گیت کنترل تردد

توضیحات

در حال حاضر گیت کنترل تردد یکی از مهمترین تجهیزات اداری و سازمانی به حساب می¬آید. به¬همین دلیل است که هر روزه به تعداد سازمان¬ها، اداره¬جات و اماکنی که از یکی از انواع این گیت¬ها استفاده می¬کنند اضافه می¬شود. اگر شما هم اطلاعات کمی در مورد ضرورت استفاده از این گیت¬ها دارید و با انواع گیت کنترل تردد و کاربردهایی که دارند آشنا نیستید به¬شما پیشنهاد می¬کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

گیت کنترل تردد چیست و چرا از آن استفاده می¬شود؟

از دیرباز کنترل تردد افراد به بخش¬ها و اماکن مختلف یکی از دغدغه¬های اصلی افراد بوده است. به¬طوری که گاهی برای این منظور به¬جای یک نگهبان، از چند فرد برای نگهبانی و حتی گارد ویژه استفاده می¬شده است. اما امروزه دستگاه¬های هوشمند به¬جای نگهبان¬ها و گاردهای امنیتی برای ایجاد نظم، کنترل عبور و مرور افراد و ثبت زمان دقیق حضور افراد در اماکن مختلف نصب می¬شوند که به آن¬ها گیت کنترل تردد گفته می¬شود.

این دستگاه¬ها را همه ما هنگام عبور از اماکن خاص یا حتی برخی از فروشگاه¬ها و اداره¬جات دیده¬ایم. اجازه ورود افراد در این گیت¬ها توسط کارت¬های مخصوص، اثر انگشت و حتی تشخیص چهره صادر می¬شود. برخی از انواع گیت کنترل تردد نیز که در ورودی فروشگاه¬ها نصب می-شوند، احتیاج به مجوز ورود ندارند و تنها برای کنترل جمعیت و ورود تدریجی افراد کار گذاشته می¬شوند. آن¬دسته از گیت¬های کنترل تردد که زمان حضور و ورود و خروج فرد را چک می¬کنند، به سیستمی هوشمند و کامپیوتری متصل هستند که تمام اطلاعات در آن¬ها ثبت و ضبط می¬شود.

ضرورت استفاده از گیت کنترل تردد

درست است که استفاده از گیت کنترل تردد در بسیاری از مراکز عادیست و به عنوان یکی از ضروریات شناخته می¬شود، اما هنوز هم برخی از افراد با ضرورت استفاده از این گیت¬ها آشنا نیستند. به¬طور مثال سوالی¬که برای بسیاری از افراد مطرح می¬شود اینست که چرا باید در اماکن مختلف، کنترل عبور و مرور افراد با استفاده از گیت¬های تردد انجام شود؟ مگر این گیت¬ها چه مزایایی دارند و چه خدماتی را بیشتر و بهتر از نیروهای انسانی و نگهبانان انجام می¬دهند. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای این گیت¬ها اشاره خواهیم کرد.

• کنترل ورود و خروج افراد با وجود این گیت¬ها بسیار دقیق¬تر و منظم¬تر است. به طوری¬که حتی سوابق این عبور و مرورها با توجه به نوع دستگاه قابل بازیابی است.

• نصب گیت کنترل تردد در اماکن مختلف باعث جلوگیری از ورود یکباره افراد و ایجاد هرج و مرج می¬شود.

• با استفاده از این دستگاه¬ها میزان خطایی که نگهبانان و نیروهای انسانی داشتند نیز کمتر می¬شود.

• کنترل هویت فرد وارد شده به ساختمان با استفاده از این دستگاه¬ها در اماکن امنیتی بسیار دقیق¬تر خواهد بود.

• در سازمان¬های مختلف علاوه بر کنترل عبور و مرور افراد، حضور و غیاب کارمندان و ساعات ورود و خروجشان نیز با استفاده از این گیت¬ها به¬راحتی انجام می¬شود.

• با استفاده از این دستگاه¬های هوشمند، سرعت کنترل عبور و مرور افراد به اماکن مختلف نیز بیشتر می¬شود و با حواشی کمتری نیز همراه است.

در چه مکان هایی از گیت کنترل تردد استفاده می¬شود؟

دایره کاربرد گیت کنترل تردد بسیار وسیع است؛ چراکه ساختارشان به گونه¬ای است هر مکانی با توجه به فعالیتی که دارد می¬تواند با استفاده از این گیت¬ها، به¬کار خود دقت و سرعت مضاعفی ببخشد. اما اگر بخواهیم با دقت بیشتری بدانیم در چه مکان¬هایی از این گیت ها استفاده می¬شود، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

• راه آهن و فرودگاه ها

• مراکز نظامی و امنیتی

• اداره¬جات و سازمان¬ها

• مراکز دولتی و سفارتخانه¬ها

• ورزشگاه¬ها و استخرها

• فروشگاه¬ها و مراکز تجاری

• بیمارستان¬ها

• ایستگاه¬های حمل و نقل عمومی مانند مترو

انواع گیت کنترل تردد

همانطور که گفته شد، کاربرد گیت کنترل تردد بسیار متنوع و زیاد بوده و حساسیت تردد در مکان¬هایی که به این گیت¬ها نیاز دارند نیز متفاوت است. به همین دلیل نیز این گیت¬ها باید در انواع مختلفی ساخته شوند تا بهترین عملکرد را در هر مکانی داشته باشند. در ادامه مهمترین انواع این گیت¬های تردد را از نظر نوع ساخت و نحوه عملکرد بررسی می¬کنیم:

گیت تردد شیشه ای

گیت کنترل تردد شیشه ای یکی از زیباترین و شیک¬ترین نوع این گیت-هاست که در عین حال عملکرد سریع و بسیار دقیقی دارد. عبور و مرور افراد با استفاده از این دستگاه¬ها توسط شیشه¬ها یا صفحاتی که از پلکسی ساخته شده و شفاف هستند کنترل می¬شود. به محض تایید تردد فرد، این شیشه¬ها با استفاده از نیروی محرکه¬ای که موتور ایجاد می-کند به سمت داخل هدایت شده و اجازه عبور فرد داده می¬شود.

گیت تردد اهرمی یا میله ای

در گیت کنترل تردد اهرمی یا میله¬ای که در برخی از مواقع به آن¬ها گیت شاخه¬ای نیز گفته می¬شود، چند میله جلوی رد شدن فرد را می-گیرند. این میله پس از تایید تررد فرد، آزاد شده و اجازه رد شدن فرد را می¬دهد. تعداد این میله¬ها نیز می¬تواند 2 یا 3 شاخه باشد. چرخش میله¬ها نیز به گونه¬ای است که گیت تنها اجازه عبور یک فرد را به داخل می¬دهد.

گیت کنترل تردد تمام قد

امنیت گیت کنترل تردد تمام قد بسیار بالاست، به همین دلیل نیز به گیت¬ امنیتی نیز معروف است. از این نوع گیت¬ها بیشتر در اماکن خاص مانند بانک¬ها، وزارت¬خانه¬ها و سازمان¬های وابسته، دادسراها، مراکز امنیتی و نظامی استفاده می¬شوند. این گیت¬ها به¬طور کامل در دهنه درب ورودی و خروجی نصب می¬شوند. پس از تایید تردد فرد، درب با یک چرخش اجازه ورود یا خروج یک نفر را می¬دهد. به این نکته نیز دقت کنید که به¬دلیل حساسیت بالای این گیت¬ها، سرعت تردد افراد هنگام نصب آن¬ها کمتر می¬شود.

گیت کنترل تردد لولایی

یکی دیگر از سریع¬ترین انواع گیت کنترل تردد گیت لولایی یا سوئینگ ( Swing ) است. کنترل عبور افراد در این گیت¬ها نیز با استفاده از میله¬ها یا شیشه¬هاست. با این تفاوت که میله و شیشه پس از اجازه تردد فرد، به¬جای اینکه به سمت داخل کشیده شده یا به چرخش در بیایند، به سمت جلو خم می¬شوند. اینکار نیز توسط آزاد شدن لولاهایی است که در انتهای میله یا شیشه کار گذاشته شده¬اند.

گیت تردد گردان

ساختار این نوع گیت کنترل تردد ، دایره¬ای و دورانی است و بدنه آن از استیل ضد زنگ ساخته شده است. در ساختار آن¬ها از یک میله مرکزی و دو یا سه باله استفاده شده است. این باله¬ها پس از تایید تردد فرد حول میله مرکزی چرخیده و اجازه عبور یک فرد را می¬دهند. سرعت عبور و مرور با استفاده از این گیت¬ها کمی کمتر از گیت¬های شیشه¬ای است.

مشخصات فنی

  • عنوان گیت کنترل تردد
  • برند اشل
  • قابلیت تردد 10

برای دریافت مشاوره و بازدید رایگان تماس بگیرید

نیاز به راهنمایی دارید؟

میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید تا با ما در ارتباط باشید

تماس با ما

نیاز به اطلاعات بیشتر دارید؟

میتوانید در صفحه زیر درباره شرکت اشل اطلاعات بیشتر بدست بیارید

درباره ما

آخرین مقاله‌ها