این روزها درب های اتوماتیک تبدیل به یکی از مزیت‌ های رقابتی ساختمان ها و مراکز مسکونی، تجاری، صنعتی، تفریحی و پارکینگ های همگانی شده اند. لذا اگر شما نیز قصد نصب درب اتوماتیک دارید به شما توصیه می کنیم این محتوای مفصل که توسط شرکت خدمات حفاظتی اشل تنظیم شده و حاوی اطلاعات بسیار خوبی در زمینه فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک می باشد را مطالعه کنید. فروش و نصب درب اتوماتیک از جمله خدمات حساّس و قابل اهمیتی است که کیفیت اجرای آن نقش بسیار زیادی در ایجاد امنیت و رضایت در مشتریان و متقاضیان روزمره آن دارد.

در این پُست ابتدا کلیاتی در مورد پیشینه ابداع درب های اتوماتیک ارائه خواهیم کرد و سپس به معرفی خدمات شرکت خدمات حفاظتی اشل خواهیم پرداخت که هم اینک یکی است معتبرترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مهندسی در زمینه فروش و نصب مدل های مختلف درب های اتوماتیک در سطح کشور به شمار می رود.تاریخچه فروش و نصب درب اتوماتیک

شرایط خاص اقلیمی و کاهش شدید سطح امنیت در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی در کشور آمریکا بهترین مقدمه برای ابداع درب هایی بود که در عین اتوماتیک بودن، به راحتی قابل باز و بسته شدن باشند و کنترل خوبی بر روی روند ورود و خروج افراد به ساختمان ها اعمال کنند. به همین دلیل یک نوجوان اهل اوهایو موفق به طراحی و ساخت نوع خاصی از درب های اتوماتیک شد که مورد استقبال بسیار گسترده ساکنین و تجار قرار گرفت و بسیاری از مجتمع های مسکونی، فروشگاهی و ساختمان های تجاری و تفریحی به خرید و نصب آنها رو آوردند.

نخستین سری از درب های اتوماتیک از نوع هیدرولیک بودند که امنیت و آسایش خوبی برای مشتریان به همراه داشتند. اما از دیدگاه اقتصادی این طرح ها گران قیمت بودند و همه مردم نمی توانستند از آنها استفاده کنند؛ به طوری که پس از چند سال تنها قشر پر درآمد و مرفه جامعه امکان استفاده از این گونه درب ها را داشتند.

با گذشت زمان و گسترش این صنعت، شرکت های ارائه دهندۀ خدمات در زمینه فروش و نصب درب های اتوماتیک وارد یک دوره رقابت شدید شدند تا بتوانند درب های اتوماتیک با قیمت های مناسب تری را در اختیار مردم قرار دهند. بدین ترتیب درب های اتوماتیک الکترومکانیکی وارد بازار شدند که از قیمت‌ های به مراتب کمتری برخوردار بودند.

نخستین درب های اتوماتیک در ایران از نیروی باد برای باز و بسته شدن استفاده می کردند که اصطلاحاً به آنها درب های پنوماتیکی گفته می‌شد. درب های پنوماتیکی از اواخر دهه ۸۰ خورشیدی به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفتند.

این درب ها در ابتدا به دلیل قیمت گزافی که داشتند، به عنوان یک کالای لوکس و یک مزیت رقابتی برای ساختمان ها و مجتمع ها شناخته می شدند؛ ولی با ورود تدریجی سیستم ‌های الکترومکانیکی به کشور و رقابتی شدن آنها قیمت درب های اتوماتیک نیز یک روند کاهشی به خود گرفت. امروزه مشاهده می کنیم که درب های اتوماتیک یک پای ثابت تمامی مجتمع های مسکونی، تجاری، صنعتی، تفریحی و غیره به شمار می‌روند.

امنیت درب های اتوماتیک از روی اصول استانداردی که برای آنها تعیین شده است، مشخص می شود. درب های اتوماتیک در طی چند دهه ای که از ورود آنها به ساختمان های بزرگ سپری شده است، بسیار مورد توجه و اعتماد بوده اند. امروزه نصب درب های اتوماتیک از هزینۀ خیلی زیادی برخوردار نیست؛ ضمن آن که با نصب دوربین یا دزدگیر می توان امنیت ساختمان ها را چندین برابر دیگر افزایش داد.

