دستگاه ان وی آر 16 کاناله

دستگاه ان وی آر 16 کاناله

دستگاه ان وی آر 16 کاناله یک گیرنده است که تصاویر ارسالی از دوربین مدار بسته تحت شبکه را دریافت می کند و آن ها را ضبط و ذخیره می کند. از این رو دارای قابلیت های فراوانی است که وجود یک دستگاه ان وی آر 16 کاناله را در سیستم امنیتی و حفاظتی مکان های مختلف ضروری کرده است.

دستگاه ان وی آر 16 کاناله چیست ؟

دستگاه ان وی آر 16 کاناله ضبط کننده فیلم ویدیویی شبکه است. این نوع دستگاه (NVR) یک سیستم کامپیوتری تخصصی است که شامل یک برنامه نرم افزاری است که فیلم را با فرمت دیجیتالی در درایو دیسک ، فلش USB ، کارت حافظه SD یا سایر دستگاههای ذخیره ضبط می کند. ان وی آر 16 کاناله تصویرهای دوربین مداربسته را دریافت می کنند و در اختیار کاربر قرار می دهند.

دستگاه ان وی آر 16 کاناله از دستگاه دی وی آر (DVR) متمایز هستند زیرا ورودی آنها از یک شبکه است. دستگاه ان وی آر 16 کاناله عموما بی سیم هستند و تنظیم آن آسان است. این دستگاه از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند و در صورت ایجاد زنگ خطر به کاربر اجازه می دهند از طریق ایمیل به آن اطلاع داده شود.

دستگاه ان وی آر 16 کاناله می تواند حداکثر شانزده دوربین را به طور همزمان پشتیبانی کند ، دستگاه ان وی آر 16 کاناله برای یک دفتر کوچک و متوسط و یا برای یک مکان تجاری مناسب است. دستگاه ان وی آر 16 کاناله برای ذخیره کردن اطلاعات دوربین ها فقط به یک کابل احتیاج دارند ، این امر باعث می شود نصب با کابل های کمتری آسان شود. دستگاه ان وی آر 16 کاناله تصاویر را با وضوح بالا پشتیبانی و ضبط می کنند.

دستگاه ان وی آر 16 کاناله دارای تعداد زیادی ویژگی از جمله تشخیص و ردیابی حرکت ، تشخیص حذف شدن فیلم ، ایجاد حریم خصوصی و اطلاع رسانی ایمیل می باشد. ایمیل ابزاری مفید است، زیرا می تواند هنگام فعال شدن زنگ خطر یا در صورت بروز یک رویداد ، به شما اطلاع دهد. ایمیلی به طور مستقیم به حساب شما ارسال می شود و شامل تصویری از رویداد است که باعث ایجاد هشدار شده است.

دستگاه ان وی آر 16 کاناله چگونه کار می کند؟

دستگاه ان وی آر 16 کاناله فیلم های رمزگذاری شده را از دوربین های IP از شبکه ذخیره می کند. به این معنی است که ، یک دستگاه ان وی آر 16 کاناله به سخت افزار اختصاصی برای پردازش ویدیو نیاز ندارد.دستگاه ان وی آر 16 کاناله برای ضبط و ذخیره سازی فیلم استفاده می شود. دوربین ها پس از اتصال به مانیتور ، به راحتی قابل دسترسی ، مشاهده و پیگیری هستند.

بزرگترین تفاوت بین دستگاه ان وی آر 16 کاناله و DVR دوربین ها و کابل کشی مورد استفاده آنها است. دستگاه ان وی آر 16 کاناله دوربین های IP را بصورت بی سیم (WiFi NVR) یا از طریق کابل های اترنت (PoE NVR) ضبط می کند ، در حالی که یک ضبط کننده فیلم دیجیتالی (DVR) دوربین های آنالوگ را از طریق کابل های کواکسیال ضبط می کند.به این معنی که دستگاه ان وی آر 16 کاناله برای ضبط دوربین IP است و DVR برای ضبط دوربین آنالوگ یا هم محور است.

مزایای دستگاه ان وی آر 16 کاناله چیست؟

محل قرارگیری انعطاف پذیر است در حال حاضر در این عصر اینترنت به جریان اصلی تبدیل شده است ، به طوری که تولید کنندگان دوربین و صاحبان خانه بیشتر از تولیدکننده ها به جای استفاده از DVR ها از دستگاه ان وی آر 16 کاناله استفاده می کنند.

• ان وی آر 16 کاناله فیلم های با کیفیت بالاتری ضبط می کند.

• دستگاه ان وی آر 16 کاناله به راحتی سیم کشی می شود. دستگاه ان وی آر 16 کاناله از طریق شبکه به صورت بی سیم از دوربین ها بازدید می کند.

• محل قرارگیری محل قرارگیری انعطاف پذیر است انعطاف پذیر است به این معنی که ان وی آر 16 کاناله را در هر مکانی تا زمانی که شبکه وجود دارد می توانید قرار دهید.

• استفاده از ان وی آر 16 کاناله آسان است. حمل و نقل و پیکر بندی دستگاه ان وی آر 16 کاناله پیچیده نیست.

چند نکته در مورد دستگاه ان وی آر 16 کاناله:

• برای دسترسی به دوربین از طریق تلفن ، کافیست UID (شماره ID منحصر به فرد) دستگاه ان وی آر 16 کاناله و رمز عبور آن را در برنامه دستگاه وارد کنید.

• توجه داشته باشید که دستگاه ان وی آر 16 کاناله برای ضبط و ذخیره تصاویر نیازی به اینترنت ندارند.

• ان وی آر 16 کاناله و دوربین را از همان تولید کننده خریداری کنید تا از مشکلات سازگاری آن ها با هم جلوگیری کنید.

• اگر علاقه مند به سیستم دوربین دستگاه ان وی آر 16 کاناله wifi هستید ، سیگنال WiFi دو باند انتخاب کنید.

• برای اطمینان از اصل بودن این نوع دستگاه را از مراکز معتبر خریداری کنید. یکی از این مراکز معتبر فروشگاه اشل می باشد که این محصول را با بهترین کیفیت و با ضمانت اصل بودن کالا در بازار ایران عرضه کرده و در اختیار مردم قرار می دهد.

ان وی آر یکی از انواع دستگاه ضبط در سیستم‌ مدار بسته آنالوگ است که از آن برای ضبط و مدیریت تصاویر استفاده می‌شود. وظیفه این دستگاه علاوه بر مدیریت تصاویر و ضبط آنها، ارائه قابلیت‌های تصویری خاص از قبیل شمارش نفرات، تشخیص پلاک و نیز تصویر چهره است. به عبارت دیگر دستگاه NVR با عملکردی ساده‌تر و قیمت مناسب‌تر، مانند سرورهای رایانه‌ای عمل کرده و همان خدمات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
در نوشتار پیش رو ضمن معرفی این دستگاه به کاربردها و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.
هم‌چنین می‌خوانیم:
•    دستگاه ان وی آر چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
•    از مزایای کاربردی دستگاه ان وی آر 16 کاناله بیشتر بدانیم!
•    قیمت دستگاه ان وی آر و عوامل موثر در آن
با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید.  

ان وی آر

ضبط تصاویر در سیستم‌های مدار بسته به جهات مختلف دارای اهمیت است. از جنبه امنیتی بسیاری از این تصاویر می‌توانند کمک زیادی در زمینه شناسایی عوامل خطر و ناامنی نمایند. مانند آنچه از تصاویر دوربین‌های مداربسته دریافت شده و در شناسایی سارقین از آن استفاده می‌شود.
 علاوه بر این، در بسیاری از پروژه‌های آمارگیری، استفاده از تصاویر ضبط شده در طول زمان می‌تواند به شمارش دقیق‌تر موارد مختلف کمک نماید.
تشخیص چهره از دیگر مواردی است که از تصاویر ضبط شده در آن استفاده شده و در موارد زیادی راهنمای افراد می‌شود. هم‌چنین استفاده از پروسه ضبط تصاویر در خوانش و تشخیص پلاک نقش مهمی داشته و در سیستم‌های راهنمایی و رانندگی الزام آور بوده، به پلیس در اجرای بهینه قوانین کمک زیادی می‌کند.
علاوه بر موارد ذکر شده، استفاده از سیستم‌های ضبط تصاویر در موارد بسیار دیگری نیز کاربردی بوده و نتایج آن مورد استفاده وسیعی قرار می‌گیرد.
در همه این موارد وضوح تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نقش مهمی در به نتیجه رسیدن کاربرد آنها دارد. به همین دلیل نیز، دستگاه‌هایی با کیفیت بالای ضبط تصاویر، مورد نیاز بوده و تهیه آنها از حساسیت بالایی برخوردار است.
در ادامه این مطلب به معرفی دستگاه مفید و کاربردی ان وی آر می‌پردازیم.
مطالعه بیشتر: درب اتوماتیک 

ان وی آر چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

استفاده از تصاویر ضبط شده همانطور که گفته شد از ارزش و اهمیت بالایی در بخش‌های مختلف و برای مصارف گوناگون برخوردار است. در کنار این اهمیت، برخورداری تصاویر از کیفیت مورد نیاز و بالا بودن درجه رزولوشن تصاویر نیز به‌نوبه خود از اهمیت برخوردار است. این نکته به‌ویژه در موارد حساسی نظیر خوانش و تشخیص پلاک خودرو و نیز تشخیص چهره افراد از اهمیت بالاتری برخوردار است.
دستگاه ان وی آر در چنین مواردی بسیار کارآمد بوده و از کاربری بالا و مفیدی برخوردار است. به‌ویژه هنگامی که نیاز به یک گیرنده قوی با مشخصات فنی متناسب برای دریافت تصاویر وجود داشته باشد، نمونه‌های خاصی از این نوع دستگاه می‌تواند مفید واقع شود.
ویژگی‌های کاربردی دستگاه ان وی آر را می‌توان به‌طور خلاصه در موارد زیر مرور کرد:
•    وضوح یا رزولوشن قابل پشتیبانی برای تصاویر که بر قیمت دستگاه ان وی آر تاثیرگذار است.
•    تعداد کانال یا دوربین (4، 8، 16، 32، 64 و...)
•    تعداد هارد (1، 2، 4، 8 و 16)
•    تفاوت کیفیت ضبط تصویر در دوربین‌ها
•    قابلیت فشرده‌سازی تصاویر
•    Raid یا ایجاد یک هارد دیسک از مجموع چند پردازنده جهت امنیت بیشتر دیتا در صورت بروز خرابی در یکی از هاردها
•    خروجی تصاویر شامل خروجی VGA برای اتصال به تلویزیون یا مانیتور، خروجی HDMI و خروجی LAN برای اتصال به شبکه یا رایانه
•    Playback یا قابلیت ضبط و مشاهده همزمان تصاویر
•    پورت POEبا امکان تغذیه از طریق کابل تصویری برای دوربین مدار بسته که نیاز به خرید منبع تغذیه برای هر یک از دوربین‌ها را منتفی می‌کند و بر قیمت دستگاه ان وی آر موثر است.
•    پهنای باند قابل ذکر در دیتاشیت با نسبت مستقیم بین پهنای باند و کیفیت دریافت تصاویر

دستگاه ان وی آر 16 کاناله و کاربردهای آن...

دنیای ارتباطات و عصری که در آن زندگی می‌کنیم، فرصت‌های مناسبی فراهم آورده تا در کوتاه‌ترین زمان اطلاعات مورد نیاز خود را در هر نقطه از دنیا دریافت نماییم. علاوه بر سرعت عمل، کیفیت دریافت اطلاعات، تصاویر و دیگر موارد نیز به نوبه خود دارای ارزش و اهمیت بوده و نقش مهمی در پیشرفت پروژه‌های علمی و تحقیقاتی، امنیتی و... ایفا می‌کند.
روال کار در انتقال و دریافت فایل‌های تصویری نیز به همین شکل است. بر این اساس نیاز به دستگاهی با قابلیت ارسال کیفی و واضح تصاویر وجود دارد که دستگاه ان وی آر 16 کاناله به خوبی از عهده تامین آن برمی‌آید.
شیوه کار دستگاه ان وی آر 16 کاناله، عموما در قالب بی‌سیم ارائه شده و دارای تنظیمات ساده‌ای است. این دستگاه از سیستم دی وی آر متمایز بوده و تا حد امکان از پیچیدگی در آن پرهیز شده که بر قیمت دستگاه ان وی آر نیز تا حد زیادی موثر است.
به‌نحوی که می‌توان آن را صرفا از طریق یک مرورگر با قیمت مناسب قابل دسترسی دانست. هم‌چنین در صورت بروز خطر و اعلام آن، اطلاعات مورد نیاز از طریق ایمیل قابل دسترسی بوده و برای عموم کاربران قابل دریافت است.
دستگاه ان وی آر 16 کاناله همانطور که از نامش برمی‌آید، در بالاترین حالت می‌تواند 16 دوربین را به‌طور همزمان پشتیبانی نموده و در بهترین حالت، فضایی در این سطح را از نظر ضبط و ارسال تصاویر پشتیبانی نماید.
این سیستم که برای ضبط تصاویر تنها با یک کابل واحد عمل می‌کند، طبعا دارای مراحل نصب آسان‌تری نسبت به نمونه‌های سنگین‌تر بوده و از شیوه کارکرد و بهره‌برداری آسان‌تری نیز برخوردار است. اما در عین حال، تصاویر ضبط و پشتیبانی شده توسط دستگاه ان وی آر 16 کاناله از وضوح لازم و کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند.
 

از ویژگی‌ها و مزایا دستگاه ان وی آر 16 کاناله چه می‌دانیم؟

از چالش‌های مطرح در زمینه استفاده از دستگاه ان وی آر 16 کاناله، مقایسه آن با سیستم‌های کامپیوتری موجود و الزامات و دلایل استفاده از این وسیله است. در کنار مقایسه قیمت دستگاه ان وی آر با سیستم‌های گران قیمت کامپیوتری، برای کاربران زیادی این پرسش مطرح است که با وجود این سیستم‌های پیشرفته در زمینه ضبط، ثبت و ارسال تصاویر، چه نیازی به کاربرد دستگاه ان وی آر وجود دارد؟
پاسخ به این پرسش با تسهیل دریافت و آنالیز تصاویر مرتبط بوده و نقش مهمی در کارایی بیشتر این تجهیزات دارد. ساده‌سازی مراحل کار و کاهش و فشرده‌سازی سخت‌افزاری تجهیزات مرتبط با ضبط و ارسال تصاویر را می‌توان اصلی‌ترین دلیل کاربرد این تجهیزات فنی به‌شمار آورد. به عبارت ساده‌تر، دستگاه ان وی آر 16 کاناله همان کار سرورهای کامپیوتری را انجام می‌دهد. با این تفاوت که راه‌اندازی، کاربرد و دستیابی به تصاویر در آن ساده‌تر بوده و امکان استفاده آسان و کاربردی از آن نیز برای عموم فراهم‌ است.

ان وی آر چه وظایفی دارد؟

اصلی‌ترین وظایف NVR را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:
•    ضبط تصاویر ارسالی از کانال‌های تحت شبکه
•    ضبط و بازپخش تصاویر
•    تغذیه دوربین‌ها
•    پردازش تصاویر از نظر تشخیص چهره، نقشه گرمایی و سایر موارد
•    تنظیم ویژگی‌های تصویر شامل وضوح، رنگ، میزان نور و روشنایی و غیره
•    ذخیره سازی تصاویر در حالات مختلف

 قیمت دستگاه ان وی آر

سیستم‌های ضبط و پخش تصاویر دارای قیمت‌های متنوعی هستند که اغلب با ساختار آنها مرتبط بوده و در بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قابل تعریف است. در مورد قیمت دستگاه ان وی آر و عوامل تاثیرگذار بر آن نیز نکات مهم و گفتنی بسیار است.
پیش از هر مورد دیگر می‌توان به اصلی‌ترین کاربرد این تجهیزات یعنی ضبط و ارسال تصاویر اشاره کرد که بیشترین نقش را در این مورد ایفا می‌کند. در این راستا از میزان کیفیت تصویر و فاکتورهای موثر در قیمت دستگاه ان وی آر می‌توان یاد کرد که شامل مواردی از قبیل وضوح یا رزولوشن تصویر، نور و روشنایی، رنگ تصویر و موارد فرعی بسیار دیگر است.
علاوه بر وضوح تصویر، سرعت و کیفیت ارسال و دریافت آن نیز از دیگر مواردی هستند که در قیمت دستگاه ان وی آر مورد استفاده نقش دارند.
جزئیات نرم‌افزاری و تشابهات این سیستم با نمونه‌های کامپیوتری از یک سو و تسهیل و ساده‌سازی آنها از سوی دیگر نیز به‌نوبه خود در قیمت دستگاه ان وی آر نقش ایفا می‌کنند. مورد اخیر به‌ویژه از دیدگاه کاربران بسیار حائز اهمیت بوده و سهم عمده‌ای در کیفیت کاربردی، کارایی محصول و به‌ویژه قیمت دستگاه ان وی آر از دید مشتریان دارد. به عبارتی وجود یک سیستم کارآمد و مفید که در عین سادگی کاربرد و پرهیز از پیچیدگی اجزاء نظیر آنچه در سیستم‌های کامپیوتری دیده می‌شود، بتواند مفید واقع شود بسیار ارزشمند بوده و نقش مهمی در قیمت دستگاه ان وی آر دارد.
مطالعه بیشتر: راهبند اتوماتیک 
سخن آخر
دسترسی به تصاویر واضح و مدیریت آنها همراه با به‌کارگیری یک سیستم مفید و کارآمد و در عین حال ساده و کاربردی، عمده آن چیزی است که از دستگاه ان وی آر انتظار می‌رود.
نمونه‌های دستگاه ان وی آر 16 کاناله به خوبی از عهده این مهم برآمده و به همین سبب نیز بازار عرضه و تقاضای آنها این روزها بسیار داغ است.
برای تهیه این محصولات می‌توانید به سایت‌های معتبر عرضه کننده محصولات این فیلد کاری مراجعه نموده و از مشاوره رایگان، پشتیبانی قوی و خدمات پس از فروش در این فروشگاه‌های اینترنتی فعال بهره‌مند شوید.

برای درخواست پروژه یا سوالی در مورد محصولات اشل همین حالا تماس بگیرید

تماس با اشل


021-72145

تماس با اشل
مقالات
مقالات مرتبط
معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

1394-04-23 18:04

دوربین مدار بسته/ریشه

معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

دربهای اتوماتیک شیشه ای

1394-08-05 22:35

درب اتوماتیک/ریشه

دربهای اتوماتیک شیشه ای

سیستم اعلام سرقت

1394-08-05 23:40

ریشه/سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت

سامانه اعلام حریق

1394-08-05 23:53

ریشه/سیستم اعلام حریق

سامانه اعلام حریق

رضایت مندی مشتری

1394-08-06 01:17

رضایت مندی مشتری/ریشه

رضایت مندی مشتری

پشتیبانی فروش

1394-08-06 01:22

تنوع محصولات/خدمات ما/ریشه

پشتیبانی فروش

تنوع محصولات بسته به نوع استفاده و سلیقه مشتری

اشل ایمن پارس

1394-08-06 01:25

اشل ایمن پارس/ریشه

اشل ایمن پارس

پیشنهاد براساس نیاز

1394-08-06 03:18

پیشنهاد براساس نیاز/ریشه

پیشنهاد براساس نیاز

 ادارات و سازمانهای دولتی

1394-08-06 03:21

ادارات و سازمانهای دولتی/ریشه

ادارات و سازمانهای دولتی

 بانکها و موسسات مالی

1394-08-06 03:23

بانکها و موسسات مالی/ریشه

بانکها و موسسات مالی

 دانشگاهها

1394-08-06 03:26

دانشگاهها/ریشه

دانشگاهها

 هتل ها

1394-08-06 03:28

ریشه/هتل ها

هتل ها

بیمارستانها

1394-08-06 03:31

بیمارستانها/ریشه

بیمارستانها

 کارخانه ها و شرکتها

1394-08-06 03:34

ریشه/کارخانه ها و شرکتها

کارخانه ها و شرکتها

 برج ها

1394-08-06 03:37

برج ها/ریشه

برج ها

سایر پروژه ها

1394-08-06 03:39

ریشه/سایر پروژه ها

سایر پروژه ها

سایر پروژه ها سایر پروژه ها سایر پروژه ها

نمایندگی ها

1394-08-19 19:51

ریشه/نمایندگی ها

نمایندگی ها

1395-08-01 17:21

ریشه

مقاله درب شیشه ای

1395-08-01 17:21

ریشه

مقاله درب شیشه ای

1395-10-18 08:43

ریشه

درب های کرکره ای امنیتی

1395-10-18 08:44

مقالات

درب های کرکره ای امنیتی

1396-02-30 09:26

ریشه

1396-02-30 11:39

دوربین IP

1396-03-07 12:59

دوربین IP

دوربین HD

1396-03-07 13:00

دوربین HD

elero catalogue 2016

1396-05-22 03:16

ریشه/کاتالوگ ها

elero catalogue 2016

elero Catalogue 2008-2009

1396-06-08 04:15

ریشه/کاتالوگ ها

elero Catalogue 2008-2009

Kocom Catalogue 2016

1396-06-08 04:36

ریشه/کاتالوگ ها

Kocom Catalogue 2016

Sunell Guide 2017

1396-06-08 04:41

ریشه/کاتالوگ ها

Sunell Guide 2017

اپراتور هالوکس X3

1396-06-08 04:50

ریشه/کاتالوگ ها

اپراتور هالوکس X3

راهبند ستونی بولارد

1396-06-08 05:01

ریشه/کاتالوگ ها

راهبند ستونی بولارد

راهبند الکتروهیدرولیک میله ای

1396-06-08 05:07

ریشه/کاتالوگ ها

راهبند الکتروهیدرولیک میله ای

اپراتور هالوکس x2

1396-06-08 05:09

ریشه/کاتالوگ ها

اپراتور هالوکس x2

gfa motor

1396-06-13 23:34

ریشه/کاتالوگ ها

gfa motor

دوربین مدار بسته

1396-09-20 14:48

ریشه

دوربین مدار بسته

DNR چگونه فعالیت می کند

1396-10-10 12:12

ریشه/مقالات

DNR چگونه فعالیت می کند

نویز تصویر به چه معناست؟

1396-10-10 12:15

ریشه/مقالات

نویز تصویر به چه معناست؟

1396-10-10 12:22

ریشه

تعریف دوربین ANPR

1396-10-10 12:30

ریشه/مقالات

تعریف دوربین ANPR

1396-10-10 12:36

لنز دوربین مداربسته چیست؟

1396-10-10 12:37

ریشه/مقالات

لنز دوربین مداربسته چیست؟

1396-10-10 12:41

محصولات
محصولات اشل
درب گردشی مشاهده
درب گردشی
پروژه ها
پروژه ها