درب کرکره فروشگاهی

توضیحات

درب کرکره فروشگاهی

طی سالیان گذشته درب کرکره فروشگاهی سنتی بود و دستی باز و بسته می‌شد. صاحبان فروشگاه پس از بستن درب می‌بایست از انواع قفل‌ها برای ایمنی بیشتر استفاده می‌کردند. مزیت استفاده از درب کرکره دستی به علت عدم نیاز به نیروی برق و ارزان‌تر بودن طراحی و نصب این نوع کرکره فروشگاهی‌ست ولی طی سالیان اخیر کرکره فروشگاهی درزمینه‌های‌ ایمنی، زیبایی و کارکرد راحت‌تر، نسبت به درب کرکره دستی پیشرفت قابل‌توجهی داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از کرکره فروشگاهی

بیشتر ملک‌های تجاری و فروشگاهی از شیشه سکوریت برای زیبایی مکان و قابل‌دید بودن ویترین فروشگاه استفاده می‌کنند. این شیشه‌ها در زیبایی نمای محل مورد‌نظر تاثیر بسزایی دارند ولی امنیت زیادی ایجاد نمی‌کنند و با ضربه‌ی محکم می‌شکنند بنابراین برای حفاظت کامل باید از درب کرکره فروشگاهی مناسب بهره برد. انواع مختلف کرکره فروشگاهی می‌تواند ایمنی مرکز خرید را تامین نماید، وابسته به هزینه‌ای که برای نصب این درب‌ها در نظر گرفته‌شده است و با توجه به سایر شرایط می‌توان از یکی از انواع کرکره فروشگاهی استفاده کرد. علاوه بر حفاظت مکان، درب‌ کرکره‌ فروشگاهی مزیت‌های بسیاری دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

کرکره فروشگاهی

انواع مختلف درب کرکره فروشگاهی

کرکره دستی:

در گذشته کرکره‌‌ی دستی از جنس آهن، برای حفاظت از فروشگاه‌ها و مکان‌های تجاری کاربرد زیادی داشت،همانطور که از نامش پیداست برای باز و بسته کن کرکره نیاز به نیروی انسانی بود اما امروزه درب‌های اتوماتیک به دلیل مزایای فراوان جایگزین کرکره‌های سنتی شده‌اند.

کرکره اتوماتیک:

این نوع کرکره‌ها با نیروی برق کار می‌کنند البته در صورت قطع برق به‌صورت دستی نیز قابل‌استفاده هستند. این درب‌ها علاوه بر امنیت بالایی که برای مکان ایجاد می‌کنند، برای باز و بسته شدن، دیگر نیازی به نیروی انسانی ندارند و از راه دور قابل‌کنترل هستند.

مزایای درب کرکره اتوماتیک نسبت به درب کرکره دستی

• ایمنی بالایی دارند، در کرکره فروشگاهی اتوماتیک نیازی به استفاده از قفل نیست ولی در صورت دلخواه می‌توان محلی برای نصب قفل روی درب‌ها تعبیه کرد.

• برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب‌اند.

• قابلیت شستشو دارند.

• عایق حرارتی هستند.

• به زیبایی نمای فروشگاه می‌افزایند.

• استفاده از درب کرکره فروشگاهی از نوع اتوماتیک بسیار راحت است و به نیروی انسانی برای باز و بسته کردن درب‌ها نیازی نیست.

• در صورت قطع برق، امکان باز و بسته کردن دستی درب‌ها وجود دارد.

• کرکره فروشگاهی اتوماتیک هنگام باز و بسته شدن آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کنند.

• در‌ صورت استفاده صحیح طول عمر بالایی دارند.

• درب کرکره فروشگاهی اتوماتیک در مقابل زنگ‌زدگی مقاوم است.

معایب درب کرکره اتوماتیک نسبت به درب کرکره دستی

• قیمت ساخت و نصب این نوع درب کرکره‌ای بالاتر از نوع دستی آن است.

• درب فروشگاهی اتوماتیک نیاز به مراقبت و سرویس دارد.

• در صورت خرابی باید از متخصص کار بلد در این حرفه کمک گرفت.

• درب کرکره اتوماتیک در مناطقی که دسترسی به برق ندارند و یا قطع برق صورت می‌گیرد، کارایی کم‌تری دارد.

جنس‌ تیغه‌های درب کرکره فروشگاهی اتوماتیک

• آلومینیومی

اغلب درب‌ کرکره فروشگاهی از جنس آلومینیوم است زیرا این جنس سبک بوده و نسبت به سایر درب‌ها قابلیت حمل آسانی دارد؛ و این سبکی باعث می‌شود به موتور درب اتوماتیک فشار کم‌تری وارد شود. این درب‌ها ازنظر قیمت به‌صرفه هستند و برای شرایط آب‌و‌هوایی با رطوبت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا زنگ نمی‌زنند و پوسیده نمی‌شوند.

• گالوانیزه

این جنس از کرکره فروشگاهی ازنظر ظاهری و تنوع رنگ، به درب‌های آلومینیومی شباهت زیادی دارد. این درب‌ها در مقابل ضربه مقاوم‌اند زیرا داخل آن‌ها معمولا از فوم استفاده می‌شود درنتیجه در مقایسه با نوع آلومینیومی از مقاومت و استحکام بالاتری برخوردارند.

• فولادی

این جنس از درب کرکره فروشگاهی تک جداره، ولی ضخیم و مقاوم است و تنوع رنگ بالایی دارد.

• رول گیتر

این جنس یکی از شیک‌ترین نوع درب کرکره فروشگاهی است به‌گونه‌ای که با توجه به ساختار مشبک آن در صورت بسته بودن درب، مشتریان فروشگاه می‌توانند ویترین را تماشا کنند.

• پلی کربنات_شیشه‌ای

همان‌طور که از نامش پیداست تیغه‌های این نوع درب کرکره از ترکیب پلی کربنات و شیشه ساخته می‌شود با توجه به اینکه در ساخت این تیغه‌ها از شیشه استفاده‌شده است ولی از امنیت بالایی برخوردارند، ضدضربه و ضد برش حرارتی هستند.

کرکره فروشگاهی

تفاوت قیمت درب کرکره‌ای سنتی با اتوماتیک

درب کرکره فروشگاهی از نوع سنتی در مقایسه با درب کرکره‌ای اتوماتیک ارزان‌تر است ولی این نوع درب‌ ازنظر ظاهری، زیبایی جالب‌توجهی ندارد و هنگام باز و بسته کردن نیروی انسانی می‌طلبد، سروصدای زیادی ایجاد می‌کند و چون از جنس آهن هستند در مقابل زنگ‌زدگی مقاومت کمی دارد.این نوع کرکره‌ فروشگاهی برخلاف نوع اتوماتیک اصلا عایق انرژی مکان نیست. همچنین ایمنی کمتری نسبت به نوع اتوماتیک دارد و باید برای ایمنی آن‌ها از قفل استفاده کرد بنابراین با توجه به اینکه ساخت و نصب درب کرکره سنتی قیمت کم‌تری دارد، این درب‌ها طرفداران کمی داشته چون معایب زیادی نسبت به نوع اتوماتیک دارند.

انواع موتور کرکره فروشگاهی اتوماتیک

۱. موتور توبولار (داخل شفت رونده)

این نوع موتور درب کرکره‌ای به دلیل نصب آسان، طرفداران خاص خود را دارد.

۲. موتور ساید زنجیری

این نوع از موتور برای درب‌های کرکره فروشگاهی که تردد از آن‌ها زیاد انجام می‌شود و درب‌هایی که عریض و با

ارتفاع بالا هستند مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع موتور درب کرکره‌ای به علت قدرت بالا، استهلاک و خرابی کم‌تر و مجهز بودن به خلاص کن ساده و زنجیری، طرفداران زیادی دارد.

در پایان لازم است یاد‌آوری کنیم که کرکره فروشگاهی از نوع سنتی با توجه به معایب آن، امروزه کاربرد کمی دارد، این نوع درب‌ کرکره‌ها برای محافظت از فضای فروشگاه مناسب نیستند. فروشگاه‌های با سابقه‌ی طولانی کرکره‌های اتوماتیک را جایگزین کرکره‌ی دستی کرده‌اند. درب‌های کرکره فروشگاهی از نوع اتوماتیک به واسطه‌ی مزایای بسیار، خواهان زیادی دارند. شما می‌توانید برای ساخت و نصب این نوع درب‌ کرکره فروشگاهی از تکنسین متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا متناسب با شرایط، شما را برای داشتن بهترین انتخاب، یاری کنند.

مشخصات فنی

  • عنوان درب کرکره فروشگاهی
  • برند اشل

برای دریافت مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

نیاز به راهنمایی دارید؟

میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید تا با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

میتوانید در صفحه زیر درباره شرکت اشل اطلاعات بیشتر بدست بیارید

درباره ما

آخرین مقاله‌ها