درب ریلی حیاط

درب ریلی حیاط
مقالات

درب ریلی حیاط، نوعی درب اتوماتیک کشویی مدرن است که برای حیاط منازل ویلایی و یا پارکینگ های بزرگ نصب می شود. مزیت اصلی این درب اتوماتیک این است که هنگام نصب و باز و بسته شدن، فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. اگر قصد داری نمای بیرونی خانه را به شکل امروزی طراحی کنید و یا تصمیم دارید درب قدیمی منزل خود را با یک مدل جدید جایگزین نمایید، درب ریلی حیاط به صورت اتوماتیک برای شما بسیار عالی خواهد بود.

به دلیل اینکه انواع درب ریلی حیاط یکی از عوامل تأثیر گذار در زیبایی نمای ساختمان است، دقت در انتخاب یک مدل مناسب اهمیت زیادی دارد. بهترین راه برای خرید یک درب ریلی برای ورودی حیاط این است که نمای خارجی ساختمان را از نظر رنگ و طرح به طور کامل مورد توجه قرار دهید. انواع درب کلاسیک یا مدرن برای ساختمان ها به کار می روند و قیمت های متفاوتی دارند.

درب سریع صنعتی از دیگر انواع درب های پرکاربرد است.


انواع درب ریلی حیاط در چه مکان هایی نصب می شوند؟

انواع درب ریلی کنترلی، ریموت دار یا برقی، راه ورود و خروج به ساختمان را آسان می کنند. اکثر این درب ها دارای سنسور هستند که در صورت مشاهده یک مانع بین دو لنگه درب، سرعت بسته شدن را کم کرده و از برخورد درب با آن جلوگیری می کند. درب ریلی حیاط بدون تولید سر و صدا باز و بسته می شود و از سرعت خوبی برخوردار است.

درب ریلی حیاط را می توان در موقعیت های متنوعی نصب کرد. برای نصب این درب ها هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ نصب درب ورود و خروج ویلاها، درب حیاط خانه های ویلایی بزرگ و پارکینگ ها با استفاده از درب ریلی حیاط قابل اجرا است. یکی از قابلیت هایی که اکثر این درب ها دارند، امکان کنترل آن ها توسط تلفن همراه است.

نوع درب ریلی حیاط با توجه به فضای موجود در قسمت ورودی ساختمان انتخاب می شود. اگر عرض درب ورودی بزرگ باشد، از درب ریلی با ابعاد بزرگ باید استفاده کرد؛ عامل دیگری که در نصب این تجهیزات در ساختمان باید به آن توجه داشت، نحوه باز و بسته شدن آن ها است. انواع درب ریلی حیاط را از نظر عملکردی به دو نوع تک لنگه و دو لنگه طبقه بندی می کنند.

درب ریلی حیاط، تک لنگه، نوعی از درب است که به یک جهت باز و بسته می شود. این نوع درب برای ورودی های با عرض بسیار کم مناسب هستند. درب ریلی حیاط، دو لنگه، برای درب هایی نصب می شود که عرض زیادی دارند و برای باز و بسته شدن باید نیروی زیادی برای آن ها به کار برد. کنترل درب ریلی با ریموت برقی کار را ساده تر نموده است.

برای آشنایی با کرکره شفاف اتوماتیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.درب ریلی حیاط از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

امروزه استفاده از انواع درب ریلی حیاط یا درب های کشویی مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. برای نصب این نوع درب ها علاوه بر لنگه های درب، به تجهیزات جانبی دیگری نیاز داریم که مهم ترین آن ها عبارتند از: فلاشر، قطعات آهن ربایی، چشمی ها یا سنسورها، موتور برقی، گیربکس، مدار کنترل و سایر تجهیزات الکترونیکی.

موتور الکتریکی مهم ترین قسمت درب ریلی حیاط است چرا که وظیفه به حرکت در آوردن لنگه های سنگین درب را بر عهده دارد. موتور الکتریکی از اجزای ساده ای تشکیل شده است که حداکثر با توان 1000 وات می تواند کار کند. سالم کار کردن و داغ نشدن قطعات موتور اهمیت زیادی دارد.

در برخی موارد که وزن لنگه های درب ریلی حیاط زیاد باشد، موتور الکتریکی توانایی لازم را برای به حرکت در آوردن لنگه ها ندارد؛ برای رفع این مشکل، قطعات مکانیکی مانند گیربکس به کمک موتور آمده و نیروی لازم را برای حرکت دادن درب برای موتور فرآهم می کند.

سنسورهای درب ریلی حیاط، اجزای مهم این نوع درب ها هستند و از لامپ های LED بر مبنای امواج مادون قرمز طراحی شده اند. اشعه های مادون قرمز که به موانع برخورد می کند، توسط گیرنده دریافت می شود و سنسور وجود یک مانع را تشخیص می دهد. وجود بردهای الکترونیکی برای صحت و دقت عملکرد این نوع درب ها لازم و ضروری هستند.

ریموت انواع درب ریلی حیاط، یک نوع کنترل از راه دور است که بر اساس امواج رادیویی کار می کند. گیرنده های موجود بر روی مدار الکتریکی درب ریلی، امواج ریموت را دریافت کرده و موجب باز و بسته شدن درب ها می شود.

کرکره برقی اتوماتیک برای مکان های مختلف کاربرد دارد.

درب ریلی حیاط خانه

اگر شما هم قصد خرید درب اتوماتیک برای حیاط خانه خودتان را دارید، ولی در رابطه با درب ریلی برقی اطلاعات کافی ندارید، حتما این مقاله را مطالعه کنید!


درب ریلی حیاط خانه یکی از انواع درب‌های اتوماتیکی است که با توجه به مزیت‌ها و ویژگی‌های مختلف در بسیاری از پارکینگ‌ها و حیاط خانه‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب ریلی برقی، می‌تواند برای تمامی‌منزل‌های مسکونی مورد استفاده قرار گیرد. امروزه، با توجه به مزیت‌های درب ریلی حیاط، بسیاری از منزل‌های مسکونی از این نوع درب اتوماتیک استفاده می‌کنند. 

در ادامه این مقاله قصد داریم تمامی‌موضوعاتی که باید در رابطه با درب ریلی حیاط خانه بدانید را توضیح دهیم. بنابراین، در ادامه این مقاله می‌توانید با جزئیات این درب‌ها آشنا شوید. 

درب ریلی برقی  


درب‌های اتوماتیک از جمله درب‌هایی‌اند که در سال‌های اخیر جایگزین درب‌های دستی و قدیمی شده‌‌‌اند. درب‌ها‌‌‌ی اتوماتیک به دو صورت به تولید می‌رسند. اولین نمونه از درب‌های اتوماتیک، درب‌های ‌‌‌دولنگه‌اند که با کمک دو بازو به صورت جداگانه از هم و غیر کشو‌‌‌یی باز و بسته می‌شوند. دومین نمونه از درب‌های اتوماتیک، درب‌های ریلی هستند که طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌‌‌اند.

درب ریلی اتوماتیک یکی از محبوب‌‌ترین انواع درب‌های برقی موجود در بازار بوده که با کمک برق و نیروی مکانیکی کار می‌کند. درب ریلی حیاط خانه، می‌تواند به دلیل داشتن مزیت‌های مختلف، برای انواع مجتمع‌های مسکونی نیز مورد استفاده قرار گیرد. ا‌‌‌ین نوع درب، با کمتر‌‌‌ین فضا‌‌‌ی اشغال شده، امکان کنترل عبور و مرور خودروها را فراهم می‌کند.

اجزای مهم در درب ریلی برقی

درب ریلی برقی، به عنوان یکی از بهترین درب‌های اتوماتیک برای ساختمان‌های مسکونی و حیاط خانه‌ها‌‌‌ی و‌‌‌یلا‌‌‌یی شناخته می‌شود. عملکرد درب ریلی برقی پیچیده نیست و با کمک یک سری از ابزارهای ساده، این درها حرکت می‌کنند. درب ریلی حیاط خانه، از اجزای مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. موتور الکتریکی درب ریلی برقی؛ از مهم‌ترین اجزای درب‌های ریلی حیاط

یکی از مهم‌‌ترین اجزای درب ریلی برقی حیاط خانه‌های مسکونی، موتور الکتریکی آن‌هاست. موتور الکتریکی فرمان باز و بسته شدن درب را از طریق  کنترل‌کننده (ریموت) می‌گیرید و به بخش مکانیکی درب ریلی منتقل می‌کند. 

موتور الکتریکی، باید امکان جابجایی درب حیاط خانه را داشته باشد. بنابراین، وزن ‌‌‌قابل‌تحمل توسط موتور الکتریکی از جمله معیارهایی است که باید به آن توجه داشت. همچنین، برند و کیفیت موتور الکتریکی درب ریلی حیاط خانه، بسیار حائز اهمیت است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک موتور الکتریکی خوب برای درب ریلی، داغ نشدن در اثر کار کردن مداوم و یا غیرمداوم است. 

2. بازوی درب اتوماتیک ریلی

یکی دیگر از اجزای درب ریلی برقی، بازوی درب است. بازوی ریلی امکان باز و بسته شدن درب را با کمک نیروی الکتریکی تولیدشده در موتور الکتریکی فراهم می‌کند. بازوهای درب اتوماتیک، با تنوع بالایی به‌تولید می‌رسند. کیفیت و وزن قابل‌تحمل آن‌ها، مهم‌ترین ویژگی‌های فنی درب‌های ریلی‌اند. طول بازوی درب اتوماتیک ریلی باید بر اساس ‌‌‌اندازه درب و وزن آن انتخاب شود. 

3. درب فلزی حیاط خانه 

درب فلزی حیاط خانه، اصلی‌‌ترین بخش یک درب ریلی برقی است. درب‌های فلزی در وزن‌های مختلفی تهیه و طراحی می‌شوند. به همین خاطر، باید در هنگام انتخاب این درب‌ها، به قدرت موتور الکتریکی درب ریلی حیاط نیز توجه داشت. 

4. ریموت  کنترل‌کننده درب ریلی حیاط خانه 

ریموت کنترل‌کننده یکی از مهم‌‌ترین اجزای درب‌های ریلی حیاط است. ریموت‌های کنترل‌کننده امکان باز و بسته شدن درب‌های ریلی از راه دور را فراهم می‌کنند. در صورت نیاز می‌توان به جای استفاده از ریموت کنترل‌کننده، از دیگر سیستم‌های کنترلی استفاده کرد. 

ریموت‌های کنترل‌کننده درب ریلی حیاط خانه با کمک امواج رادیویی کار می‌کنند. این ریموت‌ها با بخش الکتریکی درب ریلی سر و کار دارند. 

5. سنسور چشمی؛ تامین کننده امنیت درب‌های ریلی

سنسور چشمی‌یکی از اجزای مهم در درب ریلی حیاط محسوب می‌شود که تامین‌کننده امنیت است. این سنسور می‌تواند با کمک امواج مادون قرمز، حرکت اشیاء و وجود موانع را در حین باز و بسته شدن درب تشخیص دهد. در صورت وجود موانع مختلف در بین درب، سنسور چشمی‌وظیفه دارد که حرکت درب ریلی را متوقف کند. 

نحوه عملکرد درب‌ ریلی برقی

تا به اینجای مقاله در رابطه با اجزای مختلف یک درب ریلی برقی حیاط خانه، صحبت کردیم. حال می‌خواهیم در رابطه با عملکرد درب‌های ریلی برقی صحبت کنیم. اگر نخواهیم وارد جزئیات عملکرد این درب‌ها شویم و به صورت ساده عملکرد آن‌ها را بیان کنیم، باید بگوییم که این درب‌ها با کمک نیروی مکانیکی و برقی کار می‌کنند.

زمانی که فرد با ریموت کنترل‌کننده درب ریلی برقی، فرمان باز شدن درب را به موتور الکتریکی می‌دهد؛ موتور الکتریکی باید نیروی مورد نیاز را به بازوها منتقل کند. نیروی منتقل‌شده توسط موتور الکتریکی یک نیروی مکانیکی است که باعث باز شدن درب به صورت کشویی می‌شود. پس ابتدا ریموت کنترل‌کننده، فرمان باز شدن را با امواج رادیویی به سمت موتور الکتریکی هدایت می‌کند و موتور الکتریکی با تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی، باعث باز شدن درب می‌شود.

در زمان نیاز به بسته شدن درب برقی اتوماتیک، مجددا فرمان از سوی ریموت به بخش الکتریکی درب ریلی برقی داده می‌شود. سپس، بازو با اعمال نیروی مکانیکی، باعث بسته شدن درب ریلی حیاط می‌شود. 

در صورتی که در طی مراحل ذکرشده، یک شیء و یا انسان از کنار درب ریلی عبور کند، سنسور وظیفه دارد که فرمان‌‌‌ا‌‌‌یستادن بازوی مکانیکی را صادر کند. در این حالت، درب ریلی هیچ حرکتی نخواهد داشت تا زمانی که مجددا سنسور فرمان باز و یا بسته شدن درب را صادر کند. 

برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک با ما تماس بگیرید.

قیمت درب ریلی برقی

مزیت‌های استفاده از درب ریلی برای خانه‌های مسکونی 

این روزها، بسیاری از افراد تقاضا دارند که برای اتوماتیک کردن درب حیاط خودشان از درب ریلی برقی استفاده کنند. مزیت‌های این درب ریلی، باعث محبوب شدن این درب‌ها شده است. از جمله مزیت‌های استفاده از درب ریلی برقی برای حیاط خانه‌های مسکونی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

استفاده بهینه از فضا 

در صورتی که فضای کافی برای باز و بسته شدن درب‌ها به صورت غیر کشویی وجود نداشته باشد، می‌توان از درب ریلی استفاده کرد. درب‌های ریلی فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند. این درب‌ها از کنار دیوار باز و بسته می‌شوند و حتی نیازی به جابجا کردن خودروهای داخل حیاط برای باز شدن آن‌ها نیست. 

ایجاد صدای کمتر در هنگام باز و بسته شدن 

یکی از معایب برخی از درب‌های اتوماتیک این است که ارتعاش و صدای بسیار زیادی در هنگام باز و بسته شدن‌‌‌ا‌‌‌یجاد می‌کنند. ولی درب ریلی برقی، صدای کمتری در هنگام باز و بسته شدن‌‌‌ا‌‌‌یجاد می‌کند.

زیبایی درب‌های ریلی حیاط 

اگرچه زیبایی درب ریلی حیاط خانه، بستگی به نوع درب فلزی انتخاب شده دارد، اما به دلیل اینکه امکان‌‌‌ا‌‌‌یجاد خلاقیت در درب‌های ریلی وجود دارد، این نوع درب‌ها می‌توانند زیبایی بیشتری در فضای حیاط خانه ا‌‌‌یجاد کنند. وجود هماهنگی بالا میان درب ریلی حیاط و دیوارهای حیاط، از جمله مزیت‌های استفاده از درب ریلی برقی است. 

باز و بسته شدن سریع‌‌تر درب ریلی

در صورتی که از موتور الکتریکی باکیفیت برای درب ریلی برقی استفاده شود، می‌توان شاهد باز و بسته شدن سریع‌‌تر این درب‌های ریلی بود. به همین خاطر، درب‌های ریلی می‌توانند گزینه خوبی برای مکان‌های پررفت‌وآمد محسوب شوند. 

امکان انتخاب درب ریلی ‌‌‌تک‌لنگه یا ‌‌‌دولنگه 

یکی از مزیت‌های استفاده از درب ریلی برقی برای حیاط خانه‌ها، این است که می‌توان آن‌ها را به دو صورت ‌‌‌تک‌لنگه و ‌‌‌دولنگه سفارش داد. در صورتی که عرض درب حیاط خانه زیاد باشد، بهتر است که درب ریلی به صورت ‌‌‌دولنگه سفارش داده شود تا مصرف قدرت موتور نیز بهینه شود. ولی اگر عرض درب حیاط خانه، زیاد نباشد، می‌توان برای صرفه جویی در هزینه، اقدام به خرید درب ریلی برقی ‌‌‌تک‌لنگه کرد. 

قیمت درب ریلی حیاط خانه چقدر است؟ 

قیمت درب ریلی حیاط خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان به طور دقیق یک بازه قیمت مشخصی برای خرید این درب‌ها ذکر کرد. اما برای اینکه یک راهنمای ذهنی در رابطه با قیمت این درب‌ها داشته باشید، می‌خواهیم در رابطه با عوامل موثر بر روی قیمت درب‌های ریلی صحبت کنیم.

نوع موتور الکتریکی 

نوع موتور الکتریکی و بازوی مکانیکی درب ریلی حیاط خانه، تاثیر زیادی بر روی قیمت درب ریلی حیاط دارند. در واقع، هر چقدر موتور الکتریکی قادر به تحمل وزن بالاتری باشد، قیمت بالاتری دارد. 

برند موتور الکتریکی 

موتورهای الکتریکی درب ریلی خارجی، دارای قیمت بالاتری نسبت به نمونه‌های داخلی خواهند بود. هر چقدر برند تولیدکننده این موتورها، معروف‌‌تر و شناخته شده‌‌تر باشد، باید هزینه بیشتری برای خرید آن‌ها پرداخت کرد. 

جمع‌بندی 

درب ریلی برقی از جمله درب‌های اتوماتیک موجود در کشور ایران است که می‌تواند برای منزل‌های مسکونی، باغ‌ها و مراکز تجاری و اداری استفاده شود. درب ریلی برقی اگر با یک موتور الکتریکی خوب در حیاط نصب شود، می‌تواند طول‌عمر بسیار بالایی داشته باشد. 

در این مقاله در رابطه با جزئیات مختلف درب ریلی برقی صحبت کردیم تا ابهامات شما در رابطه با این نوع درب برطرف شوند. اگر باز هم در رابطه با این درب ها سوالاتی دارید، می‌توانید به مراکز مختلف فروش درب اتوماتیک برقی مراجعه کنید. 

مطالعه بیشتر: درب رول آپ 


مقالات
مقالات مرتبط
درب برقی

1397-04-22 22:47

ریشه/مقالات

درب برقی

انواع درب برقی

درب ریلی

1397-04-27 04:25

ریشه/مقالات

درب ریلی

درب اتوماتیک شیشه ای

1397-05-07 02:54

اسلایدر/ریشه/مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای

موتور درب ریلی

1397-05-10 02:26

ریشه/مقالات

موتور درب ریلی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط