داک شلتر
مقالات اسلایدر

داک شلتر (Dock Shelter)، را می توان یک نوع پوشش محافظ در عملیات بارگیری وسایل نقلیه سنگین دانست. آیا تا کنون به پوشش های چادری شکل که در هنگام بارگیری کامیون ها و تریلی ها، میان ورودی محل بار و خروج انبار قرار گرفته است دقت کرده اید؟ این سقف ها همان داک شلتر هستند که نقش محافظ را بازی می کنند. داک شلتر، جزئی از سیستم های بارگیری وسایل نقلیه سنگین است.


داک شلتر در انواع و مدل های مختلف تولید می شوند و هر کدام از آن ها دارای خصوصیات مخصوص به خود می باشند. کاربری هر یک از انواع این محصولات نیز با یکدیگر متفاوت است. داک شلترهایی که در بازار موجود هستند از بهترین مواد ساخته شده اند و مقاومت بالایی در برابر عوامل محیط دارند. طراحی انواع داک شلتر با استفاده از فناوری های روز دنیا انجام می شود. راندمان بالا در محافظت در فرآیند بارگیری و کاهش مصرف انرژی، مزیت های اصلی استفاده از انواع داک شلتر می باشند.

کرکره آلومینیومی از دیگر محصولات اشل است.


کدام یک از انواع داک شلتر را انتخاب کنیم؟

الف) داک شلتر معمولی:

اگر کسب و کار شما دارای وسایل نقلیه سنگین برای بارگیری و حمل انواع کالاهای مختلف است و در هر مکان نیاز به بارگیری دارید، استفاده از داک شلتر معمولی بهترین گزینه است. داک شلترهای معمولی از بهترین مواد ساخته شده اند و مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی دارند. این نوع محصولات شامل یک محافظ شبیه قاب بزرگ است که میان وسیله نقلیه و خروجی انبار قرار می گیرد.


ب) داک شلتر پرده ای:

داک شلتر پرده ای بهترین محافظ برای وسایل نقلیه در هنگام بارگیری در اسکله ها و بنادر است. دوام و طول عمر بالا، طراحی زیبا، مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و گرد و غبار و قاب آلومینیومی، ویژگی های مهم داک شلتر پرده ای هستند. این مدل از محصولات داک شلتر محافظ بسیار عالی برای کالاها، بخصوص در شرایط بارندگی شدید به شمار می روند.


ج) داک شلتر پرده ای با پَد مخصوص:

وسایل نقلیه ای که باید در مسافت های طولانی یا زمین های ناهموار حرکت کنند، نیاز به نوعی از داک شلتر دارند که بتواند از وارد شدن آسیب به کالاهای داخل ماشین جلوگیری نماید. بخش های مرکزی و اطراف این داک شلتر با فوم مخصوص پوشیده شده است و بسیار با دوام می باشد و اثرات فشار را خنثی می کند. داک شلتر پرده ای با پَد مخصوص قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد. این ویژگی برای وسایل نقلیه با ارتفاع بلند، کاربرد دارد.


د) داک شلتر غیر مسطح:

داک شلتر غیر مسطح یکی از رایج ترین تجهیزات برای محافظت از کالاها در هنگام بارگیری وسایل نقلیه است. برای افزایش عملکرد و مقاومت این نوع داک شلتر، دو بالشتک هوا در قسمت جلویی و عقبی آن طراحی شده است که از جنس پارچه های پلی استر با پوشش PVC مقاوم ساخته شده است.این پوشش های در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارند و ضد زنگ زدگی هستند. فشرده شدن بالشتک های هوا در هنگام بارگیری تا حدود 35 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. این مدل داک شلتر برای تمام وسایل نقلیه کاربرد دارد.

مطالعه بیشتر: درب اتوماتیک


ضرورت استفاده از داک شلتر برای عملیات بارگیری چیست؟

داک شلتر، بخش مهمی از صنایع لجستیک و حمل و نقل کالا است. سیستم های بارگیری برای ایجاد ثبات در هنگام بارگیری وسایل نقلیه و افزایش دوام کالاها نیاز به نصب داک شلتر در محل بارگیری کامیون ها دارند. به طور کلی، این تجهیزات یک محیط عایق یا بدون دسترسی مطلوب را بین محیط داخلی وسیله نقلیه و فضای خارج از آن ایجاد می کند و موجب کاهش مصرف انرژی می شود. داک شلتر عموماً برای تمام وسایل نقلیه باربری قابل استفاده است. راندمان و کیفیت حمل و نقل کالا با استفاده از این تجهیزات افزایش می یابد.


الف) کیفیت و دوام، ویژگی های با ارزش داک شلتر

تمام محصولات قابل حمل و همچنین کلیه مراحل بارگیری با استانداردهای جهانی مطابقت دارند. کیفیت و دوام محصولات داک شلتر به صورتی فرآهم شده است تا بتوانند بالاترین میزان مقاومت در برابر اشعه های ماوراء بنفش خورشید و تغییرات دمایی شدید را داشته باشند و در برابر سایش نیز پایداری خود را حفظ کنند. داک شلترها تمام این خصوصیات کاربردی را دارند و در طولانی مدت، شکل ظاهری آن ها تغییر پیدا نمی کند.


ب) داک شلتر، یک گزینه کاربردی برای رفاه مشتریان

محصولات داک شلتر را می توان یکی از با کیفیت ترین تجهیزاتی دانست که برای صنعت لجستیک کالا به کار می روند. انبارداری، حمل و نقل کالا، بار گیری و یا تخلیه انواع بسته بندی کالا در انبارها با استفاده از داک شلتر در نهایت ایمنی انجام می شوند. استفاده از این تجهیزات در هنگام بارگیری، هزینه های تعمیرات و نگهداری را تا حد زیادی کاهش می دهد. داک شلتر یک پناهگاه امن برای بارگیری وسایل نقلیه مختلف محسوب می شود.

برای آشنایی با فروش و نصب درب اتوماتیک به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

مقالات
مقالات مرتبط
درب ریلی

1397-04-27 04:25

ریشه/مقالات

درب ریلی

درب اتوماتیک شیشه ای

1397-05-07 02:54

اسلایدر/ریشه/مقالات

درب اتوماتیک شیشه ای

درب شیشه ای دستی

1397-05-07 03:56

ریشه/مقالات

درب شیشه ای دستی

درب شیشه ای لولایی

1397-05-10 02:33

ریشه/مقالات

درب شیشه ای لولایی

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط