نحوه نصب درب اتوماتیک

نحوه نصب درب اتوماتیک
مقالات

استفاده از درب های اتوماتیک در دنیای امروز گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است. درب های اتوماتیک در فضاهای مختلف از جمله فضاهای اداری، تجاری، مسکونی، صنعتی و... مورد استفاده قرار گرفته و ایمنی و راحتی استفاده کنندگان را در پی داشته اند. یکی از مهم ترین نکات در استفاده از درب های اتوماتیک مربوط به نصب آنها می شود. در صورتی که نصب درب اتوماتیک به شکل مناسب و حرفه ای انجام نشده باش احتمال بروز مشکل در این نوع درب ها وجود دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا این مقاله را به بررسی مراحل نصب درب اتوماتیک اختصاص دهیم.

آموزش نصب درب اتوماتیک

در ادامه مراحل مختلفی را که باید برای نصب درب اتوماتیک طی شود آموزش داده خواهد شد.

بررسی درب فعلی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که درب فعلی ساختمان خود را مورد بررسی قرار دهید. اگر درب فعلی شما از نوعی بود که قابلیت تبدیل به درب اتوماتیک را داشته که چه بهتر اما در غیر این صورت باید ابتدا درب فعلی خود را تعویض کرده و یک درب با قابلیت تبدیل شدن به درب اتوماتیک را خریداری کنید.

انتخاب نوع درب

با توجه به اینکه در حال حاضر انواع دب اتوماتیک در بازار موجود می باشد باید مشخص کنید که دقیقا چه نوع درب اتوماتیکی می خواهید. مهم ترین موضوع در انتخاب درب اتوماتیک این است که نوع نیاز خود را تشخیص دهید و سپس بهترین درب اتوماتیک که متناسب با نیازتان است را انتخاب کنید.

آماده سازی جهت نصب درب اتوماتیک

وضعیت پین، لولا و فنرهای درب را چک کنید و سپس تمام ملحقات درب را از آن جدا کنید در هنگام نصب درب اتوماتیک دچار آسیب نشوند. دقت کنید که نباید هیچ مانعی برای باز و بسته شدن خودکار درب وجود داشته باشد. همچنین باید یک پریز برق در نزدیکی محل نصب درب وجود داشته باشد.

شروع نصب درب اتوماتیک

اجزای مختلف درب اتوماتیک را از جعبه خود بیرون آورده و تفکیک کنید. سپس با استفاده از کاتالوگ یا دفترچه راهنمای درب اتوماتیک شروع به سرهم کردن قطعات درب اتوماتیک کنید. در ابتدا باید قطعات مختلف ریل را به هم وصل کرده و مطمئن شوید که جهت و نحوه اتصال ریل کاملا مطابق با دفترچه راهنمای نصب در اتوماتیک باشد. سپس غلتک هایی را که کار باز و بسته کرده درب را انجام می دهند بر روی ریل درب اتوماتیک نصب نمایید. در مرحله بعدی باید ریل را به موتور وصل کرده و پولی را در محل مخصوص خود نصب نمایید. در نهایت زنجیر یا تسمه درب را در محل خودش قرار دهید و با استفاده از پیچ تعبیه شده، آن را محکم کنید.

در این مرحله باید یک قطعه نگه دارنده را روی سقف محل نصب مثل سقف پارکینگ نصب کنید. دقت داشته باشی که نگه دارنده نصب شده حتما به یک قسمت محکم و ثابت مانند دیوار وصل شده باشد. سپس باید قلاب درب اتوماتیک را در بالاترین نقطه آن نصب کنید. قسمت هایی که در مراحل قبلی سرهم بندی کرده بودید به جز موتور درب اتوماتیک را در بالای ورودی پارکینگ به دیوار نصب کنید. سپس قسمت سرهم‌بندی شده مربوط به موتور را نیز در جای خود قرار دهید. در این مرحله لازم است که قلاب درب را با استفاده از رابط دوتکه ای به دربازکن متصل نمایید.

تا اینجا اصلی ترین مراحل نصب درب اتوماتیک را طی کرده اید اما برای تکمیل کار باید چند اقدام دیگر را نیز انجام دهید. از جمله این اقدامات می توان به نصب طناب کنترل دستی اضطراری، چراغ های هشدار، سنسورهای چشمی و کلید دستی درب اشاره داشت. در نهایت باید سیستم معکوس کننده خودکار درب اتوماتیک را نیز تنظیم کرده و درب را مورد تست نهایی قرار دهید.

مرکز آموزش نصب درب اتوماتیک

همانطور که متوجه شدید نصب درب اتوماتیک یک موضوع حرفه ای بوده که نیاز به دانستن اطلاعات فنی دارد. در صورتی که قصد ندارید خودتان این کار را انجام دهید می توانید به مراکز نصب درب اتوماتیک مراجعه کنید و از آنها کمک بخواهید. یکی از مراکز نصب و آموزش نصب درب اتوماتیک در ایران شرکت اشل می باشد که با استفاده از پرسنل مجرب و آموزش دیده کار نسب انواع درب اتوماتیک را به بهترین شکل انجام می دهد. برای اطلاع از هزینه نصب درب اتوماتیک می توانید با کارشناسان اشل تماس حاصل فرمایید.

مقالات
مقالات مرتبط
در مثلثی اتوماتیک

1397-04-20 04:09

ریشه/مقالات

در مثلثی اتوماتیک

درب اتوماتیک پارکینگی

1397-04-20 04:14

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک پارکینگی

درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

1397-04-20 04:21

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

درب اتوماتیک سکشنال

1397-04-20 04:26

اسلایدر/ریشه/مقالات

درب اتوماتیک سکشنال

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط