نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان

دزدگیر یکی از وسایل امنیتی است که ورود افراد ناشناس و غریبه را به ساختمان با به صدا درآوردن آژیر یا ارسال پیام به کاربر اطلاع می‌دهد و از بروز سرقت جلوگیری می‌کند. با توجه به اینکه نصب دزدگیر اماکن و منزل نیاز به مهارت و دانش تخصصی دارد، از طرف دیگر در گذر زمان احتمال خرابی قطعات مختلف دزدگیر وجود دارد، لازم است اطلاعاتی در مورد تعمیر و نصب دزدگیر مغازه در اختیار داشته باشید.

دستگاه دزدگیر پارادوکس از انواع دزدگیر می باشد که کاربردی است.

این مطلب راهنمای کاملی است که به شما کمک می‌کند اطلاعات دقیقی در مورد نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان بدست بیاورید.

نصب دزدگیر اماکن و منزل برای تامین آرامش و امنیت

امنیت از مقوله‌های با اهمیتی است که باید در ساختمان‌های مسکونی و تجاری تامین شود. به همین دلیل بسیاری از افراد سعی می‌کنند از تجهیزات امنیتی مانند دزدگیر استفاده کنند تا جلوی سرقت را بگیرند. نصب دزدگیر اماکن و منزل باعث می‌شود ساختمان ایمنی بالایی داشته باشد و ساکنان بتوانند با امنیت خاطر به امور خود بپردازند تا اینکه به دلیل سفر ساختمان را ترک کنند.

پس نصب دزدگیر اماکن و منزل یک هزینه‌ی اضافی نیست، بلکه می‌تواند جلوی زیان‌های مالی و سرقت را بگیرد. حتی درصورتی‌که بعد از مدتی آسیبی به دزدگیر وارد شود یا قطعاتی از آن خراب شود، تعمیر و نصب دزدگیر مغازه و خانه هزینه‌ی زیادی ندارد و به راحتی می‌توان کارهای تعمیر آن را انجام داد. پس بدون اینکه بابت تعمیر دزدگیر نگران باشید و تصور کنید امکان تعمیر وجود ندارد، می‌توانید در تمام مکان‌هایی که حفظ امنیت اهمیت زیادی دارد دزدگیر را نصب کنید.نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان
تعمیر و نصب دزدگیر مغازه

شرایط محیطی مناسب و رعایت نکات فنی از عوامل با اهمیتی هستند که باعث می‌شود نصب دزدگیر اماکن و منزل با موفقیت انجام شود و هیچ اشکالی در عملکرد دزدگیر مشاهده نشود.

• انتخاب محل نصب مناسب دزدگیر

درصورتی‌که بخواهید کارهای تعمیر و نصب دزدگیر مغازه یا منزل را در فضای بیرون ساختمان انجام دهید باید دقت داشته باشید جایی را انتخاب کنید که درمعرض باد و باران نباشد. زیرا با نفوذ آب باران و برف به دزدگیر احتمال آسیب و خرابی وجود دارد. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از جعبه‌های فلزی محافظ برای نصب دزدگیر درفضای باز استفاده کنید.

• انتخاب مدل‌های حرفه‌ای تر دزدگیر

درصورتی‌که قصد نصب دزدگیر اماکن و منزل را دارید باید به مدل دزدگیری که انتخاب می‌کنید دقت داشته باشید. اگر مکانی که می‌خواهید در آن دزدگیر نصب کنید، نیاز به امنیت بالایی دارد مانند بانک یا مغازه‌های طلافروشی، صرافی و ... حتماً از مدل‌های تخصصی و پیشرفته‌تر دزدگیر استفاده کنید.

دزدگیرهای تلفن کننده و سیم کارتی که تغییر وضعیت را با تماس و پیامک اطلاع می‌دهند سیستم پیشرفته‌ای دارند و در مدت زمان کوتاهی کاربران را از وضعیت با خبر می‌کنند. به همین دلیل برای ایجاد امنیت بیشتر به کار می‌روند. اما در منازل مسکونی یا آپارتمان‌های کوچک که بالکن و تراس ندارند ضرورتی ندارد از مدل‌های پیشرفته دزدگیر استفاده کنید.

روش نصب دزدگیر ساختمان چگونه است؟

با اینکه انواع مدل‌های دزدگیر توسط شرکت‌های مختلف ساخته می‌شود و وارد بازار می‌شود، اما باید بدانید روش نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان تقریباً در تمام مدل‌ها یکسان است. در سیم کشی برای تعمیر و نصب دزدگیر مغازه به سیم‌کشی سیستم امنیتی باید توجه شود.

به این منظور لازم است سر سیم‌های دزدگیر را به صورت حلقه کنید، سپس سیم‌های حلقه شده را در ترمینال‌های جدا روی درب متصل کنید. در سیم‌کشی برای تعمیر و نصب دزدگیر مغازه لازم است جهت مثبت و منفی سیم تغذیه به درستی انجام شود. زیرا چشمی‌های دزدگیر نقش با اهمیتی دارند و در مواقعی که سیستم دزدگیر خاموش باشد، هشدارهای خطر توسط چشمی اعلام می‌شود.

بخش با اهمیت دیگر در نصب دزدگیر، نصب بلندگوی آن است. نصب بلندگوی دزدگیر کار سختی نیست و نیاز به اقدامات حرفه‌ای خاصی ندارد، فقط لازم است سیم‌های خروجی بلندگو را به قسمت SPK متصل کنید تا کار نصب دزدگیر اماکن و منزل به پایان برسد.

درنهایت بعد از انجام این کارها نوبت به نصب باتری دزدگیر می‌رسد. در نصب باتری لازم است به جهت مثبت و منفی باتری دقت شود.

رعایت کردن این موارد باعث می‌شود کارهای تعمیر و نصب دزدگیر مغازه یا منزل با دقت بالایی انجام شود و فرد از روند نصب اطمینان داشته باشد. پس آخرین مرحله که مهم‌ترین بخش نصب دزدگیر است تست کردن دزدگیر است. باید بعد از پایان کارهای نصب، تمام حسگرها و دزدگیر را امتحان کنید تا اطمینان پیدا کنید نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان مشکلی ندارد و بازدهی مورد انتظار تامین می‌شود.

زیرا اگر فقط یکی از حسگرها کار نکند یا ایراد داشته باشد امنیت محل مورد نظر به خطر می‌افتد. به این ترتیب بدون اینکه از امن نبودن محل اطلاع داشته باشید، به دلیل عملکرد نادرست تجهیزات امنیتی احتمال سرقت از محل کار یا منزل شما وجود دارد.

هزینه نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان چقدر است؟

نصب دزدگیر اماکن و منزل هزینه‌ی مشخص و ثابتی ندارد و فقط می‌توان محدوده‌ی قیمت آن را تعیین کرد.

زیرا قیمت خرید دزدگیرهای مختلف با هم تفاوت دارد. عوامل متعددی هزینه تعمیر و نصب دزدگیر مغازه و منازل را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید برآورد دقیقی از هزینه‌ی نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان داشته باشید باید تمام عوامل زیر را در نظر بگیرید.

تاثیر متراژ ساختمان بر هزینه نصب دزدگیر اماکن و منزل

ساختمان‌های مسکونی و تجاری بزرگ و چند طبقه نیاز به دزدگیر بی‌سیم دارند و لازم است تعداد سنسورها و دوربین مدار بسته تحت شبکه به کار رفته در ساختمان هم زیاد شود. پس وقتی متراژ ساختمان بیشتر شود و ساختمان بزرگتر باشد، هزینه‌ی نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان هم بالا می‌رود.

نوع دزدگیر نصب شده در ساختمان

دزدگیر یکی از تجهیزات امنیتی متنوع است که با مدل‌ها و عملکردهای متفاوت تولید می‌شود که باعث می‌شود نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان هزینه‌های متفاوتی داشته باشد. به طور مثال برخی از مدل‌های دزدگیر با ورود فرد ناشناس به ساختمان فقط به صدا درمی‌آیند و صاحبان مغازه یا ساکنین ساختمان را خبردار می‌کنند. مدل دیگری از دزدگیر ساختمان هم وارد بازار شده است که علاوه بر به صدا درآمدن آژیر، قابلیتی دارند که با مراکز پلیس یا شماره‌هایی که پیش فرض در تنظیمات آن وارد شده، تماس می‌گیرند.

انتظار می‌رود هزینه نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان که مجهز به تماس باشد، نسبت به دزدگیرهای معمولی بیشتر باشد. زیرا تکنولوژی تماس با دیگران هزینه‌بر است.

نوع و تعداد سنسورهای دزدگیر ساختمان

برای نصب دزدگیر اماکن و منزل از سنسورهای متعددی استفاده می‌شود تا کوچکترین حرکت مشکوک ثبت شود و از بروز سرقت جلوگیری شود. به همین دلیل در ساختمان‌هایی که نقصی در ساخت و ساز وجود دارد و امنیت ساختمان ضعیف است، لازم است از دزدگیرهای ساختمان مجهز به سنسور حرکتی در ورودی ساختمان، بالکن یا پشت بام استفاده شود.

نوع دیگری از سنسورها هم به نام سنسور در و پنجره هم در ساختمان به کار می‌رود که باعث می‌شود از باز و بسته شدن پنجره‌ها با خبر شوید و بتوانید جلوی سرقت از منزل را بگیرید.

قطعاً هزینه‌ی نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان که مجهز به سنسورهای متعدد باشد بیشتر از دزدگیرهای معمولی است و کسانی که قصد نصب دزدگیر دارند باید به این مورد توجه کنند.

دستمزد نصاب دزدگیر

افراد مختلف متناسب با میزان تخصص و تجربه‌ای که برای نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان دارند، دستمزد متفاوتی برای نصب دزدگیر اماکن و منزل دریافت می‌کنند. اما بهتر است کارهای مربوط به نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان به افراد باتجربه سپرده شود.

هزینه تعمیر دزدگیر ساختمان چقدر است؟

در مورد هزینه‌ی تعمیر دزدگیر هم مانند هزینه‌ی نصب عوامل مختلفی هزینه‌ی تعمیر دزدگیر ساختمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به طور مثال نوع آسیب و خرابی دزدگیر ساختمان تاثیر مستقیمی بر هزینه‌ها دارد. چون در برخی موارد آسیب جزئی است و قطعاً تعمیر آن هزینه‌ی زیادی ندارد. درحالی‌که در برخی موارد دیگر ممکن است قطعه آسیب دیده باشد یا سوخته باشد که باعث می‌شود هزینه تعمیر و نصب دزدگیر مغازه بیشتر شود.

همچنین تعداد قطعات تعویضی در هزینه‌ی نصب و تعمیر دزدگیر مغازه و منزل تاثیر گذار است و باعث می‌شود هزینه‌ها بالا رود.

به همین دلیل قبل از شروع کارهای مربوط به تعمیر، هزینه‌ی نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان برآورد می‌شود و به مشتری اعلام می‌شود، درصورت رضایت اقدامات مربوط به تعمیر انجام می‌شود.

چرا تعمیر و نصب دزدگیر مغازه و منزل یک کار تخصصی است؟

یکی از توصیه‌های مهم برای نصب دزدگیر اماکن و منزل این است که کار تعمیر و نصب را به افراد متخصص و کارآزموده بسپارید که مهارت کافی برای تعمیر و نصب دزدگیر مغازه داشته باشند. زیرا هدف اصلی از نصب دزدگیر جلوگیری از سرقت اموال و دارایی‌های شما است. پس اگر کوچکترین خطایی در فرایند نصب اتفاق بیفتد، عملکرد دزدگیر ناقص خواهد بود و نصب و تعمیر دزدگیر ساختمان با شکست مواجه می‌شود.

پس دیگر نمی‌توانید انتظار داشته باشید آرامش و امنیت خاطر در محل زندگی یا محل کار شما برقرار باشد و مشکلی برای شما پیش نیاید. به همین دلیل بسیاری از افراد کار حساس تعمیر و نصب دزدگیر مغازه و خانه را به افراد عادی یا کسانی که تخصص کافی ندارند نمی‌سپارند و به دنبال نصاب حرفه‌ای می‌گردند تا بتوانند بابت برقراری امنیت آرامش خاطر داشته باشند.