سیستم درب اتوماتیک که روزگاری برای افزایش ضریب ایمنی افراد و سرمایه های مردم مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه برای کنترل دمای داخل ساختمان و جلوگیری از اتلاف انرژی در زمان تردد افراد نیز حائز اهمیت است.


موارد کاربرد درب های اتوماتیک

به مرور زمان درب های اتوماتیک فواید و کاربردهای دیگری را نیز به همراه آوردند که از آن جمله باید به این موارد اشاره کنیم:

 برای مکان های خاص مثل مراکز نظامی، محیط های آزمایشگاهی، و محل هایی که از امنیت بسیار زیادی برخوردارند

 برای مکان هایی که نیاز به مصرف کمتر انرژی دارند؛ مانند درب هتل ها، درب اتوماتیک فروشگاهی، فرودگاه ها، بیمارستان ها و سایر مراکز تجاری دیگر

 برای فضاهای رفاهی و مسکونی مثل مجتمع های مسکونی

 برای مکان هایی که رعایت نکات بهداشتی در آنها بسیار حائز اهمیت است؛ مثل اتاق های عمل، آزمایشگاه ها و محیط های حفاظت شدۀ کلین روم (اتاق تمیز)

 در مکان هایی که نیاز به بازخوردگیری از فعالیت کارکنان و نیروهای انسانی وجود دارد؛ مثل شرکت ها، ادارات، محیط های کارگاهی و امثال آنها

 برای کلیه مکان های عمومی که نیاز به عدم تماس مستقیم بدن به درب یا دستگیره و جلوگیری از گسترش عوامل بیماری زا دارند.


بخش های گوناگون درب اتوماتیک

 درب های اتوماتیک از بخش های زیر تشکیل می شوند:

 تابلوی فرمان یا مرکز کنترل

 مولد درب (عامل ایجاد نیروی محرک برای حرکت)

 میکروسوئیچ

 فلاشرها (که در قسمت بالای درب تعبیه شده اند)

 چشمی یا چراغ مادون قرمز

 ریموت کنترل

 پایه

 قفل برقی

 قفل مکانیکی


تنوع کارکرد در بین درب های اتوماتیک

 درب اتوماتیک الکترومکانیک: درب هایی که با کمک گیربکس و چرخ دنده کار می کنند

 درب اتوماتیک هیدرولیکی: درب هایی که با کمک روغن و مایعات روان کننده کار می کنند

 درب اتوماتیک پنوماتیکی: درب هایی که با استفاده از فشار باد یا گاز کار می کنند
نکات لازم برای گزینش درب اتوماتیک مناسب

شما با گزینش مناسب یک درب اتوماتیک، در حال امنیت بخشیدن و اطمینان از ورود و خروج به مجتمع مسکونی یا محل کار خود هستید. لذا در زمان گزینش درب اتوماتیک مناسب، نباید فقط به جنبۀ زیبایی شناسی آن توجه داشته باشید؛ بلکه یک سری جوانب مهم‌تر و حساس تری نیز در این انتخاب وجود دارند که باید همواره مد نظر قرار داشته باشد. شرکت خدمات حفاظتی اشل برای گزینش یک درب اتوماتیک مناسب موارد زیر را به شما یادآوری می‌کند:

 به اندازه و وزن درب و فضایی که اشغال خواهد کرد توجه داشته باشید

 بیرونی یا داخلی بودن مکان مورد نظر برای نصب درب با توجه به نوع کاربری ساختمان را بررسی کنید

 یک برآورد اولیه از دفعات باز و بسته شدن درب در طول شبانه روز داشته باشید

 مدت زمانی که طول می کشد تا درب اتوماتیک مورد نظر شما به طور کامل باز یا بسته شود را برآورد کنید

 ساعت پیک استفاده (اوج تردد) را پیدا کنید

اما پس از انتخاب درب اتوماتیک مورد نظر می‌توانید یک سری از قطعات و فرآیندهای آن را نیز تست کنید که در اینجا به چند مورد از مهم ترین موارد تست اشاره می کنیم:


تست فشار پشت جک درب اتوماتیک

 فشار پشت جک را بررسی کنید. این یعنی وقتی در بیرون درب ایستاده اید و با دست خود آن را فشار می دهید، در هرگز نباید باز شود. مراقب باشید که اگر فشار خارجی بر روی درب اتوماتیک زیاد باشد، امکان آسیب بخش هایی از گیربکس وجود دارد.

 روی درب حتماً باید سنسور چشمی نصب شده باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که سنسور چشمی یک بخش جداگانه ای از درب اتوماتیک نیست؛ بلکه یکی از قطعات وابسته به آن است. چشم ها معمولاً در فاصلۀ کمتر از یک متری سطح زمین و در بیرون درب نصب می شوند.

 برای بسته شدن اتوماتیک درب، تایمر را در وضعیت فعال قرار دهید. این قابلیت کمک می‌کند که اگر کسی در داخل ساختمان به طور اشتباه و تصادفی با ریموت درب را باز کرد، یا در زمان خروج از پارکینگ فراموش کرد که درب برقی را ببندد، با این قابلیت درب بیش از یک مدت زمان از پیش تعریف شده باز نمی ماند و به صورت خودکار بسته می شود. این مدت زمان را می توانید تنظیم کنید.

درب سریع از دیگر انواع درب های اتوماتیک است.

تست فست کلوز بودن درب اتوماتیک

قابلیت فصل کلوز (بسته شدن سریع) باعث می شود که وقتی از جلوی درب یا همان سنسور چشمی گذر می کنید، درب اتوماتیک بی درنگ بسته ‌شود و مدت اضافه باز نمی ماند. البته توجه داشته باشید که برخی از برندهای تولید کننده درب اتوماتیک این ویژگی را ندارند و حتماً باید با ریموت بسته شوند.


انواع درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک کرکره ای

درب اتوماتیک کرکره ای از استحکام، دوام و کیفیت قابل قبولی برخوردار است و بیشتر برای ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها از پهنای محدودی برخوردارند. پارکینگ ها مناسب ترین فضاها برای استفاده از این درب ها هستند که علاوه بر کاربری خوبشان باعث زیبایی ساختمان نیز می شوند.


درب اتوماتیک زیر سقفی

این نوع درب اتوماتیک یکی از سنتی ترین انواع درب های اتوماتیک است که به دلیل ارزانی قیمت، از طرفداران زیادی برخوردار است. در نسخه های پیشرفته تر این مدل که با بالابر و چرخ دنده کار می کنند، شاهد پیشرفت های خوبی هستیم.


درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره کرد:

 درب شیشه ای کشویی که در دو نوع مختلف مقابل هم و نوع کشویی باز و بسته طراحی و ساخته می شود

 درب شیشه ای تلسکوپی که دارای دو مدل عرضی و عمودی است و از لت های ثابت و متحرک استفاده شده است

 درب شیشه ای مثلثی که برای فضاهای سه گوش و کنج طراحی شده و زیبایی زیادی به همراه دارد

 درب شیشه ای منحنی که معمولاً در عرض های کم وجود دارد و بیشترین بازشو را به همراه دارد و از سایر مدل های درب اتوماتیک گران قیمت تر استفروش و نصب انواع درب های اتوماتیک

شرکت اشل عرضه کنندۀ پیشرفته ترین تجهیزات درب های اتوماتیک و دوربین های مدار بسته، به پشتوانه بیش از دو دهه فعالیت درخشان در سطح کشور، همواره در پروژه های بزرگ مسکونی، تجاری، فروشگاهی، صنعتی و ... حضور فعال داشته و همواره از بالاترین شاخص رضایت مشتریان در زمینۀ فروش، نصب و خدمات پس از فروش درب های اتوماتیک و دوربین های مدار بسته برخوردار بوده و هست.

چرا تعمیرکاران حرفه ای، شرکت خدمات حفاظتی اشل را پیشنهاد می کنند؟

 بهره گیری از کارکنان و متخصصانی که از روحیه احترام و همدلی با مشتری، و صبر و حوصله در پیگیری مشکلات مشتریان برخوردار باشند.

 بهره گیری از مکانیزم اثربخش در پاسخگویی به مشکلات مشتریان

 سازوکار پاسخگویی با استفاده از امکانات مناسب از جمله سیستم تیکت تا بتوان در کم ترین زمان ممکن، مؤثرترین پاسخ ارائه شود

 طراحی سیستم پاسخگویی بدون صف انتظار و پیشگیری از انتظار مشترکین

 چالاکی در ارایه خدمات پشتیبانی که به عنوان یکی از ارزش های سازمانی شرکت خدمات حفاظتی اشل به حساب می آید. بدین ترتیب که تمامی کارشناسان و نیروهای پشتیبانی اشل به طور پیوسته تلاش می کنند تا مشکلات مشتریان را در کم ترین زمان ممکن برطرف سازند. رسیدگی به مشکلات هر مشتری توسط یک تیم مشخص و در کوتاه ترین زمان به وسیلۀ برقراری تماس تلفنی یا مراجعه حضوری در محل در همان روز صورت می پذیرد.

 اعزام کارشناس فنی حضوری در کوتاه ترین زمان

تلاش ما آسودگی خاطر و اطمینان شما در بهره مندی از خدمات شرکت خدمات حفاظتی اشل در کلیه ساعات شبانه روز می باشد.

فروش و نصب درب اتوماتیک این روزها بخش مهمی از پروسه ساخت و تکمیل ساختمان را تشکیل می‌دهد. تا جایی که بسیاری از شرکت‌های تولید کننده این نوع درب‌ها با پیمانکاران و سازندگان در این مورد تعامل داشته و این پروسه در مجموع به فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک منجر می‌شود. 

از توجه به ویژگی‌های محصول و روش‌های مونتاژ و نصب آن تا شیوه‌های خرید اینترنتی درب‌های اتوماتیک و بسیاری موارد دیگر در این مسیر حائز اهمیت بوده و در رضایت و نفع اقتصادی مشتریان موثر است.

در این مطلب به بررسی مسیر تهیه و نصب این محصولات می‌پردازیم.

هم‌چنین می‌خوانیم:

فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک در مراکز معتبر

چگونه در مراحل فروش و نصب درب اتوماتیک از کارشناس کمک بگیریم؟

تهیه و نصب درب اتوماتیک پارکینگی و مراحل آن

با ما در مطالعه آن همراه شوید.

فروش و نصب درب اتوماتیک

این روزها اتوماسیون ساختمان و استفاده از لوازم مدرن بر پایه فناوری روز دنیا به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل شده است. فروش و نصب درب اتوماتیک نیز بر همین مبنا صورت می‌گیرد و نقش مهمی در آسایش و راحتی کاربران دارد. این نوع درب‌ها که در بخش‌های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند، با سرعت بخشیدن و تسهیل تردد افراد، نفش مهمی در بهبود کیفیت زندگی ایفا می‌کنند.

یکی از مرسوم‌ترین و پرکاربردترین نمونه‌های این نوع محصولات به درب‌های اتوماتیک پارکینگی تعلق دارد که امروزه در اغلب سازه‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. تنوع این تولیدات چه از نظر مدل و عملکرد و چه به لحاظ قیمت باعث شده افراد با هر توان خرید، سلیقه و الزامات کاربردی قادر به شرکت در پروسه فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک بوده و بتوانند تجربه کاربرد نمونه‌ای از این محصولات را از سر بگذرانند.

در این میان، پس از تصمیم به تهیه نمونه‌ای از آنها، فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک در مرحله بعدی قرار داشته و بخش مهمی از کاری است که باید انجام گیرد.

در ادامه مطلب به بررسی فروش و نصب درب اتوماتیک می‌پردازیم.

با ما همراه باشید.

 

نصب درب اتوماتیک پارکینگی در 5 گام!

پارکینگ از حساس‌ترین بخش‌های ساختمان از جهت ایمنی است. برای اطمینان از راحتی افراد در این بخش و نیز حفظ امنیت ساختمان، استفاده از سیستم اتوماسیون در این بخش اهمیت زیادی دارد. مسیری که پس از فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک بالاترین اهمیت را در این پروسه ایفا می‌کند.

این نوع درب‌ها دارای سیستم هدایت خودکار از راه دور هستند که با ریموت کنترل اداره می‌شوند. هم‌چنین در سازه‌های مجهز به اتوماسیون یا ساختمان‌های دارای سیستم BMS که از تجهیزات مختلف از جمله درب اتوماتیک به‌شکل هوشمند بهره‌مند هستند، نیاز به برقراری ارتباط بین این بخش از تجهیزات با پنل مرکزی وجود دارد. قسمتی که کار هدایت و کنترل این ملزومات را برعهده داشته و نقش مهمی در مورد این لوازم ایفا می‌کند.

مراحل سیم کشی و نصب سیستم درب‌های اتوماتیک پارکینگ و راه‌اندازی این تجهیزات شامل مراحل زیر است:

نصب تجهیزات مکانیکی و الکتریکی درب در قالب تابلو و سیستم کنترل: در این بخش نیاز به یک سیستم ولتاژ تغذیه مستقیم است که عامل اصلی محرکه به‌شمار می‌آید. این قطعه یک سرعته یا چند سرعته بوده و با حسگرهایی از قبیل فرستنده و گیرنده و میکروسویچ‌ها و نیز گیرنده‌های مادون قرمز راه‌اندازی و نصب و کنترل می‌شود.

تکمیل سیم‌کشی تابلوی برق و تجهیزات سیستم درب: برد الکترونیکی مورد استفاده در این تجهیزات نیازمند ولتاژ لازم برای تغذیه مستقیم بوده و با اجرای یک سیستم اتوماسیون در مورد زمان و نحوه باز و بسته شدن درب عمل می‌کند. 

تنظیم (رگلاژ) میکروسوئیچ برای تعیین مسیر حرکت درب: بسته به نوع درب و سلیقه و الزامات کاربران، جهت و مسیر باز و بسته شدن آن تعیین شده و توسط این بخش کنترل و هدایت می‌شود.

تست کامل و  گام به گام کلیه مراحل باز و بسته شدن درب: حتی با وجود به‌کارگیری نیروی فنی در کلیه مراحل فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک، لازم است اطمینان از عملکرد آن با تست کلیه قسمت‌ها کنترل شود.  

تنظیم سیستم اتوماتیک درب روی حالت عملکرد مورد نظر: شیوه و سرعت با و بسته شدن درب اتوماتیک پارکینگ از جمله مواردی است که در مراحل فروش و نصب درب اتوماتیک از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. بسته به نوع درب، شکل و ساختار آن و نیز پلان پارکینگ ساختمان، موقعیت قرارگیری درب و سلیقه کاربران موارد زیادی در این زمینه وجود دارد که با هم‌فکری کارشناس نصب قابل اجرا خواهد بود.

اجرای هر یک از این مراحل نیازمند استفاده از افراد کارآزموده در این رشته است. پس از گذراندن مراحل فروش و نصب درب اتوماتیک، نوبت به اجرای این مراحل می‌رسد که به‌دلیل تخصصی بودن کار لازم است از نیروی آشنا به فن برای آن استفاده شود. 

امروزه در مراکز تولید و عرضه این محصولات، کارشناسان آشنا به فن برای اجرای بهینه این مراحل حضور دارند. 

هم‌چنین برای عرضه بهترین خدمات در مراکز فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک، ویدیوهای آموزشی بسیاری برای نمایش دقیق مراحل کار تولید می‌شود که به خوبی نشانگر نحوه نصب و تست این نوع درب‌ها خواهد بود.

علاوه بر کلیه این موارد، هنگام طی مراحل فروش و نصب درب اتوماتیک می‌توانید از کارشناس فروش کمک گرفته و در این مورد مشاوره رایگان داشته باشید.

 

سخن آخر

دنیای فناوری که در آن به‌سر می‌بریم بسیاری از کارها را آسان کرده و سرعت بخشیده است. استفاده از تجهیزات مدرن و مجهز به سیستم اتوماسیون ساختمان نیز بخشی از این سرعت و سهولت را شامل می‌شود که فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک نیز قسمت مهمی از آن است. 

امروزه و با فروش و نصب درب اتوماتیک در بخش‌های مختلف ساختمان مانند پارکینگ می‌توان همزمان با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین تجهیزات تکنولوژی روز دنیا زندگی را آسان‌تر نمود.

پیشنهاد آخر ما برای کاربران این محصولات و افرادی که پروسه فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک را طی می‌کنند، استفاده از خدمات مشاوره رایگان در این زمینه است. هم‌چنین با این خرید از پشتیبانی شرکتی و خدمات پس از فروش و نصب انواع درب های اتوماتیک نیز بهره‌مند خواهید شد.

 برای آشنایی با تعمیر و نصب اکسس کنترل به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.