انتخاب دوربین مداربسته خانگی

انتخاب دوربین مداربسته خانگی
مقالات

سیستم های مداربسته برای کنترل و نظارت بر اماکن مختلف نظیر خانه‌ها، مکان‌های اداری و تجاری به کار می‌روند؛ دوربین‌هایی که با هدف تأمین امنیت خانه‌ها در مکان مورد نظر نصب می‌شوند


1-آیا یک دوربین مداربسته با اندازه معمولی نیاز دارید یا می‌خواهید یک دوربین مخفی در خانه نصب کنید؟

سیستم های مداربسته برای کنترل و نظارت بر اماکن مختلف نظیر خانه‌ها، مکان‌های اداری و تجاری به کار می‌روند؛ دوربین‌هایی که با هدف تأمین امنیت خانه‌ها در مکان مورد نظر نصب می‌شوند، شامل مدل‌های متنوع این دستگاه‌ها هستند و بنا بر نوع کاربری، مطابق با نظر مهندسان انتخاب می‌شوند. هر دو نوع دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین‌های دیجیتال را می‌توان در منازل نصب کرد. این سیستم‌ها مزایای بی‌شماری را برای خانه ها و البته برای کسب و کارها فرآهم می آورند.

به طور قطع نمی توان گفت که کدام نوع از دوربین‌های مداربسته برای نصب در خانه‌ها مناسب می‌باشند اما توجه به این نکته در انتخاب دوربین مداربسته خانگی ضروری خواهد بود که بدانیم با استفاده از کدام نوع دوربین، بیشترین کارآیی را به دست می‌آوریم و کمترین هزینه را خرج می‌کنیم. در این مطلب به مواردی اشاره می‌کنیم که افراد باید قبل از انتخاب دوربین مداربسته خانگی، به طور کامل در مورد آن‌ها فکر کنند و به آنها پاسخ دهند.

6 پرسش مهم که باید در انتخاب دوربین مداربسته خانگی به آن ها پاسخ دهید.


2- دوربین مداربسته را در خارج از خانه نصب می‌کنید یا در فضای داخلی خانه؟

موقعیت مکانی، مهم‌ترین عامل در انتخاب دوربین مداربسته خانگی است؛ نوع دوربین مداربسته باید با محل دقیق قرارگیری آن هماهنگ باشد. بهتر است دوربین‌هایی که قرار است برای فضای بیرونی خانه‌ها نصب شوند، از نوع جعبه دار باشند تا حتی الامکان از سرقت آن‌ها جلوگیری شود. دوربین‌های مداربسته گنبدی شکل به دلیل ظاهر کروی خود و میدان دید وسیع تر، به عنوان یک گزینه مناسب در انتخاب دوربین مداربسته خانگی قلمداد می‌شوند و از لحاظ ظاهری، اختلالی در نمای داخلی خانه ایجاد نمی‌کنند. البته لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته مخفی در خانه بدون اطلاع افراد، از نظر اخلاقی صحیح نیست.


3- وسعت منطقه‌ای که می‌خواهید توسط دوربین مداربسته کنترل شود چقدر است؟

دومین مسأله‌ای که در انتخاب دوربین مداربسته خانگی باید به آن اندیشید، محل دقیق نصب دوربین‌ها است. امکانات و ویژگی یک دوربین مداربسته به نوع آن بستگی دارد. برای نصب در فضای بیرونی خانه باید یک نوع از دوربین انتخاب شود که بدنه آن بتواند تغییرات دمایی شدید ناشی از سرما و گرمای زیاد را تحمل کند. این دوربین‌ها باید در برابر نفوذ رطوبت و بارش باران و برف مقاومت داشته باشند. بدیهی است انتخاب دوربین مداربسته خانگی با دوام می‌تواند تا سال‌های طولانی در محل مورد استفاده قرار گیرد. دوربین‌هایی که در داخل خانه‌ها نصب می‌شوند بهتر است نوعی از دوربین‌ها باشند که ذرات گرد و غبار نتوانند به داخلی دوربین نفوذ کنند.


4- میزان وضوح و رزولوشن که از دوربین مداربسته انتظار دارید چقدر است؟

میدان دید دوربین، عامل مهمی در انتخاب دوربین مداربسته خانگی است. بهترین دوربین‌های مداربسته را زمانی می‌توانید به درستی انتخاب کنید که دقیقاً بدانید چه منطقه‌ای را می‌خواهید تحت پوشش قرار دهید. عموماً دوربین‌هایی که میدان دید وسیع‌تر، قابلیت زوم کردن و اتصال به شبکه دارند، بهترین نوع سیستم‌های مداربسته برای منازل هستند.


5- میزان روشنایی محیط نصب دوربین مداربسته چقدر است؟

توجه به کیفیت تصاویر، انتخاب دوربین مداربسته خانگی را ساده تر می‌کند. امکان زوم تصویر، عدم ایجاد نویز و زاویه دید دوربین در کیفیت تصویر نهایی تأثیر دارد.


6- آیا به تعداد بیش از یک دوربین مداربسته برای نصب در فضای خانه نیاز دارید؟

بسیاری از دوربین‌های مداربسته که قابلیت تصویربرداری در نور کم یا زیاد را دارند، می‌توانند یکی از گزینه‌های انتخاب دوربین مداربسته خانگی باشند. وضوح تصایر ثبت شده توسط دوربین به طور مستقیم با نور محیط ارتباط دارد. بهتر است از دوربین‌هایی استفاده کنید که بتوانند در نور کم یا حتی تاریکی نیز تصاویر با کیفیتی را ضبط کنند.

برای انتخاب دوربین مداربسته خانگی که از نظر قابلیت‌های کاربردی، انعطاف پذیر بوده و بتواند تقریباً تمام نیازهای نظارتی منازل را مرتفع سازد، وقت و زمان زیادی لازم دارد. معمولاً سیستم‌های تحت شبکه برای این کار ترجیح داده می‌شوند؛ این نوع دوربین‌ها قابلیت کنترل از راه دور را از طریق اینترنت فرآهم می‌کنند و برای نصب آن‌ها به کابل کشی خاصی نیاز نیست.

منبع ترجمه:

6 مورد فوق از منبع زیر ترجمه شده است:

https://www.ifsecglobal.com/10-tips-for-choosing-the-right-video-surveillance-system/

مقالات
مقالات مرتبط
معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

1394-04-23 18:04

دوربین مدار بسته/ریشه

معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

لنز دوربین مداربسته چیست؟

1396-10-10 12:37

ریشه/مقالات

لنز دوربین مداربسته چیست؟

AGC در دوربین مدار بسته

1396-10-10 12:57

ریشه/مقالات

AGC در دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته AHD چیست؟

1397-02-03 00:04

ریشه/مقالات

دوربین مدار بسته AHD چیست؟

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط