قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک
مقالات

درب اتوماتیک چیست و چه کاربردهایی دارد؟ مزایای استفاده از درب اتوماتیک چیست؟ اجزای درب اتوماتیک شامل چه مواردی می شود؟ انواع درب اتوماتیک را می شناسید؟ قیمت درب اتوماتیک در چه حد است؟

کاربردهای درب اتوماتیک چیست؟

منظور از درب اتوماتیک درب هایی هستند که به طور خودکار و کاملا هوشمند باز و بسته می شوند. در واقع این درب ها با بهره گیری از امکاناتی نظیر چشمی های حساس به نور یا حرکت و همچنین ریموت الکترونیکی باز و بسته می شوند. از درب های اتوماتیک در موارد مختلفی استفاده می شود که از جمله آنها می توان به مکان های نظامی، آزمایشگاه ها و درب اتاق عمل اشاره کرد که نیاز به امنیت بیشتری دارند. همچنین استفاده از درب های اتوماتیک در هتل ها، فروشگاه ها و بیمارستان ها نیز متداول است. در مراکز صنعتی بزرگ نیز درب اتوماتیک جایگزین نیروی انسانی شده است. ضمنا در حال حاضر افراد زیادی هستند که از درب های اتوماتیک به عنوان درب پارکینگ خانه خود استفاده می کنند. از مزایای اصلی این نوع درب ها می توان به ظاهر زیبای آنها و همچنین عملکرد هوشمند آنها اشاره داشت که راحتی و ایمنی بیشتر را برای استفاده کنندگان فراهم آورده است.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک

مزایای استفاده از درب های اتوماتیک باعث شده که فروش درب اتوماتیک در سالیان اخیر رشد چشمگیری پیدا کند. در ادامه قصد داریم تا مهم ترین مزایای استفاده از درب اتوماتیک را مورد بررسی قرار دهیم.

سهولت دسترسی و راحتی

درب اتوماتیک به شما این امکان را می دهد که به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه درب پارکینگ خانه خود را باز کنید. در نتیجه در زمان هایی که هوا گرم یا سرد باشد و یا در زمان هایی مانند بارش برف و باران دیگر نیازی نیست که از ماشین خود پیاده شوید و درب پارکینگ را با مشقت زیاد باز کنید. ضمن اینکه باز کردن درب های سنگین مانند درب مراکز صنعتی و درب پارکینگ ها برای افرادی که توان جسمی پایین تری دارند کار راحتی نیست. این مشکل نیز توسط درب اتوماتیک حل شده و راحتی استفاده کنندگان را در پی داشته است.

ایمنی و امنیت درب اتوماتیک

این موضوع به ویژه در زمان های تاریکی و شب ها بیشتر به چشم می آید. اگر یک شب دیروقت به خانه برسید دیگر نیازی به خروج از ماشین نخواهید داشت و می توانید با خیال راحت منتظر باز شدن درب اتوماتیک و ورود به پارکینگ منزل خود باشید.

بالا رفتن ارزش خانه

استفاده از درب اتوماتیک علاوه بر تامین راحتی و ایمنی دارای ظاهر زیبایی نیز می باشد و در نتیجه می توان جلوه خانه شما را جذاب تر کند. ضمن اینکه استفاده از درب های اتوماتیک باکیفیت به دلیل طول عمر بالایی که دارند باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری می شود. کاهش مصرف انرژی از دیگر مزایای استفاده از درب اتوماتیک می باشد. تمام این موارد باعث می شود که ارزش ساختمانی با درب اتوماتیک بیشتر شود.

اجزای درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک بسته به نوع کاربردشان دارای اجزای مختلفی هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

• مرکز کنترل یا تابلو فرمان

• مولد درب اتوماتیک

• فلاشر

• میکرو سوییچ

• چشمی درب اتوماتیک

• ریموت کنترل درب پارکینگ

• پایه درب برقی

• قفل مکانیکی درب اتوماتیک

• قفل برقی درب اتوماتیک

انواع درب اتوماتیک

درب اتوماتیک از نظر عملکرد به سه دسته کلی تقسیم بندی می شود. دسته اول درب های الکترومکانیک هستند که باز و بسته شدن آنها به وسیله چرخ دنده و گیربکس انجام می گیرد. دسته دوم درب های هیدرولیکی می باشند و عملکرد آنها بدین صورت است که جک های درب به کمک فشار روغن و سایر مایعات درب را باز و بسته می کنند. دسته سوم نیز مربوط به درب های پنوماتیکی می شود که در آن ها عمل باز و بسته شدن درب به کمک فشار مستقیم گاز انجام می شود. البته دسته بندی های دیگری از درب اتوماتیک مانند درب اتوماتیک صنعتی، درب اتوماتیک پارکینگی، درب اتوماتیک شیشه ای، درب اتوماتیک تلسکوپی، درب اتوماتیک ضد سرقت و... نیز وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی ها و کاربردهای خاص خود می باشند.

قیمت درب اتوماتیک

فاکتورهای مختلفی مانند برند درب اتوماتیک، وزن لنگه ها، ابعاد درب اتوماتیک، نوع درب اتوماتیک و گارانتی آن در تعیین قیمت درب اتوماتیک تاثیرگذار هستند. در صورتی که قصد خرید درب اتوماتیک را دارید پیشنهاد می کنیم که لیست قیمت انواع درب اتوماتیک را از مراکز معتبر فروش درب اتوماتیک دریافت کرده و با یکدیگر مقایسه نمایید. برای گرفتن مشاوره بیشتر و همچنین اطلاع از قیمت درب اتوماتیک می توانید با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل نمایید.

مقالات
مقالات مرتبط
نظرات کاربران
نظر خود را ثبت کنید