آموزش درب اتوماتیک عنوان می نماید در درب های اتوماتیک مرکز کنترل چه نقشی را ایفا می کند ؟

آموزش درب اتوماتیک عنوان می نماید در درب های اتوماتیک مرکز کنترل چه نقشی را ایفا می کند ؟
مقالات

مرکز کنترل درب اتوماتیک که یک بخش اصلی در تمامی انواع درب های اتوماتیک مانند درب اتوماتیک شیشه ای ، کرکره برقی ، درب پارکینگ ، راه بند و تمامی سیستم های کنترل تردد به حساب می آید در واقع جعبه ای است که در آن تابلوی مرکز فرمان قرار می گیرد و کنترل باز و بسته کردن درب را از طریق شاسی ها ی متصل به آن و سیستم های کنترل فرمان رادیویی که دارای یک قسمت گیرنده رادیویی می باشد و از طریق یک میکروپروسور یا ریز پردازنده درب اتوماتیک را کنترل می کند.

- قسمت های تشکیل دهنده مولد نیروی درب های اتوماتیک چه هستند ؟

1) جک درب برقی

2) بازوهای درب برقی

3) موتور مولد نیروی درب های اتوماتیک

- درباره درب های اتوماتیک :

امروزه استفاده از درب های اتوماتیک خیلی رواج پیدا کرده است و افراد و اغشار مختلف با توجه به نیازهایی که دارند از درب اتوماتیک در ساختمانها و فروشگاهها و غیره استفاده میکنند.

البته دربهای اتوماتیک از یک نوع نبوده و انواع متفاوتی دارند که از هر نوعی در مکانی خاص استفاده میشود و در واقع هر نوعی از این دربها کاربرد خاصی دارند.

میتوان گفت: قطعا امنیت درب اتوماتیک برای مصرف کننده آن بسیار مهم است زیرا او با استفاده از این نوع درب انتظار دارد که تفاوتی بین درب اتوماتیک و دربهای معمولی از نظر امنیت باشد.

دربهای اتوماتیک علاوه بر نحوه استفاده راحتی که در مقابل دربهای معمولی دارند اگر درست بر طبق اصول و استانداردی که برای انها تعریف شده ساخته شوند وسپس عرضه و نصب شوندقطعا از امنیت بالایی برخوردار هستند و از نظر امنیتی می توان به انها اعتماد کامل را داشت و روی امنیت و آسایش انها حساب لازم را کرد.

علاوه بر امنیتی که خود دربها در خاصیتشان دارند به راحتی می توان صرف کردن هزینه های کم ونا چیز و با انجام دادن کارهایی مانند نصب دوربین یا نصب کردن دزدگیر در ساختمان امنیت را در ساختمان چندین برابرا کرده و از نظر مسایل ایمنی دیگر نگران چیزی نبود .

تاریخچه درب اتوماتیک یا خودکار از ان دسته از درها هستند که باز و بسته شدن دیگر بصورت

دستی نیست و به صورت خودکار انجام می شود یعنی نیازی به دخالت مستقیم انسان برای به حرکت دراوردن این دربها نیست.

نسل ابتدایی از دربهای اتوماتیک و خود کار اولین مرتبه بوسیله دانش اموز او هاییر امریکایی اختراع شد.

برخی می گویند ایده ی آن ابداع از تبدیل انرژی بخار و استفاده کردن از خواص هوا به انرژی حرکتی است این نوع از دربها دارای مزیت های زیادی هستند که از ان جمله می توان به استفاده اسانتر از این درب ها اشاره کرد یعنی برای ورود و خروج افراد دربهای اتوماتیک راحت تر هستند مخصوصا اگر افراد شامل ناتوانان ،مسن و یا افراد معلول باشند.

فرض کنید درب های اتوماتیک را در محل هایی که پر رفت و آمد هستند.

نصب کرده باشند در نتیجه در این رفت و امد ها می توان مصرف انرژی را کاهش داد و در مصرف اترژی صرفه جویی کرد.همچنین می توانیم سرعت باز و بسته شدن درب ها را تنظیم کنیم و این کار را با توجه به محل نصب درب اتوماتیک افرادی که تردد دارند با ساعات شبانه روز انجام میدهند .

انسان ها از علم استفاده می کنند تا به اسایش بیشتری دسترسی پیدا کنند و کارهایشان را راحت تر از قبل انجام دهند انها هرگاه نیازی را در زندگی خود حس کنند به دنبالش رفته و راه حلش را پیدا خواهند کرد.

همواره انسانها به دنبال آرامش بیشتر در زندگی خود هستند و برای انها مبحثی مثل امنیت و ارامش در محل زندگیشان اهمیت بالایی دارد که هر چه علم پیشرفت کند انتظار انان هم برای تامین آسایش و امنیتشان افزایش پیدا می کند.

پس میزان گفت درب اتوماتیک هم برای تامین اسایش افراد ابداع شده است تا با کمترین انرژی عمل رفت و آمد انجام پذیرد درب های اتوماتیک انواع مختلفی دارند که اولین سری از دربهای اتوماتیک نوع هیدرولیکی بودند اما به علت جدید بودن این صنعت هزینه تهیه کردن این درب ها بسیار گران بود و به علت این گرانی همه افراد قادر به تهیه و استفاده از این دربها نبودند و فقط قشر خاصی که وضع مالی خوبی داشتند میتوانستند از این دربها در ساختمان های خود استفاده کنند.

بنابراین دربها آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفت اما کم کم و با گذشت زمان و گسترده شدن این صنعت و افزایش یافتن شرکتهایی که درب اتوماتیک تولید کردند ،رقابت در بین شرکت های مختلف زیاد شد.و در نتیجه قیمت تمام شده ی این محصول کاهش چشم گیری داشت واین امر باعث شد تا درب اتوماتیک در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

بعد از نوع هیدرولیکی،درب های اتوماتیک،الکارومکانیک،در بازار فروش عرضه شدند و در اختیار افراد قرار گرفتند.

آموزش درب اتوماتیک عنوان می نماید در درب های اتوماتیک مرکز کنترل چه نقشی را ایفا می کند ؟

مقالات
مقالات مرتبط
معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

1394-04-23 18:04

دوربین مدار بسته/ریشه

معرفی انواع دوربین ها و بیان کاربرد آنها

سیستم اعلام سرقت

1394-08-05 23:40

ریشه/سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت

نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید
محصولات
محصولات مرتبط