درب اتوماتیک بانکی یکی از انواع درب اتوماتیک شیشه ای است که با حسگرها کنترل می‌شود. درب اتوماتیک بانکی در ورودی ساختمان‌های اداری، تجاری و حتی بعضی از مجتمع‌های بزرگ مسکونی نصب می‌شود.

آنچه قطعی است اینکه تاکنون درهای اتوماتیک بسیاری را دیده‌اید یا از آنها گذر کرده‌اید. درب اتوماتیک شیشه‌ای یکی از پرکاربردترین درهای مورد استفاده در بانک‌ها و فضاهای اداری است. درهای فلزی اتوماتیک هم نوع دیگری از این درها هستند که کاربرد بسیار دارند. از انواع درهای اتوماتیک بانکی به موارد بسیاری می‌توانیم اشاره کنیم:

درب اتوماتیک بانکی و انواع آن


درب اتوماتیک بانکی کشویی یا اسلایدینگ شیشه‌ای

درب شیشه‌ای کشویی یکی از معمول‌ترین انواع درب اتوماتیک بانکی است و بیشتر بانک‌ها از این نوع درها استفاده می‌کنند. روش کار این درها را همه افراد در ساختمان‌های اداری و بانک‌ها دیده‌اند. چشمی‌های درب شیشه‌ای کشویی در بالای آن قرار دارد. با نزدیک شدن شما به این درها، آنها باز می‌شوند و با گذشتن شما از درها هم دوباره بسته می‌شوند.

البته تنظیم فاصله تشخیص افراد به‌وسیله حسگر بالای درها، در دست کارکنان ساختمان است. برای مثال در فضاهای شلوغ و پررفت‌وآمد که افراد زیادی از جلوی این درها عبور می‌کنند، تنظیم به‌گونه‌ای صورت می‌گیرد تا زمانی درها باز شوند که افراد به آن نزدیک‌تر شده باشند. از این نوع درب اتوماتیک بانکی در دیگر فضاهای اداری و حتی ساختمان‌های مسکونی بزرگ هم استفاده می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های درب اتوماتیک بانکی به موارد مختلف دیگری می‌توان اشاره کرد:

* سرعت باز و بسته شدن این درها می‌تواند تغییر کند.

* قابلیت تنظیم محدوده تشخیص افراد باعث می‌شود تا این درها بیهوده باز و بسته نشوند.درب اتوماتیک بانکی
برای اطلاع از قیمت درب اتوماتیک با ما تماس بگیرید.

درب اتوماتیک بانکی شیشه‌ای گردان

یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک بانکی، درهای گردان خودکار هستند. این نوع درها در شعبه‌های بزرگ بانک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و به همین دلیل به آنها درب اتوماتیک بانکی هم گفته می‌شود. در اتوماتیک گردان از انواع درب اتوماتیک لوکس هستند. درهای شیشه‌ای گردان باله‌دار هستند و زمانی که به گردش درمی‌آیند، افراد در لابه‌لای باله‌های آن قرار می‌گیرند و به داخل یا بیرون ساختمان راهنمایی می‌شوند.

اگر می‌خواهید بدانید، غیر از زیبایی و لوکس بودن، کارکرد درب اتوماتیک بانکی چیست؟ باید بگوییم که درهای گردان کارایی‌های مختلفی دارند. درب اتوماتیک بانکی گردان از عوامل موثر در صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. از دیگر کارکردهای این درهای اتوماتیک، جلوگیری از ورود گردوغبار به داخل ساختمان است. البته این نوع درب اتوماتیک بانکی نیاز به فضای بیشتری برای کار گذاشتن دارد و مناسب ساختمان‌های بزرگ و با فضای کافی است.

از ویژگی‌های دیگر درب اتوماتیک گردان به موارد مختلفی می‌توانیم اشاره کنیم:

* درب اتوماتیک بانکی چرخشی را می‌توانید طوری تنظیم کنید که فقط در جهت باز شدن یا بسته شدن حرکت کند. برای مثال در زمان پایان وقت اداری می‌توانید درب اتوماتیک را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که فقط اجازه خارج شدن افراد از بانک یا سازمان مورد نظر را بدهند.

* درهای اتوماتیک گردان امکان نصب تبلیغات را در ستون وسط آن فراهم می‌کنند.

مطالعه بیشتر: کرکره آلومینیومی