درب ریلی حیاط

درب ریلی حیاط
مقالات

درب ریلی حیاط، نوعی درب اتوماتیک کشویی مدرن است که برای حیاط منازل ویلایی و یا پارکینگ های بزرگ نصب می شود. مزیت اصلی این درب ها این است که هنگام نصب و باز و بسته شدن، فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. اگر قصد داری نمای بیرونی خانه را به شکل امروزی طراحی کنید و یا تصمیم دارید درب قدیمی منزل خود را با یک مدل جدید جایگزین نمایید، درب ریلی حیاط به صورت اتوماتیک برای شما بسیار عالی خواهد بود.

به دلیل اینکه انواع درب ریلی حیاط یکی از عوامل تأثیر گذار در زیبایی نمای ساختمان است، دقت در انتخاب یک مدل مناسب اهمیت زیادی دارد. بهترین راه برای خرید یک درب ریلی برای ورودی حیاط این است که نمای خارجی ساختمان را از نظر رنگ و طرح به طور کامل مورد توجه قرار دهید. انواع درب کلاسیک یا مدرن برای ساختمان ها به کار می روند و قیمت های متفاوتی دارند.


انواع درب ریلی حیاط در چه مکان هایی نصب می شوند؟

انواع درب ریلی کنترلی، ریموت دار یا برقی، راه ورود و خروج به ساختمان را آسان می کنند. اکثر این درب ها دارای سنسور هستند که در صورت مشاهده یک مانع بین دو لنگه درب، سرعت بسته شدن را کم کرده و از برخورد درب با آن جلوگیری می کند. درب ریلی حیاط بدون تولید سر و صدا باز و بسته می شود و از سرعت خوبی برخوردار است.

درب ریلی حیاط را می توان در موقعیت های متنوعی نصب کرد. برای نصب این درب ها هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ نصب درب ورود و خروج ویلاها، درب حیاط خانه های ویلایی بزرگ و پارکینگ ها با استفاده از درب ریلی حیاط قابل اجرا است. یکی از قابلیت هایی که اکثر این درب ها دارند، امکان کنترل آن ها توسط تلفن همراه است.

نوع درب ریلی حیاط با توجه به فضای موجود در قسمت ورودی ساختمان انتخاب می شود. اگر عرض درب ورودی بزرگ باشد، از درب ریلی با ابعاد بزرگ باید استفاده کرد؛ عامل دیگری که در نصب این تجهیزات در ساختمان باید به آن توجه داشت، نحوه باز و بسته شدن آن ها است. انواع درب ریلی حیاط را از نظر عملکردی به دو نوع تک لنگه و دو لنگه طبقه بندی می کنند.

درب ریلی حیاط، تک لنگه، نوعی از درب است که به یک جهت باز و بسته می شود. این نوع درب برای ورودی های با عرض بسیار کم مناسب هستند. درب ریلی حیاط، دو لنگه، برای درب هایی نصب می شود که عرض زیادی دارند و برای باز و بسته شدن باید نیروی زیادی برای آن ها به کار برد. کنترل درب ریلی با ریموت برقی کار را ساده تر نموده است.


درب ریلی حیاط از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

امروزه استفاده از انواع درب ریلی حیاط یا درب های کشویی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. برای نصب این نوع درب ها علاوه بر لنگه های درب، به تجهیزات جانبی دیگری نیاز داریم که مهم ترین آن ها عبارتند از: فلاشر، قطعات آهن ربایی، چشمی ها یا سنسورها، موتور برقی، گیربکس، مدار کنترل و سایر تجهیزات الکترونیکی.

موتور الکتریکی مهم ترین قسمت درب ریلی حیاط است چرا که وظیفه به حرکت در آوردن لنگه های سنگین درب را بر عهده دارد. موتور الکتریکی از اجزای ساده ای تشکیل شده است که حداکثر با توان 1000 وات می تواند کار کند. سالم کار کردن و داغ نشدن قطعات موتور اهمیت زیادی دارد.

در برخی موارد که وزن لنگه های درب ریلی حیاط زیاد باشد، موتور الکتریکی توانایی لازم را برای به حرکت در آوردن لنگه ها ندارد؛ برای رفع این مشکل، قطعات مکانیکی مانند گیربکس به کمک موتور آمده و نیروی لازم را برای حرکت دادن درب برای موتور فرآهم می کند.

سنسورهای درب ریلی حیاط، اجزای مهم این نوع درب ها هستند و از لامپ های LED بر مبنای امواج مادون قرمز طراحی شده اند. اشعه های مادون قرمز که به موانع برخورد می کند، توسط گیرنده دریافت می شود و سنسور وجود یک مانع را تشخیص می دهد. وجود بردهای الکترونیکی برای صحت و دقت عملکرد این نوع درب ها لازم و ضروری هستند.

ریموت انواع درب ریلی حیاط، یک نوع کنترل از راه دور است که بر اساس امواج رادیویی کار می کند. گیرنده های موجود بر روی مدار الکتریکی درب ریلی، امواج ریموت را دریافت کرده و موجب باز و بسته شدن درب ها می شود.

مقالات
مقالات مرتبط
انواع درب برقی

1397/4/22

ریشه/مقالات

انواع درب برقی

درب ریلی

1397/4/27

ریشه/مقالات

درب ریلی

درب اتوماتیک شیشه ای

1397/5/7

ریشه/مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای

موتور درب ریلی

1397/5/10

ریشه/مقالات

موتور درب ریلی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید