این روزها درب های اتوماتیک تبدیل به یکی از مزیت‌ های رقابتی ساختمان ها و مراکز مسکونی، تجاری، صنعتی، تفریحی و پارکینگ های همگانی شده اند. لذا اگر شما نیز قصد نصب درب اتوماتیک دارید به شما توصیه می کنیم این محتوای مفصل که توسط شرکت خدمات حفاظتی اشل تنظیم شده و حاوی اطلاعات بسیار خوبی در زمینه فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک می باشد را مطالعه کنید. فروش و نصب درب اتوماتیک از جمله خدمات حساّس و قابل اهمیتی است که کیفیت اجرای آن نقش بسیار زیادی در ایجاد امنیت و رضایت در مشتریان و متقاضیان روزمره آن دارد.

در این پُست ابتدا کلیاتی در مورد پیشینه ابداع درب های اتوماتیک ارائه خواهیم کرد و سپس به معرفی خدمات شرکت خدمات حفاظتی اشل خواهیم پرداخت که هم اینک یکی است معتبرترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مهندسی در زمینه فروش و نصب مدل های مختلف درب های اتوماتیک در سطح کشور به شمار می رود.تاریخچه فروش و نصب درب اتوماتیک

شرایط خاص اقلیمی و کاهش شدید سطح امنیت در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی در کشور آمریکا بهترین مقدمه برای ابداع درب هایی بود که در عین اتوماتیک بودن، به راحتی قابل باز و بسته شدن باشند و کنترل خوبی بر روی روند ورود و خروج افراد به ساختمان ها اعمال کنند. به همین دلیل یک نوجوان اهل اوهایو موفق به طراحی و ساخت نوع خاصی از درب های اتوماتیک شد که مورد استقبال بسیار گسترده ساکنین و تجار قرار گرفت و بسیاری از مجتمع های مسکونی، فروشگاهی و ساختمان های تجاری و تفریحی به خرید و نصب آنها رو آوردند.

نخستین سری از درب های اتوماتیک از نوع هیدرولیک بودند که امنیت و آسایش خوبی برای مشتریان به همراه داشتند. اما از دیدگاه اقتصادی این طرح ها گران قیمت بودند و همه مردم نمی توانستند از آنها استفاده کنند؛ به طوری که پس از چند سال تنها قشر پر درآمد و مرفه جامعه امکان استفاده از این گونه درب ها را داشتند.

با گذشت زمان و گسترش این صنعت، شرکت های ارائه دهندۀ خدمات در زمینه فروش و نصب درب های اتوماتیک وارد یک دوره رقابت شدید شدند تا بتوانند درب های اتوماتیک با قیمت های مناسب تری را در اختیار مردم قرار دهند. بدین ترتیب درب های اتوماتیک الکترومکانیکی وارد بازار شدند که از قیمت‌ های به مراتب کمتری برخوردار بودند.

نخستین درب های اتوماتیک در ایران از نیروی باد برای باز و بسته شدن استفاده می کردند که اصطلاحاً به آنها درب های پنوماتیکی گفته می‌شد. درب های پنوماتیکی از اواخر دهه ۸۰ خورشیدی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفتند.

این درب ها در ابتدا به دلیل قیمت گزافی که داشتند، به عنوان یک کالای لوکس و یک مزیت رقابتی برای ساختمان ها و مجتمع ها شناخته می شدند؛ ولی با ورود تدریجی سیستم ‌های الکترومکانیکی به کشور و رقابتی شدن آنها قیمت درب های اتوماتیک نیز یک روند کاهشی به خود گرفت. امروزه مشاهده می کنیم که درب های اتوماتیک یک پای ثابت تمامی مجتمع های مسکونی، تجاری، صنعتی، تفریحی و غیره به شمار می‌روند.

امنیت درب های اتوماتیک از روی اصول استانداردی که برای آنها تعیین شده است، مشخص می شود. درب های اتوماتیک در طی چند دهه ای که از ورود آنها به ساختمان های بزرگ سپری شده است، بسیار مورد توجه و اعتماد بوده اند. امروزه نصب درب های اتوماتیک از هزینۀ خیلی زیادی برخوردار نیست؛ ضمن آن که با نصب دوربین یا دزدگیر می توان امنیت ساختمان ها را چندین برابر دیگر افزایش داد.

سیستم درب اتوماتیک که روزگاری برای افزایش ضریب ایمنی افراد و سرمایه های مردم مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه برای کنترل دمای داخل ساختمان و جلوگیری از اتلاف انرژی در زمان تردد افراد نیز حائز اهمیت است.


موارد کاربرد درب های اتوماتیک

به مرور زمان درب های اتوماتیک فواید و کاربردهای دیگری را نیز به همراه آوردند که از آن جمله باید به این موارد اشاره کنیم:

 برای مکان های خاص مثل مراکز نظامی، محیط های آزمایشگاهی، و محل هایی که از امنیت بسیار زیادی برخوردارند

 برای مکان هایی که نیاز به مصرف کمتر انرژی دارند؛ مانند درب هتل ها، فروشگاه ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها و سایر مراکز تجاری دیگر

 برای فضاهای رفاهی و مسکونی مثل مجتمع های مسکونی

 برای مکان هایی که رعایت نکات بهداشتی در آنها بسیار حائز اهمیت است؛ مثل اتاق های عمل، آزمایشگاه ها و محیط های حفاظت شدۀ کلین روم (اتاق تمیز)

 در مکان هایی که نیاز به بازخوردگیری از فعالیت کارکنان و نیروهای انسانی وجود دارد؛ مثل شرکت ها، ادارات، محیط های کارگاهی و امثال آنها

 برای کلیه مکان های عمومی که نیاز به عدم تماس مستقیم بدن به درب یا دستگیره و جلوگیری از گسترش عوامل بیماری زا دارند.


بخش های گوناگون درب اتوماتیک

 درب های اتوماتیک از بخش های زیر تشکیل می شوند:

 تابلوی فرمان یا مرکز کنترل

 مولد درب (عامل ایجاد نیروی محرک برای حرکت)

 میکروسوئیچ

 فلاشرها (که در قسمت بالای درب تعبیه شده اند)

 چشمی یا چراغ مادون قرمز

 ریموت کنترل

 پایه

 قفل برقی

 قفل مکانیکی


تنوع کارکرد در بین درب های اتوماتیک

 درب اتوماتیک الکترومکانیک: درب هایی که با کمک گیربکس و چرخ دنده کار می کنند

 درب اتوماتیک هیدرولیکی: درب هایی که با کمک روغن و مایعات روان کننده کار می کنند

 درب اتوماتیک پنوماتیکی: درب هایی که با استفاده از فشار باد یا گاز کار می کنند
نکات لازم برای گزینش درب اتوماتیک مناسب

شما با گزینش مناسب یک درب اتوماتیک، در حال امنیت بخشیدن و اطمینان از ورود و خروج به مجتمع مسکونی یا محل کار خود هستید. لذا در زمان گزینش درب اتوماتیک مناسب، نباید فقط به جنبۀ زیبایی شناسی آن توجه داشته باشید؛ بلکه یک سری جوانب مهم‌تر و حساس تری نیز در این انتخاب وجود دارند که باید همواره مد نظر قرار داشته باشد. شرکت خدمات حفاظتی اشل برای گزینش یک درب اتوماتیک مناسب موارد زیر را به شما یادآوری می‌کند:

 به اندازه و وزن درب و فضایی که اشغال خواهد کرد توجه داشته باشید

 بیرونی یا داخلی بودن مکان مورد نظر برای نصب درب با توجه به نوع کاربری ساختمان را بررسی کنید

 یک برآورد اولیه از دفعات باز و بسته شدن درب در طول شبانه روز داشته باشید

 مدت زمانی که طول می کشد تا درب اتوماتیک مورد نظر شما به طور کامل باز یا بسته شود را برآورد کنید

 ساعت پیک استفاده (اوج تردد) را پیدا کنید

اما پس از انتخاب درب اتوماتیک مورد نظر می‌توانید یک سری از قطعات و فرآیندهای آن را نیز تست کنید که در اینجا به چند مورد از مهم ترین موارد تست اشاره می کنیم:


تست فشار پشت جک درب اتوماتیک

 فشار پشت جک را بررسی کنید. این یعنی وقتی در بیرون درب ایستاده اید و با دست خود آن را فشار می دهید، در هرگز نباید باز شود. مراقب باشید که اگر فشار خارجی بر روی درب اتوماتیک زیاد باشد، امکان آسیب بخش هایی از گیربکس وجود دارد.

 روی درب حتماً باید سنسور چشمی نصب شده باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که سنسور چشمی یک بخش جداگانه ای از درب اتوماتیک نیست؛ بلکه یکی از قطعات وابسته به آن است. چشم ها معمولاً در فاصلۀ کمتر از یک متری سطح زمین و در بیرون درب نصب می شوند.

 برای بسته شدن اتوماتیک درب، تایمر را در وضعیت فعال قرار دهید. این قابلیت کمک می‌کند که اگر کسی در داخل ساختمان به طور اشتباه و تصادفی با ریموت درب را باز کرد، یا در زمان خروج از پارکینگ فراموش کرد که درب برقی را ببندد، با این قابلیت درب بیش از یک مدت زمان از پیش تعریف شده باز نمی ماند و به صورت خودکار بسته می شود. این مدت زمان را می توانید تنظیم کنید.


تست فست کلوز بودن درب اتوماتیک

قابلیت فصل کلوز (بسته شدن سریع) باعث می شود که وقتی از جلوی درب یا همان سنسور چشمی گذر می کنید، درب اتوماتیک بی درنگ بسته ‌شود و مدت اضافه باز نمی ماند. البته توجه داشته باشید که برخی از برندهای تولید کننده درب اتوماتیک این ویژگی را ندارند و حتماً باید با ریموت بسته شوند.


انواع درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک کرکره ای

درب اتوماتیک کرکره ای از استحکام، دوام و کیفیت قابل قبولی برخوردار است و بیشتر برای ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها از پهنای محدودی برخوردارند. پارکینگ ها مناسب ترین فضاها برای استفاده از این درب ها هستند که علاوه بر کاربری خوبشان باعث زیبایی ساختمان نیز می شوند.


درب اتوماتیک زیر سقفی

این نوع درب اتوماتیک یکی از سنتی ترین انواع درب های اتوماتیک است که به دلیل ارزانی قیمت، از طرفداران زیادی برخوردار است. در نسخه های پیشرفته تر این مدل که با بالابر و چرخ دنده کار می کنند، شاهد پیشرفت های خوبی هستیم.


درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

 درب شیشه ای کشویی که در دو نوع مختلف مقابل هم و نوع کشویی باز و بسته طراحی و ساخته می شود

 درب شیشه ای تلسکوپی که دارای دو مدل عرضی و عمودی است و از لت های ثابت و متحرک استفاده شده است

 درب شیشه ای مثلثی که برای فضاهای سه گوش و کنج طراحی شده و زیبایی زیادی به همراه دارد

 درب شیشه ای منحنی که معمولاً در عرض های کم وجود دارد و بیشترین بازشو را به همراه دارد و از سایر مدل های درب اتوماتیک گران قیمت تر است


عوامل مؤثر بر قیمت انواع درب اتوماتیک

قیمت انواع درب های اتوماتیک بر اساس ساختار، ابعاد، کیفیت، برند سازنده، کاربردهای مورد انتظار و افزونه هایی که به آنها متصل هستند، تعیین می شوند. این که درب از چه ساختار سخت افزاری فیزیکی برخوردار است، مستلزم استفاده از یراق آلات و ابزار جانبی است که هر یک با توجه به کیفیت، برند و کشور سازنده از هزینه های متفاوتی برخوردارند.

همچنین سفارشی بودن این محصول و تولید اختصاصی آن در ابعاد و متریال گوناگون که معمولاً به صورت پیش ساخته و سری سازی قابل تولید و عرضه نیستند نیز در افزایش قیمت آنها تأثیر گذار است. قطعات الکترونیکی و مکانیکی نیز از دیگر عوامل مهم و مؤثر بر هزینه درب اتوماتیک هستند.

همچنین چشمی درب اتوماتیک، قفل برقی، باتری، استابلایزر (منبع تغذیه در شرایط اضطراری) و سامانه کنترلی، همگی در قیمت تمام شده یک درب اتوماتیک تأثیر دارند.


فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک

شرکت اشل عرضه کنندۀ پیشرفته ترین تجهیزات درب های اتوماتیک و دوربین های مدار بسته، به پشتوانه بیش از دو دهه فعالیت درخشان در سطح کشور، همواره در پروژه های بزرگ مسکونی، تجاری، فروشگاهی، صنعتی و ... حضور فعال داشته و همواره از بالاترین شاخص رضایت مشتریان در زمینۀ فروش، نصب و خدمات پس از فروش درب های اتوماتیک و دوربین های مدار بسته برخوردار بوده و هست.

چرا تعمیرکاران حرفه ای، شرکت خدمات حفاظتی اشل را پیشنهاد می کنند؟

 بهره گیری از کارکنان و متخصصانی که از روحیه احترام و همدلی با مشتری، و صبر و حوصله در پیگیری مشکلات مشتریان برخوردار باشند.

 بهره گیری از مکانیزم اثربخش در پاسخگویی به مشکلات مشتریان

 سازوکار پاسخگویی با استفاده از امکانات مناسب از جمله سیستم تیکت تا بتوان در کم ترین زمان ممکن، مؤثرترین پاسخ ارائه شود

 طراحی سیستم پاسخگویی بدون صف انتظار و پیشگیری از انتظار مشترکین

 چالاکی در ارایه خدمات پشتیبانی که به عنوان یکی از ارزش های سازمانی شرکت خدمات حفاظتی اشل به حساب می آید. بدین ترتیب که تمامی کارشناسان و نیروهای پشتیبانی اشل به طور پیوسته تلاش می کنند تا مشکلات مشتریان را در کم ترین زمان ممکن برطرف سازند. رسیدگی به مشکلات هر مشتری توسط یک تیم مشخص و در کوتاه ترین زمان به وسیلۀ برقراری تماس تلفنی یا مراجعه حضوری در محل در همان روز صورت می پذیرد.

 اعزام کارشناس فنی حضوری در کوتاه ترین زمان

تلاش ما آسودگی خاطر و اطمینان شما در بهره مندی از خدمات شرکت خدمات حفاظتی اشل در کلیه ساعات شبانه روز می باشد.