نصب درب اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک
مقالات

امروزه استفاده از درب اتوماتیک به شدت افزایش یافته و در اماکن مختلف از انواع درب های اتوماتیک استفاده می شود. در خرید درب اتوماتیک نکات مهمی وجود دارد که یکی از آنها مربوط به نصب درب اتوماتیک است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که در این مقاله در رابطه با نصب درب های اتوماتیک نکاتی را ارائه دهیم.

نصب درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از درب های اتوماتیک که در دنیای امروز استفاده های فراوانی دارد و بسیار مورد توجه قرار گرفته است درب اتوماتیک شیشه ای می باشد. نکته مهم در رابطه با درب اتوماتیک شیشه ای مربوط به نصب آن می باشد. در صورتی که نصب این نوع درب اتوماتیک به خوبی انجام نشود مشکلات زیادی را برای استفاده کنندگان ایجاد خواهد کرد. در نصب درب اتوماتیک شیشه ای باید چندین نکته را مد نظر داشته باشید. در وهله اول باید مکانی را که قرار ایت درب اتوماتیک شما در آنجا نصب شود را به خوبی بررسی کرده و دهنه ورودی آن را به دقت اندازه گیری نمایید. سپس باید ابزارآلات مکانیکی و الکترونیکی مورد نیاز برای نصب و راه اندازی درب اتوماتیک را آماده کنید. دقت داشته باشید که از لت های کامل و اپراتورهای قابل اعتماد در نصب درب اتوماتیک شیشه ای استفاده کنید. به کارگیری دفترچه راهنمای نصب درب اتوماتیک می تواند به شما در فرآیند نصب درب اتوماتیک شیشه ای کمک زیادی بکند.

درب کرکره ای از انواع درب اتوماتیک است.

مراحل نصب درب اتوماتیک شیشه ای

برای انجام این کار باید دقت داشته باشید که عرض دهنه درب اتوماتیک را از سه نقطه اندازه گیری کرده و در صورت امکان از متر لیزری استفاده نمایید. 

تهیه اپراتور و شیشه سکوریت 

یکی از مهم ترین بخش های نصب درب اتوماتیک مربوط به تامین اپراتور و شیشه سکوریت 10 میلی متر است. بهتر است شیشه سکوریتی که تهیه می کنید تولید کارخانه های معتبر در زمینه شیشه سکوریت باشند. 

شروع نصب درب اتوماتیک شیشه ای 

برای شروع نصب ابتدا باید از تراز بودن قوطی نصب شده در بالا مطمئن شده و سپس یوها و ناودان های مربوطه را به دیواره و پایین قوطی متصل نمایید. حتما از محکم شدن این اجزا اطمینان خاطر حاصل کنید. سپس لت های آلومینیومی یا همان کلاف شیشه سکوریت را به شکل کشویی به داخل یوهای نصب شده هل دهید تا در جای مخصوص خود قرار بگیرند. در گام بعدی نصب در اتوماتیک می بایست کیس اپراتور را بر روی قوطی نصب شده قرار داده و با پیچ دستی آن را با قوطی مذکور تراز کنید. بعد از این مرحله باید قرقره ها را داخل ریل قرار داده و لت های متحرک را روی هنگرها نصب کرده و به صورت دستی در کنار یکدیگر قرار دهید. انجام این کار بدین جهت است که رگلاژ به صورت صحیح انجام شده و درز بین آن یکنواخت شود. در نهایت نیز باید بخش تنظیم و راه اندازی الکترونیکی درب اتوماتیک شیشه ای را انجم دهید که مهم ترین و حساس ترین بخش کار می باشد. 

نصب درب اتوماتیک پارکینگی

یکی از پرکاربردترین درب اتوماتیک مربوط به درب های اتوماتیک پارکینگی می شود. درب اتوماتیک پارکینگی در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و در نتیجه روش نصب هر یک از آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. در ادامه قصد داریم تا یک مرکز نصب درب اتوماتیک را به شما معرفی نماییم تا خیالتان از بابت نصب درب پارکینگتان راحت شود.

بهترین مرکز نصب درب اتوماتیک

همانطور که متوجه شدید نصب درب اتوماتیک یک موضوع کاملا حرفه ای است که نیاز به افراد متخصص دارد. بهترین گزینه ای که برای نصب درب اتوماتیک خانه و محل کار خود دارید مراجعه به یک مرکز حرفه ای در حوزه درب اتوماتیک می باشد. یکی از مراکزی که به صورت حرفه ای در حوزه عرضه و نصب درب اتوماتیک فعالیت می کند شرکت اشل است.

این شرکت از پرسنل باتجربه و کارآزموده ای بهره می برد که با استفاده از بهترین تکنولوژی به بهترین شکل نصب درب اتوماتیک شما را انجام می دهند. سرعت و دقت در نصب انواع درب اتوماتیک از جمله ویژگی هایی است که باعث شده شرکت اشل به یکی از معتبرترین شرکت های فعال در حوزه نصب درب اتوماتیک تبدیل شود. ضمن اینکه خدمات پس از فروش و پاسخگویی این شرکت باعث جلب اعتماد بیشتر مشتریان شده است.

نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک شیشه ای کیفیت جدیدی از زندگی را به همه مردم هدیه کرده است. درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای تنها ورود و خروج به ساختمان را آسان نمی‌سازند. استفاده از این درب‌ها برتری‌های زیادی برای همه افراد دارد. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بیشتر مردم ترجیح می‌دهند از این درب‌ها در ورودی ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده شود. درب‌های اتوماتیک امکان باز و بسته شدن بدون استفاده از دست را دارند و این نکته به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی کمک می‌کند. 

با ما در نگاهی به انواع درب‌های اتوماتیک و نصب آنها همراه باشید. 

انواع درب اتوماتیک شیشه ای:

انواع مختلفی از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای در فضاهای مختلف اداری و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. نصب و اجرای درب اتوماتیک شیشه ای در هریک از این فضاها زندگی و رفت‌وآمد را برای همگان آسان‌تر می‌سازد. انواع مختلفی از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای در ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه نگاهی داریم به هریک از این درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک و به بررسی ویژگی‌ها و نکته‌های مهم در نصب آنها می‌پردازیم.

1- درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ:

درب‌های شیشه‌ای اسلایدینگ نوعی از درب‌های اتوماتیک هستند که به‌صورت کشویی باز و بسته می‌شوند. انواع مختلفی از درب‌های شیشه‌ای اسلایدینگ در سازه‌های مختلف استفاده می‌شود که اصلی‌ترین تفاوت آنها در تعداد لت‌ها یا لنگه‌های ثابت و متحرک آنها است.

درب ریلی صنعتی از دیگر انواع درب های صنعتی است.


نصب درب اتوماتیک* نصب و اجرای درب اتوماتیک شیشه ای با دو لته ثابت و دو لته متحرک:

درب‌های اسلایدینگ شیشه‌ای که دارای دو لنگه ثابت و دو لنگه متحرک هستند، از معمول‌ترین این نوع درب‌ها هستند. این نوع درب‌ها را در هرجایی می‌توانید ببینید. نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک چهارلته‌ای مناسب هر فضای مسکونی، اداری و تجاری است. 

* نصب درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ با یک لته ثابت و یک لته متحرک:

برخی از درب‌های اتوماتیک کشویی یک لته ثابت و یک لته متحرک دارند. این درب‌ها در فضاهای کوچک‌تر و جمع‌وجورتر استفاده می‌شوند. نصب و اجرای درب اتوماتیک با یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک فضایی به‌اندازه پهنای یکی از لنگه‌های درب برای رفت‌وآمد شما مهیا می‌کند.

* نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ با یک لته متحرک:

برخی فضاها حتی امکان قرار گرفتن دو لنگه درب کشویی را ندارند. نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک با یک لته مناسب چنین فضاهایی است. البته در کنار یا داخل دیواری به‌موازات این درب کشویی باید فضایی برای نصب ریل آن وجود داشته باشد. 

2- درب اتوماتیک شیشه ای گردان:

درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان یکی از زیباترین درب‌های اتوماتیک است و ورودی ساختمان شما را زیباتر می‌کند. استفاده از درب‌های گردان فضای زیادی برای رفت‌وآمد افراد مختلف پدید می‌آورد. این نوع درب‌ها دارای دو تا چهار بال هستند. هنگام چرخش درب، افراد در بین این بال‌ها قرار می‌گیرند و راهی داخل یا خارج ساختمان می‌شوند.

* نصب درب اتوماتیک شیشه ای گردان:

از نکته‌های جالب درباره نصب درب اتوماتیک گردان این است که وجود این نوع درب شیشه‌ای در ورودی ساختمان، در خاطر همگان ثبت می‌شود. زیبایی و پرستیژ این نوع درب‌های اتوماتیک چشم‌ها را به خود جلب می‌کند و ساختمان شما را منحصربه‌فرد می‌سازد. سازه‌هایی که فضای ورودی پهن و بزرگی دارند، بهترین انتخاب‌ها برای نصب این نوع درب‌ها به شمار می‌روند. 

3- درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد:

درب‌های اتوماتیک نیم گرد یا قوسی‌شکل نوع دیگری از درب‌های خودکار شیشه‌ای هستند. نصب درب اتوماتیک شیشه ای نیم گرد مناسب هتل‌ها، مراکز خرید و بسیاری از مراکز تجاری است که به زیبایی نمای سازه اهمیت زیادی می‌دهند. ریل‌های این نوع درب‌های اتوماتیک به شکل منحنی ساخته می‌شوند. 

درب‌های شیشه‌ای نیم گرد منحنی و قوس‌دار هستند. این نوع درب‌های اتوماتیک دو درب خمیده دارند که به دو طرف باز و بسته می‌شوند. باز و بسته شدن درب‌های نیم گرد هم شبیه درب‌های اسلایدینگ است. یعنی این درب‌ها به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند.

* نصب و اجرای درب اتوماتیک نیم گرد:

استفاده از درب‌های لوکس نیم‌گرد هیچ محدودیتی ندارد و می‌توان آن را در هر ساختمانی نصب کرد. در ساخت درب‌های نیم‌گرد دو شیشه قوس‌دار استفاده می‌شود که در زمان قرار گرفتن در کنار هم یک نیم‌دایره را تشکیل می‌دهند. البته گاهی ممکن است نیم‌دایره شیشه‌ای بیشتر فرم بیضی پیدا کند. نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک نیم گرد بیشتر مناسب سازه‌هایی است که ورودی آنها پهنای زیادی ندارد. 

 

4- درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی:

نصب درب اتوماتیک تلسکوپی چند لته، لته‌های مختلف درب را روی ریل‌های جداگانه‌ای قرار می‌دهد که در زمان بسته بودن در یک خط قرار می‌‌گیرند. روش کارکرد این درب‌ها به این صورت است که ابتدا یکی از درب‌های متحرک به موازات درب شیشه‌ای دیگر حرکت می‌کند و کنار آن قرار می‌گیرد. پس از آن هر دو لنگه حرکت می‌کنند و کنار لنگه سوم قرار می‌گیرند. سپس هر سه لنگه به حرکت درمی‌آیند و کنار لنگه چهارم می‌ایستند. در واقع می‌توان گفت شیوه حرکت درب‌های تلسکوپی به شکل کشویی است، اما شکل باز شدن درب با درب‌های معمول کشویی متفاوت است. درب‌های تلسکوپی با تعداد لنگه‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

* نصب درب اتوماتیک شیشه ای با دو لته ثابت و چهار لته متحرک:

درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای با چهار لته متحرک جمع‌شونده از چشمگیرترین درب‌های اتوماتیک به شمار می‌روند. نصب و اجرای درب اتوماتیک شیشه ای شش‌لته‌ای فضای داخل و خارج سازه را در زمان باز بودن به هم پیوند می‌زند و یکی می‌کند. از این نوع درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک می‌توانید در ویلاهای رو به جنگل، دشت و دریا بهترین بهره را ببرید و فضای داخل ویلا را با طبیعت یکی کنید.

* نصب و اجرای درب اتوماتیک تلسکوپی با یک لنگه ثابت و دو لنگه متحرک:

پهنای ورودی این درب‌های شیشه‌ای به سه قسمت تقسیم می‌شود و بخشی که زمان باز شدن درب‌ها باز می‌ماند، دوسوم از کل پهنای درب‌ها است. نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک سه‌لنگه‌ای فضای خارج از سازه را به فضای داخل ساختمان اضافه می‌کند، البته هنوز هم یک لنگه از درب‌ها بخشی از فضا را گرفته است.

* نصب و اجرای درب اتوماتیک تلسکوپی با چهار لنگه متحرک و بدون لنگه ثابت:

با باز شدن این نوع از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای، هیچ مانعی بین شما و منظره یا فضای روبه‌رو قرار نمی‌گیرد. البته نصب درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی با چهار لنگه متحرک باید در کنار فضای ثابتی مانند یک دیوار صورت بگیرد. در این صورت درب‌ها در زمان جمع شدن، روی ریل‌هایی در کنار دیوار قرار می‌گیرند.

ی نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک با دو لنگه متحرک و بدون لنگه ثابت:

روش نصب درب اتوماتیک تلسکوپی با دو لنگه متحرک نیز شبیه نمونه‌های دیگر است. تنها تفاوت بین این نوع درب و نمونه‌های دیگر پهنای ورودی کمتر است که برای رفت‌وآمد به وجود می‌آورد. 

 

5- درب شیشه ای اتوماتیک لولایی:

درب‌های لولایی اتوماتیک هم در بسیاری از ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. نصب درب اتوماتیک شیشه ای از نوع لولایی مناسب ساختمان‌های مسکونی، بیمارستان‌ها، مدرسه‌ها و بسیاری از فضاهای عمومی دیگر است. درب‌های خودکار لولایی نیز انواع مختلفی دارند.

* نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک لولایی از نوع یک لنگه متحرک:

درب‌های تک‌لنگه از یک لنگه تشکیل شده‌اند که به سمت راست یا چپ باز می‌شوند و فضایی نود درجه‌ای برای گذر افراد فراهم می‌کنند. نصب درب اتوماتیک شیشه ای تک‌لنگه برای ورودی‌های نه‌چندان بزرگ مناسب است.

* نصب و اجرای درب اتوماتیک لولایی از نوع دولنگه متحرک:

استفاده از درب‌های اتوماتیک لولایی دولنگه معمول‌تر است و این درب‌ها در فضاهای بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا نصب و اجرای درب اتوماتیک دو لنگه همراه با دو لنگه ثابت صورت می‌گیرد. دو لنگه متحرک نیز می‌توانند هردو به‌صورت هم‌زمان حرکت کنند، یا یکی از آنها ثابت باشد و دیگری به حرکت دربیاید.

6- درب شیشه ای اتوماتیک تاشو:

درب اتوماتیک تاشو یکی دیگر از انواع درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای است. درب تاشو در فضاهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که پهنای ورودی کمی دارند. درب‌های تاشو در زمان باز شدن حالت آکاردئونی پیدا می‌کنند و با نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک از نوع تاشو، لنگه‌های تاشده درب در کنار هم قرار می‌گیرند. درب‌های تاشو سرعت خوبی در باز یا بسته شدن دارند که این نکته از ویژگی‌های بارز آنها به شمار می‌رود.

* نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک تاشو:

معمول‌ترین درب‌های تاشو دارای چهار لنگه هستند. البته برخی از این درب‌ها هم از تعداد لنگه‌های بیشتری تشکیل شده‌اند. نصب درب اتوماتیک شیشه ای تاشو فضا را به‌طور کامل برای رفت‌وآمد باز می‌کند. لنگه‌های درب اتوماتیک تاشو از دو طرف به سمت کنار باز می‌شوند.

7- درب شیشه ای اتوماتیک مثلثی:

درب‌های مثلثی از زیباترین درب‌های اتوماتیک هستند. نصب و اجرای درب اتوماتیک مثلثی مناسب ورودی‌هایی است که گوشه و کنج سازه‌ها قرار گرفته است. البته می‌توانید از این نوع درب‌های اتوماتیک در هر سازه‌ای استفاده کنید. سرعت باز و بسته شدن بالا و حرکت بدون صدای این درب‌ها از برترین ویژگی‌های آنها به شمار می‌رود. 

* نصب و اجرای درب شیشه ای اتوماتیک مثلثی:

مکانیسم درب‌های اتوماتیک مثلثی مانند درب‌های کشویی است. نصب درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی هر سازه‌ای را زیباتر و مدرن‌تر می‌سازد. فضایی که درب‌های مثلثی در اختیار شما قرار می‌دهند، فضایی گسترده است که هر وسیله‌ای را می‌توانید از آن عبور دهید. زاویه‌دار بودن این نوع درب‌ها در زمان باز و بسته شدن، فرم خاص و زیبایی به سازه شما می‌دهد.

سخن پایانی:

اکنون نصب درب اتوماتیک شیشه ای فقط مختص ساختمان‌های خاص نیست. همان‌طور که دیگر کسی برای باز کردن درب خانه راه نمی‌افتد و به پشت درب حیاط نمی‌رود، به‌زودی استفاده از درب‌های بازشو دستی نیز به تاریخ سپرده می‌شود. نصب و اجرای درب اتوماتیک شیشه ای فقط مخصوص ساختمان‌های شیک و مدرن نیست و استفاده از این درب‌ها روزبه‌روز در حال گسترش است. البته تعویض درب‌های قدیمی با درب‌های خودکار نیز می‌تواند رفت‌وآمد به سازه اداری یا تجاری شما را آسان‌تر کند.

برای آشنایی با آیفون تصویری kocom به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.مقالات
مقالات مرتبط
درب اتوماتیک پارکینگی

1397-04-20 04:14

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک پارکینگی

درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

1397-04-20 04:21

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای ریلی

درب اتوماتیک سکشنال

1397-04-20 04:26

اسلایدر/ریشه/مقالات

درب اتوماتیک سکشنال

نحوه نصب درب اتوماتیک

1397-04-20 04:31

ریشه/مقالات

نحوه نصب درب اتوماتیک

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط