح رمپ را می توان به سطح انبار و وسیله نقلیه همسان نمود.

2-رمپ بارگیری دستی:

رمپ و چادر بارگیری به صورت هیدرولیک و دستی وجود دارد و نحوه عملکرد آن به این صورت است که مانند یک مانع در محل مورد نظر نصب می شود؛ هنگامی که کامیون یا وسیله نقلیه برای تخلیه یا بارگیری به محل وارد می شود مقابل این مانع توقف می کند؛ سپس مانع به صورت عمودی باز می شوند و در راستای سطح کف کامیون قرار می گیرد. امنیت عملکردی این نوع رمپ نیز بسیار عالی است.3-رمپ بارگیری عمودی:
(bold)|4-رمپ بارگیری ساده قابل نصب در لبه انبار: ]

رمپ و چادر بارگیری از ساده ترین داک لولرهای بازار است. این رمپ به صورت دستی کنترل می شود و تجهیزات پیچیده ای ندارد. هنگام تخلیه بار یا بارگیری می توان رمپ را در لبه انبار و وسیله نقلیه تنظیم کرد و به راحتی بارها را منتقل نمود.

-رمپ و چادر بارگیری تلسکوپی و رمپ مخصوص حمل مخازن، دو نمونه دیگر از انواع داک لولرها هستند. نحوه عملکرد این دو نوع داک لولر هم مانند انواع قبلی است. امنیت بارگیری و تخلیه بار در این دو نوع رمپ بارگیری برای لیفتراک ها و کارگران نیز فراهم می باشد.

در کنار رمپ و چادر بارگیری، تجهیزات دیگری نیز برای انتقال بار در محل ورودی انبارها به کار می روند که تحت عنوان چادر بارگیری نامیده می شوند. این تجهیزات به عنوان یک مهر و موم میان انبار و وسیله نقلیه محسوب می شوند. چادرهایی که در این فاصله نصب می شوند حداکثر ایمنی را برای بار فراهم می سازند.

انواع چادر بارگیری در مدل ها و طرح های متنوع در بازار وجود دارند. این تجهیزات توسط طناب، پیچ و لولا به محل مورد نظر محکم می شوند؛ به این ترتیب، عواملی که ممکن است به کالاها آسیب وارد کنند نظیر رطوبت، بارندگی، گرد و غبار، گرما و ... قادر نخواهند بود به محل بارگیری و تخلیه بار، در محل اتصال رمپ و چادر بارگیری راه پیدا کنند. این اتصالات باید به دقت در جای خود محکم شوند تا در هنگام بارگیری، اطراف چادرها باز نشود.چادر بارگیری چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟:

چادر بارگیری به انواع مختلفی نظیر چادر بارگیری معمولی، چادرهای پرده ای، چادر بارگیری با پد مخصوص و ... تقسیم بندی می شود. تمام انواع این تجهیزات دارای یک کاربری هستند و انتخاب آن ها با توجه به شرایط عملکرد یا محیط انبار و کارخانه انجام می گیرد.

داک شلتر یا چادر بارگیری برای فرآیند بارگیری و تخلیه کالا اهمیت زیادی دارد. این تجهیزات از یک چادر از جنس متریال مقاوم به حریق و رطوبت ساخته شده است؛ قاب اطراف چادر بارگیری از فولاد مقاوم ساخته شده که در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد. استفاده از این تجهیزات به ویژه در مواردی که اهمیت کنترل شرایط دمایی میان محوطه انبار و کامیون مطرح باشد، ضروری است. بارگیری از محل سردخانه های مواد غذایی، نمونه ای از این کاربردها است.

پیشنهاد می کنیم خرید رمپ و چادر بارگیری را از طریق شرکت های معتبر فعال در این حوزه پیگیری کنید. این تجهیزات، بسیار مهم هستند و جزو ملزومات بارگیری در کارخانه ها محسوب می شوند. اگر اطلاعات کافی در مورد رمپ و چادر بارگیری در دست ندارید می توانید از خدمات مشاوره کارشناسان شرکت اشل بهره مند شوید. محصولات این شرکت با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان ارائه می گردد. رمپ و چادر بارگیری ایده آل را از مجموعه صنعتی اشل بخواهید.

منبع

انواع چادر بارگیری شامل کدام موارد است؟
مقالات
مقالات مرتبط
پیشنهاد براساس نیاز

1394-08-06 03:18

پیشنهاد براساس نیاز/ریشه

پیشنهاد براساس نیاز

 ادارات و سازمانهای دولتی

1394-08-06 03:21

ادارات و سازمانهای دولتی/ریشه

ادارات و سازمانهای دولتی

 بانکها و موسسات مالی

1394-08-06 03:23

بانکها و موسسات مالی/ریشه

بانکها و موسسات مالی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید