درب اتوماتیک صنعتی


منظور از درب اتوماتیک صنعتی چیست؟ انواع درب اتوماتیک صنعتی کدام ها هستند؟ قیمت انواع درب اتوماتیک صنعتی در چه حد می باشد؟ درب اتوماتیک صنعتی را از کجا بخریم؟

مشخصات درب اتوماتیک صنعتی چیست؟

درب اتوماتیک صنعتی نوعی درب در ابعاد بزرگ است که به طور خاص برای مکان هایی مانند سوله ها، کارخانجات، انبارها، پالایشگاه ها، نیروگاه ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. در واحدهای صنعتی بزرگ و کارخانجات که مدام انواع وسایل نقلیه بزرگ در حال رفت و آمد و حمل و نقل کالا هستند استفاده از درب های اتوماتیک کاملا ضروری می باشد. زیرا درب این نوع مجموعه ها باید بسیار بزرگ و گاها غول پیکر باشد و در نتیجه باز و بسته کردن این نوع درب ها به وسیله نیروی انسانی با سختی هایی همراه است. بنابراین از درب های اتوماتیک صنعتی در این واحدها استفاده می شود که با عملکرد الکترونیکی خود مزایایی مانند جلوگیری از اتلاف انرژی و سرعت بخشیدن به امور را در پی خواهند داشت.

انواع درب اتوماتیک صنعتی

انواع درب های صنعتی اتوماتیک به سه دسته اصلی شامل درب اتوماتیک صنعتی ریلی، درب صنعتی کرکره ای و درب اتوماتیک صنعتی سکشنال تقسیم می شوند. البته مدل های دیگری از درب صنعتی از جمله درب صنعتی فولدآپ نیز وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

درب اتوماتیک صنعتی ریلی

در این نوع درب اتوماتیک از یک نوع جک ریلی استفاده می شود و موارد استفاده از این درب شامل کارخانه ها، فرودگاه ها، مجتمع های تجاری و... می شود. برای اینکه طول عمر درب اتوماتیک صنعتی ریلی بالا برود باید مواردی از جمله تاب نداشتن درب، استفاده از قرقره های باکیفیت، روان بودن حرکت درب و استفاده از میل ترانس باکیفیت جهت حرکت درب ریلی بر روی آن را مد نظر قرار دهید.

درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای

درب صنعتی کرکره ای همانطور که از اسمش هم پیداست حالت کرکره ای داشته و به درب اتوماتیک صنعتی رول آپ نیز معروف است. درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای با توجه به ابعاد، وزن و نوع تیغه های مورد استفاده در آن به انواع مختلفی تقسیم می شود. درب صنعتی رول آپ از مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی برخوردار بوده و از لحاظ امنیتی نیز کاملا مستحکم و ایمن می باشند. درب صنعتی کرکره ای را می توان پرکاربردترین نوع درب صنعتیدر جهان دانست.

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال یکی دیگر از انواع درب های اتوماتیک صنعتی است که بیشتر برای فضاهای کوچک تر که دارای محدودیت در عرض هستند مناسب می باشد. قابلیت مهم درب صنعتی سکشنال را می توان به حالت جمع شوندگی آن در زیر سقف ورودی های کم عرض نسبت داد. در واقع بازشوی درب های صنعتی سکشنال قابل تغییر بوده و بنا به نیاز و درخواست مشتریان کم و زیاد می شود که این یک مزیت مهم برای این نوع درب ها محسوب می شود.

درب اتوماتیک صنعتی فولدآپ

درب اتوماتیک صنعتی فولدآپ معمولا برای ورودی های با ابعاد بسیار بزرگ مانند ورودی آشیانه هواپیماها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع درب به طور معمول از جنس پی وی سی بوده و انعطاف پذیری بالایی نیز دارد. فرآیند حرکت این نوع درب صنعتی به درب های صنعتی رول آپ شباهت دارد اما معمولا سرعت این نوع درب ها پایین تر بوده و طراحی آنها متفاوت می باشد.

قیمت درب اتوماتیک صنعتی

با توجه به توضیحات مشخص شد که درب های اتوماتیک صنعتی دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و قیمت های آنها نیز متفاوت می باشد. درب های صنعتی در ابعاد گوناگونی ساخته می شوند و سرعت کار آنها نیز بالاتر از سایر درب های می باشد. سرعت حرکت درب های صنعتی اتوماتیک به نوع موتور آنها بستگی دارد. همچنین این نوع درب های در برابر تغییرات جریان و ولتاژی که ممکن است در محیط های صنعتی اتفاق بیفتد مقاومت خوبی دارند. تمام این موارد به علاوه موارد دیگری مانند برند تولید کننده درب صنعتی اتوماتیک در تعیین قیمت آن موثر هستند. برای دریافت لیست قیمت درب اتوماتیک صنعتی می توانید با کارشناسان فروش اشل تماس بگیرید.

خرید درب اتوماتیک صنعتی

اگر قصد خرید درب اتوماتیک صنعتی را دارید پیشنهاد می کنیم از مراکز معتبر فروش درب اتوماتیک صنعتی خرید خود را انجام دهید. شرکت اشل یکی از این مراکز معتبر و باسابقه است که انواع درب صنعتی اتوماتیک باکیفیت را عرضه می کند.