دوربین دام

دوربین دام

دوربین دام یک مدل دوربین مدار بسته گنبدی شکل است که به طور معمول در سقف نصب می شود. این دوربین ها قابلیت استفاده در داخل ساختمان ها را دارند و انواع مختلفی از آن ها در بازار موجود است. در ادامه به بررسی انواع دوربین دام می پردازیم.

دوربین دام چیست؟

دوربین دام، دوربین مدار بسته ای می باشد که به دلیل اینکه مانند گنبد است به این نام خوانده می شود. پس همانطوری که مشخص است اصطلاح دوربین دام به دلیل شکل بدنه این دوربین می باشد. استفاده از دوربین دام غیر صنعتی می باشد، چرا که بدنه آنها مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی ندارد. به همین دلیل بیشترین استفاده ای که از دوربین دام می شود در محیط های مسکونی و یا تجاری می باشد که مسقف هستند. البته باید دقت داشته باشید که این دوربین های دارای کیفیت های گوناگونی می باشند که طبق کیفیتی که دارند کارآیی مناسبی را هم ارائه می دهند.

دوربین دام در کجا نصب می شود؟

همانطور که بیان نمودیم نوع دوربین دام را به گونه ای طراحی کرده اند که زیر سقف نصب شود، این دوربین های باید در فضای داخلی نصب شوند تا از شرایط آب و هوایی نامطلوب به دور باشند. بیشترین استفاده که از دوربین دام می شود در خانه ها، مراکز خرید بزرگ، هتل ها، رستوران ها، ساختمان های مسکونی، فرودگاه ها و... می باشد. شما می توانید با نصب دوربین دام در مناطقی که بیان کردیم خطراتی را که هر روزه شاهد آنها هستیم را کاهش دهید و فضای داخلی خود را در امان نگه دارید.

کاربردهای دوربین دام

لنزی که در دوربین دام وجود دارد در زیر محفظه گنبدی شکل دوربین می باشد، به همین دلیل افرادی که در دید دوربین می باشند نمی توانند خود را در زیر دوربین مشاهده کنند، یعنی لنز دوربین برای هیچ کس مشخص نیست و شما متوجه نخواهید شد که لنز دوربین در کجا قرار دارد. این ویژگی دوربین دام بسیار خاص است که شما می توانید برای اینکه افراد سودجو را بیابید از این دوربین در ساختمان های خود استفاده کنید. بیشتر سوپرمارکت ها و اداره ها از این دوربین استفاده می کنند.

یکی دیگر از ویژگی های دوربین دام این است که دید در شب دارد. شما باید هنگامی که برای خرید دوربین اقدام می کنید دقت داشته باشید که دوربین شما دید در شب داشته باشد تا به راحتی بتوان فضای تاریک را هم در دوربین تشخیص داد. دوربین دام به مادون قرمز مجهز می باشد و این ویژگی باعث می شود که شما هنگامی که فضا تاریک هست هم قادر باشید فضای داخل ساختمان را مشاهده کنید.


دوربین دام


همچنین یکی دیگر از ویژگی های دوربین دام این است که ضد ضربه می باشد. کسانی که می خواهند دوربین خود را در مکان هایی نصب کنند که تصادف خودرو و... را مشاهده کنند می توانند از دوربین دام استفاده کنند. یکی از مهمترین و بیشترین کاربردهای که دوربین دام دارد ضد ضربه بودن آن می باشد. به همین دلیل آن را در پارکینگ ها و فضاهایی که بسیار پر رفت و آمد می باشد نصب می کنند. شیشه ای که لنز دوربین درون آن قرار گرفته است ضد ضربه می باشد و به همین دلیل اگر کسی ضربه را هم به دوربین وارد کند هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

شما اگر می خواهید میدان دید گسترده ای داشته باشد و به راحتی بتوانید فضای زیادی را در دوربین مشاهده کنید، این محصول بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشد. همانطوری که بیان کردیم به این دلیل که لنز دوربین قابل مشاهده نمی باشد و در شیشه ای گنبدی شکل قرار گرفته است به راحتی می تواند فضای زیادی را تحت پوشش خود قرار دهد. البته برخی از مدل های دوربین دام دارای لنزهای چرخشی می باشند که شما می توانید با تهیه کردن آن دوربین میدان دید گسترده تری را در اختیار داشته باشید.

زاویه دید دوربین دام

همانطوری که بیان نمودیم برخی مدل های دوربین دام دارای لنز چرخشی می باشند که از این طریق میدان دید گسترده ای را در اختیار شما قرار می دهند. به همین دلیل لنز دوربین دام را به دو نوع تقسیم کرده اند، یکی از آنها لنز ثابت می باشد و دیگر لنز چرخشی است. بسیاری از مکان هایی که بزرگ هستند باید از دوربین هایی استفاده کنند که چرخشی می باشد تا بتوانند تمامی محیط را زیر نظر داشته باشند. اما برخی از مکان های دیگر مانند سوپر مارکت ها و ... که چندان مساحت زیادی ندارند می توانند از دوربین هایی استفاده کنند که دارای لنز ثابت می باشد. دوربین دام تمام نقاط آن مکان را به راحتی تحت پوشش قرار می دهد.

دوربین دام چگونه کار می کند؟

پکیج دوربین دام همراه با چراغ های ال ای دی مادون قرمز به بازار عرضه می شوند. چراغ های ال ای دی باعث میشوند تا دوربین های امنیتی در نور کم و حتی بدون وجود نور و روشنایی، خیلی عالی کار کنند. دوربین های دام سیمی می توانند سیگنال های ویدیویی را از طریق کابل های CAT5 و CAT6 ارسال کنند. کاربران می توانند از هر جایی به فیلم های ذخیره شده دوربین های دام از طریق گوشی های هوشمند متصل به اینترنت دسترسی داشته باشند.

به عبارت دیگر دوربین دام بی سیم، سیگنال های ویدیویی را از طریق بستر شبکه وای فای ارسال می کند. دوربین های دام بی سیم باعث می شوند تا کمتر از سیم و کابل استفاده شود و از به هم ریختگی و شلوغی سیم ها و سوراخ های ایجاد شده توسط دیرل بر روی دیوار خلاص شویم. البته نیاز به آداپتور برق هم داریم.


دوربین دام


مزیت استفاده از دوربین دام

آیا دوربین دام بهتر از انواع دیگر است؟ آیا برای محیط بیرون دوربین های مدار بسته دام بخریم یا بولت؟ اینجا می خواهیم مزیت استفاده از دوربین های دام و گنبدی شکل را توضیح دهیم. در آخر خودتان نتیجه گیری کنید.

تنوع دوربین های دام:

دوربین دام در شکل ها و سایز های مختلفی به بازار عرضه می شوند. اگر تکنیکی حرف بزنیم، دوربین های دام در دو نوع دوربین دام IP و دوربین های دام آنالوگ وجود دارند. برخی از دوربین های دام همراه با ویژگی دید شب IR و دیگر تکنولوژی های پیشرفته چون pan-tilt-zoom، حسگر تشخیص حرکت و حسگر های حرارتی می باشند. از نظر شکل ظاهری دوربین های مدار بسته دام یا ثابت و یا متحرک هستند. بسته به شرایط محیطی، محفظه های متنوعی می توان طراحی و تولید کرد. دوربین های دام خارجی در CCTV به طور گسترده اغلب در مکان های عمومی و ناحیه هایی که مردم زیاد تجمع می کنند مانند میادین، چهار ها و ایستگاه های قطار، کاربرد بسیاری دارند.

دوربین دام با ظاهری صاف و براق:

دلیل اصلی انتخاب دوربین دام از این حقیقت ناشی می شود که دوربین های دام به طور منحصر به فرد برای نظارت محیط های پرجمعیت طراحی شده اند. به خصوص اگر دوربین ها مجهز به حسگر های فوق العاده پیشرفته باشند و رزولوشن بالایی مانند MP 20 یا MP 50 داشته باشند، در نتیجه با کیفیت بالایی می توان محیط را نظارت کرد.

دوربین دام خارجی در منازل مسکونی به طور گسترده برای نظارت مکان های بزرگ مانند گاراژ های جدا از خانه، پارکینگ ها و حیاط خلوتی به کار می رود. دوربین های مدار بسته دام داخلی معمولا در اتاق های نشیمن و اتاق های پذیرایی نصب می شوند.

برای درخواست پروژه یا سوالی در مورد محصولات اشل همین حالا تماس بگیرید

تماس با اشل


021-72145

تماس با اشل